2012 Kasim ayinda bebeklerini bekleyen anneler..buyurun sohbete

haklısın cnm koku sinerse yıkadğn boşa gider. ben hepsini ayrı ayrı poşetledim.öyle yerleştirdim. ne bilim belli olmaz belki erken gelir bebeğimiz sonra aceleye gelmesin dedim:KK1::KK1:

tatlım belki loc u kullanılması gerek tiği gibi kulanmamışsındır. o ürünlerin hepsinin kullanım kuralları var.
canlı çiçeklerin dibine loc dökeilirsin hiç bir zararı yok. zararsız olduğunu burdan anlayabilirsin.
çamaşır makinesine 4pompa sıkıyorum yeterli oluyor. calgon ve yumuşatıcı falande gerektirmiyor.lzaten extra katkılı bişey değsin istemiyorum bebeğin çamaşırlarına

bebeğimi yıkamak içinde amway ın beyaz sabununu kullanıcam pişik olmasını engelliyor

ben memnunum ameay ürünlerinden

ben de olmazsa bir loc alırım bir de böyle cam ocağı çizmeden temizlemek için bir ürününü bulursam ondan alacağım satanlara bir sorayım da. mustelanın hem vücud hem şampuan olan ürününü düşünüyorum bebeği yıkamak için. bebek yağı olarak da zeytinyağına papatya yağı falan karıştırıp kendim yapmayı düşünüyorum tamamen doğal olur işte hem de papatya yağı çok güzel kokuyormuş zeytinyağı kokusu hissedilmiyormuş. internetten de bir araştıracağım.
canım biraz iyileş öyle yap istersen ozaman ben oturduğum yerde yaptığım halde belim koptu...ama çokta geç kalma daha da ağırlaşıcaz biliyorsun..benimde mobilyaların kokusu tam çıkmış değil ama onu beklersem heralde bebek doğacak:)))

ne güzel herşeyini erkenden yapmışsın canım..bebeğin çantası hazır değil benimde onu yapıcam daha..2 çanta yaptım ben bebeğime ve bana...

bende hacı şakir granül sabunla yıkadım çamaşırlarımızı..locu bende duydum arkadaşlardan ama bebek ürünü olduğunu bilmiyordum ..teşekkürler tavsiyen için

evet bu bel ile yapmam mümkün değil. şimdi sıcak bir duş alıp masaj kremi süreceğim. aslında kullanmak istemiyorum ama gerildikçe geriliyor. doktor bir tanıdık da zararı olmaz dedi ben de çok mecbur kalınca az sürüyorum. ben de yıkayayım da olmazsa annem gelir ütüler diyorum ya da eşim bile ütüleyebilir ben yapamazsam. ah şöyle düzenli bir kadın ayarlayabilsem süper olacak bu işler için ama bir denk gelmiyor :)

ben de olmazsa bir loc alırım bir de böyle cam ocağı çizmeden temizlemek için bir ürününü bulursam ondan alacağım satanlara bir sorayım da. mustelanın hem vücud hem şampuan olan ürününü düşünüyorum bebeği yıkamak için. bebek yağı olarak da zeytinyağına papatya yağı falan karıştırıp kendim yapmayı düşünüyorum tamamen doğal olur işte hem de papatya yağı çok güzel kokuyormuş zeytinyağı kokusu hissedilmiyormuş. internetten de bir araştıracağım.

bebeklerimiz için en iyisi olsun diye uğraşıyoruz. ayy canımız onlar bizim
ben en çok gaz sorununda korkuyorum. ağlamsını hiç istemiyorum
anason kimyon rezene falan aldım gaz sorunu için:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

bebeklerimiz için en iyisi olsun diye uğraşıyoruz. ayy canımız onlar bizim
ben en çok gaz sorununda korkuyorum. ağlamsını hiç istemiyorum
anason kimyon rezene falan aldım gaz sorunu için:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

eveet gaz sorunu büyük problem olabiliyor hakkaten. inşallah bebişlerimiz gazlı olmaz. erkekler biraz daha gazlı oluyor deniyor ya hep dur bakalım biizim oğlan ne olacak? :) bir kısım tecrübesizlikleri yaşayacağız mecbur. kendini tam ifade edemeyen miniği çözene kadar ne derdi var ne istiyor derken bir zaman geçecek. İnşallah kolaylıkla geçer!

erkekler daha mı gazlı oluyormuş yandık ozaman...ben yine forumda okumuştum kızlar çok kişide denemiş olumlu sonuç almış..bebek doğduktan sonra anne sütünde önce bi çay kaşığı nar suyu verirsek gazsız bir bebek olurmuş...eşime dedim böyle böyleymiş diye ...güldü bana:))ama insan tecrübesiz olunca herşeye inanası geliyor...

eveet gaz sorunu büyük problem olabiliyor hakkaten. inşallah bebişlerimiz gazlı olmaz. erkekler biraz daha gazlı oluyor deniyor ya hep dur bakalım biizim oğlan ne olacak? :) bir kısım tecrübesizlikleri yaşayacağız mecbur. kendini tam ifade edemeyen miniği çözene kadar ne derdi var ne istiyor derken bir zaman geçecek. İnşallah kolaylıkla geçer!
aynen cnm ya bizimde üşütmememiz lazım ama o soğuklarda nasıl olcak bilmiyorum
ama benm bebeğim hamileliğimde beni hiç üzmedi
inşallah huysuz bi bebek olmıycak diye inandırıyorum kendimi:21:
erkekler daha mı gazlı oluyormuş yandık ozaman...ben yine forumda okumuştum kızlar çok kişide denemiş olumlu sonuç almış..bebek doğduktan sonra anne sütünde önce bi çay kaşığı nar suyu verirsek gazsız bir bebek olurmuş...eşime dedim böyle böyleymiş diye ...güldü bana:))ama insan tecrübesiz olunca herşeye inanası geliyor...

ayy gerçekmiki kızz benmde inanasım geldi vallla:KK9::KK9::KK9:

ben oyalanıp duruyorum önceden yıkamak daha iyi ne olacak ki :) benim mobilyanını kokusu çıkmak bilmiyor o yüzden de diğer aldıklarımı yerleştiremiyorum bu yıkanacaklardan evde kalacakları da aynı şekilde koku sinerse diye yerleştirmeye çekiniyorum hep ortalıkta duruyorlar. ben de dalan roxy var onunla yıkmayı düşünyorum o da tamamen bitkisel bir de başka bir bitkisel sabun aldım inşallah ikisi de iyi gelir. ama loc un çamaşırlara kullanıldığını bilmiyordum. ben de almayı düşünüyorum loc ve başka amway ürünleri de kararsızım fırın temizleme sıvısındanb başka hiç kullanmadım çünkü. sadecce bir kere loc almıştık bekarken anlattıkları gibi olmadığını düşündüğümden vazgeçmiştim. sonra başkalarından da çok methini duyunca yeniden alasım geliyor.

bende roxy ile yıkadım.birde dalinin yumuşatıcısını kullandım.bebeğimin çamaşırları harika kokuyor.aklıma geldikçe bebeğimin dolabını açıp kokuıyu içime çekiyorum.belki size komik gelebilir ama sanki bebeğimi kokluyormuşum ona çok yakınmışım gibi geliyor.dolabın önüne geçip o kıyafetlere bakmak harika bir duygu.

bende forumda okumuştum.sen söylemesen ben tavsiye edecektim.ben inandım açıkcası.denemekten bişey olmaz diye düşünüyorum.narımı aldım doğum çantasına atıcam.

kızlar iyi geceler,
şöyle bi bakayım dedim ne güzel herkes buradaymış.
yarın kontrolüm var yazarım uzun uzun sonra ama konu bebek gazı olunca söylemeden geçemedim unuturum daha sonra diye

yengem tv de sabah programlarının birinde duymuş yeni doğan bebeğe anne sütünden önce 1 çay kaşığı doğal maden suyu içirirseniz gaz problemi olmaz diye. biz 2 erkek bebekte denedik şans mı gerçek mi bilmiyorum ama onların hiç gaz derdi olmadı. benim oğluşumada verecekler. sizinde bilginize ...

anneler hepinize günaydın benım bebeğin hareketleri azaldı aynı sorunu yaşayan var mı yada normal mı

anneler hepinize günaydın benım bebeğin hareketleri azaldı aynı sorunu yaşayan var mı yada normal mı

Günaydın cnm,

Normal kesinlikle, çünkü bebişler büyüdü ve yerleri oldukça daraldı. Aşırı hissetmesende günde 10 kez felan ufak tefek hareketler hissetmelisin ve eğer dinlenme halindeyken ve karnın tok olduğu halde 6 saatten fazla hiç kıpırdamazsa doktoru aramalısın. Ama dediğim gibi daha yavaş ve derinden hareket ediyorlar. 30-32. haftalardaki gibi aşırı yaramazlık yapmıyorlar =)

canım hemen yazmak istedim çünkü cuma günü benim bebeğimde çok az hareket ediyordu. sadece arada iktirme şeklindeydi hareketleri. az da olsa hissediyorsan panik yapma gerçi panik yapma deme kolay bende çok paniklemiştim 1 gün sonra normale döndü.bugün doktora da gidicem sorucam da yine yazarım sana

Merhaba kızlar, aranıza yeni katıldım:) inşallah 21 Kasım da bir bebeğim olacak benim de:) merak ediyorum, doğum için fotoğrafçı ayarladınız mı?

hoşgeldin canım. kısmetse bizimde 18 kasım gözüküyor. ben izmirde yaşıyorum ve kısmetse doğum fotoğrafçısıda istiyorum. bebeğime verebileceğim güzel bir hadiye olur diye düşünüyorum. izmirde kimi hastanelerin anlaşmalı fotoğrafçısı. başka birini almıyorlar doğuma. hastanemiz kesinleşsin fotoğrafçıda kesinleşecek o zaman . sen hangi şehirdesin canım

ya nar suyu demek aklımızda bulunsun ama şimdi nar daha yeni çıktı ekşi olur diye canım çektiği halde almadım bile çocuğa da ekşi ekşi içirmeyelim :))
aynen cnm ya bizimde üşütmememiz lazım ama o soğuklarda nasıl olcak bilmiyorum
ama benm bebeğim hamileliğimde beni hiç üzmedi
inşallah huysuz bi bebek olmıycak diye inandırıyorum kendimi:21:

ayy gerçekmiki kızz benmde inanasım geldi vallla:KK9::KK9::KK9:
maşallah benim bebişim de beni çok rahatsız etmiyor, beni belim rahatsız ediyor desem daha doğru. ben de hep konuşuyorum akıllı uslu olacak banyoyu da sevecek güzel güzel uyuyacak diye :)

bende roxy ile yıkadım.birde dalinin yumuşatıcısını kullandım.bebeğimin çamaşırları harika kokuyor.aklıma geldikçe bebeğimin dolabını açıp kokuıyu içime çekiyorum.belki size komik gelebilir ama sanki bebeğimi kokluyormuşum ona çok yakınmışım gibi geliyor.dolabın önüne geçip o kıyafetlere bakmak harika bir duygu.
ben de şimdi dalanla yıkayıp balkona astım. minicik minicik bir de ters çevirip asmıştım uğraştırdı beni :) ne güzel hisler değil mi? heyecan kaplıyor git gide. bu kadar ufak şeylerin içine mi girecek diyorsun, sanki içindeymiş gibi seviyorsun... :) Allah sağ salim kavuşmamızı nasip etsin artık iyice az kaldı!
kızlar iyi geceler,
şöyle bi bakayım dedim ne güzel herkes buradaymış.
yarın kontrolüm var yazarım uzun uzun sonra ama konu bebek gazı olunca söylemeden geçemedim unuturum daha sonra diye

yengem tv de sabah programlarının birinde duymuş yeni doğan bebeğe anne sütünden önce 1 çay kaşığı doğal maden suyu içirirseniz gaz problemi olmaz diye. biz 2 erkek bebekte denedik şans mı gerçek mi bilmiyorum ama onların hiç gaz derdi olmadı. benim oğluşumada verecekler. sizinde bilginize ...

yaa maden suyu demek. evet bu nar suyundan mantıklı geldi bana çünkü ben de midem de gaz vs. problemi oldu mu bir soda içip rahatladığım gibi hiç bir şeyle rahatlayamıyorum. belki bebek için de aynı durum geçerlidir. e bir tane de soda koyarız bavula :) bir de belki biliyorsunuzdur peygamberimizin (s.a.v.) sünnetidir bebeğe ilk doğduğunda damakta ezilmiş hurma vermek. bunu da yapacağım inşallah emzirmeden önce hurmadaki şeker beynin daha hızlı çalışmasını sağlıyormuş hem de öyle duymuştum. :)

merhaba kızlar yazamadım ne zamandır, inşallah herkez iyidir şöyle bi kaç sayfa geriye gidip okudum, herkez hazırlıklara başlamış, bende bebekle ilgili hazırlıkları bitirdim çok şükür 1 çanta ona 1 çanta kendime hazırladım hastane için ne olur ne olmaz bi gün aniden gelir diye, odamız hazır sayılır ufak tefek eksikler dışında buarada sanki hiç eksik bitmiyo durup durup bişiyler aklıma geliyo, bide paylaşmadan edemicem serum suyu içiriyoruz biz bebeğe ilk doğduğunda anne sütünden önce 1 çay kaşığı ne kadar doğru bilemem ama bu sarılık olmasını engelliyormuş bebeğin, bütün yeğenlerimde denedik maşallah hiç biri sarılık olmadı inş. benim kuzucuğumdada olmaz çantamızda tek eksik bu kaldı, hafta sonu eşimle temizlik yaptık belim koptu adeta yardım edecek bi kişi bile yok başka beni en çok korkutan mutfak dolapları camlar ve kapılar bunlarda bittimi evim dipten tırnağa temizlenmiş oluyo, geriye sağlıkla kucağımıza almak kalıyo.

selam arkadaşlar. ben de duyduklarımı paylaşıyım istedim. yıllar önce tv de bi cocuk dr undan duymustum. doğdugu gün 1-2 çay kaşığı su içirin,gazsız bir bebek olur demişti. kesin olarak tıbbi acıklamaasını yapamıyoruz bunun,ama cocuklarımda,yegenlerimde denedim ve olumlu sonuclar aldık dedi. benim deneyeceğim yöntem de bu.
benim bebeğin maşallahı var,hiç durmuyor,hareketlerinde azalma olmadı. sürekli kıpır kıpır. karnım acık geziyorum evde,hareketlerini izliyoruz eşimle. harika bişey bu.

bu arada benim gün içinde arada alttan bıçak saplanıyormus gibi sancı giriyor 4-5 saniyeliğine ama öldürüyor beni. sizde de oluyor mu?
doğum seklline karar verdiniz mi? ben cook korkuyorum her 2 doğum sekllinden de. rüyalarıma giriyor her gece.

kızlar şimdi doktordan geldim.9 kasım gün verdi.38 haftalık doğuma alacak.bebeğim şükür iyi.ben 15 kasım olur diye düşünüyordum.ama önden gidiyoruz biraz.2260 gr ve boyu 44 cm olmuş miniğimin.daha işlerim var.ve biran önce bitirmem gerekiyo.çok şaşkınım aslında 9 kasım erken geldi.....bu arada 11 kilo almışım

ya nar suyu demek aklımızda bulunsun ama şimdi nar daha yeni çıktı ekşi olur diye canım çektiği halde almadım bile çocuğa da ekşi ekşi içirmeyelim :))

maşallah benim bebişim de beni çok rahatsız etmiyor, beni belim rahatsız ediyor desem daha doğru. Ben de hep konuşuyorum akıllı uslu olacak banyoyu da sevecek güzel güzel uyuyacak diye :)

ben de şimdi dalanla yıkayıp balkona astım. Minicik minicik bir de ters çevirip asmıştım uğraştırdı beni :) ne güzel hisler değil mi? Heyecan kaplıyor git gide. Bu kadar ufak şeylerin içine mi girecek diyorsun, sanki içindeymiş gibi seviyorsun... :) allah sağ salim kavuşmamızı nasip etsin artık iyice az kaldı!

Yaa maden suyu demek. Evet bu nar suyundan mantıklı geldi bana çünkü ben de midem de gaz vs. Problemi oldu mu bir soda içip rahatladığım gibi hiç bir şeyle rahatlayamıyorum. Belki bebek için de aynı durum geçerlidir. E bir tane de soda koyarız bavula :) bir de belki biliyorsunuzdur peygamberimizin (s.a.v.) sünnetidir bebeğe ilk doğduğunda damakta ezilmiş hurma vermek. Bunu da yapacağım inşallah emzirmeden önce hurmadaki şeker beynin daha hızlı çalışmasını sağlıyormuş hem de öyle duymuştum. :)

maden suyu fikri ilginç geldi bana ...denesem mi ki.hafta sonu kontrolum var sorarım o zaman bende...

kızlar şimdi doktordan geldim.9 kasım gün verdi.38 haftalık doğuma alacak.bebeğim şükür iyi.ben 15 kasım olur diye düşünüyordum.ama önden gidiyoruz biraz.2260 gr ve boyu 44 cm olmuş miniğimin.daha işlerim var.ve biran önce bitirmem gerekiyo.çok şaşkınım aslında 9 kasım erken geldi.....bu arada 11 kilo almışım

hadi hayırlısı olsun.bakalım bize ne diyecek.bu arada ben hamilelikte 5 kilo aldım .diyet yapmam bunda etken sanırım.ama bebegim iyi çok şükür...

merhaba kızlar yazamadım ne zamandır, inşallah herkez iyidir şöyle bi kaç sayfa geriye gidip okudum, herkez hazırlıklara başlamış, bende bebekle ilgili hazırlıkları bitirdim çok şükür 1 çanta ona 1 çanta kendime hazırladım hastane için ne olur ne olmaz bi gün aniden gelir diye, odamız hazır sayılır ufak tefek eksikler dışında buarada sanki hiç eksik bitmiyo durup durup bişiyler aklıma geliyo, bide paylaşmadan edemicem serum suyu içiriyoruz biz bebeğe ilk doğduğunda anne sütünden önce 1 çay kaşığı ne kadar doğru bilemem ama bu sarılık olmasını engelliyormuş bebeğin, bütün yeğenlerimde denedik maşallah hiç biri sarılık olmadı inş. benim kuzucuğumdada olmaz çantamızda tek eksik bu kaldı, hafta sonu eşimle temizlik yaptık belim koptu adeta yardım edecek bi kişi bile yok başka beni en çok korkutan mutfak dolapları camlar ve kapılar bunlarda bittimi evim dipten tırnağa temizlenmiş oluyo, geriye sağlıkla kucağımıza almak kalıyo.

meraba canım..herkesin bildiği farklı yöntemler var bu bebek bakımıyla ilgili demek...nar suyu,maden suyu,serum suyunuda ilk kez duydum..hangisini deniycem şaşırdım:))temizlik yapıcam diyede yorma kendini..dikkat et..

sezaryanki 38 haftalıkken randevu almışsın...ama maşallah canım haftalarımız aynı ama bebeğin kilosu çok iyi senin..benimki 2090 gr daha...biran önce bitir hazırlıklarını..

Ne ilşginç bir durum aslında çocuğun doğum tarihini kendimiz belirliyoruz bana da doktor 15 kasım dedi senın tam 1 ayın kalmış bu kilo tam kaç hafta kaç günlükken merak ettım de

X