2012 Kasim ayinda bebeklerini bekleyen anneler..buyurun sohbete

Arkadaşlar.. İkinci tüp bebek denememde hamile kaldım. Bugün itibariyle 4 hafta 3 günlük hamileyim. Ama ben hiç birşey hissetmiyorum. Hamileliğe ilişkin hiç bir belirtim yok ve telaşlanmaya başladım. Tecrübelerinize göre bu belirtiler ne zaman başlar. Şu an hiç birşey hissetmemem normal mi? Doktorumla 6 Aralıkta randevum var.. Daha bebeğimin kesesini hiç görmedim...

herkeste belirti olacak diye bişe yok benim ablamın hiç midesi bulanması hamile olduğunu bile anlamadı benimde çok mide bulantılarım olmadı benim bebeğimde tüp bebek balık ye bol bol ilk 3 ay bebek için çok önemli radyasyon almamaya dikkat et organları oluyor bu dönemde cep telle çok konuşma laptop ise bilgisayarın kucağına alma ketcap mayonez patates kızartması bunun gibi katkı maddleri içeren gıdaları tüketme sağlıkla kucağına almak dileğiyle

Kasım anneleri merhaba,
dr randevusundan sonra son durumumu söyleyeyim dedim. bebeğin suyu azalmış. artık riske girmek istemediği için doktor salı gününe kadar bekleyelim dedi. o sırada gelmezse suni sancı ile doğum yapılacak işte. 2 cm açıklık var. inşallah ya o güne kadar bebeğim gelir ya da daha çok açılır da çok uğraşmam diyorum. saidem sende durum ne oldu acaba?

Kasım anneleri merhaba,
dr randevusundan sonra son durumumu söyleyeyim dedim. bebeğin suyu azalmış. artık riske girmek istemediği için doktor salı gününe kadar bekleyelim dedi. o sırada gelmezse suni sancı ile doğum yapılacak işte. 2 cm açıklık var. inşallah ya o güne kadar bebeğim gelir ya da daha çok açılır da çok uğraşmam diyorum. saidem sende durum ne oldu acaba?

Canim merhaba.insaallah gelir saliya kadar canim yaa..acilman varsa bence bugun yarin gelir.sancularinda bi gelisme artma varmi peki.bende hala beklemedeyim.fakat dun gece uyuyamayacak derecede sabaha kadar agrim oldu.boyle karnimin tum ceperi sertlesti ve uyustu.asagiya cok baski vardi.birde gece kanamamda oldu hafiften.agriya sabaha kadar zor dayandim.solugu bu sabah hastanede aldim.doktor baya sancilarin baslamis ve nisaninda gelmis dedi.ancak cok siddetli agrim varsada acilma yok hic bendede.doktor nornal olabilir bir iki gune dedi.ve evde sancilarin sijlasmasini bekle dedi.bi gelisne olmazsa bugece yada yarin.pazartesi kontrole gidicem.agrili bir sekilde beklemedeyim yani .insaallah haftasonu bu isi halledebiliriz bu kadar dayandik normal olur umarim.dualarim seninlr canim.hayirli haberlerle geliriz ins.

Canim merhaba.insaallah gelir saliya kadar canim yaa..acilman varsa bence bugun yarin gelir.sancularinda bi gelisme artma varmi peki.bende hala beklemedeyim.fakat dun gece uyuyamayacak derecede sabaha kadar agrim oldu.boyle karnimin tum ceperi sertlesti ve uyustu.asagiya cok baski vardi.birde gece kanamamda oldu hafiften.agriya sabaha kadar zor dayandim.solugu bu sabah hastanede aldim.doktor baya sancilarin baslamis ve nisaninda gelmis dedi.ancak cok siddetli agrim varsada acilma yok hic bendede.doktor nornal olabilir bir iki gune dedi.ve evde sancilarin sijlasmasini bekle dedi.bi gelisne olmazsa bugece yada yarin.pazartesi kontrole gidicem.agrili bir sekilde beklemedeyim yani .insaallah haftasonu bu isi halledebiliriz bu kadar dayandik normal olur umarim.dualarim seninlr canim.hayirli haberlerle geliriz ins.

canımmm Allah kurtarsın hadi sağlıkla al kızını kucağına inşallah

kızlar merhaba
24 kasımda bebeğimiz öğretmenler günü hediyesi olarak geldi :) kontrol diye gittik ama beklenmedik durumlardan dolayı acil sezeryana alındık spinal sezeryan oldum. çok zordu. detayları sonra paylaşırım. bebeğim gayet iyi aç olmadığı sürece tabii.
diğer doğumunu bekleyen arkadaşların Allah yardımcısı olsun gerçekten çok zormuş.

canım gözün aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah

Son düzenleme:
bir kasım annesi olarak bende doğum yapalı 10 gün oldu o kadar hareketlı geçiyor ki hiç bilgisayarın başına oturamadım.38. haftada doğum yaptım sezeryanla bebeğim kakasını yapmıştı normal doğumu bekleseydım veya bır gun daha geçseydi bebeğime birşey olabılırdı eşim ben doğum yapınca bayılmış gözümü açtığımda yanımda yoktu bebeğimin heycanından hiç yatmadım herşeyını kendım yapmak istedim bu yuızden hala kayınvalıde ile sıkıntı yaşıyoruz ve bır sıkıntımızda bebeğim benı emmeyı beceremıyor emerkende hemen uyuyor bu yuzden kılo çok kaybettı mama da vermeye başladım ama çok farklıymış hele kokusu bambaşka rabbım herkeae tattırsın

canım bende normal doğum yaptım 15 kasımda ve benimde kızım kakasını yaptı 8 gün küvezde kaldı. çok geçmiş olsun. sütün için bol bol boza iç arttırıyor

benim bebeğimde de var iyice artında dr a götürdüm seboreik dermatit dedi ilaç vardi ama kortizon içeriyo bir kere sürdüm ben de hafifletti hergün banyo yaptır banyodan önce ve sonra bebek yağı sür dedi yattığı odası nmli olsun dedi bende bebek yapı sürüyorum bayğı geçti,fakat sarılık oldu bugün 26.gün hala geçmedi dr 1 aylık olsun öyle getir dedi canım sıkılıyo inşallah bişeyi çıkmaz

benim doktor randevum cuma günü sen doktora gittikten sonra ne dediğini yazarsan sevinirim

kızlar meraba...biz bugün 1 haftalık olduk..bebeğim büyüyor bende daha iyiyim o inanılmaz baş ağrılarım geçti..bebeğim biraz huysuz..geceleri uyuyor ama gündüzleri çok zor uyuyor..birde memede uyuyor çekince başlıyor ağlamaya uyanıyor...çok zor uykuya dalıyor..bazen diyorum sütüm mü yetmiuyor aç mı diye ama çokta sık emziriyorum hatta mama veriyoruz dayanamayıp bazen...benimle aynı durumda olan varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim..

saidem ve raaravis siz kaldınız sanırım sadece allahım yardımcınız olsun bir axazda kurtulursunuz inş

kızlar meraba...biz bugün 1 haftalık olduk..bebeğim büyüyor bende daha iyiyim o inanılmaz baş ağrılarım geçti..bebeğim biraz huysuz..geceleri uyuyor ama gündüzleri çok zor uyuyor..birde memede uyuyor çekince başlıyor ağlamaya uyanıyor...çok zor uykuya dalıyor..bazen diyorum sütüm mü yetmiuyor aç mı diye ama çokta sık emziriyorum hatta mama veriyoruz dayanamayıp bazen...benimle aynı durumda olan varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim..

saidem ve raaravis siz kaldınız sanırım sadece allahım yardımcınız olsun bir axazda kurtulursunuz inş

benimkide doymuyor 1 sa emziriyorum memeden çekince ağlıyor mama veriyorum uyuyor hemen seninkide açtır

benim de nişanım geldi doktorla konuştum artık gece vs. sancı gelebilir. benim karnım da sert halde ama bebeğin hareketi var. bir de çok fena ishal oldum ben. inşallah uzatmadan gelir bebişlerimiz

haydi saidem ve raraavis sizi bekliyoruz dört gözle....kucağınıza almanızı istiyoruz tez zamanda sağlıkla....
kızlar hepimizdeaynı dert.benim oğlumda uykuyu toparlıyamıyor.bende size mama veriyomusunuz diye soracaktım.aptamil bebek sütü aldık ve 30 ml.günde bazen iki bazen bir kere veriyorum.doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama yavrum arandıkça acaba doymuyo mu sorusu beni zorda bırakta....şimdide hemen mamayı yedi ve daldı uykuya.tecrübelerinizi paylaşın lütfen.....bugün 24 günlük oğlum.çok mu erken başladık acaba.herkes ilk 6 ay anne sütü diyor.offf inanın iki arada bir derede kaldım.....yardımmmmmmmmmmmm.....

sağlık ocağındaki ebe hemşiremiz bol su ve maydanoz yememi önerdi ama ben hergün 2 bardak boza da içiyorum ekstradan. bebeğimin yoğun bakımda olduğu süreçte yoğun bakım hemşireleri hipps anne sütü arttırıcı önerdiler ama kullanmadım. Şimdi malt içeceğini önerdiler en kısa zamanda deneyip tecrübemi paylaşağım. Bu arada ben 1 kere mama verdim bizim kız tosun gibi uyuyor uyuduğu zamanlarda sütümü sağıp dolaba kaldırıyorum belki yetmez diye.
bol su için su= süt

canım o bir kız bebek :) çok minnak aslında babası yakından çekmiş büyük gözüküyor 3 kilo doğdu ama şu an 3 kilo 400 gram civarında :)

kız erkek ne fark eder maşallh kızına ozaman:))kilosuda iyi benimki çok küçük 3180 doğdu 1 hafta sonra 2950 idi şişlikleri filan inince..şimdi kaç oldu merak ediyorum..

sağlık ocağındaki ebe hemşiremiz bol su ve maydanoz yememi önerdi ama ben hergün 2 bardak boza da içiyorum ekstradan. bebeğimin yoğun bakımda olduğu süreçte yoğun bakım hemşireleri hipps anne sütü arttırıcı önerdiler ama kullanmadım. Şimdi malt içeceğini önerdiler en kısa zamanda deneyip tecrübemi paylaşağım. Bu arada ben 1 kere mama verdim bizim kız tosun gibi uyuyor uyuduğu zamanlarda sütümü sağıp dolaba kaldırıyorum belki yetmez diye.
bol su için su= süt

sütüm bebeğime yetiyormu bilmiyorum bende..günde 3 lt su rahat içiyorum..humana still çaydan 2 bardak rezene .çayıda içiyorum..bide komposto..bunlara rağmen bazen sık emdiğinden yetmiyor oğluma.bende günde 1 kez mama veriyorum..

bu arada saidem ve raavariste doğurdu sanırım sesleri çıkmadı bidaha

kız erkek ne fark eder maşallh kızına ozaman:))kilosuda iyi benimki çok küçük 3180 doğdu 1 hafta sonra 2950 idi şişlikleri filan inince..şimdi kaç oldu merak ediyorum..

sütüm bebeğime yetiyormu bilmiyorum bende..günde 3 lt su rahat içiyorum..humana still çaydan 2 bardak rezene .çayıda içiyorum..bide komposto..bunlara rağmen bazen sık emdiğinden yetmiyor oğluma.bende günde 1 kez mama veriyorum..

bu arada saidem ve raavariste doğurdu sanırım sesleri çıkmadı bidaha

Kizlar merhaba..evet beklenen bebisim geldi nihayet.2 aralik pazar gunu normal dogumla dogdu.sagligumiz iyi ama benim alttan dikuslerim var canim yaniyir baya.kiziminda cok sa.ncisi oluyor gazli baya.sutum benimde yetmiyor sanirim geceleri cok agliyor susturamiyorum.simdilik bu kadar. haberimizi veryimdedim. hepimize kolay gelsin canlarim..bu arada bizim kiz iki aralikla bu topigi ihlal edip aralik bebesi oldu:)
raraavis sendenden haber bekliyoruz..

Kizlar merhaba..evet beklenen bebisim geldi nihayet.2 aralik pazar gunu normal dogumla dogdu.sagligumiz iyi ama benim alttan dikuslerim var canim yaniyir baya.kiziminda cok sa.ncisi oluyor gazli baya.sutum benimde yetmiyor sanirim geceleri cok agliyor susturamiyorum.simdilik bu kadar. haberimizi veryimdedim. hepimize kolay gelsin canlarim..bu arada bizim kiz iki aralikla bu topigi ihlal edip aralik bebesi oldu:)

canım hoşgelmiş bebişin...başlardaki sorunlar herkeste aynı sanırım...bebeklerimiz büyüdükçe düzelicekler diye umut ediyorum...

Hayırlı olsun meleğin Allah sizleri birbirinize bağışlasın.İnşallah en kısa sürede normale dönersiniz.
Allah herkese kolay doğumlar nasip etsin inşallah.

haydi saidem ve raraavis sizi bekliyoruz dört gözle....kucağınıza almanızı istiyoruz tez zamanda sağlıkla....
kızlar hepimizdeaynı dert.benim oğlumda uykuyu toparlıyamıyor.bende size mama veriyomusunuz diye soracaktım.aptamil bebek sütü aldık ve 30 ml.günde bazen iki bazen bir kere veriyorum.doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama yavrum arandıkça acaba doymuyo mu sorusu beni zorda bırakta....şimdide hemen mamayı yedi ve daldı uykuya.tecrübelerinizi paylaşın lütfen.....bugün 24 günlük oğlum.çok mu erken başladık acaba.herkes ilk 6 ay anne sütü diyor.offf inanın iki arada bir derede kaldım.....yardımmmmmmmmmmmm.....

benimkide erkek ve kesinlikle doymuyor saatlerce emiyor bırakınca ağlıyor milupa verdim bende mışıl mışıl uyudu dra söyledim mama ver dünyanın sonu değil avrupadaki anneler hiç emziyor ona bakarsan dedi

X