2012 Kasim ayinda bebeklerini bekleyen anneler..buyurun sohbete

uzun suredır gırmıyordum bebek gelen gıden derken vakıt geçiyor son sayfaya baktımda doyup doymadığı ve mama konusu var bu konudan en dertlısı benım ılk haftadan mamaya başladık o kadar üzülüyorum ama mecburdum sütüm olmasına rağmen emmedı halende uğraşıyorum ve 500gram kaybedınce mamaya başladık keşke emse annelık çok farklıymış herkese rabbım yardım etsın

herkeste belirti olacak diye bişe yok benim ablamın hiç midesi bulanması hamile olduğunu bile anlamadı benimde çok mide bulantılarım olmadı benim bebeğimde tüp bebek balık ye bol bol ilk 3 ay bebek için çok önemli radyasyon almamaya dikkat et organları oluyor bu dönemde cep telle çok konuşma laptop ise bilgisayarın kucağına alma ketcap mayonez patates kızartması bunun gibi katkı maddleri içeren gıdaları tüketme sağlıkla kucağına almak dileğiyle

Tavsiyelerini dinleyeceğim teşekkür ederim :)

Ancak yazabiliyorum 4 aralıkta normal dogumla geldi oglum. Simdi gece uyku problemi var iki gecedir surekli emmek istiyor uyumuyor bakalim bu gece nasil gececek

Ancak yazabiliyorum 4 aralıkta normal dogumla geldi oglum. Simdi gece uyku problemi var iki gecedir surekli emmek istiyor uyumuyor bakalim bu gece nasil gececek

canım hayırlı olsunn..en son doğuran kasım annesi oldun ..daha doğrusu aralık annesi...uyku ve emme problemi herkeste var sanırım.benim oğlumda gündüz uyumuyor çok gece uyuyor ama oda sürekli emmek istiyor...her memeyi verdiğimde alıyor memede uyuyor ve memeden çektiğimde yatağına yatırdığımda çoğu zaman uyanıyor uykusu çok hafif...40 çıkınca düzelir diyorlar ..inşallah öyle olur...

canım hayırlı olsunn..en son doğuran kasım annesi oldun ..daha doğrusu aralık annesi...uyku ve emme problemi herkeste var sanırım.benim oğlumda gündüz uyumuyor çok gece uyuyor ama oda sürekli emmek istiyor...her memeyi verdiğimde alıyor memede uyuyor ve memeden çektiğimde yatağına yatırdığımda çoğu zaman uyanıyor uykusu çok hafif...40 çıkınca düzelir diyorlar ..inşallah öyle olur...

valla benimkide memede uyumayı seviyor. ben emzik verdim. yeterli sütü içtikten sonra sürekli emmek hem gaz yapıyor hem de kusturuyor oğlumu. ben de doyduğunu düşündüğüm zaman (yaklaşık yarım saat ile bir saat arası emiyor mesela) gece için özellikle yatırıyorum 2 saatten önce kalkıp da illa meme derse emzik veriyorum. sarılığı tam geçene kadar bu işi esneterek yapacağım sonra gece için daha katı davranıp belli saat aralıklarına alışmasını sağlamak niyetindeyim. biraz uzun uyumak hem ona iyi geliyor hem bana sonuçta. gündüz de idare ediliyor öyle olunca... bir de ben yanıma falan yatırmaya korkuyorum. annem de çok tembih ediyor. hakikaten bir anlık iş üstüne falan uyurum diye Allah korusun. her seferinde yatağına yerleştir vs. zor oluyor ama hiç olmazsa içim rahat :) bir de bizde bugün daha da fazla oldu bolca bez kirletiyoruz. gerçi yenidoğanda normal diyorlar. doktora gidince soracağım. inşallah ishal değil. :)

biz bugün 35 günlük olduk.ben grip oldum benden oğluma geçti.geniz akıntısına çok dikkat.eğer tedavi erken edilmezse bronşit çabucak olurmuş bebekler.5 gün normal tedavi olduk ama geçmedi.mecburen çok az antibiyotik aldık hiç istemeden.ama bronşit daha daha zor ve ilaçlar daha fazla.çok şükür atlattık sayılır.bu arada benim oğlan çok nazlı 3 günde zorla kaka yapıyor.ama katıdeğil.doktor 5 güne kadar normal diyor.yinede kabızlığı geçiren fitil aldık.çok huysuz gece uyumadı 3 gün.ilaçların yan etkisiymiş.yani uzunca bir maraton var önümüzde.sağlıkla büyüsünler ben her yorgunluğa razıyım.mutlu kalın,sağlıkla kalın....

biz bugün 35 günlük olduk.ben grip oldum benden oğluma geçti.geniz akıntısına çok dikkat.eğer tedavi erken edilmezse bronşit çabucak olurmuş bebekler.5 gün normal tedavi olduk ama geçmedi.mecburen çok az antibiyotik aldık hiç istemeden.ama bronşit daha daha zor ve ilaçlar daha fazla.çok şükür atlattık sayılır.bu arada benim oğlan çok nazlı 3 günde zorla kaka yapıyor.ama katıdeğil.doktor 5 güne kadar normal diyor.yinede kabızlığı geçiren fitil aldık.çok huysuz gece uyumadı 3 gün.ilaçların yan etkisiymiş.yani uzunca bir maraton var önümüzde.sağlıkla büyüsünler ben her yorgunluğa razıyım.mutlu kalın,sağlıkla kalın....

zaman çok çabuk geçiyor değil mi? bize de yarın 2 hafta oluyor tam. ne zaman sabah ne zaman akşam bilemiyorum bile. uyku düzeni bozulduğu için hala daha tam kendimi toplamış hissetmiyorum. ayrıca hamilelikte dert yandığım bel ağrılarım şekil değiştirerek devam ettiğinden doktora gittim, korse tavsiye etti. ben de alacağım mecbur çünkü ayakta falan duramıyorum, zaten iş yapabildiğim yok. bir kalçamdan bacağıma vuran ağrılar var. doğumdan ve hamilelikten ötürü kasların kendilerini toplaması bir kaç ay sürer dedi doktor o yüzden korse vs. idare edeceğim. size de çok geçmişler olsun. benim oğlum da bir kaç gündür üşüttü sanırım. çok kusuyor. bazen yer yemez kusuyor ki o çok iyi değilmiş. genelde de hazmedip kesilmiş süt gibi kusuyor. büyükler o şekilde kusmanın iyi olduğunu sütün yaradığını söylüyor ama artık bilemiyorum. kusan bir bebek galiba... sanırım bu uzun maraton için ilk aşama 3 aylık dönem. 3 aydan önce tam olarak bir düzen olmuyormuş bebeklerde. ben de kırkından sonra daha iyi olur diye düşünüyordum :))) bu arada hanımlar sizin lohusalık psikolojiniz nasıl? ben bazı günler çok daralıyorum. böyle uzun uzun seyahat falan yapasım geliyor. evde durmak daraltıyor. bir de sürekli yatak odasına takılıp kaldım gibi hissediyorum. bu yüzden fırsat bulup kendimi topladıkça diğer odalarda durmaya çalışıyorum ama ev büyük ve her yer çok ısınmıyor... dışarıya çıkmayı hiç istemiyorum bir yandan da. bebek için kontrol vs. diye hastaneye bir çıktım o kadar yoruldum ki aman dedim ne zor işmiş :) hava da soğuk ya hasta ederim korkusu da var tabi. neyse herkese bebişleri ile güzel günler dilerim!

zaman çok çabuk geçiyor değil mi? bize de yarın 2 hafta oluyor tam. ne zaman sabah ne zaman akşam bilemiyorum bile. uyku düzeni bozulduğu için hala daha tam kendimi toplamış hissetmiyorum. ayrıca hamilelikte dert yandığım bel ağrılarım şekil değiştirerek devam ettiğinden doktora gittim, korse tavsiye etti. ben de alacağım mecbur çünkü ayakta falan duramıyorum, zaten iş yapabildiğim yok. bir kalçamdan bacağıma vuran ağrılar var. doğumdan ve hamilelikten ötürü kasların kendilerini toplaması bir kaç ay sürer dedi doktor o yüzden korse vs. idare edeceğim. size de çok geçmişler olsun. benim oğlum da bir kaç gündür üşüttü sanırım. çok kusuyor. bazen yer yemez kusuyor ki o çok iyi değilmiş. genelde de hazmedip kesilmiş süt gibi kusuyor. büyükler o şekilde kusmanın iyi olduğunu sütün yaradığını söylüyor ama artık bilemiyorum. kusan bir bebek galiba... sanırım bu uzun maraton için ilk aşama 3 aylık dönem. 3 aydan önce tam olarak bir düzen olmuyormuş bebeklerde. ben de kırkından sonra daha iyi olur diye düşünüyordum :))) bu arada hanımlar sizin lohusalık psikolojiniz nasıl? ben bazı günler çok daralıyorum. böyle uzun uzun seyahat falan yapasım geliyor. evde durmak daraltıyor. bir de sürekli yatak odasına takılıp kaldım gibi hissediyorum. bu yüzden fırsat bulup kendimi topladıkça diğer odalarda durmaya çalışıyorum ama ev büyük ve her yer çok ısınmıyor... dışarıya çıkmayı hiç istemiyorum bir yandan da. bebek için kontrol vs. diye hastaneye bir çıktım o kadar yoruldum ki aman dedim ne zor işmiş :) hava da soğuk ya hasta ederim korkusu da var tabi. neyse herkese bebişleri ile güzel günler dilerim!

canım sana da çok geçmiş olsun.aynen dediğin gibi günler ne zaman gelip geçiyor anlayamıyorum.2 saat kesintisiz uykuya bile çok seviniyorum.bizim yarın kırkımız doluyor.çok güzel günler aslında.bi daha bebek olmayacaklar ve bu günlerin tadını çıkarmaya bakalım.sağlıkla kalın.......

kasım bebek leri büyüyor evet...bizde 24 günlük olduk bugün..bizdede uyku düzeni oturmuş değil henüz en büyük problemimizde o..oğlum bir türlü uykuya dalamıyor esneye esneye ağzı yırtılıyor nerdeyse...3-4 saat kesintisiz uyuduğumuz nadir ve şuan o nadir anları yaşıyorum...geceleri çok sık kalkıyoruz 1 saat 1,5 saat arayla nerdeyse ve her kalktığında sütüm olmuyor maalesef bazen mama takviyesi yapıyoruz..birde bebeğim sakinleşsin güzel uyusun diye humananın iyi geceler çayı var bebekler için onu deniyorum 3-4 gündür 2-3 kaşık veriyorum günde ama pek bi faydasını görmedik.

hamilelikte uyuyamadığım zaman bu kadar dokunmuyordu ama şimdi uyku o kadar tatlı geliyorki 2-3 saat deliksiz uyumak istiyorum..şuan annem yanımda benimde 40 ımız çıkınca gidecek ve korkuyorum tek başıma idare edebilirmiyim diye..şuan çoğu şeyi annem yapıyor çünkü..tek başıma banyo yaptırmadım daha yada kıyafetlerini değiştirmedim annem hep yanımdaydı saolsun...bizde de durumlar böyle..sorunsuz güzel günler diliyorum

kasım bebek leri büyüyor evet...bizde 24 günlük olduk bugün..bizdede uyku düzeni oturmuş değil henüz en büyük problemimizde o..oğlum bir türlü uykuya dalamıyor esneye esneye ağzı yırtılıyor nerdeyse...3-4 saat kesintisiz uyuduğumuz nadir ve şuan o nadir anları yaşıyorum...geceleri çok sık kalkıyoruz 1 saat 1,5 saat arayla nerdeyse ve her kalktığında sütüm olmuyor maalesef bazen mama takviyesi yapıyoruz..birde bebeğim sakinleşsin güzel uyusun diye humananın iyi geceler çayı var bebekler için onu deniyorum 3-4 gündür 2-3 kaşık veriyorum günde ama pek bi faydasını görmedik.

hamilelikte uyuyamadığım zaman bu kadar dokunmuyordu ama şimdi uyku o kadar tatlı geliyorki 2-3 saat deliksiz uyumak istiyorum..şuan annem yanımda benimde 40 ımız çıkınca gidecek ve korkuyorum tek başıma idare edebilirmiyim diye..şuan çoğu şeyi annem yapıyor çünkü..tek başıma banyo yaptırmadım daha yada kıyafetlerini değiştirmedim annem hep yanımdaydı saolsun...bizde de durumlar böyle..sorunsuz güzel günler diliyorum

bizde 34 günlük olduk kırkımızın çıkmasına az kaldı ben de annemin yanındayım dediğin gibi herşeyi o yapıyo tek ilgim bebekle annem sağolsun kahvaltı yemek bulaşık herşeyi yapıyor o olmasa ne olurmuş halim.. benimde bebeğim uykuya dalmakta güçlük çekiyo.ayağımda sallıyorum uyusun diye hiç sallamak istemezdim ama napayım.3-4 saat kimin bebeği uyuyormuş ki benim oğlumda gece en fazla 2.5 saat uyuyo sabaha karşı saatte bir kalkıyo.bi de gece uyanıp muhabbet edelim kucakta gezdirelim istiyo. bu gece babamın uykusu kaçmış yazık babacığım ilgilendi de ben uyudum biraz..uyumak istiyosan gece sütünü sağ sabah annene bırak sen 3-4 saat uyurken o igilensin ben arada öyle yapıyorum.çünkü iyi uyku da sütü arttırıyo...bol dinlenmeli günler :))

bizde 34 günlük olduk kırkımızın çıkmasına az kaldı ben de annemin yanındayım dediğin gibi herşeyi o yapıyo tek ilgim bebekle annem sağolsun kahvaltı yemek bulaşık herşeyi yapıyor o olmasa ne olurmuş halim.. benimde bebeğim uykuya dalmakta güçlük çekiyo.ayağımda sallıyorum uyusun diye hiç sallamak istemezdim ama napayım.3-4 saat kimin bebeği uyuyormuş ki benim oğlumda gece en fazla 2.5 saat uyuyo sabaha karşı saatte bir kalkıyo.bi de gece uyanıp muhabbet edelim kucakta gezdirelim istiyo. bu gece babamın uykusu kaçmış yazık babacığım ilgilendi de ben uyudum biraz..uyumak istiyosan gece sütünü sağ sabah annene bırak sen 3-4 saat uyurken o igilensin ben arada öyle yapıyorum.çünkü iyi uyku da sütü arttırıyo...bol dinlenmeli günler :))

demek hepimizin bebeği aynı.bizde 2,5 saat uyuyoruz en fazla.sabaha yakın mız mız mız uyumuyo.saat başı kalkıyo.yarım saat emiyo.düşünün artık benim uyku düzenini.sizin yine anneniz var.ben kendim yapıyorum herşeyi.birde 1. sınıfa giden bir kızım var.ev işi, gelen giden,dersler,ütü,kafayı yemeye az kaldı.....ama mutluyum şaka bi tarafa iyiki varlar yavrularım.şükürler olsun RABBİME.daha ne isterim,sağlıktan başka........

kızlar hepinize merhaba..
dertli kasım değil de aralık annesi olarak (malumunuz gecikmeyle 2 aralıkta doğdu bizim cimcime :) bende geçirdiğimiz 17 günlük serüvenimizi anlatayım dedim.
bana hiç ama hiç fırsat vermiyor nefes bile alamıyorum. özel ihtiyaçlarımı bile koşturarak yapabiliyorum. kaldıki yanımızda bakanımız olduğu halde. ilk 10 gün kendi annem geldi sonra bi 3 gün tek kaldım evde kızımda. az daha tımarhanelik olucaktım. akşama kadar aç kalıp, odanın dahi dışına çıkamadım. bu haftada babaanneye taşındık. saolsun her hizmetimizi yapıyor bende sadece kızımla ilgileniyorum.
benim ewn büyük problemim memeyi sadece 10 15 sn çekip ısrarla bağırarak almaması ve avazı çıktığı kadar bağırması. hem kendi hem ben sırılsıklam oluyoruz bu savaşlarda. ve aç kalıyor sonrasındada. ben inatla sütümü vermeye çalışıyorum. 1 2 defa mama verdim. ama biberonla cuk cuk diye 2 dk da çekince mamayı bu sefer memeyi aslaaa almıyor. doktor kimi bebekler memeyi sevmez tutmayı dedi. savaş vererek aşmaya çalışpacaksınız ikiniz dedi. en kötü ihtimal sağıp vereceksin dedi.diğer bir sorunumuzda felaket kusuyor. elbisae önlük yetiştiremiyoruz.. acaba diyorum üşüttük mü bu çocuğu. siz hangi sıklıkta yıkıyorsunuz. biz malesef sürekli kustuğugu ve pis koktuğu için her gün yıkıyoruz. bir de bişey soracağım. gece üzerine ne örtüyorsunuz. ben uzun badinin üzerine kıyafetini giydirip sırtını falan tutsun diye birde yelek de giydiriyorum. bir battaniyede sarıyorum gündüz. yatarkende pamuk yorgan örtüyorum üzerine. çok mu fazla sıkıyorum acaba. huysuzluğu çok sarmalıyor olmamdanmı ki..ve uyanıkken hiç uslu durup ertafa bakınmıyor. sürekli ağlıyor. ama bizim bir hatamız olduki ağladıkça herkes kucağına aldı. şimdi sürekli kucak istiyor. ben alınca kokuma alıştıki hemen susuyor..
off kızlarr psikolojim çok kötü .o ağlamaya başlayınca bende ağlıyorum. evden kendimi dışarı atasım geliyor. 17 güngür toplasam 10 saat uyumamımışımdır. uyuyup dinlenicezki sütümüz artsın. gece sabahlıyoruz.. işte böyle herkesin sorunları aynı yani ... yavrular hayata bizde anneliğe adapte olmaya çalışıyoruz.. unutun artık o eski rahat hayatları...

kızlar hepinize merhaba..
dertli kasım değil de aralık annesi olarak (malumunuz gecikmeyle 2 aralıkta doğdu bizim cimcime :) bende geçirdiğimiz 17 günlük serüvenimizi anlatayım dedim.
bana hiç ama hiç fırsat vermiyor nefes bile alamıyorum. özel ihtiyaçlarımı bile koşturarak yapabiliyorum. kaldıki yanımızda bakanımız olduğu halde. ilk 10 gün kendi annem geldi sonra bi 3 gün tek kaldım evde kızımda. az daha tımarhanelik olucaktım. akşama kadar aç kalıp, odanın dahi dışına çıkamadım. bu haftada babaanneye taşındık. saolsun her hizmetimizi yapıyor bende sadece kızımla ilgileniyorum.
benim ewn büyük problemim memeyi sadece 10 15 sn çekip ısrarla bağırarak almaması ve avazı çıktığı kadar bağırması. hem kendi hem ben sırılsıklam oluyoruz bu savaşlarda. ve aç kalıyor sonrasındada. ben inatla sütümü vermeye çalışıyorum. 1 2 defa mama verdim. ama biberonla cuk cuk diye 2 dk da çekince mamayı bu sefer memeyi aslaaa almıyor. doktor kimi bebekler memeyi sevmez tutmayı dedi. savaş vererek aşmaya çalışpacaksınız ikiniz dedi. en kötü ihtimal sağıp vereceksin dedi.diğer bir sorunumuzda felaket kusuyor. elbisae önlük yetiştiremiyoruz.. acaba diyorum üşüttük mü bu çocuğu. siz hangi sıklıkta yıkıyorsunuz. biz malesef sürekli kustuğugu ve pis koktuğu için her gün yıkıyoruz. bir de bişey soracağım. gece üzerine ne örtüyorsunuz. ben uzun badinin üzerine kıyafetini giydirip sırtını falan tutsun diye birde yelek de giydiriyorum. bir battaniyede sarıyorum gündüz. yatarkende pamuk yorgan örtüyorum üzerine. çok mu fazla sıkıyorum acaba. huysuzluğu çok sarmalıyor olmamdanmı ki..ve uyanıkken hiç uslu durup ertafa bakınmıyor. sürekli ağlıyor. ama bizim bir hatamız olduki ağladıkça herkes kucağına aldı. şimdi sürekli kucak istiyor. ben alınca kokuma alıştıki hemen susuyor..
off kızlarr psikolojim çok kötü .o ağlamaya başlayınca bende ağlıyorum. evden kendimi dışarı atasım geliyor. 17 güngür toplasam 10 saat uyumamımışımdır. uyuyup dinlenicezki sütümüz artsın. gece sabahlıyoruz.. işte böyle herkesin sorunları aynı yani ... yavrular hayata bizde anneliğe adapte olmaya çalışıyoruz.. unutun artık o eski rahat hayatları...
valla allah hepimizin yardımcısı olsun.bence sen çocuğu çok bastırıyorsun yani çok giydiriyorsun evin sıcaklığı nasıl bilmiyorum ama o ne öyle bence çocuğun bağırtısı hastalanması ondan.bizim ev kaloriferli baya sıcak oluyo biz evde kısa kolularla gezdiğimiz halde terliyoruz onun için oğlumu da bize göre giydiriyorum yani badisinin üstüne penye bir yelek o kadar yatarken de üstüne penye battaniyesini örtüyorum onu bile daha 35 günlük tekmeleyerek açıyo.sık yıkama bence sabunlu suyla sil çocuğun cildinin kurumasına yol açabilirsin.40ına doğru yaklaşınca düzene giriyo uyanık olduğu saatlerde daha çok yanında birileri olursa susarak yatıyo.emme konusunda bişi diyemicem ama göğüs pedi kullanıyormusun bazen süt akıyo o pedde koku yapıyo benim oğlum da o zaman almak istemiyo hemen pamuklu suyla silip tekrar veriyorum o zaman alıyo bi de uykusu geldiğnde hem istiyomuş gibi çekiştiriyo hem de meme ağzının içindeyken bağırıyo ağlıyo o zaman anlıyorum ki uykusu gelmiş yavaş yavaş dillerini çözcez..kolay gelsin hepimize :)

merhaba hanımlar.. 10 gündür kayınvalidemde kalıyordum. yarın tekrar evimize dönüyoruz. ve bebişle yine tek kalıcam düşüncesi ve yetemicem korkusu şimdiden beni sardı ama tek başıma başedebilmeye biyerlerden başlamamız gerek. artık 23 günlük olduk. ayımıza yaklaştık..
kızlar bişey soracağım. şükürki bizim cimcime yeni yeni memeyi tutmaya alıştı 1 haftadır. fakat geçen haftalarda çok aç kaldığı için gelişimi pek iyi olmadı bu zamana kadar. ayını doldurduğu gün yani haftaya kontrolümüz var. 1 aylık kontrolünü yaptıran anneler bebişlerin en az kaç kilo alması gerekiyor gelişimi iyi diyebilmek için. sizin bebişler kaç kilo aldılar 1. aylarında. ben doyuramadığımdan ve yavrumun aç kaldığından endişeleniyorum. ama yinede sadece sütümü emziriyorum. eğer mamaya başlarsak biberondan bu sefer asla kurtaramam onu. zaten zorla öğrendi memeyi çekmeyi. sadece süt emziren anneler varmı benim gibi. sütünüz yetiyormu, yada mama takviye yapan arkadaşlar bir günde ne kadar takviye yapıyorsunuz..
bu arada süt aartırıcı neler yapıyorsunuz kızlar.. banada f,ikir verin. sütümü nasıl artırabilirim.

merhaba hanımlar.. 10 gündür kayınvalidemde kalıyordum. yarın tekrar evimize dönüyoruz. ve bebişle yine tek kalıcam düşüncesi ve yetemicem korkusu şimdiden beni sardı ama tek başıma başedebilmeye biyerlerden başlamamız gerek. artık 23 günlük olduk. ayımıza yaklaştık..
kızlar bişey soracağım. şükürki bizim cimcime yeni yeni memeyi tutmaya alıştı 1 haftadır. fakat geçen haftalarda çok aç kaldığı için gelişimi pek iyi olmadı bu zamana kadar. ayını doldurduğu gün yani haftaya kontrolümüz var. 1 aylık kontrolünü yaptıran anneler bebişlerin en az kaç kilo alması gerekiyor gelişimi iyi diyebilmek için. sizin bebişler kaç kilo aldılar 1. aylarında. ben doyuramadığımdan ve yavrumun aç kaldığından endişeleniyorum. ama yinede sadece sütümü emziriyorum. eğer mamaya başlarsak biberondan bu sefer asla kurtaramam onu. zaten zorla öğrendi memeyi çekmeyi. sadece süt emziren anneler varmı benim gibi. sütünüz yetiyormu, yada mama takviye yapan arkadaşlar bir günde ne kadar takviye yapıyorsunuz..
bu arada süt aartırıcı neler yapıyorsunuz kızlar.. banada f,ikir verin. sütümü nasıl artırabilirim.

canım aynı endişe bendede var biz bugün 1 aylık olduk ve 10 gün sonra annem gitcek kırkımız çıkınca ve bende korkuyorum çok ne yapıcam tek başıma diye ama biyerlerden başlamak lazım dediğin gibi 16-17 yaşındaki kızlar doğum yapıyor çocuk büyütüyor bizde yaparız diyorum içimden....

canım bizim 1 ay doldu ama kontrolümüz yarın kaç kilo aldık bakıcaz..ama bir önceki kontrolümüzde bebeğim 9 günde 400 gr almıştı ve ben çok sevinmiştim çünkü sütümün yetmediğini düşünüyordum..sendede belki böyle bir durum söz konusudr.ama biz günde 1 en fazla 2 sefer 40 ml mama veriyoruz aç olduğunu düşündüğüm için..bu arada sütünün yetip yetmediğini bebeğinin bezine bakarak anlayabilirsin..günde 4-5 sefer çişini yapıyorsa yetiyor demekmiş..

sütümü arttırmak için yemediğim kalmadı..komposto,rezene çayı,tahin helvası,dut kurusu,ve humana still süt yapıcı çay...bu çayı denemeni tavsiye ederim en etkilisi bu sanırım ben 2. kutuya geçtim..bu arada psikolojik birazda sanırım..no stresssss,ve uyku en önemlisi..

güzel günler herkese bebişleriyle...

bizim de dün 40ımız çıktı çok şükür ben 1. ayda gittiğimde bebişim 1.5 kilo almıştı ebemiz bize fazla dedi ortalam 850 gr filan alması gerekiyormuş ama en fazla 1 kilo bi de ayda 3 cm uzaması gerekiyormuş biz 6 cm uzamış naptınız siz dedi. ben de sebebi annem dedim sabahları biraz uyuyablmek için anneme süt sağıp bırakıyordum annem 2 seferde içirmesi gereken sütü 1 seferde içiriyormuş tabi bizimkide içiyormuş sonra yine getiriyordu bu aç diye.ebe dedi bebeğin gazı da ondandır çok beslenen çocuk gazlı olur artık anneme 1 seferlik süt bırakıyorum.bu arada hiç mama vermedim.süt içinde bol su ben gece bile her emzirmeden sonra su içiyorum bi kaç gün içmedim gögüslerim söndü.bide sabah öğle akşam tahin pekmez sabah akşam da 1 fincan rezene içiyorum.bol bol emzir emzik niyetine emse bile emzir...bol sütlü bol uykulu gazsız günler bütün annelere...

merhaba saidem,
biz de bugün 23 günlük olduk. Allah kolaylık versin meme almaması zor tabi. benim süt için tavsiyem eğer bütçeni zorlamayacaksa humana still tee yi deneyebilirsin. ben onu içtiğimde çok farkediyorum süt oluyor. hatta gece geç vakitte içmiştim bir gün göğüslerim çok doldu rahatsız etti beni bebek emene kadar. bir de bize hastaneden hediye olarak doğadan lactate vermişlerdi. içinde hem rezene hem anason var ve ben bebeğin uykusuna da çok fayda ettiğini düşünüyorum. yalnız bunu ben bir tek internette bulabildim. aktarlar ve eczaneler marketlerde falan sorduk bulamadık. ya yeni piyasaya çıkıyor ya da artık neyse ankara da bulamadım yani. ayrıca bolca sıvı tüketmenin faydası çok. ama herşeyden önce sen sütüm olmuyor mu diye stres yapmayacaksın o zaman daha zor geliyor süt. bir de senin şu an en çok ihtiyacın olan şey uyumak. uyku kadar süt yapan şey görmedim ben şahsen. eğer azıcık da olsa güzel bir uyku uyuyabiliyorsam göğüsler doluyor kalktığımda. uyku, dinlenmek, sıcak banyo ile rahatlamak da süt için çok faydalı belki de gıdalardan bile :) senin kırkın çıkana kadar birilerinin yanında olman sanırım çok iyi olacaktır. ben bir hafta annem yoktu kayınvalidem vardı yanımda o sırada bile çok daha fazla yoruldum ne olsa anne gibi olmuyor diye. ve bebek de çok gazlıydı rahatsızdı vs. emin ol bizim stresimiz direk onlara geçiyor. ne hamileyken ne de şimdi bebek az mı kilo alıyor vs. diye stres yapmadım. yapmıyorum da. hastalık derecesinde bir zayıflık olmadıktan sonra biraz az almış olsun ne olacak. benim de haftaya cuma günü 1 ay oluyor aşı günü sanırım tartarlar bakalım kaç kilo diyecekler? ama dert ettiğimi söyleyemem doğrusu. şimdi sen haklı olarak ilk günler beslenemediğinden endişe ediyorsun ama kendini rahat bırakmaya çalış. ben minicik bir bebekmişim, ufak bir yastık üstüne sığarmışım. ne olmuş? işte şimdi şükür yetişkin olduk kendi bebeklerimize bakıyoruz. doktorlar aman bu çok riskli demedikten sonra biraz az gelişimi olsun, toparlar kendini inşallah, hiç kafana takma. kafana takma ki sütün olsun, sütün olsun ki bebişin memeyi sevip yesin hemen :)

sayfamıza artık pek uğrayan yok...bebeklerden vakit kalmıyor sanırım kızlar...koca bir seneyi burda paylaşımlarda bulunarak geçirdik..birbirimizi tanımasakta yeri geldi destek olduk yeri geldi üzüntülerimizi sevinçlerimizi paylaştık..kısaca güzel günler geçirdik ve bu seneyi mutlu sonla bitirdik...

2013 yılınında hepinize bebeklerinizle birlikte sağlık,mutluluk,huzur getirmesini diliyorum...uykusuz günlerin azaldığı,göğüslerin süt dolduğu,stresin azaldığı,gazsız bir yıl olur inşallah hepimiz için:KK1::KK1::KK1:

arkadaşlar asıl sıkıntı doğduktan sonra başlıyormuş benım oğlan mamaya alıştı benı çok emmediği için sütüm azaldı ilk zamanlar çok akıyordu ama emmedi 500 gram verince mecburen mamaya başladık şimdide memeyi pek emmıyor sütümüde çoğaltamıyorum 5 litre su içiyorum beyaz üzümden hoşaf yapıyorum en az 1 litrede onun suyunu içiyorum ama faydasız ben gelen gidenden pek yemek yıyemıyorum birazda onun etkısı var 49 günlük olduk ama şimdiden bıktım sankı herkes benım doğurmamı beklemiş evimde sobalı gelenlerin yanındada emziremiyorum çok üzülüyorum ama pes etmeyeceğim emziren anneler özellıkle emzirirken bana dua edin kabul olur diyorlar sütüm artsında bebeğim emsin

arkadaşlar asıl sıkıntı doğduktan sonra başlıyormuş benım oğlan mamaya alıştı benı çok emmediği için sütüm azaldı ilk zamanlar çok akıyordu ama emmedi 500 gram verince mecburen mamaya başladık şimdide memeyi pek emmıyor sütümüde çoğaltamıyorum 5 litre su içiyorum beyaz üzümden hoşaf yapıyorum en az 1 litrede onun suyunu içiyorum ama faydasız ben gelen gidenden pek yemek yıyemıyorum birazda onun etkısı var 49 günlük olduk amşimdiden bıktım sankı herkes benım doğurmamı beklemiş evimde sobalı gelenlerin yanındada emziremiyorum çok üzülüyorum ama pes etmeyeceğim emziren anneler özellıkle emzirirken bana dua edin kabul olur diyorlar sütüm artsında bebeğim emsin

Allah bol süt versin inşallah. Hakikaten sütün azalması sıkıntı oluyormuş. Ben de yalnız kaldim bazi stresler yasadim uykum yemegim tam olmayinca hemen süt azaldı ve oglum da huzursuz oldu. Mecbur anneme geldim bugun daha iyi mesela. Misafirler gelmek istiyor sağolsunlar ama aslinda bir iki ay izin vermek lazimmis. Hele annenin yardımcısı yoksa. Rabbim hepimize bol süt versin inşallah

X