2012 kasım bebekleri büyüyor..

kızlar oğlum bu günlerde beni çok üzüyor mamasını yemek istemiyor, uyku düzenimiz bozuldu geceleri mama saati dışında hiç uyanmayan oğlum artık saat başı mızmızlanıp duruyor gündüzleride hep ayakta sallanmak istiyor dandinisine koyuyorum yarımsaat uyuduktan sonra başlıyor gözleri kapalı ağlamaya ne uyuyor nede uyanıyor öylece ağlıyor. hasta falanda değil gaz sıkıntımızda yok ne oluyor anlamıyorum.

aynı benimkide ne emzirebiliyorum ne biberonu kabul ediyo sürekli kucakta olmak istiyo sürekli ağlıyo sancısı da yok ama nedendir bilmiyorum uykuya direniyo sürekli

Bebislerin uyku eğitimi nasıl gidiyor hanımlar???

Kızım son 5 gündür eskisi kadar aglamiyor.bakalım yilmak yok, devam edicez....

tam uyku düzenini oturtmaya çalışırken kızım songünlerde huysuzluk yapıyor gündüzleri değil ama geceleri uykuya direniyo uykusu olduğu halde uyumayıp ağlıyo sürekli

dün sağlık ocağında oğlumun 4 aylık aşılarını olduk. boyu 63 cm kilosuda (giysileriyle birlikte tartıldı) 7400 geldi. demir vitamini verdiler birde, hergün 8 damla verilecekmiş. cumarteside kendi doktorumuza gidicez bakalım o nediyecek.

tam uyku düzenini oturtmaya çalışırken kızım songünlerde huysuzluk yapıyor gündüzleri değil ama geceleri uykuya direniyo uykusu olduğu halde uyumayıp ağlıyo sürekli

Canim benimkide hala zor dalıyor ama yatağında iyice uykusu gelene kadar donencesinin müziğiyle vakit geçiriyor,sonra tabi basiyo cigligi,:-)) biraz kucağımda sakinlesince yeniden yatiriyorum popoyada iki pitpit çok şükür uyuyo,seninki biraz daha hafta olarak küçük cnm o zamanlar kızımda öyleydi,3 ayın sihirli degnegi değdi bize:-)))

aynı benimkide ne emzirebiliyorum ne biberonu kabul ediyo sürekli kucakta olmak istiyo sürekli ağlıyo sancısı da yok ama nedendir bilmiyorum uykuya direniyo sürekli

şu bir haftadır bebeğim böyle yaptıkça kendimi gerçekten çok çaresiz hissediyorum tıpkı şu anda olduğu gibi ağlıyoooo yineeeeee:KK50::KK50:

kızlar oğlum bu günlerde beni çok üzüyor mamasını yemek istemiyor, uyku düzenimiz bozuldu geceleri mama saati dışında hiç uyanmayan oğlum artık saat başı mızmızlanıp duruyor gündüzleride hep ayakta sallanmak istiyor dandinisine koyuyorum yarımsaat uyuduktan sonra başlıyor gözleri kapalı ağlamaya ne uyuyor nede uyanıyor öylece ağlıyor. hasta falanda değil gaz sıkıntımızda yok ne oluyor anlamıyorum.

Mamayi benim kizimda zorlamayla iciyo hatta 150 ml ictiginde 6 saat aç kalıyo yinede icmek icin zorluyorum,gecede aynısını yapiyo malesef,bende artık yanıma sıcak su dolu bir bardak koyuyorum içtiği kadar iciyo zorlanıyorum biberonu sıcak suda bırakıyorum ara ara devam ediyorum vermeye yarım saat içinde bitirtiyorum mamayi hem sogumamisda oluyo böylece,zor ama katlaniyoruz ,rabbim baska dert vermesin...

cnm eğer yakınlarda rotavirüs aşısı olduysa bu sebep olabilir çünkü dr um bana öle söledi aşıdan sonra iştahsızlık uykusuzluk gibi problem olabilir haberin olsun dedi.

ne yapıyorsun mesela ağlamaması için şu an bebeğin ne kadarlık cnm

aynı şeylerden ben doğduğundan beri muzdaribim canım.bende artık zarla zorla biberon vermeyeb çalışıyorum alışması için çünkü 1 martta işe başlıcamm maalesef:KK43: kaşıkla vermeye denedik ama bizimki dar boğazlı olduğu için tıkanıp kalıo her defasında buda beni mahvedioo...

yaren maşallah canım oğluşuna:nazar::nazar:
reces çok sevindim senin adına.aranızın iyi olmasına...:KK34:
maşallah kızlarr bebişlerimize nasılda büyüyorlar..:nazar:

cnm eğer yakınlarda rotavirüs aşısı olduysa bu sebep olabilir

ne yapıyorsun mesela ağlamaması için şu an bebeğin ne kadarlık

aynı şeylerden ben doğduğundan beri muzdaribim canım.bende artık zarla zorla biberon vermeyeb çalışıyorum alışması için çünkü 1 martta işe başlıcamm maalesef:KK43: kaşıkla vermeye denedik ama bizimki dar boğazlı olduğu için tıkanıp kalıo her defasında buda beni mahvedioo...

Biz 4 kasım dogumluyuz teyzesi,:nazar:yatağına koydugumda hemen uyku arkadaşını veriyorum eline ve müziğini aciyorum,10 dk oyalaniyo yanlız huysuzlaninca yanına gidiyorum emzigini veriyorum ve düşmüşse elinden uyku arkadasini veriyorum tekrar eline,sonra sağa döndüruyorum :nazar:poposuna pit pit uyuyor,eğer ağlarsa kucağımda susturup tekrar yatiriyorum ,kucağımda uyutmaya çalıştığımda daha fazla agliyodu onu uykuya mecbur:nazar: birakiyodum sanki ,şimdi kendi kendine daliyo ve daha az agliyo:nazar::nazar:

Son düzenleme:

hayır olsun benım kızım da 2 gundur aynı sekılde gecelerı uyuduktan sonra hep aglama krızlerı ıle uyanıyo ama gozler kapalı sallayınca tekrar dalıyo nedır bu kızlaaaaaaaaar

İyiyim canim. İliskimiz duzeldi.once esimle karsilikli konustuk.ben kirildigim noktalari soyledim.sonra da taktigi uygulamaya basladim ve sonuc gayet basarili :) iyiki senin dedigin gibi davranmisim.

aaa gercekten mı cnm ınan cok sevındım ınan takılmıştı kafama ay herkes mutlu olsun cnm ya ufacık meleklerımız var bız mutlu olalım onlarıda mutlu ortamlarda buyutelım taktıge devam hahaha

tatlım maşalla dıyelım tam 1 ay oldu bızım tospıkım alıştı duzenıne tamamen ufacıklar ama öle akıllılarkı
benımsedı yavrum

hayır olsun benım kızım da 2 gundur aynı sekılde gecelerı uyuduktan sonra hep aglama krızlerı ıle uyanıyo ama gozler kapalı sallayınca tekrar dalıyo nedır bu kızlaaaaaaaaar

tatlım annesnın kokusunu ıstermış bebekler bazende ondan uyanırlarmış sevkat verıp kucagına aldıgında susuyosa senı ıstıyodur annesı

Canim belki bebegin seni istiyordur.benim kizimfa besikte agliyor sanaha karsi.yanima alinca hemen uyuyor.sende yaninda uyutmayi dene istersen

aaa gercekten mı cnm ınan cok sevındım ınan takılmıştı kafama ay herkes mutlu olsun cnm ya ufacık meleklerımız var bız mutlu olalım onlarıda mutlu ortamlarda buyutelım taktıge devam hahaha

Evet canim herkes mutlu olsun.kimsenin yuvasi dagilmasin.bebislerimizde mutlu ailelerde buyuyup huzurlu olsunlar.aynen taktige devam :-)

Kizlar ben daha onceden kizimi kucagimda uyutuyordum.bikac gundur sadece yanina uzanip uyutuyorum.sizce daha sonra kendi lendine uyumaya alistirabilirmiyim?yoksa hata mi yapiyorum

cnm sagolasın nasılsın bakalım nasıl bızım fıstık

iyiyiz canım..evle çocuklarla vakit nasıl geçiyor anlamıyorum..bizim minnoş ara ara öksürüyor..doktora gittik aMa ateş falan olmadığı için doktorumuz ilaca gerek görmedi..gıcık va boğazda onu atmaya çalışıyor dedi..bol bol emzirmeye devam yani :KK66: ayrıca arrada ıhlamur veriyorum...

iyiyiz canım..evle çocuklarla vakit nasıl geçiyor anlamıyorum..bizim minnoş ara ara öksürüyor..doktora gittik aMa ateş falan olmadığı için doktorumuz ilaca gerek görmedi..gıcık va boğazda onu atmaya çalışıyor dedi..bol bol emzirmeye devam yani :KK66: ayrıca arrada ıhlamur veriyorum...

hado ya sorun olmamasına sevındım cnm hırlama olursa mutlaka götur cnm
ay öksurunce ınsan cok uzuluyo ufacık yavrucak beceremıyoda

X