2012 Şubat Anneleri

Kızlarrrrr bende ikinci bebegimi bekliyorum :) sabah test yaptım ikinci cizgi silik çıktı. öglen kan testi yaptırcam.

Kızlarrrrr bende ikinci bebegimi bekliyorum :) sabah test yaptım ikinci cizgi silik çıktı. öglen kan testi yaptırcam.

hayırlı olsun sevindin sanırım allah kolaylık versin ben hala aynı fikirdeyim istemiyorum ikinciyi
ama eşim çok ısrarcı ve tehtitte ediyor bir bakmışsın hamile kalmışsın anlamazsın bile diyor inşallah olmaz yıkılırım :KK59:

hayırlı olsun sevindin sanırım allah kolaylık versin ben hala aynı fikirdeyim istemiyorum ikinciyi
ama eşim çok ısrarcı ve tehtitte ediyor bir bakmışsın hamile kalmışsın anlamazsın bile diyor inşallah olmaz yıkılırım :KK59:

Aslında ben kararsızdım ama eşim çok istiyordu. Genç anne olmak istiyordum zaten.
Aralarında da yaklaşık 3 yaş olucak bence ideal. Rabbim herkesin gönlüne göre versin canım.

herkese merhaba

forum epey sessiz..umarım herkes iyidir..
biz geçen hafta 2. yaş günümüzü yaptık..Yağmur maşallah son 3 aydır çok güzel konuşuyor..hareket tam gaz devam..koşturmacamız hiç bitmiyor..2 çocuğu olanlara Allah yardım etsin..şarkı söylemeyi ve dans etmeyi çok seviyor..şarkı repertuvarı da epey geniş cadının:) 10 a kadar saya biliyor..maşallah kuzular her şeyi çok hızlı öğreniyorlar..mutfakta yemek pasta börek yaparken hep benimle..beraber pastalar börekler yemekler yapıyoruz mutfağın halini siz düşünün artık:)

doğum günü öncesinde sağlık ocağında aşımızı olduk..2. yaş aşısı..doktor özel olarak yaptırılan menenjit aşısından bahsetti..aranızda yaptıran oldu mu? 1 ay içerisinde yapmalıyız dedi doktor..karar veremedim..yaptırayım mı yaptırmayayım mı diye

kuzuları öpüyorum..

Çook uzun zamandır foruma girmemiştim, nasılsınızz?

Herkes iyi mi?

benim ikizlerim 27 aylık oldular büyüdük, ben işe geri döndüm.
arkadaşlardan haberdar olmak istiyorum, hala uğrayan var mı buralara çoook özledimmmm

çook uzun zamandır foruma girmemiştim, nasılsınızz?

Herkes iyi mi?

Benim ikizlerim 27 aylık oldular büyüdük, ben işe geri döndüm.
Arkadaşlardan haberdar olmak istiyorum, hala uğrayan var mı buralara çoook özledimmmm

merhaba duydu maşallah kocaman oldular yavrularmız bizimki 1 martta 2 yaşını bitirdi iyiyiz hepimiz
işe dönmene sevindim evlatalrınla iyi vakit geçirdin bu kdar yeter şimdi iş zamanı :21:

merhaba duydu maşallah kocaman oldular yavrularmız bizimki 1 martta 2 yaşını bitirdi iyiyiz hepimiz
işe dönmene sevindim evlatalrınla iyi vakit geçirdin bu kdar yeter şimdi iş zamanı :21:

:) merhaba canım maşallah Allah nazardan saklasın kuzularımızı. Çok şükür büyttük epey.

Eskisi gibi değil forum sanırım, çocuklardan fırsat bulmak zor oluyordur.

Sen ne yapıyorsun iyimisin

:) merhaba canım maşallah Allah nazardan saklasın kuzularımızı. Çok şükür büyttük epey.

Eskisi gibi değil forum sanırım, çocuklardan fırsat bulmak zor oluyordur.

Sen ne yapıyorsun iyimisin

İyiyim canım ben Miray 5 aylık olduğundan beri çalışıyorum
herşey yolunda şimdilik

Nurumm tebrikler canım bende 2. Bebeğimi bekliyorum. Sanırım bu kez de doğumlarımız aynı zamana denk gelecek. Tahmini doğum tarihin nedir?

Herkese selam ben doğumdan beri giremedim , sonunda buradayım ama :) kizim 28 Şubat'ta 2 yasına girdi. Allah hepsine saglık ve huzur versin. Bu hafta ikinci aziları çıkarıyor ateşi var sürekli :KK43: bu arada menenjit aşısını araştırmak gerek ben duymamıştım .

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Çok sessiz buralar çoooookk:KK43:
umarım herkes iyidir, her şey yolundadır..

kuzular büyüdü koşturmaca daha da arttı..biz 21 şubatta 2 yaşımıza girdik..menenjit aşısı çok konuşuldu etrafımda ama bana yaptırmak daha riskli gibi geldi
o yüzden yaptırmadım..Kuzular Allaha emanet..

benim kız hala emiyor..bu aralar son azıları çıkartıyor..alttaki 2 tane çıktı..üsttekiler de çıktı çıkacak..biz de ateş yapmıyor ama özellikle gündüz uykularını çok etkiliyor..benim cadı tek uykuya yaşıtlarından daha önce geçmişti..şimdilerde de diş bahane oldu gündüz uyumamak için direniyor..yakın zamanda tamamen gündüz uykusunu bırakacak diye korkuyorum:KK43: azı dişleri çıktıktan sonra memeyi keseceğim inşallah:)

artık büyüdüler değişiklik istiyorlar..arada oyun gruplarına götürüyorum...çok hoşuna gidiyor..şimdiden sonbahara doğru yarım gün gideceği iyi bir yer araştırıyorum..o zamana kadar da arada oyun gruplarına götüreceğim..

hadi bakalım kızlar bi ses verin hele..neler yapıyorsunuz?

forumun müdavimleri bile artık gelmiyor buralara..

haydin kızlar bir el atın da canlansın forum..

yoklama yapayım en iyisi:)

sinemaksungur, hugocuk, lalus2373, gerçekdoğu, mozp, catlover, günışığımm, berfinbilgen, durasella, cozget ve adını yazmayı unuttuğum diğer arkadaşlar nerelerdesiniz? umarım herşey yolundadır

Çok sessiz buralar çoooookk:KK43:
umarım herkes iyidir, her şey yolundadır..

kuzular büyüdü koşturmaca daha da arttı..biz 21 şubatta 2 yaşımıza girdik..menenjit aşısı çok konuşuldu etrafımda ama bana yaptırmak daha riskli gibi geldi
o yüzden yaptırmadım..Kuzular Allaha emanet..

benim kız hala emiyor..bu aralar son azıları çıkartıyor..alttaki 2 tane çıktı..üsttekiler de çıktı çıkacak..biz de ateş yapmıyor ama özellikle gündüz uykularını çok etkiliyor..benim cadı tek uykuya yaşıtlarından daha önce geçmişti..şimdilerde de diş bahane oldu gündüz uyumamak için direniyor..yakın zamanda tamamen gündüz uykusunu bırakacak diye korkuyorum:KK43: azı dişleri çıktıktan sonra memeyi keseceğim inşallah:)

artık büyüdüler değişiklik istiyorlar..arada oyun gruplarına götürüyorum...çok hoşuna gidiyor..şimdiden sonbahara doğru yarım gün gideceği iyi bir yer araştırıyorum..o zamana kadar da arada oyun gruplarına götüreceğim..

hadi bakalım kızlar bi ses verin hele..neler yapıyorsunuz?

sinemaksungur, hugocuk, lalus2373, gerçekdoğu, mozp, catlover, günışığımm, berfinbilgen, durasella, cozget ve adını yazmayı unuttuğum diğer arkadaşlar nerelerdesiniz? umarım herşey yolundadır

BİRİ bana mı seslendi ???!!!:)))
ne tesadüf olmuş ki ben de uzun zamandır girememiştim,hatta baya bi olmuş gelmeyeli..az önce bi bakıyım dedim iki minikte aynı anda uyuyunca bi soluklanıyım oturayım dedim de gördüm..

herkese merhabalar..
sen nasılsın diccle..

yaa hugo bile gelmemiş hiç..hiç kimse yazmazsa bile o yazardı illaki bişeyler..
bahsettiğin sıkıntıl bizdede var canım.gündüz uykusunu atladığı günler okadar fazlalaştıki...uykusu geliyor ama direniyor..bende o an kardeşinden fırsat bulup ilgilenemiyorsam ,uykusu kaçıyor birdahada uyumuyor.ama akşamları erken yatıyor öyle olunca..8.30-9 dedinmi uykusu geliyor.ama gündüzde erken kalkıyor haliyle..iki çocukla anca yetişiyorum ben..birde bu halimle bahar temizliğine giriştim..ölmeden işin içinden çıkarsam iyidir..
benim oğlan henüz konuşmuyor..valla kız ondan önce konuşacak gibi duruyor..))
yaa şu oyun gruplarına vermeyi bende çok istiyorum..çok iyi yapmışsın ,çok faydasını görüyoruz diyorlar etraftan gördüğüm kadarıyla..
tualet alışkanlığına başladın m??
benimki bazen bezini hiç istemiyor,kendi çıkarıp atıyor bi kenara..öyle dolaşmak istiyor.ve kakasını asla yanımızda yapmıyor,hep kuytu bi köşede yapıyor.soruncada gösteriyor ama yaptıktan sonra..henüz konuşmadığı için öğretsemde anlayamaz gibi geliyor yani söyleyemez ifade edemez gibi geliyor.aslında herşeyi okadar iyi anlıyorki ama dediğim gibi ifade yok sadece..seninkinde durum nasıl canım?

tebrik ederim nurrrumm..allah kucağına almayı nasip etsin..zamanlama güzel olmuş..aslında benim de istediğim yaş aralığıydı..ama kısmet işte..erken oldu..

BİRİ bana mı seslendi ???!!!:)))
ne tesadüf olmuş ki ben de uzun zamandır girememiştim,hatta baya bi olmuş gelmeyeli..az önce bi bakıyım dedim iki minikte aynı anda uyuyunca bi soluklanıyım oturayım dedim de gördüm..

herkese merhabalar..
sen nasılsın diccle..

yaa hugo bile gelmemiş hiç..hiç kimse yazmazsa bile o yazardı illaki bişeyler..
bahsettiğin sıkıntıl bizdede var canım.gündüz uykusunu atladığı günler okadar fazlalaştıki...uykusu geliyor ama direniyor..bende o an kardeşinden fırsat bulup ilgilenemiyorsam ,uykusu kaçıyor birdahada uyumuyor.ama akşamları erken yatıyor öyle olunca..8.30-9 dedinmi uykusu geliyor.ama gündüzde erken kalkıyor haliyle..iki çocukla anca yetişiyorum ben..birde bu halimle bahar temizliğine giriştim..ölmeden işin içinden çıkarsam iyidir..
benim oğlan henüz konuşmuyor..valla kız ondan önce konuşacak gibi duruyor..))
yaa şu oyun gruplarına vermeyi bende çok istiyorum..çok iyi yapmışsın ,çok faydasını görüyoruz diyorlar etraftan gördüğüm kadarıyla..
tualet alışkanlığına başladın m??
benimki bazen bezini hiç istemiyor,kendi çıkarıp atıyor bi kenara..öyle dolaşmak istiyor.ve kakasını asla yanımızda yapmıyor,hep kuytu bi köşede yapıyor.soruncada gösteriyor ama yaptıktan sonra..henüz konuşmadığı için öğretsemde anlayamaz gibi geliyor yani söyleyemez ifade edemez gibi geliyor.aslında herşeyi okadar iyi anlıyorki ama dediğim gibi ifade yok sadece..seninkinde durum nasıl canım?

merhaba günışığımm

ben bazen çok bunalıyorum aklıma siz iki çocuklular geliyor Allah yardımcıları olsun diyorum:)
evet hugocuk bile görünmüyor:KK43:

benim kız 4-5 aydır çok güzel konuşuyor..bazen ciddi ciddi sohbet bile ediyoruz ana kız:)
şarkılar söylüyor, 10 a kadar sayıyor..ama galiba kızlar daha çabuk konuşuyor..dediğin gibi seniz kız umuttan önce konuşursa şaşırmam:)

oyun grupları çok faydalı gerçekten..senin 2 çocuk var Umut 1-2 saat giderse rahatlarsın bence

benim kız hala emiyor, bu emme ve tuvalet olayını çözmek istiyorum
emmeyi epey azattık, konuşuyorum devamlı onu hazırlıyorum..öyle korkutarak bıraktırmak istemiyorum..bir de bu aralar son azılar çıkıyor
alttakiler çıktı, üsttekiler çıktı çıkacak onlar çıksın sonra emmeyi bıraktırayım diyorum

tuvalet eğitimi için bir ara kendi kendine bırakmak istedi..çok da iyi gidiyorduk 1,5 yaş civarındaydı o sıra rahatsızlandı bizim eğitim sekteye uğradı..şimdilerde çok üstüne gitmiyorum..tuvalet adaptörü kullanıyorum..canı isterse oturup çişini yapıyor..havalar biraz ısınınca bu konuya daha çok eğileceğim..kakasını yaparken benim cadı da saklanıyor ben yanına gidecek olursam bana gitttttttttt diyor:) işi bitince geliyor..eskiden kakasından çişinden rahatsız olup hemen açtırırdı ancak son bir kaç gündür altını açtırmak istemiyor..açınca da bağlattırmak istemiyor:) bakalım yaza inşallah hallederiz.

gündüz uyku konusunda aynı olmamıza hem şaşırdım hem de yalnız olmadığıma sevindim:) benim ki de gündüz uyumayınca 7-8 gibi sızıp kalıyor:)

bahar temizliği yapma cesaretini nerden buldum yaw ilahi günışığımm:)

merhaba günışığımm

ben bazen çok bunalıyorum aklıma siz iki çocuklular geliyor Allah yardımcıları olsun diyorum:)
evet hugocuk bile görünmüyor:KK43:

benim kız 4-5 aydır çok güzel konuşuyor..bazen ciddi ciddi sohbet bile ediyoruz ana kız:)
şarkılar söylüyor, 10 a kadar sayıyor..ama galiba kızlar daha çabuk konuşuyor..dediğin gibi seniz kız umuttan önce konuşursa şaşırmam:)

oyun grupları çok faydalı gerçekten..senin 2 çocuk var Umut 1-2 saat giderse rahatlarsın bence

benim kız hala emiyor, bu emme ve tuvalet olayını çözmek istiyorum
emmeyi epey azattık, konuşuyorum devamlı onu hazırlıyorum..öyle korkutarak bıraktırmak istemiyorum..bir de bu aralar son azılar çıkıyor
alttakiler çıktı, üsttekiler çıktı çıkacak onlar çıksın sonra emmeyi bıraktırayım diyorum

tuvalet eğitimi için bir ara kendi kendine bırakmak istedi..çok da iyi gidiyorduk 1,5 yaş civarındaydı o sıra rahatsızlandı bizim eğitim sekteye uğradı..şimdilerde çok üstüne gitmiyorum..tuvalet adaptörü kullanıyorum..canı isterse oturup çişini yapıyor..havalar biraz ısınınca bu konuya daha çok eğileceğim..kakasını yaparken benim cadı da saklanıyor ben yanına gidecek olursam bana gitttttttttt diyor:) işi bitince geliyor..eskiden kakasından çişinden rahatsız olup hemen açtırırdı ancak son bir kaç gündür altını açtırmak istemiyor..açınca da bağlattırmak istemiyor:) bakalım yaza inşallah hallederiz.

gündüz uyku konusunda aynı olmamıza hem şaşırdım hem de yalnız olmadığıma sevindim:) benim ki de gündüz uyumayınca 7-8 gibi sızıp kalıyor:)

bahar temizliği yapma cesaretini nerden buldum yaw ilahi günışığımm:)

öncelikle kızına benden kocamannnn bi maşallh canım..maşallah ne güzel ya konuşmaya başlaması..okadar özeniyorum ki,acaba umut nezaman konuşacak böyle..onunla konuşarak bişeylwr anlatmayı ,bana anlatmasını okadar istiyorumki..acaba benim çok hatam mı var konuşmaya geç kalmasında diye kendimi çok sorguluyorum..:KK43:(

tualet eğitimine bende havalar ısınmasını bekliyordum..inşallah bu yaz çözerler bu işi..en azından birinden biri bezden çıksın ya...:)
şu oyun gruplarını ben gerçekten bi araştırıyım..iki çocukla çok zor lanıyorum,hem umut için belki konuşmasına faydalı olur..kardeşini kısknamayada başladı bi yandan..bilinçlendikçe iyice kıskançlık arttı..aklım çıkıyor aniden bişeyler yapıcak diye..ne buluyorsa kızın üzerine falan atıyor en basitinden..henüz kızı yere falan doğru dürüst bırakamıyoruz..

kız hala emiyormu maşşallhh da artık yavaş yavaş bıraktır istersen ..büyüdükçe zorlaşır bırakması..ama deidğin gibi korkutarak değil,sen bi yolunu kendinize göre bulursun..
canım sağlıcakla kal,benden şimdilik bukadar...inşallah arayı açmadan yine geliriz,yazarız..miniği de öperim..

Selam kizlar sayfada hareketlilik gordum hemen bende yazayim dedim.2 cocukla allah yardimcniz olsun.ben bile bazen yetisemiyrom temizlik olunca ogluma vakit kalmiyor bu sefer de uzuluyorum.benim oglumda masallah cok iyi konusuyor erken basladi bizim ki suan dertlesek yeridir:KK66:) tuvalet egitimine hic baslamadik yaza sakliyorum artik.yemek duzenimiDe fena degil gelisimler nasil gitiktlce kilo alamiyorlar sanki

uzuuun bı ara sonunda herkese merhaba. guzel haberımız var
kızım abla oluyor hemde ıkı kez bırden :))
dualarınızı beklıyorum. :KK53::KK53:

uzuuun bı ara sonunda herkese merhaba. guzel haberımız var
kızım abla oluyor hemde ıkı kez bırden :))
dualarınızı beklıyorum. :KK53::KK53:

diclecimm canıım merhaba, evet epey uzun zaman oldu, baktım artık kimse yazmıyor bende uğramadım hiç. Nasılsın, daha daha neler yapıyorsun?
Benim oğluşum alperenim de 22 ocakta 2 yaşını doldurdu, hala babaannesi bakıyor, ben zaten 4 aylıkken işe geri döndüm, böyle yani, başka bir değişiklik yok hayatımızda. Maşallah oğluşumda epey zamandır konuşuyor, 3 kelimeden oluşan cümleler kurabiliyor :nazar: Allah sağlık versin evlatlarımıza. arasıra uğrarım ben birbirimizden kopmayalım dimi ama? kendine ve yağmura çoook iyi bak:KK16::KK16::KK16:

X