2013 / 2014 Güz Dönemi Açıköğretim Ders Çalışma Sayfası

Duvar boyası yahu , gazelcim salonun duvar renginden sıkılmış da :KK9:

Şöyle kahve tonlarında bir boya al canım , kapatırsa o kapatır ancak duvarları :KK52::KK52:

bende öyle düşünüyorum ausum, :KK1:
hatta eşim diyor ki siyahı sevmiyorsun ama yine benim istediğim olacak gibi bu gidişle diyor :KK60:
kendi elimle ayağımla onun dediğine dönüyorum ya, yanarım da ona yanarım :KK9:

arkadaşlar nasıl çalışıyorsunuz...
çalışmaya başlayanlar var mı?
nasıl bi çalışma tekniği uyguluyorsunuz.
ben nasıl çalışsam bilemedim günde kaç ünite bitireyim siz nasıl yapıyorsunuz..
günün hangi saatinde verimli çalışıyorsunuz
ben bide hem ders çalışıp kitapta okumaya vakit ayırmak istiyorum da...:KK51:

Bende yöntemimi yazayım ,

son bir hafta kala , günde bir ders bitiyorum .

Bir üniteyi önce özetini okuyorum , alıştırma oluyor bu ısınıyorum sevgili üniteme :KK9:

Sonra üniteyi okuyorum ve sorularını çözüyorum , şu ünite sonundaki 10 soruyu sadece.

Ortalama 1 ünite bu şekilde 1 / 1,5 saat sürüyor .

Yani günde 6-7 saat ders çalışıyorum son hafta .

6 günde 6 ders derken bitiyor ve sınava giriyorum .

Son düzenleme:
arkadaşlar nasıl çalışıyorsunuz...
çalışmaya başlayanlar var mı?
nasıl bi çalışma tekniği uyguluyorsunuz.
ben nasıl çalışsam bilemedim günde kaç ünite bitireyim siz nasıl yapıyorsunuz..
günün hangi saatinde verimli çalışıyorsunuz
ben bide hem ders çalışıp kitapta okumaya vakit ayırmak istiyorum da...:KK51:

Sınava az bi zaman kala başlıyorum ders çalışmaya
Yoksa konuları unuturum. :KK1:
Bir dersin günde 2 ünitesini bitiriyorum. Yani 24 ünitem var ben bunu 12 güne yayıyorum. :KK1:
Ama finallerde böyle olmuyor son hafta harıl harıl ünite okuyorum günde 4 ünite bitirdiğim oluyor. :KK1:
Böyle çalışarak hiç ders bırakmadan geçtim üstüne onur belgesi de aldım. :KK37::KK37:

O sorunlar bizde de var , hem de nasılllll :KK52:

Okulu , öğretmenlerini , arkadaşlarını sevmek sorunsuz , oyun odasında oyun oynamak sorunsuz , iş kurallara gelince imdaaaaaat diye kaçan bir çocuk.

Bende sırf okul ortamında kurallara alışsın i benim kuramadığım otorite belki orada işe yarar diye bu sene kreşe verdim .

Bizimde normalleşir umarım hastalık yönünden , bütün kışı hastalıkla geçirmeyiz umarım .

Benim oğlumun bağışıklık sisteminin zayıflığı anne sütünü az almasından kaynaklandığını düşünüyorum. Biz bu sürece hastalana hastalana alıştık gibi sanki. İnşallah sizinki öyle olmaz.

Merhaba canlarım,

Ben de bugün gitmeyi kafaya koymuştum, önce bankaya sonra da aöf bürosuna...Ama yağmur var burada, yarın da eşim geç gidecekmiş işe, benim işleri de aradan halledivereceğiz.:))

Bunun dışında akşama yemeğim var, evimi derledim topladım, oğlan bugün sakin...Eeee daha ne isteyeyim, ben de bir çay koyup geleyim bari...:)))

Sınava az bi zaman kala başlıyorum ders çalışmaya
Yoksa konuları unuturum. :KK1:
Bir dersin günde 2 ünitesini bitiriyorum. Yani 24 ünitem var ben bunu 12 güne yayıyorum. :KK1:
Ama finallerde böyle olmuyor son hafta harıl harıl ünite okuyorum günde 4 ünite bitirdiğim oluyor. :KK1:
Böyle çalışarak hiç ders bırakmadan geçtim üstüne onur belgesi de aldım. :KK37::KK37:

sedulu ders çalışmana ve konuyu yetiştirmene hayran kaldım maşalllah zor olmuyor mu öyle...

Bende yöntemimi yazayım ,

son bir hafta kala , günde bir ders bitiyorum .

Bir üniteyi önce özetini okuyorum , alıştırma oluyor bu ısınıyorum sevgili üniteme :KK9:

Sonra üniteyi okuyorum ve sorularını çözüyorum , şu ünite sonundaki 10 soruyu sadece.

Ortalama 1 ünite bu şekilde 1 / 1,5 saat sürüyor .

Yani günde 6-7 saat ders çalışıyorum son hafta .

6 günde 6 ders derken bitiyor ve sınava giriyorum .

ausencia sende sedulu gibisin canım ya son haftalarda ne güzel çalışıyorsunuz öyle..:nazar:
benim işim yok gücüm yok yavaş yavaş çalışırım bide alttan dersim var hiç riske atmak istemiyorum :KK35:

eftelyacım ben daha başlamadım ama geçen yıldan taktiğimi söyleyim, ünitelerimi saydıktan sonra sınava kadar günlerimi hesaplayıp, günde kaç üniteyle sınav gününe yetişebilirim diye hesaplıyorum önce...
geçen yıl günde 2 ünite olarak çalışırsam yetiyordu...ve elimden geldiğince aksatmadan günde iki üniteyi bitirdim...
önce ünitenin birini okuyup sonra ünite sonundaki soruları çözüyordum...ardından ikinci üniteyi okuyup yine ünite sonundaki soruları çözüyordum...
sınava bir iki hafta kalıncaya kadar hep böyle böyle devam ettim..son iki hafta kala üniteleri tamamen bitirip sadece test çözme işine başladım...günde 150 civarı soru çözüyordum, yani üniteleri okuyup geçmek yetmiyor çünkü sınava kadar çalıştıklarını unutuyor insan...
o yüzden üniteler bittikten sonra yeni baştan test çözmeye başlayıp sınava kadar gece gündüz çözüyordum...
ve en çok test çözerek öğreniyorum ben....hem akılda kalıcı oluyor hemde sınavda benzerleri çıkıyor...bu sende öyle yapıcam inşallah..yarın başlıcam nasipse..

gazelcim bende senin yaptığın gibi yapayım günde 2 ünite falan biterse sınava kadar biter herhalde..
canım ben muratın özetli kitabını aldım ama özet bana biraz az gibi geldi okul kitaplarından konuyu bi okumak lazım aslında:KK52:
bende bi yardımcı kitap bi kaynak kitap diyorum ne dediğim belli değil yaa:KK24: bende haftaya pazatesi mi başlasam geç mi olur yoksa ya da yok yok ben yarın başlayım inşallah akşam bi hesaplama yapayım sonrada özet zaten neyden korkuyorum ki oturup okuyup çalışayım fosforlu kalemlerim le altını çizerek notta çıkarayım elmalı defterime ohh:KK76: 2 sayfalık özetin neyini not çıkaracağım ki ben :KK37: canım kendim sordum kendim cevapladım yaa kafam gitti saçmaladım yine:KK1::KK1:

sedulu ders çalışmana ve konuyu yetiştirmene hayran kaldım maşalllah zor olmuyor mu öyle...

Böyle bir tempoda alıştım biraz zor oluyor ama başka türlü de yapamam ki :KK14:
Ezber hafızam iyi. O yüzden son ana bırakıyorum.
Şimdi başlasam çalışmaya tamam iyi hoş konular biter ama aklımda pek birşey kalmaz.
Geçen yıl 9 ders verdim böyle iki dönemde de.
Bu sene 6 ders var daha kolay olur inşallah :KK31:
Son zamanlar ders çalışmak benim için candır. :KK1::KK1:

Slmmmmm ben geldimmmm:) ozleniz mi beni:)))) dun 1 unite anca calistim:KK43: rasinma isimiz var ev darma duman kendi evime tasinicamm insallah:))) bu yuzden cok mutluyummm eve git gel yok acagi yok oede olcysu vs. Bu aralar hicc calisamiycam sanirim:KK43:( ama isim biter bitmez hemen kipatlarima sarilicam:)))) heee unutmadan netten murat y. Kitap almayi dusnuyorum kirtasiyeye sordum 2 haftaya grlir dedi bekleyeyim mi yoksa netten alayim mi? Ne dersiniz

Böyle bir tempoda alıştım biraz zor oluyor ama başka türlü de yapamam ki :KK14:
Ezber hafızam iyi. O yüzden son ana bırakıyorum.
Şimdi başlasam çalışmaya tamam iyi hoş konular biter ama aklımda pek birşey kalmaz.
Geçen yıl 9 ders verdim böyle iki dönemde de.
Bu sene 6 ders var daha kolay olur inşallah :KK31:
Son zamanlar ders çalışmak benim için candır. :KK1::KK1:

ezber tekniği ne güzel sende var ben çalış çalış çalış ve çalış yani canımm:KK31:
işte anlayacağın benim kafa patlatmam lazım azıcık..:KK51:

Slmmmmm ben geldimmmm:) ozleniz mi beni:)))) dun 1 unite anca calistim:KK43: rasinma isimiz var ev darma duman kendi evime tasinicamm insallah:))) bu yuzden cok mutluyummm eve git gel yok acagi yok oede olcysu vs. Bu aralar hicc calisamiycam sanirim:KK43:( ama isim biter bitmez hemen kipatlarima sarilicam:)))) heee unutmadan netten murat y. Kitap almayi dusnuyorum kirtasiyeye sordum 2 haftaya grlir dedi bekleyeyim mi yoksa netten alayim mi? Ne dersiniz

merhaba mmis, zaten evinizi taşıyacakmışsınız. internetten alıp ekstradan para vermeye gerek yok..
hem taşınma vesilesiyle siz evi toplayana kadar kitapta gelmiş olur evi taşıdıktan sonra alırsınız bence benm fikrim ama yine siz bilirsiniz..:KK14:

Son düzenleme:

canım bende kırtasiyeye soruyorum devamlı bir iki haftaya gelir diyorlar...bekleyeceğim şimdilik...o gelene kadar aöf iki kitabımı vermişti onları bitiririm bu sürede...eğer gelmezse kırtasiyeye yada gecikirse netten sipariş edicem...

merhaba mmis, zaten evinizi taşıyacakmışsınız. internetten alıp ekstradan para vermeye gerek yok..
hem taşınma vesilesiyle siz evi toplayana kadar kitapta gelmiş olur evi taşıdıktan sonra alırsınız bence benm fikrim ama yine siz bilirsiniz..:KK14:

Hmmm evet eftelya mantikli cnm ayy eftelya yazinca bi hos oldum sarki soyleyesim geldi ver elini ver bana eftelyaaaaa:)))

Yavaş yavaş ünite çalışılmasına başlanmış , ne güzel :KK9:

Arkadaşlar bir ricam olacak sizden , listeye kolay eklemem için ünite bitirdiğinizi yazarken tek mesajda ya da mesajın için de daha belirgin yazabilir misiniz ?:KK17:

Diğer türlü sohbet arasında kaynayabilir ve görememe ihtimalim var .

canım bende kırtasiyeye soruyorum devamlı bir iki haftaya gelir diyorlar...bekleyeceğim şimdilik...o gelene kadar aöf iki kitabımı vermişti onları bitiririm bu sürede...eğer gelmezse kırtasiyeye yada gecikirse netten sipariş edicem...

Dun kirtadiyeye sordum genc bi cocuktu rapcilar gibi giyinmis el kol hareketleri yaparak gelir dostum sorun yok herkez o kitablari bekliyo az sabir diyo icimden gerizekali galiba dedim :))))

Yavaş yavaş ünite çalışılmasına başlanmış , ne güzel :KK9:

Arkadaşlar bir ricam olacak sizden , listeye kolay eklemem için ünite bitirdiğinizi yazarken tek mesajda ya da mesajın için de daha belirgin yazabilir misiniz ?:KK17:

Diğer türlü sohbet arasında kaynayabilir ve görememe ihtimalim var .

Tmm aus beni ekle hemen yarim unite:))))

Hmmm evet eftelya mantikli cnm ayy eftelya yazinca bi hos oldum sarki soyleyesim geldi ver elini ver bana eftelyaaaaa:)))

:KK76:söyle canımmm hemen benm şarkıyı işte.. biz dinliyoruz senin güzel sesini:KK24:

Dun kirtadiyeye sordum genc bi cocuktu rapcilar gibi giyinmis el kol hareketleri yaparak gelir dostum sorun yok herkez o kitablari bekliyo az sabir diyo icimden gerizekali galiba dedim :))))

Kirtadiye yazmisim:KK70:DDDD tlfndan yaziyorm parmaklarim azcik dolma gibide bazen yanlis oluyo kusura bakmayin artik:)

Torpil yaptım sana 1 ünite yazdım biten , hemen o yarımı tamamla da gel bari :KK1:

hal ve gidişatımı çok sevdim:KK34: ben dönem bitene kadar bulurum bi çalışma şekli inşallah yaa...:26:
bide auscum sen herkese torpil geçiyorsun canım kgokcenin ünitelerini indirdin, benm kini de aynen sonra mmis'e de torpil vallaha topikte dedikodu oluyor bakk:KK1::KK1::KK1:

Son düzenleme:
X