İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

bu mesajın beni ne kadar rahatlattıysa,erkek annelerini bi o kadar tedirgin etmiştir,benim kızımda orman kanunlarına çabuk uyar umarım ,ama şiddet uygulasın istemem,şiddete karşı kendini korusun isterim.

valla canım teorikte öyle olmasını istiyoruz ama pratikte öyle olmuyo işte, saldırıda bi savunma sistemi sana saldırana karşı, biraz dişli görünmezsen eziliyosun, yetişkinlerdeki sistemi çocuklarda da var işte, benzer sistem hayatın her alanında var malesef
ama dediğim gibi kız çocuklarına hakim olmadığım için o kısmı bilemicem
:KK53::KK53:

Son düzenleme:

valla canım teorikte öyle olmasını istiyoruz ama pratikte öyle olmuyo işte, saldırıda bi savunma sistemi sana saldırana karşı, biraz dişli görünmezsen eziliyosun, yetişkinlerdeki sistemi çocuklarda da var işte, benzer sistem hayatın her alanında var malesef
ama dediğim gibi kız çocuklarına hakim olmadığım için o kısmı bilemicem
:KK53::KK53:

daha okula kayıt olmadan bu denli paniğizde,başlayınca nasıl olucaz acaba..eşim sınıfı alt katta olursa ben camdan izlerim korkma diyor bana :KK1::KK1: uyanık apdi aklınca beni rahatlatıyor.

peki neden köy okuluysa olmaz diyorlar ki, şimdi açıkcası köy var köy var

bence öğretmenleri sabitse, yani öğretmeninin 4 sene bi yere gitmeyeceğinden eminsen daha iyi olabilir, çünkü biliyosun devlet okulunda 20 kişilik sınıf yakalamak çok zor

semihacım köy okulu olması önemli deil bence

öğretmenleri iyiyse ,eğitimi kaliteliyse bırak köy okulu olsun,20 kişilik sınıf harika bence,beni ürküten tek şey ortaokulunda olması

bak mesela benim olsun diye kendimi paraladığım okul ankarada devlet okulları içinde 5.sırada,oturduğum yerdede güzel yeni okullar var ama ben öncelikle okulun başarısına bakıyorum.ha çocuğun içinde yoksa ister koleje yolla yine bi baltaya sap olamıyor orası ayrı ama

ben 2 okul arasında kalmıştım tıpkı senin gibi
biri bahsettiğim köy okulu
diğeride bursa genelinde 7.sırada bir okul
eşimde köy okulu olsun daha rahat eder kızımız diyor
malum benimkide kendini koruyamayanlardan
7. sırada olan okul yoğun olur
nasıl olsa herşey çocukta biter diyor

ben 2 okul arasında kalmıştım tıpkı senin gibi
biri bahsettiğim köy okulu
diğeride bursa genelinde 7.sırada bir okul
eşimde köy okulu olsun daha rahat eder kızımız diyor
malum benimkide kendini koruyamayanlardan
7. sırada olan okul yoğun olur
nasıl olsa herşey çocukta biter diyor

tabiki herşey çocukta biter ama, malum benim istediğim okula kayıt ettirme gibi bir şansım var ve ben bunu geri tepmek istemiyorum,iyi bir semtte,iyi bir derece almış okul olsun ki vicdanım rahat etsin diye avutuyorum kendimi

ama korkularımla başa çıkamıyorum,asıl mesele kendini koruyamama duygusu olsada,sınıflardaki yaş dengesizliği iyice tedirgin ediyor beni,bide küçük oldukları için anneler hep okulda oluyor ama ben çalışıyorum,kızımı orda yanlız bırakıcam diye vicdan yapıyorum şimdiden.

formumuz hareketlenmiş süper :nazar:
çalışan anne olarak hepimiz aynı duygular içindeyiz kızlar , bende okul açılışında 1 hafta yada 2 hafta izin almayı düşünüyorum.
problem anında çabuk ulaşabilmek için kızımı işyerime yakın bir okula kayıt ettirmek istiyorum inşallah olur.
Ve şimdiden bazı şeyleri kendisi alsın diye teşvik ediyoruz :) mesela mısırmı istedi parayı veriyoruz git al diyoruz biz burdayız. eziliyor büzülüyor şekilden şekile giriyor yeri gelince ağlıyor ama sonuçta alıyor . Birde çok kuralcı bir kızım var o yönü güzel şükür .
Evde tam bir cadı ama kreşin kapısından girince tam bir kedi :) ben öğretmenini sevmesini ve öğretmenininde onu sevmesini çok istiyorum umarım denk düşer.Öğretmen çok önemli çünkü.

Köy okulu sorusuna gelince sınıf mevcutu süpermiş :) çevreden ve mezun olan çocukların ailelerinden okul memnuniyetini sorabilirsin.. ve o zaman okuldkai en iyi tercih edilen öğretmene verirsin çocuğunu dedimya sınıf mevcudu nedeniyle bile olsa verirdim .

şu listeler açıklansada herkez yolunu çizse :KK43:

Son düzenleme:
formumuz hareketlenmiş süper :nazar:
çalışan anne olarak hepimiz aynı duygular içindeyiz kızlar , bende okul açılışında 1 hafta yada 2 hafta izin almayı düşünüyorum.
problem anında çabuk ulaşabilmek için kızımı işyerime yakın bir okula kayıt ettirmek istiyorum inşallah olur.
Ve şimdiden bazı şeyleri kendisi alsın diye teşvik ediyoruz :) mesela mısırmı istedi parayı veriyoruz git al diyoruz biz burdayız. eziliyor büzülüyor şekilden şekile giriyor yeri gelince ağlıyor ama sonuçta alıyor . Birde çok kuralcı bir kızım var o yönü güzel şükür .
Evde tam bir cadı ama kreşin kapısından girince tam bir kedi :) ben öğretmenini sevmesini ve öğretmenininde onu sevmesini çok istiyorum umarım denk düşer.Öğretmen çok önemli çünkü.

Köy okulu sorusuna gelince sınıf mevcutu süpermiş :) çevreden ve mezun olan çocukların ailelerinden okul memnuniyetini sorabilirsin.. ve o zaman okuldkai en iyi tercih edilen öğretmene verirsin çocuğunu dedimya sınıf mevcudu nedeniyle bile olsa verirdim .

şu listeler açıklansada herkez yolunu çizse :KK43:

sanki beni anlatmışsın,benim kızımda tam bir cadı ama evde:KK1: babası ile beni hatta babaannesi ve dedesini parmağında oynatıyor ama okula gidince süt dökmüş kedi gibi,kafa yerden kalkmıyor,sesi çıkmıyor:KK43:

bende kızım öğretmenini sevsin istiyorum,dersi derste öğreten bir öğretmeni olsun istiyorum 2 senedir aynı öğretmendeydi kızım,o yaşadıkları aşkı anlatamam burda,işte bu yüzden öğretmenini sevmezse okulunu nasıl sevecek diye düşünüyorum.

bende 1 senedir kızımı bakkala markete gönderirim,tabii kapısında bekleyerek,annecim ekmek al,annecim süt al,annecim hadi git kendine bir şey al diyerek,o konuda kendine özgüveni var,dışarda olduğumu bildiği için sorun yok ama benim olmadığım yerlerde çok pasif,defalarca duydum öğretmeninden..

ya bu arada iş yerine yakın olan okula verebilirsin çocuğunu,sorunsuz alıyorlar.

mevcan canım hergün bakıyorum meb hiç bir gelişme yok :KK43: açıklansın artıkda okular ona göre davranalım :KK43:
kızlar bu arada çocuklarınız yaz okulunamı gidiyor şu an yoksa anneanne yada babaanne yanındalarmı ?
benimkisi okula devam :KK43: kuzum anne herkez ayrıldı diyor kreşten :KK43: ne yapalım çalışan olunca böyle oluyor :KK43:

başka çocugunuz varmı benim 19 aylık bir kızım daha var :)

mevcan canım hergün bakıyorum meb hiç bir gelişme yok :KK43: açıklansın artıkda okular ona göre davranalım :KK43:
kızlar bu arada çocuklarınız yaz okulunamı gidiyor şu an yoksa anneanne yada babaanne yanındalarmı ?
benimkisi okula devam :KK43: kuzum anne herkez ayrıldı diyor kreşten :KK43: ne yapalım çalışan olunca böyle oluyor :KK43:

başka çocugunuz varmı benim 19 aylık bir kızım daha var :)

valla bende bakıyorum,çevremdeki herkese soruyorum ama kimse bir şey bilmiyor,ne zaman başlayacak bu kayıtlar yaww

kızım tek çocuk,çalıştığım için yaz boyu kayınvalidem bakıyor benim,oda yaz okuluna gitmek istiyor ama göndermedim bu sene,

ay şiştim okulla yatıp,okulla kalkıyorum olsa bitse şu kayıtlar diycem ama bu seferde dersler başlayacak,ya bide kızım yapamadığı zaman oturup ağlıyor çok hırslı ya,bu yüzden etüte vermeyi düşünüyorum hiç olmazsa,okulda yaptıklarını etütte tekrar eder,ödevlerini yapar ,bende akşamları son bi tekrar yaptırırım.

valla bende bakıyorum,çevremdeki herkese soruyorum ama kimse bir şey bilmiyor,ne zaman başlayacak bu kayıtlar yaww

kızım tek çocuk,çalıştığım için yaz boyu kayınvalidem bakıyor benim,oda yaz okuluna gitmek istiyor ama göndermedim bu sene,

ay şiştim okulla yatıp,okulla kalkıyorum olsa bitse şu kayıtlar diycem ama bu seferde dersler başlayacak,ya bide kızım yapamadığı zaman oturup ağlıyor çok hırslı ya,bu yüzden etüte vermeyi düşünüyorum hiç olmazsa,okulda yaptıklarını etütte tekrar eder,ödevlerini yapar ,bende akşamları son bi tekrar yaptırırım.

etütler kalktı diye biliyordum ben ama , etüt olursa bende gönderirim :)
bizim evdeki bızdıktan dolayıda bakalım ne yapacağız ablanın herşeyine el koyuyorda :)
birde çalışma masası falan alıp odasındaki oyuncaklarını kaldırıp başka bir odayı oyun odası yapayım diyorum.
Odasında rahat rahat çalışsın kuzum .
birde şu ele yazısı olayı bana yabancı ya nasıl yapacağız bilmiyorum :KK43: birde anneanneye geliyor okuldan kuzum , biz babayı bekleyim anca eve gidiyoruz evim biraz uzak ve eve gitmemiz anca 20.00 - 21:00 oluyor :KK43: kafam çok karışık anlıyacağın :KK43:

etütler kalktı diye biliyordum ben ama , etüt olursa bende gönderirim :)
bizim evdeki bızdıktan dolayıda bakalım ne yapacağız ablanın herşeyine el koyuyorda :)
birde çalışma masası falan alıp odasındaki oyuncaklarını kaldırıp başka bir odayı oyun odası yapayım diyorum.
Odasında rahat rahat çalışsın kuzum .
birde şu ele yazısı olayı bana yabancı ya nasıl yapacağız bilmiyorum :KK43: birde anneanneye geliyor okuldan kuzum , biz babayı bekleyim anca eve gidiyoruz evim biraz uzak ve eve gitmemiz anca 20.00 - 21:00 oluyor :KK43: kafam çok karışık anlıyacağın :KK43:

etütler kalktı,halen öfkeliyim o konuya, çalışan anneler ne olacak peki,

ben bi taraftan özel etüt bakıyorum,gideceği okul hangisi olursa ona yakın olsun diye,

çünkü bizdede aynı dert var kızımızı alıp eve gitmemiz akşam 8-9 arası oluyor ve kızım en geççççç 10 da uyumuş oluyor.ben 1 saatlik zaman diliminde evlemi uğraşayım,yemekmi hazırlayıp karnımızı doyurayım,uykusu olduğu için huysuzlanan kızıma dersmi tekrar ettireyim.:KK50:

babaannesi ve dedesi asla ve asla yardımcı olamazlar ona,hele bide dediğin gibi el yazısı olayı varki kabus

Günaydın İyi haftalar :)

sabah gelir gelmez baktım yine meb hiç bir açıklama yok :KK43: bu çok sinir bozucu beklemek :KK43: ne zaman açıklanacak duyan bilen varmı hangi okula kayıt edildiğimizi ne zaman açıklayacaklar :KK43:

evet bi açıklama bende bekliyorum,düzenli bakıyorum,görüştüğüm okul mebden açıklama gelince tekrar konuşalım demişti,çok sinir bozucu

bilgisi olan kimse yokmu ya...

evet bi açıklama bende bekliyorum,düzenli bakıyorum,görüştüğüm okul mebden açıklama gelince tekrar konuşalım demişti,çok sinir bozucu

bilgisi olan kimse yokmu ya...

mev-can okulunda bilgisi yokmu ? okullarda var listeler denildi ama ? onlardamı bilmiyorlar birşey :KK43:
ben milli eğitim müdürlüğünü aramıştım onlarında bilgisi yok tek dedikleri internet sitesini takip edin orda açıklanacak diye :KK43:

şimdi aradım okulu,bizde bekliyoruz,bu 2 hafta içinde açıklanır normalde ama felan filan dedi,bizim özel durumla ilgili yönetmelik açıklansın gelin görüşürüz,alırsakta çocuğunuzu eylül ayında anca kayıdını alırız,e-okul da çıkan okuldan nakil alırsınız dedi.

mev-can bak bugun ne okudum , belki okumuşsundur ama , aynen 1 hafta 10 gün içerisinde açıklanacak demişler...

Milli Eğitim Bakanından E-Okul 1. Sınıf Öğrencilerin Kayıtlarına İlişkin Açıklama :

”(İlköğretime kayıtlar) Kısa zaman sonra bunları ilan edeceğiz”

Çocuğum hangi okula kayıt olacak ? Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ilköğretime kayıtları kısa zaman sonra ilan edeceklerini belirterek, ”Çok yoğun bir çalışma var. Okul kayıtları girildikten sonra adrese dayalı kayıt sisteminden çocuklarımızın isimlerini alıp kayıtlarını aktaracağız. Zannediyorum 1 hafta, 10 gün içerisinde bu süreç tamamlanır” dedi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Bakan Dinçer, ”İlköğretime kayıt sistemi ne zaman açılacak- Bu konuyla ilgili çalışmalar sürüyor mu-” sorusunu şöyle yanıtladı:

”Çok büyük ihtimalle kısa zaman sonra bunları ilan edeceğiz. Çok yoğun bir çalışma var. Kayıtlarımızı elektronik ortamda, e-kayıt sistemiyle yapıyoruz. Bunları yapabilmek için de kanunun getirdiği yeni değişikliğe dayanarak okullardan hangilerinin ilkokul, hangilerinin ortaokul olacağının belirlenmiş olması gerekir. Ayrıca böyle bir ayrım yapılmayacaksa hangilerinde ilkokul ve ortaokulun birlikte yürütüleceğinin tespit edilmesi gerekir. Dolayısıyla bütün iller buna dair çalışmalarını tamamladılar. Bilişim ortamında bunların kayıtları giriliyor. Bu kayıtlar girildikten sonra yine biz elektronik olarak adrese dayalı kayıt sisteminden çocuklarımızın isimlerini alıp kayıtlarını aktaracağız. Zannediyorum 1 hafta, 10 gün içerisinde bu süreç tamamlanır.” dedi . e okul 1. sınıf kayıtları,e okul kayıt yerleştirme sonuçları,e kayıt yerleştirme sonuçları,

(2013 )

dün okul müdürüde 1 hafta 10 günü bulur demişti bana :18::18:

açıklansa müdür olumlu yada olumsuz bir cevap verecekti bende bu stresten kurtulacaktım ya,olmuyorsa olmuyor desin bende yanımdaki okul için gidip görüşeyim tekrar,

ne kadar karıştı herşey,okullar yenidenmi düzenlenecek ya

dün okul müdürüde 1 hafta 10 günü bulur demişti bana :18::18:

açıklansa müdür olumlu yada olumsuz bir cevap verecekti bende bu stresten kurtulacaktım ya,olmuyorsa olmuyor desin bende yanımdaki okul için gidip görüşeyim tekrar,

ne kadar karıştı herşey,okullar yenidenmi düzenlenecek ya

hiç sorma mev-can bende aynı durumdayım biliyorsun :KK43:

arkadaşlar panik yapmayın çünkü mecbur bekliceksiniz geçen senede ben aynı stresteydim bi başka okula yazdırmak için sonra boşa stres yaptığımı anladım,geçen senede 27 temmuzda açıldı e-kayıtlar ve anında internette duyruldu,gazetelerde filan kaçırmanız imkansız.Sonrasındada kayıt için vaktiniz var ben okulların açılmasına 1 hafta kala anca kayıt yaptırdım,nakil ekranı zaten eylülde okullar açıldıktan sonra açılıyor.Her gün internet başındaydım sizi çok iyi anlıyorum ama şu an için beklemekten başka yapılacak bişey yok...

arkadaşlar panik yapmayın çünkü mecbur bekliceksiniz geçen senede ben aynı stresteydim bi başka okula yazdırmak için sonra boşa stres yaptığımı anladım,geçen senede 27 temmuzda açıldı e-kayıtlar ve anında internette duyruldu,gazetelerde filan kaçırmanız imkansız.Sonrasındada kayıt için vaktiniz var ben okulların açılmasına 1 hafta kala anca kayıt yaptırdım,nakil ekranı zaten eylülde okullar açıldıktan sonra açılıyor.Her gün internet başındaydım sizi çok iyi anlıyorum ama şu an için beklemekten başka yapılacak bişey yok...

çok teşekkür ederim,nihayet bi veli bizi aydınlattı,rahatladım birazda olsun ama,nakil ekranı okullar açıldıktan sonra açılıyor derken,tam anlayamadım,yani nakil alacağımız için kızım istediğimiz okula dahamı geç başlayacak.

çok teşekkür ederim,nihayet bi veli bizi aydınlattı,rahatladım birazda olsun ama,nakil ekranı okullar açıldıktan sonra açılıyor derken,tam anlayamadım,yani nakil alacağımız için kızım istediğimiz okula dahamı geç başlayacak.

Hayır cnm daha geç başlamıyacak,eğer göndermek istediğiniz okulun müdürü tamam nakil alıcam derse sizden kayıt için evraklar istiyecek ve okullar açıldığında gelsin burda başlasın dicek,sonrasındada nakil ekranı açıldığında direk nakil çekecek yani senlik bişey yok onu müdür hallecek sen yine göndermek istediğin okula göndereceksin...ben dediğim gibi 1 hafta kala ikna edebildim müdürü tmm dedi sağolsun gelsin başlasın nakil çekicem dedi.okular açılıncada 10 gün stres yaşadım sürekli nakillerin açılmasını bekledim hep,geçen tüm yazım zehir olmuştu ama şükür istediğimde oldu.

X