2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

uzun bi bayram tatilinden sonra herkese merhabalar :KK16:
bayram boyunca okudum ama yazmaya fırsatım olmadı.. burda anne baba büyük olmayınca bizde dört gün boyunca arkadaşlarla kendimizi dışarı attık :KK9: ama baya yorulmuşum onu farkettim, ayaklarım tombiş tombiş oldu :KK9:
çalışan arkadaşlara kolay gelsin inşallah en kısa zamanda sizde izne ayrılıp sıkıntılarınızdan kurtulursunuz..

benimde yarın kontrolüm var bakalım minik kızımın gelişimi nası olmuş kaç gram almış :)

teşekkür ederiz teyzesi :) sizin oğluşta sinyal vermeye başlamış bence :KK76: erkek çocuk sancısı belden başlıyormuş diye birşey okumuştum geçen gün benim de bel sancımdan sonra kasıklarımda oluyor sonra da söylemesi ayıp sanki büyük tuvaletim varmış gibi oluyor :KK9:
doktor rahmin kendini hazırladığın söylüyor bu ağrılarla Allah hazırlıyor bence bizi hiç korkma asıl sancılar yavaş yavaş başlayacak arttığında da zaten bebişlerimize kavuşacağız bol bol derin nefes alıp ver sen sancın geldikçe işe yarıyor acıyı katlanabilir hale getiriyor Rabbimin izniyle tek avazda doğururuz inşallah
benim hiç sorunum yoktu bu vakte kadar kabızlıkla hatta ishal oluyordum sık sık ama ne oldu anlamadım doktorda yürü dedi ama zaten günlerdir kendimi çok zorluyorum olmazsa yoğurtu deneyeyim bende canım sağol
aynı senin anlattığın gibiydi canım sancılar ama ogünden buyana da bişey yok.. sinyaller geldi ama kesildi :KK9: neyse dursun bakalım biraz daha.. hiç korkum yoktu ama ağrıya dayanamayacakmışım gibi bi his oluştu onu ne yaparız bilmiyorum, neyse ki epidural var :KK9: inşallah hepimiz kolaylıkla doğururuz, zaten herkes bebişleri görünce ne ağrı ne sızı kaldı diyor :KK16:

Günaydın anneler ve minik fareler ))
Şükür bugn de deliksz bi uyku cektim cozdm galba bu isi yatmadan bi kac saat önce mideyi rahat biraknca guzel uyuyosnuz hanmlar..
Bu arada hareketsz bebek uslu mu oluyomus ay ne güzel biz yandk o zaman kızım halay mendliyle dogacak die düşünüyorum ben )) disarda da rahat durmiycak desenize yaramaz mi olucak yani..
Dun burdan omudgum kadaryla doğum videolari seyrettgnizi gördüm ben cok cekiniyordum esime rica ettm sen seyret die tabi sora dayanamadmm sesini kapattm pirt die dogdubebişlerr )) ay iyi ki seyrettm szeryan diee ısrar etmenin anlami yok galiba tabi cekilen aci noktasnda bi sey bilmiyorum ama cok temiz ismis bu normal doğum. . Allah hepmize hayrlsni versn..

canım ben söz vermiştim doğum hikayesi dinlemeyip izlemeyeceğime ama sözümü tutamadım:KK9: iyi de oldu en azından neler yaşanıyor ve neyle karşılaşacağız onu öğrenmiş oluyorum.ama kimseden dinlemiyorum o ayrı, bazı psiko insanlar anlatırken başkasını korkutmaktan zevk alabiliyor. hoş burda doğum hikayesini anlatacak kimse de pek yokta :KK9: ben izliyorum artık bağımlılık yaptı :KK52: ilk doğum olacağı için hiçbişey bimemiş gibi olmuyorsun..

Fitil verdi 1ini arefede birini bugün atacağım. İnş deva olur derdime. Ben çok kiloluyum. Korkuyorum bebeğime zarar veririm diye. Salı kontrol de artık doğum şeklini enine boyuna konuşacağım. Normalse epidural sezeryan ise spinal isteyeceğim.
songülcüm kilodan bebeğine zarar vermezsin diye düşünüyorum, benim kuzenim çok kiloluydu belki 130 vardır ama 2 tane çocuğu var maşallah hiç bi sıkıntı yaşamadı. inşallah sende yaşamazsın, sıkma canını...

Ben izlemiyorum korkmamak icin bu arada her hareketli bebek yaramaz olacak diye birşey yok ben annemin karnında cok hareketliymisim ama bebekligim cok ama cok usluymus benim bebeğim de çok hareketli ama bnm içime uslu bir bebek olacakmış gibi doğuyor
benimde oğlum hareketli şuan ama bende de niyeyse öyle bi his var canım :KK9: hatta bizimki pek utangaç gibi geliyor. bi yerini dayadığında elimi koyuyorum hemencik kaçıveriyor balık gibi :KK9: yada hareketi bırakıyor. bende diyorum babasına nazlı ve utangaç bi oğluş olacak galiba :emir_bebek:

canım sırt üstü yatınca aynen belim kırılmış gibi oluyo kalkarken çok zorlanıyorum eşim yardıme diyo. tekme yiyince yön değiştiriyorum çünkü rahatsız olduğunu belli ediyo oğlum altta eziliyo gibi hissediyorum o yüzden dönüyorum bende :))
Belki de dediğin gibi fazla hareketten ağrıydur ya da farketmeden soğuk aldın ondan olmuştur.
bende sağa yattığımda bizimki öyle bi tekmeliyorki nerdeyse ayağı dışarı fırlayacak :KK52: bende korkuyorum herhalde eziliyor yavrum içerde diye hemen yön değiştiriyorum :KK9: acaba öyle mi gerçekten bazen saçma geliyor ama :44:
herkese günaydınlar...:KK49::KK49:

4,5 günlük bayram tatili sonrası işe dönüş yaptık yine.. :KK50::KK50: 34. haftamız bitiyor bugün çok şükür.. işte son 3 haftamız kaldı..
arifeden bir gün önce lekelenmemiz olunca dr teyzemiz artık evde dinlenin dedi ama, ben kendimi iyi hissettiğim için geldim.. İnş sıkıntısız atlatırım şu son üç haftayı da bebeğimle daha çok vakit geçirebilirim.
canım lekelenmen olmuş önemli bişey değildir inşallah şimdi nasılsın..
bizim de bugün kontrolümüz vardı bebeğim baya aşağı inmiş resmen doktor kafasına bikini bölgemden baktı önceden kafası göbek deliğimin hemen altındaydı.

bebeğimde hafif böbrek genişlemesi vardı ama zaman ilerledikçe küçülmüştü maalesef bu kontrolümde biranda arttığını gördük genişlik iki katını bile geçmiş :KK43: doktorum bu hızla genişlerse bebeği almamız gerekir en azından biran önce tedavisine başlanır dedi. sadece beni rahatlatan kısım tüm organları geliişmiş küvezde falan kalmaz dedi şu vakitten sonra anne karnında durması sadece kilo alımıyla ilgili dedi. şuanda kilosu da 2750 gr.
ama moralim bozuldu açıkçası böbreklerindeki sorunu biz pek önemsememiştik nasıl olsa kaybolur diye biranda artınca panik olduk dua edin nolur bebeğime Allah ım şifasını versin
arkadaşım geçmiş olsun öncelikle. tedavisi varmış ama bak merak etme iyi olur inşallah.. şükür ki gelişimi tammış küveze gerek olmayacakmış.. allah herkese şifa versin...

benimde yarın kontrolüm var bakalım minik kızımın gelişimi nası olmuş kaç gram almış :)
benim de yarın kontrolüm var, doktorumuz oğlumun dönüp dönmediğine bakacak... ben sanki dönmedi gibi hissediyorum ama :KK50: sanki oğlum yere paralel şekilde yatıyor gibi.çok meraktayım bakalım göreceğiz yarın.. bebekleri dönen anneler nasıl hissediyor acaba :44:

benim de yarın kontrolüm var, doktorumuz oğlumun dönüp dönmediğine bakacak... ben sanki dönmedi gibi hissediyorum ama :KK50: sanki oğlum yere paralel şekilde yatıyor gibi.çok meraktayım bakalım göreceğiz yarın.. bebekleri dönen anneler nasıl hissediyor acaba :44:

benim kızım 1 ay önce döndü. kafası aşağıda ama öyle tekmeler atıyor ki kafası yukarıda gibi hissediyorum hep doktorumda hayır kafası aşağıda doğum pozisyonunu almış diyor :))))))))))))

hem sağdan hem soldan aynı anda 2-3 tekme hissediyorum napıyor bu kız anlamıyorumki . bacakları ayırıp sağlı sollu tekmeliyormu beni napıyor :)))))))))))))
karnım hop hp titriyor resmen. bende 9 kilo almıştım son 2 haftadır kilo almıyor bebeğim kilo aldımı diye merak ediyorum.
yarın kısmetse öğreneceğim inşallah.

Arkadaşlar yarın doktor kontrolüm var. Sanırım çatı muayenesinin zamanı geldi. Beni fazlasıyla geren bir durum. Hamile kalmadan önce smear testiyle beraber bir defa jinekolojik muayene olmuştum ondan bir farkı var mı? Ya da uzun süren bir muayene mi?

benim kızım 1 ay önce döndü. kafası aşağıda ama öyle tekmeler atıyor ki kafası yukarıda gibi hissediyorum hep doktorumda hayır kafası aşağıda doğum pozisyonunu almış diyor :))))))))))))

hem sağdan hem soldan aynı anda 2-3 tekme hissediyorum napıyor bu kız anlamıyorumki . bacakları ayırıp sağlı sollu tekmeliyormu beni napıyor :)))))))))))))
karnım hop hp titriyor resmen. bende 9 kilo almıştım son 2 haftadır kilo almıyor bebeğim kilo aldımı diye merak ediyorum.
yarın kısmetse öğreneceğim inşallah.
ben sadece oğlumun hıçkırıklarını sağ alta doğru hissediyorum onun dışında tekmeleri aynı, sağ sol yukarsı nereye gelirse :KK9: bu bebişleri anlamak zormuş.. tamam kemikleri şuan lastik gibi çok esnekler ama bukadar da olabilir mi ki :KK9::KK9:
inşallah kilosu iyidir canım yarın güzel haberlerini yazarsın buraya :KK16:

Arkadaşlar yarın doktor kontrolüm var. Sanırım çatı muayenesinin zamanı geldi. Beni fazlasıyla geren bir durum. Hamile kalmadan önce smear testiyle beraber bir defa jinekolojik muayene olmuştum ondan bir farkı var mı? Ya da uzun süren bir muayene mi?

çatı muayenesi bir iki dakikalık bir işlem. gerilmeye hiç gerek yok. jinekolojik muayeneye benziyor. kimi insanlar çok abartarak anlatıyorlar ama hiç gerilmeye gerek yok. için rahat olsun.

herkese iyi haftalar eylül anneleri, hala doğum iznine ayrılmamış olanlar allah yardımcınız olsun ben evde oturduğum yerde bile resmen yorgun ve bitkin bir haldeyim çalışmayı istedim ama çok zorlandığım için 33. haftamda ayrıldım mecburen izne, vere vere de 2 haftacık izin eklediler zaten kızımı daha 3 aylık ken bırakıp işe başlamak zorunda kalacağım :KK43:bizim de cuma günü kontrolümüz ve çatı muayenemiz olacak en son 01 ağustosta gitmiştik, Kızım dün gece çıldırmış gibi sürekli hareket ediyordu yalnız sabahtan beri hareketleri belli belirsiz acaba doktoramı gitsem bilemedim, zaten tüm doktorlar haftada bir çağırıyor bizimki niye 15 gün bekletti beni anlamadım, zaten en son gittiğimde kilosunu da söylemedi çok meraktayım herşey yolundadır umarım :KK43:

Benim doktorum da haftada bir çağıracak artik şu yeni doğum izni de çok canımı sıkıyor o kadar lafını ettiler yok anneleri bebekleri düşünüyoruz da bilmem ne vere vere 2hafta daha verdiler benim ücretsiz izne ayrılacak maddi durumum yok iznim bitince başlamam lazım ama 3 aylık minigimi nasıl bırakıp gitcem bilmiyorum

canım benim kız bayadır dönmüş durumda kafası sağ kasıkta popo yukarda ayaklar ise sol tarafta.ben özellikle kafa hareketlerini hissediyorum kasığımda kaldırıp indiriyor sanırım birde hıçkırınca çok net hissediyorum aşağı tarafımda.

merhaba güzel anneler ve fındıkları bu gece de doğurmadım :KK70: kendi kendimi sürekli strese sokuyorum
oğluşumun küçük amcası 15inde askere gidecekti 14üymüş teslimi yarın onu yollayacağız izmire doğru herkesin gözü bende acaba gitmeden doğurur muyum diye :KK70: ama yok benim oğlum kendini ne zaman hazır hissederse ozaman gelsin demi :)

Herkese iyi sabahlar diyeyim artık yine rekor kırarak aranızda saati 4:30 yaptık... Geçmiş bayramınız kutlu olsun öncelikle bayramda giremedim beni aldı bir telaş temizlik falan derken neyse bayram geldi bitti bile annemler bendeydi bu bayram gidemedim maalesef bayaa bir ağırlaştım, annem gelmişkende kendimin ve bebeğin çantasını hazırladım çok şükür içim rahatladı...Şimdi gün sayıyoruz inşallah kurban bayramına 1 aylık yada 1 ayı biraz geçicek küçük kuzucuklar...Geçmişe biraz göz attım aramızda doğum yapan yok sanırım inşallah herkes gününde ve zamanında doğum yapar...
Egelgec canım geçmiş olsun mide yanması mide bulanmalarını gel sen bana sor benimkiler hiç geçmedi tam gaz devam ediyor...Bir de bende bu aralar kabızlık başladı elevitten dolayı ve bıraktım eleviti çünkü kapız olunca ve yapamayınca tuvaletini çarpıntı ve soğuk soğuk terlettiriyor bilmem iyimi yaptım ama kendimi kötü hissediyorum onu içince zaten az kaldı alacağı vitamini almıştır bebiş...

hazırlıklar da tamam edilmiş ohh maşallah :KK70: mide bulantıların inşaallah göbüşün inice geçer de sen de son zaman rahat edersin canım bu arada hala vitamin kullananları duyuyorum şaşırıyorum doktorum bana 3. ayda bıraktırdı vitamini sadece kan hapıyla geldim ben bugüne kadar ama ihtiyacı varmıydı bebişin yok muydu bilmiyorum tabi sne yine de doktoruna bir söylesen belki bir alternatif üretirdi canım kabızlık için ama hurmayı tek geçerim ve tavsiye ederim :KK54:

kızlar bende kıl kurdu gibi bişey var sanırsam..dün karın ağrısı arka tarafım kaşınıyor ağzım akıyor internetten araştırdım hepsi kıl kurdunu gösteriyor doktora gitsem ilac kullanamıyormuşum saat 9 bucugu bekliyorum ebe yi arıycam o bana belki bi yol gösterir

canım ne yaptın geçmiş olsun görüşebildin mi ebeyle

herkese günaydınlar...:KK49::KK49:

4,5 günlük bayram tatili sonrası işe dönüş yaptık yine.. :KK50::KK50: 34. haftamız bitiyor bugün çok şükür.. işte son 3 haftamız kaldı..
arifeden bir gün önce lekelenmemiz olunca dr teyzemiz artık evde dinlenin dedi ama, ben kendimi iyi hissettiğim için geldim.. İnş sıkıntısız atlatırım şu son üç haftayı da bebeğimle daha çok vakit geçirebilirim.

inşallah canım az kaldı ama dikkat et kendine iyi hissetmezsen de 10 günlük bir rapor versinler yatıp dinlen kendini zorlama inşallah bir daha olmaz lekelenmen

canım abımın kızı oldu 2 gun once
ama damak yarıgı var bebekte:KK43::KK43::KK43:
suan küvezde hortumlarla felan beslenıyo
durumun boyutunu bugun ogrenecegız
çene cerrahı bakacak hayrlı haberler beklıyorum stres oldum
bu bıberondan lazımmıs
haftasonu oldugu ıcın bulamadık ama bugun abım bıyerden bulms
onlarda 2 gun ıcerısınde gonderebıleceklermıs:KK43:

çok geçmiş olsun canım güzel haberler verir inşallah doktorunuz bebişiniz çok çabuk toparlar inşallah Rabbim şifasını versin

Geçmiş ramazan bayramınız mübarek olsun...benimde bu perşembe son inş. artık işe gelmeyecem ve hazırlıklara başlayacam...çokta ağırlaştım ama yavaş yavş yaparım artık...doğum yapan yok heralde...:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ohhh hadi gözün aydın melekcim yavaş yavaş yaparsın biz hala doğuramadık daha :KK70:

bizim de bugün kontrolümüz vardı bebeğim baya aşağı inmiş resmen doktor kafasına bikini bölgemden baktı önceden kafası göbek deliğimin hemen altındaydı.

bebeğimde hafif böbrek genişlemesi vardı ama zaman ilerledikçe küçülmüştü maalesef bu kontrolümde biranda arttığını gördük genişlik iki katını bile geçmiş :KK43: doktorum bu hızla genişlerse bebeği almamız gerekir en azından biran önce tedavisine başlanır dedi. sadece beni rahatlatan kısım tüm organları geliişmiş küvezde falan kalmaz dedi şu vakitten sonra anne karnında durması sadece kilo alımıyla ilgili dedi. şuanda kilosu da 2750 gr.

ama moralim bozuldu açıkçası böbreklerindeki sorunu biz pek önemsememiştik nasıl olsa kaybolur diye biranda artınca panik olduk dua edin nolur bebeğime Allah ım şifasını versin

geçmiş olsun canım kilosu iyi maşallah doğum sonrası için endişelenme ne güzel organları da gelişmiş nasıl hayırlı olacaksa öyle olsun doğumun Rabbim şifasını verir inşallah bebeğinin sen onunla bol bol konuş strese girme ki o da girmesin..

herkese iyi haftalar eylül anneleri, hala doğum iznine ayrılmamış olanlar allah yardımcınız olsun ben evde oturduğum yerde bile resmen yorgun ve bitkin bir haldeyim çalışmayı istedim ama çok zorlandığım için 33. haftamda ayrıldım mecburen izne, vere vere de 2 haftacık izin eklediler zaten kızımı daha 3 aylık ken bırakıp işe başlamak zorunda kalacağım :KK43:bizim de cuma günü kontrolümüz ve çatı muayenemiz olacak en son 01 ağustosta gitmiştik, Kızım dün gece çıldırmış gibi sürekli hareket ediyordu yalnız sabahtan beri hareketleri belli belirsiz acaba doktoramı gitsem bilemedim, zaten tüm doktorlar haftada bir çağırıyor bizimki niye 15 gün bekletti beni anlamadım, zaten en son gittiğimde kilosunu da söylemedi çok meraktayım herşey yolundadır umarım :KK43:

benim kontrollerim haftada bire düştü seninle aynıyız sanırım hafta olarak için rahat etmiyorsa git canım artık sona doğru yaklaştık içini rahatlat bir sorun yoktur inşallah

aynı senin anlattığın gibiydi canım sancılar ama ogünden buyana da bişey yok.. sinyaller geldi ama kesildi :KK9: neyse dursun bakalım biraz daha.. hiç korkum yoktu ama ağrıya dayanamayacakmışım gibi bi his oluştu onu ne yaparız bilmiyorum, neyse ki epidural var :KK9: inşallah hepimiz kolaylıkla doğururuz, zaten herkes bebişleri görünce ne ağrı ne sızı kaldı diyor :KK16:

olmasın zaten biraz daha dursunlar bakalım canım hiç öyle dayanamayacağını düşünme benim bu yalancı sancılarım gün geçtikçe daha şiddetli oluyor ilk an dayanamayacakmışım gibi geliyor ama sonra alışıyorum Rabbim yavaş yavaş alıştırıyor bizi bence o an şoka girmeyelim diye :KK9: inşallah bir avazda neye uğramadığımızı anlamadan kurtuluruz emoşum :) bende son an epidural pazarlığı yaparım gibime geliyor ama doktor önermezse dayanacağım artık :KK70:

canım benim kız bayadır dönmüş durumda kafası sağ kasıkta popo yukarda ayaklar ise sol tarafta.ben özellikle kafa hareketlerini hissediyorum kasığımda kaldırıp indiriyor sanırım birde hıçkırınca çok net hissediyorum aşağı tarafımda.

bebekler hıçkırırmı ki? ben hiç hissetmiyorum.

Allah yardimcin olsun canım benim de haftalik izinlerimi cikinca son 5 günüm sonra 37.haftam doluyor aslında adet tarihime göre bu cuma doluyor ama doktor 4 gün sonrasını girdiği için sisteme haftaya saliya dolmuş olacak ben 36 da ayrilirim diyordum ama doğum iznindeki değişiklik nedeniyle 37.haftami da doldurup öyle ayrilcam artık

senin az kalmış canım ne zorluklarla geçmiştir kimbilir.. darısı bizim başımıza inşallah.

bende sağa yattığımda bizimki öyle bi tekmeliyorki nerdeyse ayağı dışarı fırlayacak :KK52: bende korkuyorum herhalde eziliyor yavrum içerde diye hemen yön değiştiriyorum :KK9: acaba öyle mi gerçekten bazen saçma geliyor ama :44:

canım lekelenmen olmuş önemli bişey değildir inşallah şimdi nasılsın..

arkadaşım geçmiş olsun öncelikle. tedavisi varmış ama bak merak etme iyi olur inşallah.. şükür ki gelişimi tammış küveze gerek olmayacakmış.. allah herkese şifa versin...

banada saçma geliyor bazen sıkıştığını düşünmek ama pozisyon değiştiripte tekmeler kesilince insan ister istemez böyle düşünüyor.

plesantamız aşağıda olduğu için doktorumuzda bizde panik olduk ama çok şükür şimdilik bir sıkıntımız yok.. dr baya korktu sen istersen çalışma artık vs dedi ama malum izinler sebebiyle bende devam etmek istiyorum, kendimi deneyeceğim biraz eğer sıkıntım olursa kıymetlimi riske atmayacağım.

arkadaşlar çok bel ağrım var:KK43::KK43::KK43:
işyerındeyım oturur vazıyetteyım gecmedı bitürlü:KK43: ne yapsam bilemedim

biraz yürüsen felan faydası olur belki canım..

Benim doktorum da haftada bir çağıracak artik şu yeni doğum izni de çok canımı sıkıyor o kadar lafını ettiler yok anneleri bebekleri düşünüyoruz da bilmem ne vere vere 2hafta daha verdiler benim ücretsiz izne ayrılacak maddi durumum yok iznim bitince başlamam lazım ama 3 aylık minigimi nasıl bırakıp gitcem bilmiyorum

canım moralini bozmak istemem ama o bahsettiğin 2 haftalık izin henüz verilmedi, ekim ayı içerisinde verilecek deniyor tıpkı temmuzda netleşecek dedikleri gibi..

ohhh hadi gözün aydın melekcim yavaş yavaş yaparsın biz hala doğuramadık daha :KK70:

daha zamanı var annesi oğluşun ne zaman gelmek isterse artık yerleri çok rahat nasılsa...işten ayrılacam ama nasıl ayrılacam bilmiyorum 3.500 tl alacağım var bayramda alırım dedim vermdiler paraları yok...zaten bir senedir böyle eşim paranı almadan çıkma diyor patronlara söylüyorum yok diyorlar arada kaldım daha bebeğimin beşiğini dahil almadım kendi eksiklerim çok alınacak şey var...iyice sinir oldum eşimde bir yerden bıulup versinler diyor sonuçta hamile hamile paranı istemeyemi gideceksin diyor...ama bizim patronlarda tık yok onlar benden çok dert yanıyorlar...Allahım yardım etsin...

daha zamanı var annesi oğluşun ne zaman gelmek isterse artık yerleri çok rahat nasılsa...işten ayrılacam ama nasıl ayrılacam bilmiyorum 3.500 tl alacağım var bayramda alırım dedim vermdiler paraları yok...zaten bir senedir böyle eşim paranı almadan çıkma diyor patronlara söylüyorum yok diyorlar arada kaldım daha bebeğimin beşiğini dahil almadım kendi eksiklerim çok alınacak şey var...iyice sinir oldum eşimde bir yerden bıulup versinler diyor sonuçta hamile hamile paranı istemeyemi gideceksin diyor...ama bizim patronlarda tık yok onlar benden çok dert yanıyorlar...Allahım yardım etsin...

canım en kısa zamanda inşallah paranı verirler. doğumdada çok lazım olacak ve sonrasında da.
ben çalışmıyorum evdeyim. tek maaşlada inan çok zor oluyor

bizim eylul annelerimiz yoruldu yada bayramdan gelmediler galiba hic kimseden ses yok nasilsiniz kizlar haydi bebisleri kucaklamaya az kaldi haydi canlanalim biraz:21::21::21::21::21::21::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

bu patronlar adam çalıştırmayı seviyorlar ama para vermeye gelince tık yok.. iş çok ama para yok.. halini görüyorlar, ihtiyacını biliyorlar sonuçta. eşinde haklı iste demekle bu halini görüp vermiyorlarsa sonrasında daha zor alırsın.. doğum masrafların var, bebek masrafları var.. allah yardımcın olsun canım.. ama sen diret biraz daha iste paranı..

X