2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

evet parça parça toplamda 3 kere sağıyorum ikisinide okadar çıkıyo ben mama vermedim hep emziriyodum evde o yüzden pek sağamadım evdeyken
Bende evdeyken hiç mama vermedim işe başlayınca 100 cc bi öğün öyle olunca birikti.

nisanbu sen ne kadar sağabiliyosun
120 cc sağıyorum bi kerede iki göğüsten çıkan bu,bi 9 buçuk 10 gibi bide 2. buçukda eğer öğlen eve gitmezsem öğlende sağıyorum canım yani benim de ancak 300 cc anca oluyo o yüzden senin iyi bence maşallah:nazar:

Ya arkadaşlar ben akşamları yatmadan önce mama vermeye başladım doymuyo gibi geldi hem sütüm de dolsun diye, ama biberon almıyo kesinlikle ağzında oynuyo sonra kusacak gibi yapıyo. Mecbur kaşıkla vrriyorm sonra. Biberona nasıl alışteabilrm, biberln değişikliği mi yapsam
awentin anne memesine benzeyen biberonu var onu dene istersen..

kızlar benim oğlumun gaz sancıları tekrar artmaya başladı hani ilk ayda sabaha doğru kıvranırlardıya deli gibi son zamanarda yine aynı durum olmaya başladı ters giden nedir anlayamadım hani erkek bebeklerin gaz sorunu daha çok olur derler ama bizimki baya arttı yaklaşık 1 aydır böyle ne yapacagımı şaşırdım düzeleceği yerde arttı sizin bebeklerinizin muhtemelen gaz sorunu kalmadı aranızda benim gibi olan var mı bizimki çok mu anormal bişey acaba yakında 4 ayımız bitecek yediklerime çok dikkat etmiyorum açıkçası ama kuru fasulye nohut ve sarımsaklı bişeyler asla yemiyorum siz neler yapıyosunuz ekstra yaptığınız bişeyler var mı bebeklerinizin hala sancısı varmııı??????
yemeklerine biraz kimyon döksen yada direk bi çay kaşığı iç arkadanda su sütüne geçer çok güzel gaz çıkarttırıyo bebeğe çörekotu da yiyebilirsin rezene içebilirsin,doğadan rezene çayınını içinde anasonda var güzel uyku yapıyo kızlar aklınızda bulunsun. ayaklarından falan üşümüyo demi?
kızlar burda bi aradaş yazmıştı facede ek gıda anneleri var diye kim yazmıştı hatırlamadım ama çok güzel bilgiler var haberiniz olsun yakında ek gıdaya geçeceğiz hepimiz

orda üye olan kimse varmı burda ?
neydi o sitenin adı ?

Hoşbuldum canım,arada tatlı eylül annelerinede bakıyorum,malum biz Ağustos görünümlü Eylül anneleriyiz.kızımı uyuttum diğer bebişler napıyor diye bir bakayım dedim.sen nasılsın canım?yavrun nasıl?

Hoşbuldum canım,arada tatlı eylül annelerinede bakıyorum,malum biz Ağustos görünümlü Eylül anneleriyiz.kızımı uyuttum diğer bebişler napıyor diye bir bakayım dedim.sen nasılsın canım?yavrun nasıl?

Yavrumu anneannesine bıraktım geldim canım sabah arkamdan öyle baka kaldı :KK14:3 kere döndüm geri öpüp koklamak için,aynen canım bende buraya bakıyorum ağustos anneleri biraz bizim bebişlerden önde gidiyo,herkes doğurmuştu biz kalmıştık seninle demi :KK1:kaç eylüldü senin?Bu arada ben adet oldum dün gece yaa çok erken değil mi:KK31:

Canım kusura bakma,Melis'im uyanmıştıda ondan hemen cevap yazamadım.ben 2 eylülde doğum yapmıştım.sen peki?bizimle birlikte katre,zerre,pembesümbül'de vardı diye hatırlıyorum eylül ayına sarkanlar arasında.ağustos bebişleri evet bizden önde gidiyor,4 ay aşılarını tamamladılar bile onlar.bizimde haftaya cuma günü kısmetse.bende bugün süt iznimdeyim,evde yapılacak çok şey var ama bende fırsat ve o döt yok.daha pijamalar üzerimde.kızımda heralde diş çıkartma sıkıntıları başladı,hep mızır mızır.kucaktada durmuyor,artık güçlendiler ve ileri attırıveriyorlar kendilerini,düşürücem diye ödüm kopuyor bazen.ben daha adet olmadım canım, o dönemlerde süt azalıyormuş ya,zaten biraz mama yiyor kızım ve üzülüyorum.iyice azalırsa daha fena olur.seni ve yavrunu öpüyorum.ama şunu bil,arkandan öylece bakmasına hiç alışamayacaksın.ben 1 aydır çalışıyorum ve uyanık olupta arkamdan bakarsa hala gözlerim doluyor .Allah daha büyük ayrılıklar yaşatmasın

benım kardesım 3,5 aylıkken dış çıkarmış cnm olabılır yanı
kızlar bu arada doğumdan sonra bana drum şişede olan kan ılacından vermıştı bır kutu ıçtım ongunde mı ne bıttı.başka bır kan ılacı vermedı. arkadaslarım vermesı lazımdı dıyolar.daha once kullandığım kan hapım vardı doğumdan sonra kullanacakmıydım hıç sormadım dra.kullanan varmı hala
bırde saclarım dökulmeye başladı sankı:KK30:

ben doğum yaptığımdan beri kan hapını kullanmaya devam ediyorum.
ayrıca multivitamin hapınıda içiyorum.

saçlarımda 10 gündür çok feci dökülüyor. eskiden ara sıra dökülürdü. evde saçlarım hep topludur yerlere saçım dökülmesin diye. dışarı çıktığım zaman açardım. şimdi toplu olduğu halde bile her yer saç deli oluyorum :KK43:((

ben ne elevıte nede kan hapına devam ettım.drum demedıkı...
cnm bızımkıde uyumakta cok zorlanıyo.beşikte mamasını verıyoz sallıyozsa sallıyoz.dalıyo hop uyanıyo.gece 2 saatte bır kalkıyo. bugune kadar 2 kere 5 saat uyanmadı.ah ne guzel bır duyguydu o:KK1: malesef oyle uyumuyo.banyo yapsada yapmasada 2-3 saatte bır kalkıyo
sizler bebişlerınızı gece nasıl uyutuyorsunuz....bırde kacta uyuyor kaçta kalkıyolar...dun 2 saat uyutamadık ya

2-3 haftadır akşam 9 yada 9.30 da uykusu geliyordu mızmızlanıyor önce uykusu geldiğini anlıyoruz. kucağımıza alıyoruz ağzına emzik veriyoruz. koridorda 2-3 tur atıyoruz kollarımızda uyuyor yatırıyoruz hemen. ben 4 saatte bir kaldırıp emziriyorum geceleri.
1 haftadır uyku şekli değişti. daha geç uyuyor. geceleri 2 saatte bir kalkıyor :)))

gündüzleri 2-3 kere uyuyor ama her bir uyuması yarım saat bazen 20 dk.
bazen 1,5 saat uyuyor değişiyor.

Canım kusura bakma,Melis'im uyanmıştıda ondan hemen cevap yazamadım.ben 2 eylülde doğum yapmıştım.sen peki?bizimle birlikte katre,zerre,pembesümbül'de vardı diye hatırlıyorum eylül ayına sarkanlar arasında.ağustos bebişleri evet bizden önde gidiyor,4 ay aşılarını tamamladılar bile onlar.bizimde haftaya cuma günü kısmetse.bende bugün süt iznimdeyim,evde yapılacak çok şey var ama bende fırsat ve o döt yok.daha pijamalar üzerimde.kızımda heralde diş çıkartma sıkıntıları başladı,hep mızır mızır.kucaktada durmuyor,artık güçlendiler ve ileri attırıveriyorlar kendilerini,düşürücem diye ödüm kopuyor bazen.ben daha adet olmadım canım, o dönemlerde süt azalıyormuş ya,zaten biraz mama yiyor kızım ve üzülüyorum.iyice azalırsa daha fena olur.seni ve yavrunu öpüyorum.ama şunu bil,arkandan öylece bakmasına hiç alışamayacaksın.ben 1 aydır çalışıyorum ve uyanık olupta arkamdan bakarsa hala gözlerim doluyor .Allah daha büyük ayrılıklar yaşatmasın

Amin canım amin sende benim gibi hemen başladın galiba rapor falan almadan,benimde bu hafta 3. haftam bitti ben akşamları erken çıkıyorum cnm süt izinini öyle kullanıyorum bu arada bizim 4 eylül, bizim aşıda haftaya olması lazım ama 3. ay aşıları biraz gecikmişti boğazlarında enfeksiyon vardı sağlık ocağında vurmadılar öyle olunca tarih kaydı biraz.inşaallah azalmaz sütüm,bende öptüm cnm kızçeni ve seni iyi dinlenmeler:KK3:

çamların tanesi 2,5 tl ye geldi eğer pahalı gelirse daha uygun internette siteler var mesela bebek şekeri yapabileceğin malzemeleri satan ordanda bakabilirsin

kızlar slmm bişii sorucamm biz bugun 4 ayımız bitti ve doktorumuz kaşık mamasına başlayabilirsin dedii bende bugunn aptamilin sütlü pirinç unlu mamasını verdim her yeri kızardıı ağzının kenarları ve boynu yani mama yerken nereye dokulduysee kullanan varmı szdede yaptımı böle bişii .??

kızlar slmm bişii sorucamm biz bugun 4 ayımız bitti ve doktorumuz kaşık mamasına başlayabilirsin dedii bende bugunn aptamilin sütlü pirinç unlu mamasını verdim her yeri kızardıı ağzının kenarları ve boynu yani mama yerken nereye dokulduysee kullanan varmı szdede yaptımı böle bişii .??

Canım bence hemen kes verme ve doktorunu ara sor mutlaka..

kızlar ek besine ne zaman geçicez 12 eylül bizim doğum tarihimiz geçen var mı kaşık maması demiş bir arkadaş mama verme taraftarı değilim kendimiz bişeyler yaparak başlayamıyomuytuz

Canım bence hemen kes verme ve doktorunu ara sor mutlaka..

canım doktorla görüştüm hametan kullan dedi ilk defa kullandığımız için olabilirmiş zaten hemen yıkadım sonra allerset verdim kaşıntı için çünkü ağladı sonra ağlaması da geçti kırmızılıkta şimdi iyi bir kaç defa daha denicem bakalım olmadı tekrar doktorla görüşücem

kızlar ek besine ne zaman geçicez 12 eylül bizim doğum tarihimiz geçen var mı kaşık maması demiş bir arkadaş mama verme taraftarı değilim kendimiz bişeyler yaparak başlayamıyomuytuz

Benim oğlumun da 15 eylül doğumu..bize sağlık ocağından ebemiz gelişimi çok güzel 6aydan önce hiç bişey vermene gerek yok dedi.oğlum anne sütü alıyo sadece.ama ben çok da 6ayı beklemek istemiyorum 5aylıkken falan başlarız heralde ama ben de senin gibi hazır mamalardan vermek iatemiyorum

sahsen ben 4.5 aylik olsun oyle baslicam suan tadimlik arada veriyorum 4.5 olsun ogunluk elma suyu vericem ama ben ilk kizimda 4 aylikken cicibebe disinda pek birsey vermemistim kizim 4 eylul dogumlu tattirdiklarimi seviyor ama daha ufak mama yutamaz diye denemedim suan anne sutu ve mama veriyorum ihtiyaci olan o lakin sut icmeseydi kasikla baslardim ilk kizimda 5 aylik olmustu uykuda sadece anne sutu aliyordu doktor ek gidaya baslatmisti sevdi ve yedi kahvalti meyve corba yogurt muhallebi yediriyordum 3 4 saat arayla gecede isterse anne sutu yumurta sebze et ciger tahillar ama ek gida cok kilo yapmadi zaten belli bi aydan sonra kilo alimi yavasliyor suan herseyi istedigi kadar yer 2 yasinda 12 kilo saglikli besledim masallah sagliklida

bide eger bebek doymuyor biberon almiyor mama icmiyorsa 4 aylikken ek gidaya baslaniyor helede sadece devam sutu iciliyorsa ek gida sart oluyor mama sonucta kimyasal ve bebegin ek besine ihtiyaci oluyor oda meyve suyu ve corba corbada yarim patates yarim havuc 1 cay kasigi princ 1 su bard su ile prisirilip ezilip suzgecten gecirilip 1 tatli kasigi zeytinyagi eklenip yediriliyor yemedigi cope gidiyor taze hazirlaniyor zamanla sebze tahil et ekleniyor et suyu degil etin kendisi yediriliyor ama zamanla 5 aylikken yumurta filan baslaniyor

X