2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    225
Kızlar selam oğlum son 1 aydır abartısız her yarım saatte bir uyanıyor kafayı yemek üzereyim ya artık. Gece beslenmesini kesmiştim 1.5 ay önce. Köpek dişleri üstler biraz patlamış ama yine uykuda bir düzelme yok ne yapacağım hiç bilmiyorjm artık dayanamıyorum resmen 😞

Kızlar selam oğlum son 1 aydır abartısız her yarım saatte bir uyanıyor kafayı yemek üzereyim ya artık. Gece beslenmesini kesmiştim 1.5 ay önce. Köpek dişleri üstler biraz patlamış ama yine uykuda bir düzelme yok ne yapacağım hiç bilmiyorjm artık dayanamıyorum resmen 😞
Ah yavrum çok çok haklısın, insan uyuyamayınca tüm dengesi şaşıyor..

Kızlar ben oğluma demir ilacı bir türkü veremiyorum, ağzını kapatıyor reddediyor.
Toz aldım onu karıştırırım dedim onun da tadını anlıyor yemek yemeyi kesiyor.
Zaten iştahlı bir çocuk değil vitamin eksikliğinin de iştahı etkilediğini okudum.
Çok moralim bozuluyor bu duruma siz ne kullanıyorsunuz demir olarak? Ve nasıl başarıyorsunuz vermeyi?
D vitamini kullanıyor musunuz bir de hala?

Kızlar ben oğluma demir ilacı bir türkü veremiyorum, ağzını kapatıyor reddediyor.
Zaten iştahlı bir çocuk değil vitamin eksikliğinin de iştahı etkilediğini okudum.
Çok moralim bozuluyor bu duruma siz ne kullanıyorsunuz demir olarak? Ve nasıl başarıyorsunuz vermeyi?
Canım selam demir eksikliği olduğu için Nutrigen ferromixin mini kullanıyoruz doktorumuzun önerisiyle. 2 kutu bitti şuan 3. Ve son kutudayiz. Şase formunda olduğu için genelde kahvaltıda domates rendesi, ceviz ve zeytinyağı karışımına,tahin-pekmez-ceviz karışımına ya da portakal/mandalina suyuna katıyorum sorunsuz yiyor/içiyor. (Demir emilimini azaltacak yiyeceklerle vermiyorum,C vitamini içeren yiyeceklerle veriyorum.) D vitamini hala devam ediyoruz. Demir eksikliğine bağlı iştah sorunumuz vardı wellkid immune şurup kullandık 1 kutu yine doktor önerisi ile demirle birlikte topladı iştahı daha iyi durumda şükür.

Canım gündüz uyku durumu ve süresi nasıl? Eğer gündüz uykusu fazla geliyorsa ya da gündüz az uyuyup gün içinde çok yoruluyorsa sık sık uyanmalar oluyormuş. Bir de 18 ay uyku gerilemesi durumunu erken yaşıyor olabilirsin diye geldi aklıma. Uykusuzluk cidden çok zor bütün kaliteyi tahammülü etkiliyor tez vakitte geçer inşallah 🙏🙏

Canım gündüz uyku durumu ve süresi nasıl? Eğer gündüz uykusu fazla geliyorsa ya da gündüz az uyuyup gün içinde çok yoruluyorsa sık sık uyanmalar oluyormuş. Bir de 18 ay uyku gerilemesi durumunu erken yaşıyor olabilirsin diye geldi aklıma. Uykusuzluk cidden çok zor bütün kaliteyi tahammülü etkiliyor tez vakitte geçer inşallah 🙏🙏
Gündüz max 1.5 saat uyuyor canım saat 13 gibi. Uykuyu çok seven bir çocuktu akşam 22:30 gibi yatar sabah 10:00 da uyanırdı. Şu an çıldırıyor çocuk hem aşırı sinirli hem geceleri sürekli uyanıyor bilmiyorum ne yapacağımı şaşırdım artık. Umarım geçici bir süreçtir 😞

Gündüz max 1.5 saat uyuyor canım saat 13 gibi. Uykuyu çok seven bir çocuktu akşam 22:30 gibi yatar sabah 10:00 da uyanırdı. Şu an çıldırıyor çocuk hem aşırı sinirli hem geceleri sürekli uyanıyor bilmiyorum ne yapacağımı şaşırdım artık. Umarım geçici bir süreçtir 😞
1,5 saat yetmiyor olabilir bir de hareketli ise yoruluyordur çok. Geçici bir süreçtir diye umuyorum,yeni şeyler öğrenip kesfettikce böyle aksamalar oluyormus tez vakitte eski düzenine dönsün inşallah 🙏

1,5 saat yetmiyor olabilir bir de hareketli ise yoruluyordur çok. Geçici bir süreçtir diye umuyorum,yeni şeyler öğrenip kesfettikce böyle aksamalar oluyormus tez vakitte eski düzenine dönsün inşallah 🙏
Baya hareketli canım hiç oturmuyor zaten çocuk iyi dayanıyor uykusuzlukla. İnşallah en kısa zamanda düzelir 🙏

Biz demir de d vitamini de kullanmıyoruz ya bayadır doktorumuz şart değil şimdilik dedi kullandığımız dönemde bestiron kullanıyorduk sevmişti akşamları muzlu yoğurtlu tahinli cevizli azıcık ballı hatta bazen haşlanmış yumurta bile atıyorum smoothie makinasına atıp yatmadan 2 saat önce filan onu içiriyorum gün içinde iştahsız olsa bile akşam onu içiyor garip bş şekilde deneyebilirsin bazen Hindistan cevizi yağı tadlansın diye.
Tadı güzel geliyor sanırım içiyor onu. En azından bişeyler içtiği için rahatlıyorum. Deneyebilirsin kuzum

Canım biz ikisine de devam hala. Demir vitamini eksikliği vardı zaten. 18.ayda tekrar kandan bakılacak bakalım. Biz wellcare kidsfer kullanıyoruz. Diğerlerini içmedi tükürdü hep. Bu biraz tatlı diye seve seve içiyor. D vitamini olarakta ocean kullanıyoruz onda sıkıntı yaşamadım açıyor ağzını bir puf sıkıyorum günde

D vitamini hala kullanıyoruz biz ocean. Demir desteği olarak da ocean kullanıyoruz microfer. Kesmemek gerekiyor d vitaminini. Zaten şuan güneş ışığı da alamıyorlar. Bir de kemik ve diş gelişimi için çok önemli

Biz de şuan o durumdayız. Hatta uzun zamandır foruma bakmadığımı farkettim. Uykusuzluk durumundan kafayı yemek üzereyken sizler geldiniz aklıma. Kızlar ne yapıyor diye hemen girdim aylar sonra. Diş dönemi mi bilmiyorum ama çok sıkıntıdayım. Bir de ben hala ayağımda sallayarak uyutuyorum. Biliyorum çok yanlış ama öyle alıştırdı annelerim sağolsunlar. Öyle de devam etti ben de düzeltemedim. İnanılmaz uykusuz bir çocuktu geceleri hep. Aman uyusun da nasıl uyursa uyusun kafasındaydım maalesef. Şimdi de hem uykusuzluk çekiyorum hem de ayak ağrısı 😓 malum artık 5-6 kilo değiller… uyku eğitimi araştırmaya başladım çaresizce

Biz de şuan o durumdayız. Hatta uzun zamandır foruma bakmadığımı farkettim. Uykusuzluk durumundan kafayı yemek üzereyken sizler geldiniz aklıma. Kızlar ne yapıyor diye hemen girdim aylar sonra. Diş dönemi mi bilmiyorum ama çok sıkıntıdayım. Bir de ben hala ayağımda sallayarak uyutuyorum. Biliyorum çok yanlış ama öyle alıştırdı annelerim sağolsunlar. Öyle de devam etti ben de düzeltemedim. İnanılmaz uykusuz bir çocuktu geceleri hep. Aman uyusun da nasıl uyursa uyusun kafasındaydım maalesef. Şimdi de hem uykusuzluk çekiyorum hem de ayak ağrısı 😓 malum artık 5-6 kilo değiller… uyku eğitimi araştırmaya başladım çaresizce
Bizim hala düzelmedi köpek dişleride çıktı üstelik ona bağlıyordum 😞 benimkide ayakta uyuyor canım ama dalınca yatakta uyuyor yoksa dediğin gibi bel bacak mahvolur. Bende tavşan uykusunu düşünüyorum ama daha bir adım atmadım açıkcası. Uykusuzluk çok zor sürekli hastalanıyorum tam iyileşemiyorum dinlenme olmayınca. Üstelik uykumuz çok iyiydi bizim hiç sorun yaşamamıştık bunca zaman. Ne oldu bilmiyorum ama çok zorlanıyorum. Sen kimi araştırdın uyku eğitiminde

Merhabaaaa, İyisin umarım.

Benimki erken doğduğundan , ilk günden beri demir eksikliği çekiyorum. ( Microfer - sidofer , ferrum ) bir sürü şey denedim. Abisinde de vardı depolarda boşalma , Ferifer 40 lık dene , çok etkili dedi bana
eczacı.
Abisi kilo almaya başladı. Faydasi var sanırım. 3 ay kullansın dedi doktor, reçete etti.
Minnoş da muz , tahin ve bir ölçü bundan mama yapıyorum. Pekmez gibi zaten tadı. Bayılara yiyiyor. Mart sonu Nisan’da tahlile götüreceğim bakalım inşallah düzelmiştir.

Kızlar selam umarım herkes iyidir :)
Bebişlerinizin gelişimi nasıl gidiyor :) oğlum evde bizle çok aktif her türlü oyun şımarıklık mevcut. Eve gelen misafirlerle de öyle. Ama dışarıda oyun grubunda sürekli benle olmak istiyor aşırı çekingen davranıyor. Arkadaşları koşup zıplıyor bizimkinin umru değil. Elinden oyuncağını alıyorlar yine aynı şekilde baka kalıyor. Evde ben alsam kıyametler kopartır. Bi arkadaşı sarılınca hemen eliyle ittirmeye çalışıyor istemiyor. Kolayını bulursada o ortamdan kaçıyor tabi elimi tutup benide sürükleyerek. Parktada sürekli bizimle oynuyor. Ya da büyük çocuklar varsa onların hareketlerini taklit etmeye çalışıyor 😂 yaşıtlarıyla yine ilgilenmiyor. Çok çekingen nasıl aşacağız bilmiyorum 🤷‍♀️ birde ikinci bebişi düşünmeye başladık sanki sırf oyun arkadaşı olsun iyice içine kapanık büyümesin diye yaş farkı açılmadan

Kızlar selam umarım herkes iyidir :)
Bebişlerinizin gelişimi nasıl gidiyor :) oğlum evde bizle çok aktif her türlü oyun şımarıklık mevcut. Eve gelen misafirlerle de öyle. Ama dışarıda oyun grubunda sürekli benle olmak istiyor aşırı çekingen davranıyor. Arkadaşları koşup zıplıyor bizimkinin umru değil. Elinden oyuncağını alıyorlar yine aynı şekilde baka kalıyor. Evde ben alsam kıyametler kopartır. Bi arkadaşı sarılınca hemen eliyle ittirmeye çalışıyor istemiyor. Kolayını bulursada o ortamdan kaçıyor tabi elimi tutup benide sürükleyerek. Parktada sürekli bizimle oynuyor. Ya da büyük çocuklar varsa onların hareketlerini taklit etmeye çalışıyor 😂 yaşıtlarıyla yine ilgilenmiyor. Çok çekingen nasıl aşacağız bilmiyorum 🤷‍♀️ birde ikinci bebişi düşünmeye başladık sanki sırf oyun arkadaşı olsun iyice içine kapanık büyümesin diye yaş farkı açılmadan
Özledim sizleri kızlar♥️

Canım biz iyiyiz benim oğlum da çok aktif, ama ben çalışma hayatına çok erken başladığım ve annem ilgilendiği için kalabalıkta olduğu için midir nedir çekingen değil hiç. Arkasına bile bakmadan koşup gidiyor hatta:)

Ama fıtrat gereği de böyle olabilir tabiki.

2. Çocuk muuu? 🫠
Ara ara ben de düşünüyorum ama sonra vazgeçiyorum.

Özledim sizleri kızlar♥️

Canım biz iyiyiz benim oğlum da çok aktif, ama ben çalışma hayatına çok erken başladığım ve annem ilgilendiği için kalabalıkta olduğu için midir nedir çekingen değil hiç. Arkasına bile bakmadan koşup gidiyor hatta:)

2. Çocuk muuu? 🫠
Maşallah canım ne güzel. Ben evde olduğum için aşırı üstüme düştü. Psikiyatriye gittik dışarıda kaygıları varmış biraz ayrı vakit geçirsin sizden dedi. Oyun grubuna vs anneanne babanne ile gidecek bakalım artık. Bezi yazın bırakın sonrasında yarım gün kreşe başlasın dedi büyüdülerde okul konuşur olduk ya 🥹

Ahhaha bende öyle bazen istiyorum yalnız büyümesin diye sonra diyorum aklını mı kaybettim sen 😂

Özledim sizleri kızlar♥️

2. Çocuk muuu? 🫠
Maşallah canım ne güzel. Ben evde olduğum için aşırı üstüme düştü. Psikiyatriye gittik dışarıda kaygıları varmış biraz ayrı vakit geçirsin sizden dedi. Oyun grubuna vs anneanne babanne ile gidecek bakalım artık. Bezi yazın bırakın sonrasında yarım gün kreşe başlasın dedi büyüdülerde okul konuşur olduk ya 🥹

Ahhaha bende öyle bazen istiyorum yalnız büyümesin diye sonra diyorum aklını mı kaybettim sen 😂
Kizlarrrrrr buraya bakmayali cok uzun zaman olmuş neler yapıyorsunuz nasılsınız bayram tatilleri nasıl geçti 😍
Bizim ki abidenn dolayı galiba hiç çekingenlik yok her ortama ayak uyduruyor hatta bağımsız olmak istiyor yaza doğru bende bezi bıraktırmak istiyorum ama beyfendi kabul ederse bakalım artık ☺️ ikinci çocuk için şunları diyebilirim beraber büyüyorlar evet çok güzel oluyor ilk zamanlar biraz zorlanıyor insan sonrasında sizi aramıyorlar bile

X