2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kizlar bebegmle ilglenmekten giremiyorum cok zor bi bebegm war hep aglar günduz uykusuda yok denece
Kadar az uyumuyor.gecede uyutuyorum gayet guzel uyuyor fakat besige koydugum an gozleri aciliyor bu islem 4.5 kere tekrarlanıyo
naptiysam uyutamıyorum gece 2ye kadar ugrasyoruz eşimle nasil uyutuyorsunuz gece bebislerinızi biz artik cok yorulduk:)gece cayı onerdi dr aldim ama tık yok:)6ay olunca gecer diyolar hep dört gozle bekliyorum 6.ayımizi:)

Lavantayi ince tulbentin icine koyup bebegin yastiginin altina koyun. Saraçoğlu nun onerisi.annesi seninle uyumak istiyordur belki

Kızlar kuzucuklarınızla nasıl oyunlar oynuyosunuz..biz oyun halısı, çıngırak ve oyun kartları aldık..ama daha nasıl ilgilenebilirim diye düşünüyorum

Sa hanımlar. Bebeğim 4,5 aylık oldu çok şükür.
1-Cildinde (En fazla karın bölgesi) aşırı kuruluk var. Arkadaşım nemlendirici kullanmamı söyledi sizlerden kullanan varmı?
2- Sürekli ağzı akıyor elini yalıyor yada battaniyesi ağzında oluyor. mani olamıyorum.elini yaladığı için yüzü hep soğuk. önlükle yatıp kalkıyoruz artık göğsü ıslanmasın diye.
3- kafasının arkası kel kaldı:) sanırım yatmaktan
4- devamlı oturmaya çalışıyor yatmaya tahammülü yok. bi türlü anlatamıyorum daha 4,5 aylık olduğunu:)
5- kan damlasına başladık kakamız su gibi.
Selam ve dua ile
1 ve 5. Şık hariç ayni biz :KK16:

Kızlar kuzucuklarınızla nasıl oyunlar oynuyosunuz..biz oyun halısı, çıngırak ve oyun kartları aldık..ama daha nasıl ilgilenebilirim diye düşünüyorum

Biz oyun halısında ve yatakta yuvarlanmayı çok seviyoruz. Bi de bu aralar mini mini bir kuş ve küçük kurbaa şarkıları söylüyorum. Onlara gülüyor. Yerde yuvarlanırken ham ham yapcam seni diyince kıkır kıkır gülüyo kuzum :))

Ya bu kan damlası işi beni korkutmaya başladı. Haftaya başlıcaz bizde. Kaka sayısına takıntılıyım zaten. Önceden 5-6 olan kaka sayısı 2-3 e düştü psikolojim bozuldu doktor kilolu olduğu için çok normal dedi damladan sonra da düşerse iyice psikopat olurum artık.

gunde 5-6 kere kakamı yapıyo.bızımkı gunde bı kere nadıren ıkı kere yapıyo.ama koyu yeşıl hala malesef

dr mama yedıgı ıçın olabılır.iştahı oldugu kılo kaybı olmadıgı surece onemlı değil dedı
bızde çıngırak ve 10 tane felan oyuncak aldık hanı çıngırak gbı olanlardan.renklı şeyler dıkkatını çekıyo çok
bu arad ben oda yapmadım çunku ayrı yatmaya dayanamam gbıme gelıyo.beşik aldım sadece oda odamda duruyo.ilerde düşünüyorum odayı

dr mama yedıgı ıçın olabılır.iştahı oldugu kılo kaybı olmadıgı surece onemlı değil dedı
bızde çıngırak ve 10 tane felan oyuncak aldık hanı çıngırak gbı olanlardan.renklı şeyler dıkkatını çekıyo çok
bu arad ben oda yapmadım çunku ayrı yatmaya dayanamam gbıme gelıyo.beşik aldım sadece oda odamda duruyo.ilerde düşünüyorum odayı

Çıngırak var bizde de ama bu aralar diş kaşımak için kullanıyoruz onları. Ama heyheyler geldi mi bütün çıngıraklar çıngırdıyo :)) başka türlü susmuyo çünkü velet:)

Çıngırak var bizde de ama bu aralar diş kaşımak için kullanıyoruz onları. Ama heyheyler geldi mi bütün çıngıraklar çıngırdıyo :)) başka türlü susmuyo çünkü velet:)

Ay benim oğlan da başlarda oyun halısında oynuyodu ilk hevesleydi sanırım..şimdi koyunca bağırıyo ya:KK52:çok keyfi olursa oynuyo kucakta durcakmış:KK37:

kızlar bebeğim 6 eylülde 4 ayını doldurdu kontrolde 6300 gram çıktı.
sağlık ocağı mamaya başlayın dedi. sonrada 15 gün sonra gelin tartalım ona göre başlarsıınız dedi.

normal doktorumuz mamaya gerek yok 1 ay sonra zaten ek gıdaya başlanacak dedi

sizce ne yapmalıyım 6300 gram zayıf mı bebeğim?

Bebeğimin uyku problemi var... Gece 12 den önce kesinlikle uyumuyor sabah 8 en geç 9 da uyanmış oluyor gündüz uykusu zaten yok ... Bütün kucağımda evde geziyoruz... Ben dayanamıyorum o nasıl dayanıyor bilmiyorum... İnternette okuyorum ilk 6 ay 16-20 saat uyurmuş bebekler brn hiç 16 saat uyuduğunu bilmem .. Neden böyle acaba ? Fikri olan varmı ? Sizin bebekleriniz gündr kaç saat uyuyor ?

sağlık ocağı mamaya başlayın dedi. sonrada 15 gün sonra gelin tartalım ona göre başlarsıınız dedi.

saglik ocaklarina bakma hic benim kizim 4 eylul dogumlu 4 aylik kontrolde 6.100 cikti doktor ii dedi hasta olmustu istahsizdi ve biberon almiyo asla sagligi yerinde olsun sukur

Canım maaşallah size...gece uyanmalarını nasıl yapıyosun..telsizmi car ben duyamazsam diyekorkuyorum odalarımız yan yana ama

güzel anne odalarımız yanyana ve kapılar açık. malum anne olunca kulak kesiliyorsun gece tıkırdamaya bile. sende öylesindir eminim. biz akşam 9 da yatırıyoruz kızımızı. sonra daha uyanmıyor. ben gece 12 gibi mamasını uyurken yediriyorum. karnı tok kaldığı için sabah 5-6 ya kadar uyuyor. o saatlerde mecbur kalkıyorum zaten hem iş hem namaz için. bakıyorum ki ay kızım uyanmış gülüyor:) mamasını yediriyorum. sonra arabası geliyor ve kızım anneanneye gdiyor ben işe. bizim hikayemiz bu

Bebeğimin uyku problemi var... Gece 12 den önce kesinlikle uyumuyor sabah 8 en geç 9 da uyanmış oluyor gündüz uykusu zaten yok ... Bütün kucağımda evde geziyoruz... Ben dayanamıyorum o nasıl dayanıyor bilmiyorum... İnternette okuyorum ilk 6 ay 16-20 saat uyurmuş bebekler brn hiç 16 saat uyuduğunu bilmem .. Neden böyle acaba ? Fikri olan varmı ? Sizin bebekleriniz gündr kaç saat uyuyor ?

arkadaşım benim meleğim gece 9saate yakın uyuyor. (21.00 ila 05.00 arası) sonrasında her 2 saatte bir 2-3 saat kadar uyuyarak akşam ediyor. Allah kolaylık versin

Güzel anne biz 68cm 8.5 kg mız ve 4.5 aylığız. her 2,5-3 saatte acıkıyor ve 140cc mama yiyor.(çalıştığım için anne sütü olayımız tükendi) iştahlı ve sağlıklı bir bebek. uyku sorunuda yok. bence mamadan çekinme.

Kuruluk bizde de var hemde fazlasıyla mustelanın bütün ürünlerini kullanıyordum doğduğundan beri düzenli olarak ama nemlendirmedi şimdi doktorumuz linolanın ürünlerini önerdi yüz kremi ve duş jelini kullanın dedi onları kullanıyorum vücuduna da bepanten plus sürüyorum.günde 3 kere yüzünü 2 kerede vücudunu nemlendiriyorum anca toparladı kuzum. Artık fazla kuruluk kalmadı yüzünde.
Ben bebeğimi oturtuyorum koca adam oldu madem otursun sadece uyurken yatıyor diğer türlü sürekli kucağımızda oturuyor. Keyfi yerinde olursa yatıp yan dönüp el emmeye bayılıyor sıpa.
Bu aralar bizde eller ağızda olduğu için ve oturduğu için azar azar kusmalarda başladı. Günde en az 2 kere kıyafet değiştiriyoruz.
Benim kuzu da kel tam arkada yattığı yer oradan öpmek mükemmel :)))

akşam o ürünleri alayım. bebişlerde sağlık problemi yok hamdolsun. hepside yaşıt. dr a danışmama gerek olmadığını düşünüyorum. sen zaten sormuşsun içim rahat. öptüm. sağlıcakla

Gunaydin arkadaslar geceden beri disim agriyor emzirirken dolgi yaoilir mi bolgisi olan varmi

akşam o ürünleri alayım. bebişlerde sağlık problemi yok hamdolsun. hepside yaşıt. dr a danışmama gerek olmadığını düşünüyorum. sen zaten sormuşsun içim rahat. öptüm. sağlıcakla

Öğrendim ki senin bebiş de tombiş bi bebekimiş. Bizim tosunda haftaya 4 ayı bitirecek 8,5 kg :) doktorumuz kilolu bebeklerde kuruluk olur demişti bize. Eğer bebişin yüzünde çok fazla kuruluk yoksa sadece bepanten plus kullanabilirsin 10 tl. Ama linola biraz pahalı dediğim gibi çok fazla kuruluğu yoksa yüzünde sadece bepanten plusla halledebilrsin bence.

Son düzenleme:

Canm benm kızım da uyumuyo herkes dıyo bebegn 18saat uyuması lazm dıe bnm kızım en fazla10saat uyur.gece 12de uyur sabah 8de kalkar gündüzde emzirirken uyuduğu yetıyo 10ar dk dr.a sordm her bebek bır degıl eğer huysuzlanmıyorsa aglamıyorsa sorun yok dedı.bnm kız kucakta gezsın sesı çıkmaz zatn😊ama dızlerm ağrıyı bazen kızımla butunlestk sanıyorum kollarm tutmz oluyor

Canm benm kızım da uyumuyo herkes dıyo bebegn 18saat uyuması lazm dıe bnm kızım en fazla10saat uyur.gece 12de uyur sabah 8de kalkar gündüzde emzirirken uyuduğu yetıyo 10ar dk dr.a sordm her bebek bır degıl eğer huysuzlanmıyorsa aglamıyorsa sorun yok dedı.bnm kız kucakta gezsın sesı çıkmaz zatn😊ama dızlerm ağrıyı bazen kızımla butunlestk sanıyorum kollarm tutmz oluyor

X