2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar ben de dalan kullanıyorum memnunum da kaka lekesi görmüyorum ama ben kakalı çamaşırları varsa 60da yoksa 40 da yıkıyorum öncesinde herhangi bir işlem yapmıyorum

sebze corbasını ne kadar verıyorsunuz kızlar. bıde ben yoğurda gecıcem ama hıç yapmadım daha once:26:

ilk defa bugun corba yaptim istanbuldaki doktorumun ilk kizima verdigi liste ve ablasi cok severdi yarim patates yarim havuc 1 cay kasigi princ ve irmik 1 su bard suda pisirip ezip suzgecten gecirdim1 tatli kasigi zeytin yagi ekledim cok yemedi 6 7 cay kasigi ama basta degisik gelsede yedi ins sever ilk bebisim 5 aylikken hepsini yerdi doktorum kahvalti corba mu hallebi doyurucu ama yogurt meyve az tadimlik 1 kase corba icerse yarim muz 1 elma gibi yedir koca kase meyvenin yogurdun geregi yok ara ogun onlar demisti

40 derecede yıkıyorum bu zamana kadar makineye atmadan hiç bi işlem yapmıyodum ve hiç kaka lekesi olmuyodu dalan roxy de...ama bugün dalinle yıkadım ilk defa kaka lekesi çıkmamış....oğlum genelde kakasını cok cıkarıyo kıyafetlerine o yüzden bi daha dalin kullanmam herhalde....sen de mi dalin kullanıyosun sizinki cıkarıyomu lekeleri
Yok ben de dalan roxy kullanıyorum lekeleri çıkarmıyor 60 derecede yikiyom hatta.

boşa almışım o zaman kaka lekesini çıkarmayan deterjanı ne yapalım zaten diğer kıyafetler çok kirli olmuyo ki en fazla kusma lekesi olur

Kaka lekesini önce elinizde sabunlamiyor musunuz baska türlü cikmiyoki zaten hangi deterjan olursa olsun bu dalan roxy direk makinaya atinca cikariyomu yani

Kizlar bugune kadar ogluma anne sütü dışında bisey vermedim ama son 3 gündür falan uyku arasında güzel emiyo gunduzleri kesinlikle mememi kabul etmiyo emmek istemiyo birden nasil boyle oldu anlamadim biraksam butun gun ac kalir zorla kasikla falan vermeye calisiyorum ama onuda hafif acligi gidene kadar aliyo okadar fazlasini zorla veriyorumm acaba emmeyi birakacakmiki tamamen cok korkmayabasladim ne yapsam fikri olan veya benim gibi olan var mi

Ayni deterjani bende kullanıyorum ama hiç leke çıkarmıyor kac derecede yikiyon ki yada makinaya atmadan bir işlem yapiyonmu

Ben de dalin kullanıyorum. Kaka lekelerini tam çıkarmıyor diye makineye atmadan önce beyaz sabunla biraz çitiliyorum. Hiç leke kalmıyor...:KK31:

Kizlar bugune kadar ogluma anne sütü dışında bisey vermedim ama son 3 gündür falan uyku arasında güzel emiyo gunduzleri kesinlikle mememi kabul etmiyo emmek istemiyo birden nasil boyle oldu anlamadim biraksam butun gun ac kalir zorla kasikla falan vermeye calisiyorum ama onuda hafif acligi gidene kadar aliyo okadar fazlasini zorla veriyorumm acaba emmeyi birakacakmiki tamamen cok korkmayabasladim ne yapsam fikri olan veya benim gibi olan var mi

ben yasadim malesef ilk kizim 3.5 aylikken birakti 9 10 aylik olasiya kadar salladim uyudu emdi uyanikken asla emmedi 5 aylikken ek gidaya gectim rahat ettim sutunu kasikla ver akitiyosa 1 veya daha fazla cicibebeyle ez biraz kati olsun cok dokmesin oyle y edir ilk kizim uykuda alir biberonu suan uyanikken asla icmez sansim benimde herseyi duzenli olan kuzularimda yeme sorunu var cok agladim halada stresliyim ikinci kizimda birakti beni sutumde azdi zaten 1 haftadir almiyo sutumde yok denecek kadar bitti belkide stresten 4 saatte 60 90 cc mamayi zorla iciriyorum oda uykulu olunca uyanikken biberonu almiyor uykuda emzir 3 4 saat arayla kasik mamasi ver 5 aylikken emin ol herseyi yer zor biliyorum anne olmak ugrastiriyolar

Eğer gündüz uykusu uyuyorsa uyanır uyanmaz emzir ve 3 saatte bir emzir benim bebişte azalttı artk önceden ne zaman versem durmadan emiyordu şimdi kendi isterse emiyor o da tahmini 3 saate denk geliyor sıkma sen canını çok su iç süt azaldı bebek de istemiyor diye birakma sakın

Benim bebegim de azaltti emmeyi. Onceden daha cok emmek isterdi. 3 saatte emiyor ya da ben emzirmeye calisiyorum. Anne olmak coook guzel ama bir o kadar da zormus... Senin minik pasa da insallah daha fazla ugrastirmaz, tekrar cogaltir emmeyi...

Bu adımları takip edersen yaparsın canım

Lilypie - Pregnancy ticker scene selection (Lilypie - Pregnancy ticker scene selection (Lilypie - Pregnancy ticker scene selection))
1-siteye giriş yapın..
2-karşınıza çıkan sayfada, sol taraftan bir arka plan beğenin,sağ taraftaki şemaya next deyin..
3-yine sol taraftan bir resim seçin ve next leyin..
4-sol tarafta bulunan Event date bölümüne beklenen doğum tarihinizi..
5-hemen altındaki Optional settings bölümüne de son adet tarihinizi yazın
6-yine altındaki Optional text to display above the ticker: bölümüne eklemek istediğiniz yazıyı türkçe karakter kullanmadan yazın.. next leyin
7-çıkan sayfada hazır olan resmin altında yazan For Websites:in karşısındaki Image URL (Lilypie - Pregnancy ticker details (Lilypie - Pregnancy ticker details)) ye basın.
8-alt tarafta Code snippet: Image URL bölümünde bunun gibi; http://lbdf.lilypie.com/sWrIp2.png (http://lbdf.lilypie.com/sWrIp2.png) bi link çıkıyor kopyalayın
9-kendi profilinize gelip-çizelge bölümüne girin.. kaleme basarak kopyaladığınız linki yapıştırın..

Bir de aklima geldi, ben daha olmadim gerci ama acaba adet olacaksin da o nedenle sutun mu azaldi? Sanki oyle soyluyorlardi.. Belki sut gecici olarak azalmistir, bebegin de o yuzden boyle yapiyordur :KK43:

Son düzenleme:
Bu adımları takip edersen yaparsın canım

Lilypie - Pregnancy ticker scene selection (Lilypie - Pregnancy ticker scene selection (Lilypie - Pregnancy ticker scene selection))
1-siteye giriş yapın..
2-karşınıza çıkan sayfada, sol taraftan bir arka plan beğenin,sağ taraftaki şemaya next deyin..
3-yine sol taraftan bir resim seçin ve next leyin..
4-sol tarafta bulunan Event date bölümüne beklenen doğum tarihinizi..
5-hemen altındaki Optional settings bölümüne de son adet tarihinizi yazın
6-yine altındaki Optional text to display above the ticker: bölümüne eklemek istediğiniz yazıyı türkçe karakter kullanmadan yazın.. next leyin
7-çıkan sayfada hazır olan resmin altında yazan For Websites:in karşısındaki Image URL (Lilypie - Pregnancy ticker details (Lilypie - Pregnancy ticker details)) ye basın.
8-alt tarafta Code snippet: Image URL bölümünde bunun gibi; http://lbdf.lilypie.com/sWrIp2.png (http://lbdf.lilypie.com/sWrIp2.png) bi link çıkıyor kopyalayın
9-kendi profilinize gelip-çizelge bölümüne girin.. kaleme basarak kopyaladığınız linki yapıştırın..

arkadaşım dediğin adımları yapıyorum ancak kızım doğmamış ta yeni hamileymişim gibi çıkıyor tarihler :KK43: ama sende yazıyor doğmuş ve şu kadar aylık diye. neyi yanlış yapıyorum ki :KK43:

Bir de aklima geldi, ben daha olmadim gerci ama acaba adet olacaksin da o nedenle sutun mu azaldi? Sanki oyle soyluyorlardi.. Belki sut gecici olarak azalmistir, bebegin de o yuzden boyle yapiyordur :KK43:

Ben 40ım çıktıktan 20 gün sonra regl olmaya başladım ve gerçekten regl olmadan 1 hafta önce sütüm azalıyor bu arada 3.aydan sonra sadece bebeğe yetecek kadar süt üretilmiş vücut bundan 1 ay öncesine kadar hem bebeğimin karnı doyuyordu hem de 200cc kadar süt sağıyordum hergün. Ama şimdi sadece emzircek kadar oluyor.

Ben 40ım çıktıktan 20 gün sonra regl olmaya başladım ve gerçekten regl olmadan 1 hafta önce sütüm azalıyor bu arada 3.aydan sonra sadece bebeğe yetecek kadar süt üretilmiş vücut bundan 1 ay öncesine kadar hem bebeğimin karnı doyuyordu hem de 200cc kadar süt sağıyordum hergün. Ama şimdi sadece emzircek kadar oluyor.

Bana da herkes en az 3 ay süt korur demişti tabi doğum doktorum şiddetle bu söze karşı çıkmıştı. Doktorumun dediği oldu hiç bişey korumadı beni:):KK52:

X