2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

cnm benım çok hashaslaşmışsın çunku hamılesın....tabıkı sıtemınde haklısın...esının sucu.....ama bırde benden bahsedeyım sana ıstersen ...benım kızımda Eylulun basında doğdu yanı 20 aylık senınkı sonunda dogdu sanıım 19 aylık...ve ben 20 aydır hıç kesıntısız 3-4 saat uyudugumu bılmem. dun gce sınırımden sabaha karsı agladımda agladım. ben yanına yatıp emzırıp uyutuyorum gece uyandıkça yanına gelıp emzırıyorum uyuyor ama 1 degıl 2 degıl belkı 10 sefer uyanıyor...delı olcam artık....her gece her gece.....tek sorunumuz uykuydu ama artık yemesıde bozuldu hıçbır şey yememeye basladı...2 haftadır tırlatnma noktasındayım..
demem oki 20 aydır uykusuzum ben...gecelerı cok zor....nedense hıç uykusu guzel olmadı kkzımın.oysakı saatı duzenlıdır hep uyarız ama çok sık uyanıyo ıste
boşuna kendını sıkma madem baba dıyo kalksın dursun ugrassın dursun sen yatmana bak keyfıne bak uzulme....babası bu hale getırdıyse ugrasacak yanı....bu kadar uzulmeye degmez....
Seninle tamamen aynıyız, bir tek benim oğlum böyle sanıyordum . Nerede hata yaptım diye cok sorguluyorum kendimi ama doğduğundan beri hiç uyuyamaz , ilk haftalarda bile gündüz uyuduğunu bilmem, devamlı sıçrar durur, her sese duyarlı, parmak ucunda yürüsem bile uyanır. Inş uyuduğu günleri görürüz, artık zombi birşeyim , cok feci halsizim gündüzleri, dermanım kalmadı resmen:KK61:

Merhaba herkese.
Şu an saat 04:50..Ve ben 50 dkdır ağlıyorum.Hırsımı alamayınca da pc başına oturdum.Sorunum kızımın uyku düzeni..Hikayem de şu:
2013 eylül doğumlu 18 aylık bi kızım var.Doğduğundan beri odasında uyur.Ne sallama,ne emzirme ne de başka bi uyku sorunumuz oldu.Gaz çıkardıktan sonra iyi uykular annem diyip yatağına bırakırım o da sabaha kadar uyurdu 4.ayından sonra.Çok nadirdir kalkması.O da sadece su içmeye.Ne gece emmesi,ne yanımda uyumak istemesi oldu.Uyku rutinimizi de oturttuk.Tabi bu düzen diş çıkarma dönemlerinde birkaç haftalığına bozulurdu,normal olarak.Ama 16.aya kadar hep düzenliydi.Ta ki eşim işin içine girene kadar.Şu an 12 haftalık hamileyim.Ve bulantılarım başlayıp gece kalkmaları zulüm olmaya başlayınca eşim bana destek vermeye çalıştı.Sözde destekmiş meğerse.Amaan nolcak kucağımda uyusunlar zamanla yerde beraber uyumaya sonrasında oturma odası koltuğuna hatta bizim yatağımıza gelmeye kadar gitti.Konuşmak yok,kucaklamak yok,beraber uyumak yok."Suyunu,emziğini eline ver sende koltuğa otur uyuyormuş numarası yap.İki mızıldanır yatar uyur.Seni kandırmasına izin verme "demekten dilimde tüy bitsede uykunun esiri olan eşim hiçbirini dinlemedi."Babaaam niye uyandın sen"le başlayıp kucaklayıp yatağından indirmeyle beraber uyumayla biten geceler başladı.Çok savaştım ilk haftalarda.Yattığım yerden şunu yapma bunu yapma demekten bıktım.Yeri geldi yatağımı ayırdım eşimle.Ne haliniz varsa görün dedim güya.Ama ağlamakla sabahı ettiğim,emeklerimin heba oluşunu izlemekle bugune geldim.Şimdi kızım gece baba diye ağlar oldu.Ve o yanına gelmediğinde morarıncaya kadar ağlamaya başladı.O pırıl pırıl çocuk gitti,uyku düzeni bozuk,gece en az 3 kez uyanan (babasıyla uyursa sabaha kadar deliksiz uyuyor o başka), annesine düşman,gergin ve hamile bi annesi oldu.
İlk çocuğum,hatalarımı en aza indireyim diye hamileliğimi öğrendiğimden beri kitaplar okudum,tavsiyeler aldım,ajanda dolusu notlarım var.Uyguladığım yöntemlerde gayet başarılı oldum.Eşim de dahil kimseden takdir görmedim yapabildiklerim için.İhtiyacım da kalmadı artık buna.Ama köstek olmaları da canımı yakıyor artık.Hem çalışan,hem de boş duramayan bi anneyim ben.Buna rağmen çocuğum için en iyisini yapmaya çalıştım.Herşey de yolundaydı.Gelişimi,uykusu,beslenmesi,huzuru.. Şimdi odasında yerde babasıyla uyuyan,o kalktığında 10 dk içinde yaygarayı basan bi kızım var.
Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.Kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim.2 gecedir ben kalkıyorum kızımın ağlamalarına eski yöntemimize dönmeye çalışıyorum,nafile.Kucağıma bile gelmiyor baba diye ağlamaktan.Morarıyor babası gelmediğinde.O gelince 20 sn.de uyuyor.Ama onun kucağında.
Lütfen bi yol,bi yöntem gösterin.Bulunduğum şehirde uyku eğitimi,uyku danışmanı varmı onu araştıracağım yarın. Kitaplarda bizim sorunumuzun çözümü yok.Mükemmel bir düzenden mükemmel bir huzursuzluğa geçiş yaptık babamız yüzünden. Canım yanıyor bu kadar yok sayılmaktan.Emeklerimin bikaç ayda heba olmasından çok canım acıyor.Eşimden tiksinme noktasına geldim.Hamile bi kadına destek olunur benim bildiğim.Kasımdan sonra zaten herşeye yeniden ve 2 kat zor olarak başlayacağım.Bunu tek başımayken daha iyi yapabileceksem BEN NEDEN EVLİYİM?
Cnm öncelikle yeni bebişin hayırlı olsun, belliki hormonların etkisiyle iyice hassaslasmışsın. Ay keske benimki uyusada 10 kere baba deyip yanında bitince uyuyabilse! Biz anne baba gece uykusunu unuttuk, ne yapsak çaresiz , dua ediyorum inş bugünlerde geçecek

kızlar ben ikinciye hamileyim.
çok büyük sürpriz oldu bize 6+2 günlüğüm.

ama bir haftadır kahverengi akıntı şeklinde kanamalarım oluyor. doktorum 3 ay yatacaksın düşük olma riskin fazla dedi :KK43:(((((
Bu grubu yeni farkettim, benim ilk Bebiş 20eylül 2013, şimdiki de senle aynı tarihte doğacak gözüküyor :) hayırlı oldun bebişin, umarım şimdi daha iyisindir

Teşekkür ederim hepinize. eşime de kiyamiyorum aslına bakarsanız. 2 kez beyin ameliyatı oldu. Şu anda iğne ve ilaç tedavisi var. Hatasını ağır ödüyor ve ben yardimci olamıyorum bu halimle. her tarafı tikali yolda gibiyim. Kızım kendiliğinden düzelir inşallah.
Uyku sorunları yaşayan arkadaşlarım bi an once eğitim verin minik canavarlara.2 yaşından sonra mümkün değil bu. En fazla 2 hafta sürer Eğitim. Uykusuzluk oldurmez surundurur. Inşallah bütün bebekler sorunsuz uyur...

Seninle tamamen aynıyız, bir tek benim oğlum böyle sanıyordum . Nerede hata yaptım diye cok sorguluyorum kendimi ama doğduğundan beri hiç uyuyamaz , ilk haftalarda bile gündüz uyuduğunu bilmem, devamlı sıçrar durur, her sese duyarlı, parmak ucunda yürüsem bile uyanır. Inş uyuduğu günleri görürüz, artık zombi birşeyim , cok feci halsizim gündüzleri, dermanım kalmadı resmen:KK61:

ben hata görmuyorum cnm ya....demekkı yavrularımız uykusuz bırer canavar:cool: her bebek bır olmaz kı.....belkıde arkadasın dedıgı gbı uyku egıtımı vermemız lazım ama ben kıyamıyorum aglarsa kucagıma almadam emzırmeden duramamkı dayanamam

Teşekkür ederim hepinize. eşime de kiyamiyorum aslına bakarsanız. 2 kez beyin ameliyatı oldu. Şu anda iğne ve ilaç tedavisi var. Hatasını ağır ödüyor ve ben yardimci olamıyorum bu halimle. her tarafı tikali yolda gibiyim. Kızım kendiliğinden düzelir inşallah.
Uyku sorunları yaşayan arkadaşlarım bi an once eğitim verin minik canavarlara.2 yaşından sonra mümkün değil bu. En fazla 2 hafta sürer Eğitim. Uykusuzluk oldurmez surundurur. Inşallah bütün bebekler sorunsuz uyur...

haklısın ama aglıyorlar dgeılmı...nasıl verdın sen...ben yanına yatıp uyumasını beklesem meme dıye aglarda aglar.dayanamamkı ben aglatamam onu bu durumda.........

2013 eylul annesi olup ta hamile olan ne kadar çok arkadaş var ben kızımı halen bebek gözunde görüyorum:):)
Bizde büyümüş görmüyoruz herhalde, halen elinde biberon, götü torba bez her dakka ağlama zırlama, al içine sok sıpayı :KK53: ama yas aralığının az olması ufaklar için iyi, aranın fazla olması annelerin toparlanması için güzel birsey. Ben 37 yaşındayım açıkcası cok beklemek istemedim, zaten Eren zorluyor beni, gece uykusu hamileliğimden itibaren yok, mesela saat gece 3 ve ben bir küsür saattir ayağımda sallıyorum, şimdi oda değiştirdik, uykuya dalamıyoro_O:KK43: Biraz rahata ersem bir daha hayatta düşünmezdim kendimi biliyorum. Neyse zor olacak ama ikisi aynı anda büyür inş, ilk 2 seneyi atlattık mı işler biraz daha kolaylasıyormuş:KK76:Sen düşünüyor musun?

Bizde büyümüş görmüyoruz herhalde, halen elinde biberon, götü torba bez her dakka ağlama zırlama, al içine sok sıpayı :KK53: ama yas aralığının az olması ufaklar için iyi, aranın fazla olması annelerin toparlanması için güzel birsey. Ben 37 yaşındayım açıkcası cok beklemek istemedim, zaten Eren zorluyor beni, gece uykusu hamileliğimden itibaren yok, mesela saat gece 3 ve ben bir küsür saattir ayağımda sallıyorum, şimdi oda değiştirdik, uykuya dalamıyoro_O:KK43: Biraz rahata ersem bir daha hayatta düşünmezdim kendimi biliyorum. Neyse zor olacak ama ikisi aynı anda büyür inş, ilk 2 seneyi atlattık mı işler biraz daha kolaylasıyormuş:KK76:Sen düşünüyor musun?

Ay sen bıde hamılesınnnn:nazar: ALLAH yrdımcın olsun valla.....ben bu halde basa çıkmakta zorlanıyorum....ınş eşin yardımcı oluyordur yoksa cok zor
bence ıyı yapmışsın gercı tam rahata erceksın yenı sıpan olcak nasıpse ama olsun deger hemde cok deger
şartlar elverseydı bende beklemek ıstemezdım arası az olsun daha guzel
saglıkla kucagına al ınş

ben hata görmuyorum cnm ya....demekkı yavrularımız uykusuz bırer canavar:cool: her bebek bır olmaz kı.....belkıde arkadasın dedıgı gbı uyku egıtımı vermemız lazım ama ben kıyamıyorum aglarsa kucagıma almadam emzırmeden duramamkı dayanamam

haklısın ama aglıyorlar dgeılmı...nasıl verdın sen...ben yanına yatıp uyumasını beklesem meme dıye aglarda aglar.dayanamamkı ben aglatamam onu bu durumda.........
şu an ishalden hastanede yatıyorum. Müsait öldugum ilk fırsatta yazacağım.

çocukların yaş aralarının az olması elbette iyi zaten ben de seneye duşunuyorum ee 9 ayda ordan araları 3.5 yaş kadar olur heralde.. yaşım da 25 çok ta acele etmeme gerek yok yani:)))

Arkadaşlar Kütahya da ikamet ediyorum. 25 haftalık gebeyim.Gebeliğim boyunca hep Kuthan Karakoç'a gittim ama sanırım artık devam etmeyeceğim. Ne zaman gitsem barut gibi stresli. Hastalarını azarlar gibi davranıyor. Ayrıca hastaları üçer üçer alıyor içeriye, daha fazla hastaya baksın diye. Bu sebepten dolayı da eşleri almıyor. Sonradan aklına gelirse çağırıyor. Benim eşim sinir oluyo bu duruma. Nasıl özel hastanede anlamadım. Sigortadaki gibi muamele görüyoruz resmen.

Arkadaşlar Kütahya da ikamet ediyorum. 25 haftalık gebeyim.Gebeliğim boyunca hep Kuthan Karakoç'a gittim ama sanırım artık devam etmeyeceğim. Ne zaman gitsem barut gibi stresli. Hastalarını azarlar gibi davranıyor. Ayrıca hastaları üçer üçer alıyor içeriye, daha fazla hastaya baksın diye. Bu sebepten dolayı da eşleri almıyor. Sonradan aklına gelirse çağırıyor. Benim eşim sinir oluyo bu duruma. Nasıl özel hastanede anlamadım. Sigortadaki gibi muamele görüyoruz resmen.

ay hıç çekilmez baska doktormu yok arkadasım gıt baska hastaneye...gebelık hashas bı donem zaten doktordan ılgı alaka bekledıgımız donem....boyle doktorlara hıç gıtmemelı

Kesinlikle çok haklısın canım. Ben de hep bu zamana kadar hep Kuthan Karakoça gittim bu saatten sonra dr değiştirmeyeyim diye diye devam ettim valla. Ama hiç içime sinmiyor. Normal kontrollerde bu kadar stresli gergin olan biri doğumda nasıl olur kimbilir. Canımızı emanet edeceğiz sonuçta.. Dua ettim hatta doğumum c.tesi ya da pazara gelmesin diye. Hafta içi bari daha az yoğun olur stresi de az olur diye düşünüyorum :s Off Allah kurtarsın hayırlısı ile ne diyim.

Ay maşallah herkes hamile kalmış nerdeyse doğcaklar bile bizde aldık bakalım ikinci haberini pazartesi doktora gittim keseyide gördük ama kistte varmış çok kasık ağrısı yapıyor bana doktor progestan ilaç yazdı iki gündür beş tane ilaç boşa gitti yutamıyorum napcam ben doktor yazarken her ihtimale karşı yazıuorum dedi ama korkularım var

Ay maşallah herkes hamile kalmış nerdeyse doğcaklar bile bizde aldık bakalım ikinci haberini pazartesi doktora gittim keseyide gördük ama kistte varmış çok kasık ağrısı yapıyor bana doktor progestan ilaç yazdı iki gündür beş tane ilaç boşa gitti yutamıyorum napcam ben doktor yazarken her ihtimale karşı yazıuorum dedi ama korkularım var
Hayırlı olsun canım mınıklerımız kardeslensın inş progestanı alttan fıtıl olarak kullan en rahatı ole agızdan bende alamıyodum bas dönmesı mıde bulantısı yapıyodu

saglıkla kucagına al ınş...bendede kıst vardı korma ...doktor ılac felanda yazmadı...bı ara kayboldu sımdı gene cıktı

doktorunu ara bende yutamadığım için fitil olarak kullanmamı istedi az sancı yapuıyor ama mide bulantısından iyidir. hapın kendisi insanın midesini kaldırıyor. bende ilk gebeliğimde 3 ay kullandım fitil olarak. ısrar edersen doktoruna çözüm bulacaktır sonuçta gebesin kusmakta risktir

X