Doğuma Hazırlık 2013 farklı ve anlamlı kız-erkek bebek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benimde kızım olacak Allah izin verirse.
iki isim düşünüyorum.çift isimli insanlar daha başarılı oluyorlar nedense..
Zeynep Eylül çok hoşuma gidiyor ama çok uzun dediler :KK43:
sizce arkadaşlar?bir isminin dini anlamı olsun istiyorum maneviyat açısından.
eylül,ecrin,masal,ela da çok hoşuma gidiyor.
yorumlarınızı bekliyorum...

Zeynep Ela da kulağa çok hoş geliyor düşünebilirsiniz belki. :emir_bebek:

Venüs ne arkadaşım yaaa Allah aşkına.. çocuğa değişik isim koycaz diye abartmayın bence..
okul çağını sosyal hayatını hatta iş hayatını düşünün.. bu isim komik geliyor bence.. kesinlikle dalga konusu olur..

Arkadaşım değişik isim koyma gibi bi çabam yok hoşuma giden isimleri paylaştım abartılacak bir durum yok.

Alti bucuk aylik hamileyim bende sude dusunmustuk am guzel bi anlam bulamadim sürülmüş tarla disinda ne kötü anlam yüklenmiş yaa dolayisiyla vazgectik. Irmak buradaki tavsiyelerden en com begendigim bide aklimda mina var

benım de kızım olacak ınsallah.ben de bır sıte buldum kemal haluk cebe ıdı sanırım ısımlerın enerjısıne baktım ve MELIS ADA dıye karar verdım.Melıs;bal arısı demekmıs.nasıl sızcee

benimde kızım olucak allhın izni ile bende içime sinen bi isim bulamıyorum:KK43:( melisi bende düşünmüştüm ama nette arastırınca asıl anlamı tembel,şişman demekmiş vazgectim istersen nette iyice arastır bulursun

Niye illa farklı bir isim olsun, kimsede duyulmasın çabanız var ki? Sonradan uydurma öyle komik isimler türedi ki bu çocuklar hep bebek olarak kalmayacak unutmayın. Bir de dini anlam taşıyor diye hiç duyulmamış, Kuran da geçiyor diye anlamlı anlamsız kelimeleri isim diye koyuyor insanlar, akıl fikir :)

Arkadaşım değişik isim koyma gibi bi çabam yok hoşuma giden isimleri paylaştım abartılacak bir durum yok.

arkadaşım isimde komik olan bişe göremedim ben içine siniyorsa koyabilirsin senin bebeğin sonuçta,ben de ecrin aleyna ilayda sude buse yaren vb isimlerden hiç ama hiç hoşlanmıyorum ama bunlar kabul görünüyor venüs hoş bir isim somut bir isim:) :KK49::KK49:

arkadaşım isimde komik olan bişe göremedim ben içine siniyorsa koyabilirsin senin bebeğin sonuçta,ben de ecrin aleyna ilayda sude buse yaren vb isimlerden hiç ama hiç hoşlanmıyorum ama bunlar kabul görünüyor venüs hoş bir isim somut bir isim:) :KK49::KK49:

:)) Venüs ismi sadece bi altarnatif olarak aklımızda gelmişti ama vazgeçtik sora inş kızımın ismi Hira olacak.:21:

Benim de kızım olacak inşallah. Kayınvalidemin (ruhu şad olsun rahmetli) ismini vermeyi düşünüyorduk. Ancak daha sonra beğenmeyeceğini düşünerek yanına bir isim daha koyalım dedik. Benim de tasvip etmediğim birşey çift isim koymak onun için karar değiştirdik. "Emsal Bahar" koyacaktık hem kayınvalidemin hem kendi annemin ismi :) Şimdi arayış içindeyim. Büyüyünce bana ne kadar güzel isim vermişler demeli. İsmi mutlu etmeli bebeğimi.
Birde şöyle düşünüyorum; üç isim seçip meleğim doğduğunda hangisine tepki verirse onu koyacağım inşallah.

Elif
Öykü
Türkü
Doğa
Güneş
Duru
İnci
İpek
Miray
aklıma gelen birkaç isim. Daha karar veremedik.

arkadaşlar bi kızımız olacak ama isim konusunda çok kararsızız..yardımcı olun lütfen...

Eylül
beren
sena
berru : İyilik eden, iyiliği ve mükâfâtı çok olan. 2- Sözünü yerine getiren.

bunlar bazıları..
önerebileceğiniz varsa beklerimm

ben eylül ismini severim ama insana hüzünü hatırlatıyor.

1 aylık kızım var adına alara koydum ama herkez gayrimüslim ismi diyo bilgisi olan var mı içime cok dert oldu

Kizlar yardim edin ikiz ogluslarim olcak insallah 6 hafta sonra ama daha halaaa isim bulamadik :KK43:( kaan isminin yanina en uygun isim ariyoruz fransada yasadigimiz icin isimlerin harfleri degisiyo ve hic guzel anlama gelmiyo onun icin bulamadik belki yardimci olursunuz...

çağan diyecektim ama değişime uğrar. taylan olabilir

13 haftadayim daha cinsiyetimiz belli degil ama kizim olursa Buğlem Ayşegül oglum olursa Semih Çağrı duunuyoruz hayirlisiyla inşallah.

X