2013 Şubat Anneleri....

HANGI DOGUMU TERCIH EDERSINIZ

• normal dogum

OY: 67 56,8%
  • sezeryanla dogum

OY: 30 25,4%
  • basarili gectikten sonra farketmez

OY: 21 17,8%

• Ankete Katılan
    118
  • Anket Kapalı .
çok ama çok uzun bir aradan sonra geri döndüm, eylülde işe başladım ne yazık ki hala alışamadım...

özellikle ankarada olan anneler rota virüsü salgını var biz 3 gün hastanede yattık aman siz dikkat edin yabancılarla temas etmesine izin vermeyin biz ne yazık ki bayramda rahatsızlandık hastanede tedavi sürerken kızımdan da bana geçti... aşımız yoktu ....

Gwcmis olsun canim.. bendw ankaradayim bu 4 gun tatilde ev gezmeleri yapmayi istiyordum yaa.. korktum simdi..:KK43:

Gwcmis olsun canim.. bendw ankaradayim bu 4 gun tatilde ev gezmeleri yapmayi istiyordum yaa.. korktum simdi..:KK43:

canım ev gezmesi yap ama çok dikkat et sık bebeğin ve kendi ellerini iyice yıka. malum emekleme sürünme bol sonra o eller hemen ağıza evimizde dikkat ediyoruz ama dışarısı çok zor...

kızım zaten zayıftı şimdi iğneye döndü, hastaneye yatarken tartıklarında 7 kiloydu :KK43:(( bacaklarda kollarda boğum falan kalmadı severken kemikleri geliyor elime çok üzülüyorum ...

var mı bu konuda yardımcı olabilecek. daha hızlı toparlanması için ne yapabilirim ???

canım ev gezmesi yap ama çok dikkat et sık bebeğin ve kendi ellerini iyice yıka. malum emekleme sürünme bol sonra o eller hemen ağıza evimizde dikkat ediyoruz ama dışarısı çok zor...

kızım zaten zayıftı şimdi iğneye döndü, hastaneye yatarken tartıklarında 7 kiloydu :KK43:(( bacaklarda kollarda boğum falan kalmadı severken kemikleri geliyor elime çok üzülüyorum ...

var mı bu konuda yardımcı olabilecek. daha hızlı toparlanması için ne yapabilirim ???

4 gunluk tatikimiZin son demlri su an gezmeler bitti şimdilik bor sorjnunuz yok cok sukur.. kilo kaybini bence hemen toparlar canim biraz ozenli davrandiginda birde arkadasimin annesi bir komsusundan bahsetti bwbegine yatmadan obce pirinc oilavi yedirp yatirmis ve kilo aldirmis dr da sasirmis nasil basrfin diye ama soylememis yanlis uygulama ama basrili oldum fiye dusunmus:KK66: bizde muballebi yapabilir pirincle benim oglumda zayif insallah kisa surede toparlanir canimm..

Zeynepcim bizimkisi de aksi altini acinca cok mutlu oluyor.. baglatmak istemiyor jiyafet giymek istemiuor oyle mutlu oluyor:)) alti acik kalsin bir cis yapsin cis gaparken zorlaniyor mu agliyor mu bir vak oyleyse tahlil yaptir canim..

merhaba ebrarcım sağol cevabın için aslında doktorumuzda senin dediğin gibi tahlil istedi.ama biz evde tahlili bir türlü alamadık.idrar poşetini dolduramadık.bugünlerde biraz daha iyi gibi kızım...
kuzularımız bu aylarda giyinmek istemiyorla herhalde genel bir özellik.ancak yazabildim.

Merhaba canlar, uzun bir aradan sonra ancak fırsat buldum doslarımla bir hal dert olayım dedim :) oğlumla evle ve işle uğraşmaktan hiçbirşeye zaman kalmıyor. şimdi birde kpssye hazırlanıyorum vay halime. oğluşum emekliyor, taytay duruyor, 4 dişi çıktı.:nazar: bir yürümesi kaldı. doğduğundan beri çok hareketliydi zaten maşallah. ama dünyanın en tatlı şeyleri.çok eskilere bakamadım ama son mesajlarda gördüğüm gibi, benim oğlum da altını bezletmek istemiyor. açana kadar uslu uslu duruyor. kapatacağımı anladığı anda kalkmaya çalışıyor.
bizim de yeme problemimimiz vardı. emme problemi de yaşadık. çok zordu benim için 4,190gr. doğdu. ama sonrasında çok yavaş kilo aldı. herkes bu çocuğu açmı bıraktınız diyordu çok zoruma gidiyordu. ama çocuk yemiyor, zorladıkca da daha da yemekten uzaklaşıyordu. Şu an 8,5 kg.

bebekleri hasta olanlara geçmiş olsun diyorum. biz de bayram boyu hastaydık. antibiyotik kullandık geçmişti ama 2 gündür yine burnmu tıkalı hırıltısı var yine. inşallah tekrar nüksetmez.:18:

canım buralarda eski yoğunluk yok artık. facebook kullanıyorsan eğer 2013 şubat anneleri diye bulabilirsin. orası daha hızlı akıyor.

selam kızlaaar nasılsınızzz. uzun bir aradan sonra geldim .bua arada 1 tatil 1ev taşıma 2 bayram 1 cenaze 2 düğün okulun açılması filan filan baya yoğundu. ya beni facebooka alamanız mı kapalı grup diyor.

Selam kızlar bakıyorum yoğunluktan kimse gitemiyor benim gibi :) ne güzel muhabbetler ediyorduk özlemişim vala

Rabbime emanet olun arkadaslarim.uzun zaman oldu gorusmeyeli.ama her nedense aklimdasiniz.hayatiniz cok mutlu gecsin.bebegim bu ayin 13.de 9aylik oldu.buyuyor.cok tatli oldu.bebeklerini atip birakanlara yada oldurenlere inanamiyorum.insan nasil ayrilir.allah hidayet nasip etsin onlara.sizin bebislerdr buyumustur.kumpirella senin kiz prenses olmustur.guzellesmistir ;D canim benim allaha emanet ol..selam ve dya ile......gorusemedik ama kalpler bir rabbim bi zaman tanisitiri insallah...

özlem oruç şener dr çok tatlı ilgili bi bayan bende sonbı aydır buna gıdıyorum basta konurun bı dr gıdıyordum her cıkısımda stres hıc konusmuyor bensormadan suratsız kurtuldum ondan.muayene ucreti.41 tahlıler ucretsız.bıde konurda delı gıbı tahlıl parası verdımmm

medicalparkla ilgili kötü şeyler yazanlarda var cok kafam karıştı ? sizin doğum oldumu? birde konurda kime gittiniz?

Geçmiş olsun canım
benim kızım 5 gün ishaldi
günde 10 kere yapıyordu
tahlile göndermiştim birşey çıkmadı
şimdi senin mesajını gördüm Ankara'da salgın var yazmışsın
bizim aşımız vardı ama yine de ishal oldu da evde geçirdi

şimdi kızın nasıl?

bu arada beni hatırladın mı apartmanlarımız karşı karşıyaydı

Selam kızlar nasılsınız bebekleriniz nasıl? Benim kızım 1şubatta doğmuştu yürümeye başladı şükürler olsun sizlerden ne var ne yok. Daha 2disi var üst dişleri çıkmak üzere.

Kızım 24 şubatta doğdu 2 altta 4 üstte toplam 6 disi çıktı ve disi çok zor çıktı dogdugu günden beride emne sıkıntısı vardı hep reddediyodu son iki aydirda emmiyo ve buna çok uzuluyorum:-( Sanırım disi çıkarken hiç emmek istemedi sizlerdede böyle oldumu?bebisleriniz kaç diş çıkardı?

slm herkese
buralar bayaa ıssızlaştı çoktandır. doğumgünleri yaklaştı. neler yapmayı düşünüyosunuz?
ben küçük bi kutlama olsun istiyorum kalabalık olmasın. ama o güzel günden hatıra kalacak özel bişeyler düşünüyorum.
oğluma ön tarafında ismi, arka tarafında 1 yaşında yazan bi süveter örüyorum. o güne özel kurabiye-pasta sipariş vericem. süslemeler filan. inşallah düşündüğüm gibi yapabilirim :KK16:

arkadaslar kusura bakmayın hersey üst üste geldi inanın buralar aklıma dahi gelmedi herkesten cok özür diliyorum..

oglumun kan degerleri cok yükseldi hastaneye yattık cıktık defalarca ve 2hafta falan gibi sürelerde yatısımız oldu sürekli. ekim ayında ameliyatla sag kasığından kateter takıldı diyaliz yolunu actılar ama belki lazım olmaz denildi hep bize acil bi durum olursahemen hazır olsun diye kateter takılıyodu güya...ama kan degerleri bi türlü düşmek bilmedi ve 28 ekimde periton diyalizine başladık hergün ve günde 4kez diyaliz yapılıyordu sonra bana o sırada diyaliz hemşireleri eğitim verdiler evde kendim yapabilmem için..sonra taburcu olduk tabi bu arada hastanede yatarken evde odanın birini tamamen boşalttık sadece bir yatak askı ve sehpa bıraktık he birde odaya ellerimi yıkayabilmem için lavabo taktırdık..evde kendi yavrumun diyalizini ve hergün pansumanını kendim yapıyorum..
15gün önce kateter yolumuz tıkandı yine hastaneye yattık tekrar ameliyat yaptılar yeni kateter taktılar yine dikişleri vardı yavrumun daha cuma günü aldılar dikişlerini şimdide günde 5kez yani 4.5 saat ara ile diyalizini yapıyorum...
cok zor ve sıkıntılı günler gecirdimmmm hala daha aynen devam ediyor sıkıntılarımız
çocugumu bu sekilde bırakıp işede gidemedim.. maddi ve manevi yönden cok zorluk cektim.istifamı verdim 6yıl laboratuvar sorumlusu olarak görev yaptıgım firmaya tazminatımı istedim anlaşmalı olarak ayrılalım sıkıntıda olmasam zaten gelip baslayacaktım dedim VEREMEM! yanıtını aldım.
yani bi şekilde yasamaya devam ediyorum..
çocugum tam dönmeye baslamıstı kateter taktılar dikişlerinden kımıldayamadı bu süreçte yaptıklarınıda unuttu.. tam rayına tekrar oturdu derken 2hafta önce tekrar canını yaktılar yine herseyi unuttu :KK43:
Bana gelince,67kiloyla hamile kalmıştım 82kiloyla doguma girdim şuanda 58kiloyum...hiç hayatımda tartıda görmediğim bir rakamı görüyorum tabi bunun nedeni uykusuzluk sıkıntı stres yorgunluk üzüntü hersey etkili...
ama en güzel yanı cocugum Ahmetefe'm hala hayatta yasamaya calısıyor..
ben onu birgün fazla yasatabilmek için elimden gelenin en fazlasını yapmaya calısıyorum...
umarım bunca cektiği acılara degen bir sonuc olur ve umarım onu daha karnımdayken aldırmayıpta bunca acı cekmesine neden oldugum için aklı erdiğinde benden nefret etmez :'(
aglıyorum, aglıyorum,aglıyorum...
ama yapacak hiçbişeyim yok kalmadı. cok yoruldum..
o ameliyata girerken kendi elimle götürüyorum annesi sen cık deyip kapıları kapatısları 3 saat 4 saat oralarda bekleyişim hiç unutabilecegim seyler değil çok zorşeyler yaşıyorum çok..
benim ve yavrum için dogumumdan bu günlere kadar hep dua ettiniz allah razı olsun.. yine sizlerden dua istiyorum

bahar uzun zamandir seni cok merak ediyorduk... her sikintinin arkasinda bir ferahlik vardir. ahmetefe ile coook mutlu gunleriniz olur ins. bunlarin hepsi imtihan, yoksa rabbimin ahmetefeye sifa vermeye gucu yok mu. yasadiginiz seyler cok zor cok agir ama ahmetefe icin sabret. onun senden nefret edecegini dusunmene de cok uzuldum. hic olur mu oyle sey. sen onun fedakar, ahmet efe icin her seyi yapabilecek, ona kol kanat geren, onun icin kendinden vazgecen koruyucu melegisin. onun icin cok kiymetlisin. rabbim size oyle guzel oyle huzurlu gunler yasatsin ki bunlari hic yasamamis gibi olun ins.

baharcım hepimiz seni ahmet efeyi merak ettik aklımızdaydınız.rabbim ahmet efeye tez zamanda sifa versin sonsuz kudretiyle bütün bu kötü günleriniz gerilerde kalsın inşallah bende hatice gibi düşünüyorum sana kızmak bir yana harika ve cok fedakar bir annesi olduğu için şükredecektir buna emin ol.Allah yollarınızizi açsın ahmet efe ye şifa eylesin bizler dualarımızla yanınızda olmaya çalışalım inşallah

bahar uzun zamandir seni cok merak ediyorduk... her sikintinin arkasinda bir ferahlik vardir. ahmetefe ile coook mutlu gunleriniz olur ins. bunlarin hepsi imtihan, yoksa rabbimin ahmetefeye sifa vermeye gucu yok mu. yasadiginiz seyler cok zor cok agir ama ahmetefe icin sabret. onun senden nefret edecegini dusunmene de cok uzuldum. hic olur mu oyle sey. sen onun fedakar, ahmet efe icin her seyi yapabilecek, ona kol kanat geren, onun icin kendinden vazgecen koruyucu melegisin. onun icin cok kiymetlisin. rabbim size oyle guzel oyle huzurlu gunler yasatsin ki bunlari hic yasamamis gibi olun ins.

Kiyamam ahmet efeye , seni cok merak ettik endiselendik aklimiza kotu seyler geldi sukur ki ahmet efe yasiyor .. bahar organ nakli falan carr olabilir mi? Tedavi surecinin devami nasi? Sen cok guclu bir annesin rabbim mukafatini buyuk kilacak inşallah bizi habersiz koyma eger face kullaniyorsan ordaki grubumiza yada bize iletisim numarani mesaj ativer sana nasil ulasacagimizi sasirdik tekrardan gecmis olsun

X