2014 ikiz anneleri

Günaydın kızlar, herkesler iyi mi?

Bu hızlıca ağırlaşmamız ne olacak bilmiyorum yaa, gören beni 7 aylık sanıyor :KK1::KK1: daha 4-4,5tayız diyince de garip garip bakıyorlar, ikiz diye açıklamak zorunda kalıyorum. Şimdi 28-30larnda olan arkadaşların karnı daha da kocamandır tabi. Bundan 10 gün önce arkadaşım ikiz erkek doğurdu, maşallah 37. haftası bitmek üzereydi. iki bebek de gayet sağlıklı doğdu. Darısı bizlere olsun inşallah :KK16:
Canım 13. Haftalarda da büyümüş müydü karnın ? Benim biraz göbek şeklinde çıktı kimse henüz hamile demez pantolonlarin beli dahi gayet rahat oluyo :KK1: çıksın istiyom göbişim :KK16: sanki bu iki-üç haftada hızlı büyüyecek gibi :KK1:

Bunvp canım geçmiş olsun. Allah sağlıkla bugünleri atlatmayi nasip etsin. Dualarim seninle.

Bu arada ben ve bebekler iyiyiz çok şükür. Bugün 29+3 oldu. Dr 32-33 haftayı görebiliriz dedi. inşallah yarabbi.
Senin de durudenizin iyi olmasına da çok sevindim maşallah :KK16: inşallah vakti zamanında sağlıkla gelirler...
arkadaşlar herkes bişiler almaya başlamlış sanırım

acaba bende alsam mı yoksa erken mi

herkes 7.aydan önce alma uğursuzluk diyor

kararsız kaldım
Canım ben öyle uğurlu uğursuza inanmam dinimizde de yeri yok, hem kötü çağirma bende özellikle bebek arabası gibi şeylerin modeline karar verip yazıcam Allah korusun acil birşey olursa eşim ablam gider alırlar diyorum.

Merhaba arkadaşlar bende ikizlerimi bekliyorum..10. haftamızdayız ve rahimde garip ağrılar hissediyorum sizce normalmi?sebebini bilen varmı?şimdiden teşekkürler..

O ağrılara şükret:)ilerleyen zamanlarda nefes alamıycan:)normal canım korkma rahmin büyüyo
Benimde dünden beri bariz vajinada zonklama şeklinde ağrı var normal mi ki ?
Arkadaşlar kimse cevap yazmadı :26:
Bir ben mi düşünüyorum bu steril etme işini. Araştıran yok mu başka:KK52:
Steril etmek gerekiyorsa kaynatmak la uğraşmak iki çocukla zor olur. Bazıları bağışıklık sisteminin gelişmesi için olmasa daha iyi diyor, bi çocuk doktoruna falan danışmalı...
Kızlar biz yazın kısmetse dublex bi ewe taşıncaz.kayınvalidem yalnız yaşıyo eşi yok.ve sanırım oda bizimle kalmak istiyo taşınınca.yani sürrkli değil galiba ama emin değilim soramadım...eşimin abisiyle karşı karşıya oturcaz.daha çok abisi istiyo annesinin onlarla yaşamasını.kayınvalidemde bebeklerin bakımına yardımcı olmak için gelmeyi düşünüyo galiba.siz olsanız tepki verirmisiniz gelmesin diye??(kayınvalidemle bi sorun yaşamadık şimdiye kadar)
Ben şahsen kendi annem dahi olsa aynı evde uzun süre rahat edemem. Birde görümcemden biliyorum bebek yetiştirmede her kafadan bir ses çıkıyor.. Hayirlisi olsun Canim...

ilahi aksuu guldurdunn kiz benii;-);-)
ufak tefek derkenn??saka sakaa
haa bu arada baskentte xorunlu sezeryan 1000liraymis.bizde zorunlu grubuzx....bilgin yoksa soyliyim dedimm
:KK1: doktor bunu söyleyince eşimin yüz ifadesi pek görülesiydi:KK1:
Canım ikiz olduğunu söyledim mi? İkize 1200 dediler bana. Fiyat çok iyi bugün hocaya da sordum giricem tabi dedi doğuma. İnşallah görürüz o günleri:KK16: sen neye karar verdin.?

aaa erkek-erkek modasını biz bozacaz desene :KK52::KK52:
benim de bi kız bi erkek.. erkek 12. haftada gösterdi kendini.. kız daha geçen hafta ayrıntılı usg'de 22. haftada gösterdi..
kızım pek nazlı olacak sanırım :KK1:
hep böyle sağlıklı ve güzel haberler alırız inşallah..
Ayyy canım inşallah :KK16: aslında kız geç belli olur derler bana pek erken bi tahminde bulundular:26: ve hemen söylediler o anda :26: tabi değişebilir ama şimdiden alıştırdım kendimi sanki:KK1: bu arada iki doktor baktı ikisi de birbirinden habersiz bu tahminde bulundu, 4 boyutlu usg nerdeyse 45 dk sürdü ense kalınlığı vs ölçmek için. Rabbim hayirli ve saglikli evlatlar versin...

Kizlar tam bugün progestan fitilim kesilecek diye sevinirken doktor onu kes haftalık pruloton iğneye başla dedi:18: yaaa çook korkuyorum yağlı ve acıyan bir iğne diye duydum:KK14: zaten çok korkarım iğneden :KK43:( hem erken değil mi herkes daha geç başlamış sanki:26: (12+6 günlüğüz) gerçi doktorun bu zamana kadar maşallah hep doğru yönlendirdi ama işime gelmedi bu sefer:KK1:

çok normal,saha minikler tatlım.korkma hiçç.

yok canım yapmıo.seni başka bişey etkilemiştir.bende hergün 1 tane yiyorum.mmmm:KK9:

çok güzel olmuşşş:nazar::nazar:ismiyle büyüsün yakışıklılar.

gözün aydın canımcım.maşallah minişlerine:nazar::nazar:
seybil ikiside kızmış gibi hissettim benn:KK16::KK16:

Hadi gözün aydın kuzum:)darısı cumartesi bana olsun inş gzl haberlerle gelirim bende:)iki kız bence seninki:)

Bende yanaklarıma basıtırıykm bari,yemekle olmuyo demekki:))

Hissettiğine şükret kız:)senin haftalarında hissedemeyenler var

ayy inşallah canlarım dilinizdeki gerçek olsun artık biraz daha beklicem teyzeleri :KK54: :KK54:

kızlar magnorm ilacını kullanlar var mı varsa doktor ne için verdi bana bacak ağrısı var diye verdi siz hangi hafta başladınız biz 16.haftamıza girdik hemen başlasam mı ki bilemedim :18::18:

Kizlar tam bugün progestan fitilim kesilecek diye sevinirken doktor onu kes haftalık pruloton iğneye başla dedi:18: yaaa çook korkuyorum yağlı ve acıyan bir iğne diye duydum:KK14: zaten çok korkarım iğneden :KK43:( hem erken değil mi herkes daha geç başlamış sanki:26: (12+6 günlüğüz) gerçi doktorun bu zamana kadar maşallah hep doğru yönlendirdi ama işime gelmedi bu sefer:KK1:

canım ben kullanmıyorum doktorum şu an için gerekli görmedi belki 20.haftadan sonra verir

ayy inşallah canlarım dilinizdeki gerçek olsun artık biraz daha beklicem teyzeleri :KK54: :KK54:

kızlar magnorm ilacını kullanlar var mı varsa doktor ne için verdi bana bacak ağrısı var diye verdi siz hangi hafta başladınız biz 16.haftamıza girdik hemen başlasam mı ki bilemedim :18::18:

O magnezyum canım bi zararı yokki rahatlıkla kullan kasılma ve kramplar için veriyo doktorlar.bende kullanıyorumsabah akşam.3. Aydan sona başlanıyo genelde

Canım 13. Haftalarda da büyümüş müydü karnın ? Benim biraz göbek şeklinde çıktı kimse henüz hamile demez pantolonlarin beli dahi gayet rahat oluyo :KK1: çıksın istiyom göbişim :KK16: sanki bu iki-üç haftada hızlı büyüyecek gibi :KK1:

Senin de durudenizin iyi olmasına da çok sevindim maşallah :KK16: inşallah vakti zamanında sağlıkla gelirler...

Canım ben öyle uğurlu uğursuza inanmam dinimizde de yeri yok, hem kötü çağirma bende özellikle bebek arabası gibi şeylerin modeline karar verip yazıcam Allah korusun acil birşey olursa eşim ablam gider alırlar diyorum.

Benimde dünden beri bariz vajinada zonklama şeklinde ağrı var normal mi ki ?

Steril etmek gerekiyorsa kaynatmak la uğraşmak iki çocukla zor olur. Bazıları bağışıklık sisteminin gelişmesi için olmasa daha iyi diyor, bi çocuk doktoruna falan danışmalı...

Ben şahsen kendi annem dahi olsa aynı evde uzun süre rahat edemem. Birde görümcemden biliyorum bebek yetiştirmede her kafadan bir ses çıkıyor.. Hayirlisi olsun Canim...

Canım ikiz olduğunu söyledim mi? İkize 1200 dediler bana. Fiyat çok iyi bugün hocaya da sordum giricem tabi dedi doğuma. İnşallah görürüz o günleri:KK16: sen neye karar verdin.?

Ayyy canım inşallah :KK16: aslında kız geç belli olur derler bana pek erken bi tahminde bulundular:26: ve hemen söylediler o anda :26: tabi değişebilir ama şimdiden alıştırdım kendimi sanki:KK1: bu arada iki doktor baktı ikisi de birbirinden habersiz bu tahminde bulundu, 4 boyutlu usg nerdeyse 45 dk sürdü ense kalınlığı vs ölçmek için. Rabbim hayirli ve saglikli evlatlar versin...

O zonklama fena korkutuyo insanı ama nırmalmiş.bendede var sanki heran çıkacaklar:)

Bende sanırım 18. haftada başlamıştım..acıyo ewet ama çok değil:KK37:doktorun ne diyosa onu yap canımm

Cansu aksu81 salı başkente gidecegim birde ben sorıyim bakalım bana kaç diyecekler doğum parasını birde kızlar asıl sorun refekatci almıyorlar ameliyatlarda acaba doğumda alıyorlar mı onu biliyonuz mu

bende senin zamanlarrında başladım ve doğuma kadar her hafta vuruluyorum vurulunca yanmıyor sonradan acıyor sonrada geçiyor bebeklerini düşününce inan geçiyor hiç korkma ve sıkma

canım ben kullanmıyorum doktorum şu an için gerekli görmedi belki 20.haftadan sonra verir
Bari yarın başlasam :18: zaten bugün popom ağriyodu fazla oturmaktan. Eşim vuracak da hala bekletiyom:KK1: (Saglik sektöründe daha önce menegon vurmuştu)
O magnezyum canım bi zararı yokki rahatlıkla kullan kasılma ve kramplar için veriyo doktorlar.bende kullanıyorumsabah akşam.3. Aydan sona başlanıyo genelde

O zonklama fena korkutuyo insanı ama nırmalmiş.bendede var sanki heran çıkacaklar:)

Bende sanırım 18. haftada başlamıştım..acıyo ewet ama çok değil:KK37:doktorun ne diyosa onu yap canımm
Bende tırstım zonklamalardan :18: sizde de olunca rahatliyorum:18: sende geç başlamışın ne güzel :KK50: bana magnezyum da vermiycem dedi niyeki??şimdi değil hic vermiycek gibi konuştu. Şimdilik dediğini yapi yorum:KK1: decavite basladim folik asidi kestim. Bide coraspinim var :KK16:
Cansu aksu81 salı başkente gidecegim birde ben sorıyim bakalım bana kaç diyecekler doğum parasını birde kızlar asıl sorun refekatci almıyorlar ameliyatlarda acaba doğumda alıyorlar mı onu biliyonuz mu

Sor bakalim Canim gittikçe düşüyo:KK1: Canim ben refakatciyi özellikle sordum kalabiliyor, hatta ben ikiz olunca iki kişi kalamaz mı dedim ona yok dediler:KK1:

Son düzenleme:
hadi ya iyiymiş ozaman bebekler yanımızda oluyor dimi sıkıntı yoksa inş.

İnşallah Canim erken doğum falan olmaz kuvezde olmaları gerekmezse yanimizda olurlar...
Canim sana 2li test dönemi Filiz hoca bakarken hep o mu bakti ne kadar sürdü? Ense kalinliklari ve 2li testin ne çıkmışti biliyor musun? Bize ilk baş Dr. Nihal hanim bakti baya uzun uzun (yarim saat nerdeyse alttaki pozisyonunu almadi ona uğraşti) son 10 dk filiz hoca geldi genel bakti tekrar ölçüm falan yapmadi yani ölçümleri o yapmamis oldu:KK50: içime sinmeli mi bilmiyom. Yoksa ikisi de çok iyiylerdi sağ olsunlar, ekranda görmek ne güzel :)) bide Sizinkiler alt üst mu yan yanalar mı?

:KK1:hayırlısı olsun inşallah.:nazar:canım magnezyumu rahat rahat kullanabilirsin,mineral sonuçta.
fazla magnezyum göz çıkartmaz,idrarla atlır:KK1::KK1:

X