2014 ikiz anneleri

Belguzarcım yanlış anlama ama herkesin sıkıntısı kendine büyük gelir emin ol seninkilere benzer çok şeyi bende yaşadım ... Hamile kaldım tiroid sorunum başladı bir türlü düşmedi değerlerim ondan sonra kramplar başladı 2 adım yürüyemiyordum 12 haftalık hamileyken .Basurum hep vardı şu an tavan durumda , kronik sinüzit hastasıyım grip nezle olduğum zamanlarda gece acile gidip oksijen aldığım bile olurdu gebelik öncesi o tıkanıklığın verdiği çaresizliği iyi bilirim , ve eylülden beri kaç kere nezle grip oldum ilaç kullanmadığım için haftalarca yatak döşek yattım nefes alamıyorum diye hüngür hüngür ağladım. bunlar yetmezmiş gibi 20 lik dişim ağrıdı özel doktora gittim acil ameliyatla alınması lazım fakültede dedi fakültede alt çenede olduğu için müdahale edemeyiz dedi tüm ağzım iltihap oldu diş etlerim kanadı acıdan sızıdan sabahlara kadar uyuyamadım tam dişlerim geçti kaşıntı belası çıktı bu seferde kaşınmaktan kollarımı bacaklarımı kanattım o sorunu hallettik gaz sorunu çıktı geceden sabaha kadar oturdum ve tüm bunlar olurken sabah 6.15 de kalkıp birde işe gittim ... Bunları atlattım şimdide bel ,rahim , sırt ağrısından oturuyorum her bi yanım ağrıyor ama bunlarda geçecek şükür diye diye bu zamanlara geldik... biliyorumki sonunda tüm bu sıkıntılarımın güzel bir şey var dünyanın en güzel mutluluğu var ... Ya hiç bebeğim olmasaydı diye düşündüm en kötü zamanlarımda bu sıkıntıları çekmekmi yoksa bebekmi diye sordum kendime ve Allaha hep şükrettim ... Bu bir süreç kimisi kolay ,kimisi zor atlatıyor ... Sende zor geçirenlerdensin ama geçecek öyle yada böyle ve geriye dönüp baktığında belkide güleceksin kendine ... Bu kadar stres ve sıkıntı (çok duyuyorsundur bunu) önce kendine sonra bebeklerine zarar verir ... Kendini vücudunu çok dinleme ... gezmeye çalış güzel filmler bul otur akşamları eşinle izle, ben konsere bile gittim bir buçuk ay önce :KK70: Zorla biraz kendini mutlu olmaya ... Geçicek inş. bu zor günler ... Tüm bu sıkıntılarımızın yanında benim eşim birde işsiz kaldı düşün tek maaş 2 bebiş bebeklere bakacak kimsem yok ...Ama yinede güçlü olmaya çalışıyorum elbet Allah bir yoluna koymuştur diyorum ...

Canım benimmm ya yazdığın mesajı telefonuma kaydettim sıkıntılarım arttıkça okuyacağım bende diyordum 36 ya kadar çalıştığına göre çok sağlıklısındır diyordum hatta eşime senden bahsettim ne hamileler var nasıl sağlıklılar çalışıyorlar diye valla ne diyeyim sabrına hayran kaldım onca sıkıntıda bile çalışmışın bende söylediklerini yapmaya çalışıyorum sürekli gezindiğim için hergün dışarı çıkıyorum bilgisayar önümde dizi izlemeye çalışıyorum Tabiki oturabilirsem ama sayılı gün geçecek biliyorum son 4 Aydır gün sayıyorum zaten bu son 2 ayımda Allah'ın izniyle bitrcek Tabiki Halime şükrediyorum yoksa şimdi yeni bir tüp bebek yaptırıyor olacaktım allahım büyük bebeklerimize sağlık sıhatbizede sabır ve dayanma gücü versin...

Canım fiziksel yakınmalarını bu kadar hissetmende baş edememen de bence psikolojinin de çok etkisi var... Tam olarak senin şikayetlerini yaşamadığım için (tabi benim de kendime göre başka şikayetlerim var) bilemiyorum çok mu ağrın var bazı ağrı kesicileri kullanabiliyoruz doktoruna sor belki kullan der çok kötü olduğun zamanlarda...
35. Haftaya kadar dayanabilecek miyim diyorsun maalesef bu senin hedefin ama Rabbim çiziyor biz oynuyoruz, bunun yerine inşallah 35'leri görürüm de Canim, burda erken doğumla bebeklerini kaybeden arkadaşlar var şükür et...
Ben kustuğum da yada artik soluk alamayip zorlandiğimda hep gülerek karşılamaya çalıştım hamile olduğumu hissettirdiği için bana tabi senin ağrın çok ama ne güzel hamileyim mesajini vermeye çalış kendine...
Sana tavsiyem kendini dinlememek için mutlaka keyifli bir kitap film hatta bir bölüm daha izleyim diyip başından kalkamadığı yabancı dizilerden başlayıp kafanı dağıtman... Allah yardimcin olsun...

Sana da geçmiş olsun Canim. Rabbim diğer bebişine sağlikli uzun ömür versin...

Ayyy Maşallah Canim sanada kuzulara da :KK16: zor zamanlar geçirdin ama sabrının mükafaatini aldin şükür... Allah'ım anneli babali uzun saglikli ömür nasip etsin. Fırsat buldukça detayları bekliyoruz :KK1:
canım benim çok doğru diyorsun bebeklerimizin doğacağı tarih zaten belli doktorlarda bizde o tarihe engel olamayız kimi aylarca yatıyor erken doğumu engellryemiyor kimi ayakta çalışıyor 38. Haftada doğum yapıyor herşey kader biz zaten elimizden geleni yapıyoruz kussamda midemde almasa bebekler için yemeye nefes alamasamda kan ter içinde kalsamda 10 dak bile olsa oturmaya çalışıyorum allahımıza yalvarıyorum dua okuyorum sağlıkla kucağıma vermesi için Allah herkesin hamileliğini güzel sonlandırsın burdan hep mutlu haberlerimizi verelim birbirimize bu arada senin kaçıncı haftan allahım sanada sağlıkla bebeklerini kucağına versin...

Canım ya anne gibisi var mı :KK43: yazık kadın iki üç günlüğüne gelip on günlük iş yapıp gidiyo aaah annecim annecim. inşallah biz de öyle anneler oluruz. kendi annelerimize de faydalı oluruz. canım şu partiyi de sırf Allah korusun, nolur nolmaz diye istemiyorum. Ama diyemedim zaten, organizasyon bittikten sonra haberim oldu, ben de bişey diyemedim. Sağolsunlar ya düşünmeleri yeter hakikaten.
Sen giderken bol bol Ayetel kursi felak nas oku Allahimin izniyle hiçbişey olmayacak zaten bebişlerine kavusmana sunun surasinda ne kaldı bi kaç hafta daha ondan sonra bütün bu korkular geçecek Allahımin izniyle keyfini çıkarmaya bak canimcim:KK34:
Kız Alemsin insan şifresini bilmez mi:)))
Anacığına maasallah subhanallahh demeyi unutmuşum inşallah bizlerde evlatlarimizi böyle buyutebiliriz:KK16:

Son düzenleme:
Sorma kuzum ne desen haklısın beni dövmek lazım :KK17::KK17:

İşin kötü tarafı evden veya cepten giremiyorum ben, kullanıcı şifremi bilmiyorum, işyeri bilgisayarında kayıtlı, o yüzden ya bu bilgisayar olcak, ya da şifreyi bilmeyince giremiyorum :KK1::KK1::KK1: Şaka gibiyim ya teknoloji özürlü :KK52::KK52:

Ya sağolsunlar hakikaten, ilk hamile benim aralarında, o yüzden böyle herkes heyecanlı ama ben bi de endişeliyim şimdi ister istemez hep aklımızda hepimizin aynı soru, erken gelirler mi ki, bişey olur mu ki, o yüzden tedirginim. Bi de doğmamış çocuğun partisini yapmak biraz tuhaf geliyor bana... Hani ben çocukların 40ında zaten yapacaktım böyle toplanma, hatta lohusa şerbetim, bardak süslerim bile hazır ama şimdi mesela bebek şekerlerine yazı olarak "biz geldik" yazamıorum, korktuğum için, ancak ve ancak "yoldayız" yazısı çıktı alırım gibime geliyo...uygun olur di mi, bebişlerin isimleri, bi de "yoldayız" yazısı :KK16::KK16:

:KK9:şifremi unuttum butonuna tıkla yeni şifre versinler sana

Bak canım gör, yarın 31. hafta bitiyo, 32 den gün alıyorum Allah'ın izniyle. hani hep diyoruz ya hafta dönümlerinde değişiklikler oluyo diye, şimdi de öyle olcak bak gör. yarın veya yarından sonra ben de yazcam "kızlaaar ilk çatlağımı gördüüüüm ühüü" diye

:KK9:allahtan çok küçükler.3 cm falan boyları…zamanla beyazlayınca daha az göze batarlar…napalım ben elimden geleni yaptım valla…krem kullanmasam belki daha çok çatlayabilirdim…ihmal etme mutlaka nemlendir vücudunu

:KK9:şifremi unuttum butonuna tıkla yeni şifre versinler sana

Nolur gülmeyin ben tam bi rezaletim ya verdiğim mail adresini o zamanlar yeni almıştım, onun da şifresini bilmiyorum. gizli sorumun cevabını unuttum. ilk okul öğretmenimin adı demişim, gerçek cevabı yazıyorum çıkmıyo ne manyak ne sorunlu bi insanım ben ya... bildiğin teknoloji özürlüyüm. kullanabildiğim tek mail adresim var, onu da vermemişim işte na akla hizmetse, eşim görmesin diyedir heralde. o sıralarda sorunlarımız vardı çünkü. onlarla ilgili yazılar yazmıştım. şimdi de böyle mal gibi kaldım işte :KK1::KK1::KK1::KK1: şunları duyan "bu muymuş öğretmen" derler valla. şaka gibiyim.

:KK9:allahtan çok küçükler.3 cm falan boyları…zamanla beyazlayınca daha az göze batarlar…napalım ben elimden geleni yaptım valla…krem kullanmasam belki daha çok çatlayabilirdim…ihmal etme mutlaka nemlendir vücudunu

Ya ihmal ediyorum canım ya napayım geceleri zaten normal yatamıyorum, sızıyorum koltukta, oradan yatağa geçince de unutuyorum hemen uyumak oluyo derdim. sabah 6 yirmide kalkıp paldır küldür işe geliyorum, sabah da süremediğim çok oluyo, anlayacağın öööyle bazen sür, bazen sürme şeklindeyim yani... zaten kullandığım krem de ucuz bi krem :)

Ya ihmal ediyorum canım ya napayım geceleri zaten normal yatamıyorum, sızıyorum koltukta, oradan yatağa geçince de unutuyorum hemen uyumak oluyo derdim. sabah 6 yirmide kalkıp paldır küldür işe geliyorum, sabah da süremediğim çok oluyo, anlayacağın öööyle bazen sür, bazen sürme şeklindeyim yani... zaten kullandığım krem de ucuz bi krem :)

kremin ucuzluğuyla markayla alakalı değil bence canım.önemli olan nemlendirmek….alemsin alex:KK9:kesin saçma sapan bi cevap yazmışsındır gizli soruna:KK9:ah biz kadınlar:)

tecrübeli anneler sizden bir isteğim var 6+3 hamileyim ve ikiz bu gün dr gittik bebeklerden birinin kalbi yavaş atıyor dr sönebilir kendiliğinden dedi böyle bir şey başına gelipte sonrada düzelen yani bebeğin kalp atışı normalle dönen oldumu lütfen cvp yazın için içimi yiyor:KK43:

kremin ucuzluğuyla markayla alakalı değil bence canım.önemli olan nemlendirmek….alemsin alex:KK9:kesin saçma sapan bi cevap yazmışsındır gizli soruna:KK9:ah biz kadınlar:)

Kesin var ya, o da kocam öğrenmesin diyedir kesin :KK1::KK1: şimdi de söyleyemiyorum buraya üyeyim diye, artık takip ediyourm diyorum. yalan da söylemiyorum, sadece biraz kıvırıyorum. yeni üyelik alsaydım hamile kalınca olurdu da, onu da yapmadım işte... şimdi eski yazılarım da hep annesiyle falan ilgili. hoş olmaz yani okuması. hoş, mesela problemlerimizden biri alt üst oturma riskiydi, şimdi ben kendi el caazlarımla alt katımdan üst katımdan ev bakıyorum kayınvalideme :KK52::KK52: ne bileyim ben ikiz geleceğini :KK1::KK1: hayat ne biçim bişey...

ben şırnakta öğretmenlik yapmıştım 3 yıl orda hemşire arkadaşlarım vardı ortopedi kadındoğum doktorları espri yapıyolarmış ağdacı açsak daha çok kazanırız die :KK52:
Ay yok o konuda temkinliyim.3 güne bi temşzliyorum elimden geldiğince.allah korusun acil bi durum olursa rezil olmaayım diye:)
Kesin var ya, o da kocam öğrenmesin diyedir kesin :KK1::KK1: şimdi de söyleyemiyorum buraya üyeyim diye, artık takip ediyourm diyorum. yalan da söylemiyorum, sadece biraz kıvırıyorum. yeni üyelik alsaydım hamile kalınca olurdu da, onu da yapmadım işte... şimdi eski yazılarım da hep annesiyle falan ilgili. hoş olmaz yani okuması. hoş, mesela problemlerimizden biri alt üst oturma riskiydi, şimdi ben kendi el caazlarımla alt katımdan üst katımdan ev bakıyorum kayınvalideme :KK52::KK52: ne bileyim ben ikiz geleceğini :KK1::KK1: hayat ne biçim bişey...

Benim kv yan apartmanda:)inş hiç gerek kalmaz ama sıkıştığımda yardım alırım bende.napalım el mahkum:)

tecrübeli anneler sizden bir isteğim var 6+3 hamileyim ve ikiz bu gün dr gittik bebeklerden birinin kalbi yavaş atıyor dr sönebilir kendiliğinden dedi böyle bir şey başına gelipte sonrada düzelen yani bebeğin kalp atışı normalle dönen oldumu lütfen cvp yazın için içimi yiyor:KK43:

Canım 6 hafta erken kalp atışı için.belki ondanbirisi riskli demiştir doktor.bi kaç hafta sona inş oda kardeşine yetişir:)ben 7 haftada duymuştum

Merhaba kızlar,amma kaynatmışsınız he:)
faremi aldım geldim nihayet:) ayy pc elim ayağım gibi oldu resmen,kullanamayınca kendimi eksik hissediyorum..
Kızlar karnım çok ağrıyor ya,1 saat filan oldu ağrı başlayalı,bak şimdi dikkat ettim ağrıdan beri oynadı mı ki kuzularım,oynamadı galiba:KK43: çok az adet ağrısını andırıyor.yanlış birşey mi yaptım yoruldum mu nazara mı geldim anlamadım ki..bugün okulda oo iyisin iyisin lafları duydum yine,kötüyüm mü diyeyim yani her seferinde..:KK43:İnşaallah birşeyimiz kalmaz birazdan,dinleniyorum,uzanıyorum şimdi..

Hakikaten iyice korkuttun:))şaka şaka,korksakta korkmasakta bi şekilde çıkacak o bebeler:))L beden aldım ben canım gayet kullanışlı görünüyo valla

ben de L alınmalı diye okumuştum,L aldım,daha gelmedi bakalım.

ailem ankarada 12 saatlk yol kimsem yok burda sadece eşim.oda herşeyim zaten :)eşim polis sabh 8 gece 12 calısıyo.bende o yüzden cok sıkılıyorum kpssye hazırlanmaya kalksam başım dönmeye başlıyor ve bırakıyorum.

Anladım cnm Allah yardımcın olsun,yalnızlık zordur bilirim,yıllarca ailemden uzakta görev yaptım,sonra evlendim gene başka şehire geldim,şimdi çok şükür ki eşim var ama yalnız dönemler çok zordu..

cnm ankaranın göbeğinde keçiörende karşı komşumu doğurttum ve kordonu makasla kestim:)neyin ne olacağını urfa gibi yerde kestiremediğim için alerji olasılığını göze alıp yaptırırım bn 20.haftada.belki senin koruyuculuğun dvm ediyo olabilir.

canım bebeklerin yenidoğan tetanozu olmaması için öneriliyor aşı,bünyen ateş yapmaya müsait,hassas değilse ol istersen ama önce dr danış mutlaka.
bu arada nasıl doğurttun,ben düşer bayılırdım herhalde

Bende devuasyon ameliyatı oldum ama iç çamaşırımi cikarmadim yahu hatta Üşüyorum diye üstüme ortmuslerdi ameliyathanede ufo yakmislardi ben bayılana kadar:))

ufo mu:)) ben de isterim o zaman,ben de kuşun kanat çırpışından donan biriyim ya:)

Ayy kizlar az önce üzerimi degistirirken sol bacagima bi kramp girdi kaldim öylece

canım hergün 1 muz ye,1 maden suyu iç,zaten yakında sana da magnezyum verir dr.ama muzu abartma kabız yapıyor.

Cnm biz ablamin bebegine haftasinda dogdugu halde sariliga karsi verdik cunku sezeryanda sut gec geldi 3 gun mama verdik.bide sariliga karsi sekerli su verdik 2-3 damla verdik gunde 1-2 defa

aa ben de annem yeğenim doğduğunda şekerli su verdi diye kızmıştım en değerli besini verdirmiyor diye,bak eskilerin bi bildiği varmış,ama gene de ben bu konuyu bir araştırmak istiyorum,mama ile cidden ilişkisi var mı yoksa uyduruk bir bilgi mi diye.yalnız şöyle birşey de var,ilk süt yoğun antikor içerdiğinden mutlaka verilmeli,bebişlerin sindirim sistemini kuşatarak mikroplardan koruyor,ilk önce süt yerine başka birşey verilince bu olmuyor diye biliyorum ve çocuğun bağışıklığı daha zayıf oluyor.

Aptamil ya da bebelac oneriyorlar canım misal benim kuzenin oğluna Aptamil acaip gaz yaptı bebelac a döndüler sonradan inşallah gerek kalmaz ama nolur nolmaz dimi minik bi paket alalim:KK34:

ben de hipp markasını duyuyorum son zamanlarda,ama araştırmak lazım dediğim gibi.

Merhaba sizi surekli okuyorum ama yazmiyorum cunku bebekleriminden birinin gelisimi durdu artik ikiz annesi degilim yazdıklarını görüyorum sürekli rahatsizsin agliyosun benim daha haftam erken ve tek bebek sizin durumunuz tabiki daha agir ama bak benimde hemoroid sorunum var dedigin gibi hergunumu mahvediyo ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum ne gezebiliyorum yapabilecek hic biseyim yok hicbirsey fayda etmiyo ama sabretmekten baska bisey gelmiyo elimden dua ediyorum dun gece bile ne kadar uyudum bilmiyorum acim uyutmuyo bile kuran bile okuyamiyorum bazen oturamiyorum çünkü canim sana tavsiyem bol bol kehf suresi oku inan rahatlatiyo biliyorum sana konusmak kolay dersin ama belki bi yarari olur diye düşünüyorum allah yardimcin olsun

cnm Allah bu kuzunu sana bağışlasın inşaallah,yazmak istersen gene yazabilirsin buraya,illa ikiz bebeğin olması gerekmez,burda herkes çok tatlı insanlar Allah razı olsun.

Kızlar ya ben hamile kaldigimi ogrendigimde 63kilo cıkmıstim simdi 66oldum kilonuzu nasil ayarliyosunuz kacinci haftalarda daha cok kilo aliniyo.sizce tombul bi anne mi olurum. 54kiloyla evlendim simdiki kiloma inanamiyorum.siz neleri kestiniz ekmk fln yiyomusinuz

20lerden sonra çok alınıyor canım.ilk aylar pek almamak gerek.ben eskiden de çok ekmek yemezdim,ekmek yerine pilav,makarnayı yemekle yemeyi daha çok severdim.şimdi de öyle devam ediyorum,bulgur yemeye çalışıyorum,ekmeği de arada yiyorum tabi.yani aslında dikkat etmeye çalıştığım kaç dilim yedim filan değil,o gün içinde ekmek-makarna-pilav-makarna-şekerli gıda vs. ne kadar karbonhidrat tükettiğim..atıyorum muz yemişsem,çikolata veya ekmeği abartmamam lazım diye düşünüyorum.hani proteinler kuzulara yarıyor ya,ben karbonhidrat eğırlıklı beslenen daha doğrusu seven bir insandım,kuzularıma faydası yoksa azaltayım dedim böyle bir yöntem buldum.sen de kendi bünyene göre ayarla işte cnm.

canlar ben şimdi çıktm bebekler yanında 2400,2600 yarım uyudum,hiç korkmayn çok güzel bir duygu

canııımm,harika bir haber bu maşallah yavrularına:nazar::nazar:Rabbim nazardan korusun,hayırlı,uzun,güzel bir ömürleri olsun,hayırlı kul-ümmet-evlat olsunlar,iyi yerlere gelsinler,sizi hiç üzmesinler inşaallah..Şimdi hande'yi bekliyoruz duayla inşaallah,Rabbim sırayla doğum yapmayı nasip etsin,erken doğumlar,üzücü haberler olmasın inşaallah.

Oh oh maasallah canım:)) zaten ceviz 4-5 tane fazlası kilo yapar dedi bana dr.um bi de meyve suyu yerine meyvenin kendisini yemeliymisiz hem posasi faydali hemde sikarsaniz bi anda bi kaç meyve tüketmis olursunuz o da şeker yönünden rahatsızlık verirmis bilgin olsun. valla ben teyzemin komşusunun 60kilo aldığını duyunca şoka girmiştim kadın 40 kiloya ikizlerine hamile kalmış 100kiloyla doğuma girmiş iyi mi:)))

ya benim böbrekler kötü durumda diye çoook fazla portakal suyu içiyorum,bi sürü şeker alıyorum vücuduma ama ne yapacağımı da bilmiyorum,portakala başladığımdan beri düzelmedi ama en azından daha kötüye gitmemiş çok şükür.napalım birkaç kilo da burdan gelsin artık,sağlığımıza kötü bir etki olmasın da.

Belguzarcım yanlış anlama ama herkesin sıkıntısı kendine büyük gelir emin ol seninkilere benzer çok şeyi bende yaşadım ... Hamile kaldım tiroid sorunum başladı bir türlü düşmedi değerlerim ondan sonra kramplar başladı 2 adım yürüyemiyordum 12 haftalık hamileyken .Basurum hep vardı şu an tavan durumda , kronik sinüzit hastasıyım grip nezle olduğum zamanlarda gece acile gidip oksijen aldığım bile olurdu gebelik öncesi o tıkanıklığın verdiği çaresizliği iyi bilirim , ve eylülden beri kaç kere nezle grip oldum ilaç kullanmadığım için haftalarca yatak döşek yattım nefes alamıyorum diye hüngür hüngür ağladım. bunlar yetmezmiş gibi 20 lik dişim ağrıdı özel doktora gittim acil ameliyatla alınması lazım fakültede dedi fakültede alt çenede olduğu için müdahale edemeyiz dedi tüm ağzım iltihap oldu diş etlerim kanadı acıdan sızıdan sabahlara kadar uyuyamadım tam dişlerim geçti kaşıntı belası çıktı bu seferde kaşınmaktan kollarımı bacaklarımı kanattım o sorunu hallettik gaz sorunu çıktı geceden sabaha kadar oturdum ve tüm bunlar olurken sabah 6.15 de kalkıp birde işe gittim ... Bunları atlattım şimdide bel ,rahim , sırt ağrısından oturuyorum her bi yanım ağrıyor ama bunlarda geçecek şükür diye diye bu zamanlara geldik... biliyorumki sonunda tüm bu sıkıntılarımın güzel bir şey var dünyanın en güzel mutluluğu var ... Ya hiç bebeğim olmasaydı diye düşündüm en kötü zamanlarımda bu sıkıntıları çekmekmi yoksa bebekmi diye sordum kendime ve Allaha hep şükrettim ... Bu bir süreç kimisi kolay ,kimisi zor atlatıyor ... Sende zor geçirenlerdensin ama geçecek öyle yada böyle ve geriye dönüp baktığında belkide güleceksin kendine ... Bu kadar stres ve sıkıntı (çok duyuyorsundur bunu) önce kendine sonra bebeklerine zarar verir ... Kendini vücudunu çok dinleme ... gezmeye çalış güzel filmler bul otur akşamları eşinle izle, ben konsere bile gittim bir buçuk ay önce :KK70: Zorla biraz kendini mutlu olmaya ... Geçicek inş. bu zor günler ... Tüm bu sıkıntılarımızın yanında benim eşim birde işsiz kaldı düşün tek maaş 2 bebiş bebeklere bakacak kimsem yok ...Ama yinede güçlü olmaya çalışıyorum elbet Allah bir yoluna koymuştur diyorum ...

hande'cim düşündüğümden daha güçlü bir annesin sen maşallah,inşaallah kendin gibi güçlü evlatların olacak ve inşaallah bu sıkıntıların sonu ferahlık,güzellik olacak,hayırlı güzel haberlerini bekliyorum canım,en kalbi duygularımla duamdasın..

Yine neler kaçırdım kim bilir ya uffff :KK43:

Kızlar kusuruma bakmayın, ne deseniz haklısınız var ya, insan bi girer de yazar di mi ah bana ah En Büyük KKEn Büyük KK

Ama haklı bahanelerim vardı :) Öncelikle anneciğim gelmişti buraya. Şimdi onunla ilgilenirken, buraya girme fırsatım olmadı :KK19:

Yazık kadıncağız bi haftalık yemek yaptı, evimi temizledi, derin dondurucumu doldurdu, benle doktora geldi :KK16::KK16: hastane odası ve bebek şekeri sepeti süslerimizi ayarladı, geldiği gibi de gitti :KK43::KK43:

Ben de onun peşinde dolandım durdum, onu yormamak için ben bişeyler yapayım istedim, olmadı o da beni yormamak için çırpındı durdu. Doktora da geçen hafta gittik işte, annem burdayken bi tanısın istedim doktorumu. Eylül yazmış zaten, adam bi doğuma girdi, ötekinden çıktı gittiğimiz gün. Çok şükür bizim bebişlere de sıra geldi de baktı. Çok şükür kızlar herşey yolunda :nazar::nazar::nazar: Rabbim korusun hepimizi ve bebişlerimizi. 1600 ve 1605 olmuşuz :nazar::nazar: hangisi hangisi bilmiyorum artık, doktor da özellikle bakmazsa bilmiyo :KK1::KK1:

SOnra da bir grip oldum ki... Pazar gününden bu yana yattım kaldım, bildiğiniz serildim yani. Ateş çıkmadı çok şükür ama öldüm bittim hapşurmaktan. Bi sakıncası olmaz inşallah bebişler için. geçirmeye çalışıyorum halen. Hamilelikte grip daha kötü geçiyo ya. Öldürdü beni :2::2::2::2:

İşte benim girememe sebeplerim bunlar. Ama bundan sonra ne yapıp edip hiç değilse bi iyiyim yazcam kızlar inşallah :) Bu arada durudenizderya'nın güzel kuzuları gelmiş :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: Yüz bin kere maşalaaaah darısı başımıza cümlemizin. İnşallah biz de o haftaları görür, kuzularımızı kucağımıza alır çıkarız hastaneden.

AKSU'cum, bu hafta geçen haftaki gibi tembellik yapmicam, okuycam, şimdiden söyleyeyim ki sözümü yiyemeyeyim :KK1::KK1:

Kızlar, yarın iş yerindekiler bana karnı burnunda partisi düzenliyolar, aslında ben biraz isteksizdim, hani nolur nolmaz sonuçta biz riskli hamileleriz diye. Mesela bebek arabası almadık biz nolur nolmaz diye. ama herşeyi organiza etmişler falan, başka bi arkadaşın evinde olacakmış, bişey diyemedim artık... Allah kuzularımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin amin...

Kaçak seni! merak ettik de mi! hiç düşünmüyorsun,bari mail adresini verseydin,bir haberleşirdik..cık cık cık..
Kuzulara maşallah:nazar: o gün orda annesiyle gelen biri vardı,sen olabilir misin diye dikkat ettim de tek bebekmiş,2 haftaya da doğuruyormuş,dedim yok bu değil:)benim karnım ondan büyüktü neredeyse:)
her gün bir ses ver en azından,böyle yapma.
geçmiş olsun,şimdi iyisindir inşaallah.

Ya Aksu sorma, nazar değecek diye ödüm kopuyor. Benim face'de hiç fotom yok normalde, ekli olanların da çoğuna söylememiştim ikiz hamile olduğumu, geçen bi arkadaş resim eklemiş benim hamile halim var, altında da yorumlar dönmüş ikiz hamile falan diye oooooo herkes duydu. herkes tebrik ediyo falan ama benim ödüm kopuyo deli gibi dua okudum namazlardan sonra, nasıl korktum anlatamam...dediğin gibi yarın giderken zaten okuyacaktım bol bol, hepimize okurum. ya ne ilginç bi yer oldu burası, bildiğin dualarımda artık bu kullanıcı adlarınız var çok ilginç :)) hiç gitmedim ben de baby shower a daha önce, ilk kendiminki nasipmiş :))

ben face kullanmıyorum bu yüzden.çok okumalı valla,iyiyim demeye gelmiyor.çok ağrıyor karnım.
ben de dua ederken isimleri bilmediğim için ya toplu olarak topik diyorum ya da sıkıntısı olan ark varsa nick söylüyorum.
baby shower'in da hayırlı olsun,ne düşünceli ark varmış ne güzel:)
ya şeker filan hazrılıyorsunuz ben de heveslenmeye başladım,ama etrafta 5-10 kişi dışında dağıtacak kimsem yok işin kötüsü,o yüzden ona masraf yapacağıma kuzularıma birşeyler alırım diyordum,kimse 10-20 şeker de yapmaz herhalde,belki başka bir hatıralık bulurum..bi de oda için nasıl şeyler aldın canım,ben bu korkularım yüzünden hastaneyi değil,nasip olursa onların odasını süslerim sonra diyorum..nerden aldınız,maliyeti ne oldu?

ay bu alex pek iyi oldu,yazması zor geliyordu:)

ben biraz kuzuları oynatmaya çalışayım yoksa korkmaya başlayacağım.
görüşürüz hanımlar.

Son düzenleme:
Psikoloğa gitmedim tatlım fiziksel rahatsızlıklarım o kadar çokki psikolojiye sıra gelmiyor..Allahım 35. Haftaya kadar bana dayanma gücü verir inşallah İnan Sedef dakikaları sayıyorum bide hamileliğin tadını çıkar demezlermi onun için sakin bir hamilelik geçirmen lazım ben oturamıyorum bile bacaklarımı görmen lazım varisten harita gibi oldu sadece benzer sorunlar yaşayanlar yada hamileliği zor geçenler neler yapıyorsunuz nasıl dayanıyorlar ben dua etmekten başka birşey yapamıyorum...

canım canım hepimizin başına neler geldi ben sana yazsam yaşadıklarımı ki bendede erken doğurma korkusu var her gün şükürler olsun Allahım bugunde yavrularım içimde diyorum..tiroid,10-18 arası kanama,düşük tansiyon,enfeksiyon,gebelik şekeri bunların hepsi bende var diyet yapıyorum şimdi içim gidiyor 2 kaşık fazla yi,yim diye ama yemiyorum annelik bu işte yavruların için dayan bak ne güzel Allah nasıl nasip etmiş senin yerinde olmak isteyen milyonlarca kadın var bi bayan doktor tanıyorum milyarder ama yumurta üretemiyor çocuğu olmuyor amerikalara gitti çaresi yok keşke olsa 9ay yatarım kakmam diyo ama yok yazık halimize şükür edelim bende çok korkuyorum küçücük bişeyde ağlıyorum korkudan ama sonra şükrediyorum Allahım bugünleride gösterdi 10. haftada gece aniden kanama olunca düşük yapıyorum dedim bugünlere geleceğimi hiç akıl etmiyordum Allahım büyüktür dua et kişi kendi kendinin psikoloğudur unutma :KK49:

X