2014 ikiz anneleri

Canım psikoloğa devam ediyomusun o ne diyo bu duruma?şikayetlerini ben hiç yaşamadığım için bişey diyemşyorum canım:KK43:dua et bol bol allahtan sabır dile.iyi olman kendini doğumdan sona bebeklerine hazırlaman lazım

Psikoloğa gitmedim tatlım fiziksel rahatsızlıklarım o kadar çokki psikolojiye sıra gelmiyor..Allahım 35. Haftaya kadar bana dayanma gücü verir inşallah İnan Sedef dakikaları sayıyorum bide hamileliğin tadını çıkar demezlermi onun için sakin bir hamilelik geçirmen lazım ben oturamıyorum bile bacaklarımı görmen lazım varisten harita gibi oldu sadece benzer sorunlar yaşayanlar yada hamileliği zor geçenler neler yapıyorsunuz nasıl dayanıyorlar ben dua etmekten başka birşey yapamıyorum...

Peki hangi mamayı alıcaz kızlar:44:
Aptamil ya da bebelac oneriyorlar canım misal benim kuzenin oğluna Aptamil acaip gaz yaptı bebelac a döndüler sonradan inşallah gerek kalmaz ama nolur nolmaz dimi minik bi paket alalim:KK34:
Psikoloğa gitmedim tatlım fiziksel rahatsızlıklarım o kadar çokki psikolojiye sıra gelmiyor..Allahım 35. Haftaya kadar bana dayanma gücü verir inşallah İnan Sedef dakikaları sayıyorum bide hamileliğin tadını çıkar demezlermi onun için sakin bir hamilelik geçirmen lazım ben oturamıyorum bile bacaklarımı görmen lazım varisten harita gibi oldu sadece benzer sorunlar yaşayanlar yada hamileliği zor geçenler neler yapıyorsunuz nasıl dayanıyorlar ben dua etmekten başka birşey yapamıyorum...
Canim maalesef dua etmekten başka çaremiz yok evet bizim hamileliklerimiz zor geçiyor ama kendini oyalayacak bişeyler bulması öneririm çünkü kendini dinledikce daha da kötü oluyor insan zorlanıyor açıkçası psikolojimizde bozuluyor ne bileyim kitap oku filmler izle ama kendini dinleme mahvoluyor insan agrılar sizilarda bebislerimizi kicagimiza almamizla birlikte gidecek insallahhhhh:KK16::KK16:

Aptamil ya da bebelac oneriyorlar canım misal benim kuzenin oğluna Aptamil acaip gaz yaptı bebelac a döndüler sonradan inşallah gerek kalmaz ama nolur nolmaz dimi minik bi paket alalim:KK34:

Canim maalesef dua etmekten başka çaremiz yok evet bizim hamileliklerimiz zor geçiyor ama kendini oyalayacak bişeyler bulması öneririm çünkü kendini dinledikce daha da kötü oluyor insan zorlanıyor açıkçası psikolojimizde bozuluyor ne bileyim kitap oku filmler izle ama kendini dinleme mahvoluyor insan agrılar sizilarda bebislerimizi kicagimiza almamizla birlikte gidecek insallahhhhh:KK16::KK16:

Hastane cantamız tıka basa doldu:)mamayı doğumdan sonrada alırım diye düşündüm,hastane yakınlarında mutlaka eczane bulunur

Kızlar ya ben hamile kaldigimi ogrendigimde 63kilo cıkmıstim simdi 66oldum kilonuzu nasil ayarliyosunuz kacinci haftalarda daha cok kilo aliniyo.sizce tombul bi anne mi olurum. 54kiloyla evlendim simdiki kiloma inanamiyorum.siz neleri kestiniz ekmk fln yiyomusinuz

Kimse cevap yazmıyor bana durumum o kadar kötümü sizdemi yanlız bırakıyorsunuz :KK43:

Merhaba sizi surekli okuyorum ama yazmiyorum cunku bebekleriminden birinin gelisimi durdu artik ikiz annesi degilim yazdıklarını görüyorum sürekli rahatsizsin agliyosun benim daha haftam erken ve tek bebek sizin durumunuz tabiki daha agir ama bak benimde hemoroid sorunum var dedigin gibi hergunumu mahvediyo ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum ne gezebiliyorum yapabilecek hic biseyim yok hicbirsey fayda etmiyo ama sabretmekten baska bisey gelmiyo elimden dua ediyorum dun gece bile ne kadar uyudum bilmiyorum acim uyutmuyo bile kuran bile okuyamiyorum bazen oturamiyorum çünkü canim sana tavsiyem bol bol kehf suresi oku inan rahatlatiyo biliyorum sana konusmak kolay dersin ama belki bi yarari olur diye düşünüyorum allah yardimcin olsun

Kızlar ya ben hamile kaldigimi ogrendigimde 63kilo cıkmıstim simdi 66oldum kilonuzu nasil ayarliyosunuz kacinci haftalarda daha cok kilo aliniyo.sizce tombul bi anne mi olurum. 54kiloyla evlendim simdiki kiloma inanamiyorum.siz neleri kestiniz ekmk fln yiyomusinuz

Canım ne isterse yiyorum:)18 kilo aldım şimdiye kadar.hamileliğimin başından beri kilo alıyorum ben.sadece akşamları ekmek yememeye calışıyorum

Hastane cantamız tıka basa doldu:)mamayı doğumdan sonrada alırım diye düşündüm,hastane yakınlarında mutlaka eczane bulunur
Aminn tek derdimiz mama olsun dimi ama benim görümce eczaneden çalışıyor zaten en kötü isterim getirir bak iyi fikir verdin:)) canım çantamı ne zaman hazırladın ne zaman hazirlamamiz lazım acaba ben hiçbişey yapmadım daha erken diyorum ama arkadaşları görünce korkuyorum da bi taraftan
Bende 16.haftamda senin kadar kilo almıştım canım sonrasında da bu zamana kadar 5 kilo aldım ekmeği çok yemiyorum açıkçası meyve baklagil haftada bi balık et hergün 3-5 porsiyon kalsiyum ceviz badem falan yiyorum şeker olduğu için kayisi falan yiyemiyorum ama sen yiyebilirsin yumurta ve koyu yeşil sebzeler tuketiyorum bol bol et yerken muhakkak c vitamini al emilimi daha rahat oluyor vücudunda lifli gıdalar tuket ki kabızlık yaşama pirinç pilavı patates çok tüketme özellikle kizartma şimdilik aklıma gelenler bunlar canım inşallah işine yarar:KK16:

Aminn tek derdimiz mama olsun dimi ama benim görümce eczaneden çalışıyor zaten en kötü isterim getirir bak iyi fikir verdin:)) canım çantamı ne zaman hazırladın ne zaman hazirlamamiz lazım acaba ben hiçbişey yapmadım daha erken diyorum ama arkadaşları görünce korkuyorum da bi taraftan

Bende 16.haftamda senin kadar kilo almıştım canım sonrasında da bu zamana kadar 5 kilo aldım ekmeği çok yemiyorum açıkçası meyve baklagil haftada bi balık et hergün 3-5 porsiyon kalsiyum ceviz badem falan yiyorum şeker olduğu için kayisi falan yiyemiyorum ama sen yiyebilirsin yumurta ve koyu yeşil sebzeler tuketiyorum bol bol et yerken muhakkak c vitamini al emilimi daha rahat oluyor vücudunda lifli gıdalar tuket ki kabızlık yaşama pirinç pilavı patates çok tüketme özellikle kizartma şimdilik aklıma gelenler bunlar canım inşallah işine yarar:KK16:
Cnm koy yumurtasi yiyorum hergun 2dilim ekmek oda kizarmis oluyo bide meyve sıkiyorum peynir fln kahvaltida.ama oyle salata fln yemiyorum yalnizken bi corbayla gecistiriyorum ama yinede sistim :-)ceviz beni kasindiriyo onuda 3-4tane tuketiyorum.bilmem kac kilo olurum.gerci ilk 3 ay 8kilo alan birini gordumya rahatladim:-o

.
Canım benim çok güzel açıklamışın benim hamilelikten önce de mideden çok rahatsızlanırdım gastrit vardı birde kronik kabızlık tabi hamilelikte iyice arttı aç karnına duphalac şurup içtim bile etki etmiyor sürekli komposto içiyorum incir yiyorum tık yok.dün midemdeki gaz yüzünden kabus gibi bir gün ve gece geçirdim insanın akşam 10 a kadar gazı olurmu gaz yüzünden sabahdan akşama. Kadar oturamadım gezinmekten belim karnım ağrıdı eşim açılayım diye avm götürdü orda gez diye orda bağıra bağıra ağladım dayanamıyorum diye birde benimde geçen hafta alt ast 144 69 oldu benimde her tarafım kaşınıyor ki benim karaciğer sorunu 19. Haftada başladı bu arada dahiliye gastroentoloji göğüs kalp hepsine muayene oldum gebelikte. Bir şey yapamıyoruz diyorlar gittikçe kilo veriyorum ben ne yapcam nasıl dayancam İnan 1 gün geçmiyor çok çaresiz kaldım sen nasıl dayandın günlerin nasıl geçti yada benim gibi olanlar ne yapıyorsunuz ağlamaktan başka bir şey elimden gelmiyor ağlayıncada iyice burnum falan tıkanıyor hiç nefes alamıyorum ne olur yardım edin çok çaresizim:KK43:(((((

canım kaşıntıya ilaç vermedi mi drun ?

bana yazan arkadaşlarıma teşekkür ederim desteğiniz için kızlar :emir_bebek: allah hepimize bebekleirmizi kucağımıza almayı nasip etsin

hastanedekki arkadaşlarım inşallah sorunsuz bebeklrine kavuşur

kanamadan sonra doktorum nidilat verdi günda 4 tane ben ne zaman içsem 15dk sonra beni ateş basıyo çarpıntı yapıyor bütün kullananlarda oluyor mu siz kaçıncı haftada başladınız

Seybilcimmm cokkkkk cokkk gecmis olsun gecsinn bitsinn vida gelmesinn bolee seylerrr bol bol yatt dinlennn canimmm rabbim korusun seni ve bebekleriniii

Geç değil canım hazırla.bende senin haftanda bütün hazırlıklarımı bitirmiştim.

canım şimdi gördüm gözümden kaçmış kabızlık sorunu bende de vardı magnezyum kullanınca geçti normale döndü burun tıkanıklığı için doktora ggittim deniz suyu verdi iğrenc bi şey mahvetti beni yine de çok açılmadı kardeşim otrivine kullan hemen acılır seni rahatlatır dedi gerçekten de eşim hemen eczaneden aldı hamilelerde kullanabiliyor mentollü bi şey iki fıs fıs yapıyorum geçiyor rahatlatıyor beni tavsiye ederim inan hiç kimse rahat bir hamilelik geçirmiyor mutlaka bi şyle çıkıyor inşllah zamanla atlatırız
Tatlım otrivine bende kullandım ama o 5 günden fazla kullanılmıyor alışkanlık yapıyor ve burnun eskisinden kötü kapanıyor açılma süresi kısalıyor 3 ayrı kbb doktoruna gittim hepsi aynı şeyi söylüyor nefes darlığından duşa bile zor giriyorum yıllarca bebek istedim o kadar tedavi oldu şimdi sevinmem lazım ama ben sürekli ağlıyorum ne yapacağım bilmiyorum eşim dünkü halimden sonra ben seni sokakta bulmadım gerekirse gider bebekleri aldırırız diyince ben daha da duygusallaştım ve deli gibi ağladım şurda katlanacağum 53 gün kaldı dayanabilirim dimi canım ya senin kaçıncı haftan?

Cnm koy yumurtasi yiyorum hergun 2dilim ekmek oda kizarmis oluyo bide meyve sıkiyorum peynir fln kahvaltida.ama oyle salata fln yemiyorum yalnizken bi corbayla gecistiriyorum ama yinede sistim :-)ceviz beni kasindiriyo onuda 3-4tane tuketiyorum.bilmem kac kilo olurum.gerci ilk 3 ay 8kilo alan birini gordumya rahatladim:-o
Oh oh maasallah canım:)) zaten ceviz 4-5 tane fazlası kilo yapar dedi bana dr.um bi de meyve suyu yerine meyvenin kendisini yemeliymisiz hem posasi faydali hemde sikarsaniz bi anda bi kaç meyve tüketmis olursunuz o da şeker yönünden rahatsızlık verirmis bilgin olsun. valla ben teyzemin komşusunun 60kilo aldığını duyunca şoka girmiştim kadın 40 kiloya ikizlerine hamile kalmış 100kiloyla doğuma girmiş iyi mi:)))
canlar ben şimdi çıktm bebekler yanında 2400,2600 yarım uyudum,hiç korkmayn çok güzel bir duygu
Canimm hayırlı uğurlu olsun kiloları da çok iyi maasallah subhanallahh Rabbim hayırlı evlat etsin anneciklerine insallahhh:KK16:
Geç değil canım hazırla.bende senin haftanda bütün hazırlıklarımı bitirmiştim.
Böyle konuşunca heyecan yapiyorum ya:)) hemen baslamaliyim diyorum sonra eksiklerim aklıma geliyor kendimin hiçbişeyi yok bebişler tamam da bi de ben netten de alamıyorum ille ellemem lazim özellikle kiyafetleri:)) eşimi ayarlayayim da çıkalım h.sonu olmazsa:KK34:

canlar ben şimdi çıktm bebekler yanında 2400,2600 yarım uyudum,hiç korkmayn çok güzel bir duygu

Oyy masallah rabbim saglikli sihhatli hayirli bir ömur nasip etsin insallah.kilolarida mikemmel yaninda olmalari ayri güzel:-)cektiklerine degmis cok sukur.rabbim bizlerede nasip etsin böyle güzellikler...

Oh oh maasallah canım:)) zaten ceviz 4-5 tane fazlası kilo yapar dedi bana dr.um bi de meyve suyu yerine meyvenin kendisini yemeliymisiz hem posasi faydali hemde sikarsaniz bi anda bi kaç meyve tüketmis olursunuz o da şeker yönünden rahatsızlık verirmis bilgin olsun. valla ben teyzemin komşusunun 60kilo aldığını duyunca şoka girmiştim kadın 40 kiloya ikizlerine hamile kalmış 100kiloyla doğuma girmiş iyi mi:)))

Canimm hayırlı uğurlu olsun kiloları da çok iyi maasallah subhanallahh Rabbim hayırlı evlat etsin anneciklerine insallahhh:KK16:

Böyle konuşunca heyecan yapiyorum ya:)) hemen baslamaliyim diyorum sonra eksiklerim aklıma geliyor kendimin hiçbişeyi yok bebişler tamam da bi de ben netten de alamıyorum ille ellemem lazim özellikle kiyafetleri:)) eşimi ayarlayayim da çıkalım h.sonu olmazsa:KK34:

Yuhhh :-)neyse kınamayim.cnm hipotiroidi oldugu icin ac otursanda veremiyosun zaten.bide ailende seker hastasi varmi?hacettepe annede babada seker olanlara 13.haftada seker yuklemesi yapiyomus.duymudmuydun hic

X