2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
:) benim eşim de 7 yaşına kadar emmiş emzik, dişleri de inci gibi :)
o alıştırdı bişey olmaz korkma dedi

hehe daha da emerdim de ben beş yaşında okula başladım baktım kimsede yok bir sure onluğumun altına saklıyordum arada çıkarıp emiyordum sonra utandım bıraktım :)

Benim de bi sorum var sizlere; bebeğinizin bağırsaklarından ses geliyor mu ? Ben hep duyuyorum acaba normal mi?

Azurem sen sormuştun sanırım bıngıldağı Dr kafa çapı büyüyorsa onu takma dedi, aylık kontrol ediyorum sen kontrol etme dedi..

Kalça çıkığı için de çocuğun bacağını germe dedi ben sık sok kontrol ediyordum :KK43: inş bişey olmaz
Emme konusunu ben de Dr a sordum arada uyuduğu oluyordu kızımın kilosu sınırda olmasına rağmen ( bu ay 400 gr almış sadece) uyandırma dedi.

sağol canım biz de bu c.tesi gidicez inşl doktora sorular çok birikti. inan bağırsaklarından öyle sesler geliyor ki yetişkin insandan gelmez o kadar. gaza bağlıyorum ben. hava baloncukları yer değiştiriyor bence:KK1:

hehe daha da emerdim de ben beş yaşında okula başladım baktım kimsede yok bir sure onluğumun altına saklıyordum arada çıkarıp emiyordum sonra utandım bıraktım :)

ilahi, çok komiksin:KK1: ben de alıştırdım. ilerisini düşünecek durumda değilim şu anda. emzik bizim kurtarıcımız. gazı geldiğinde, sebepsiz uyandığında, canı sıkıldığında hep emzik istiyor. bi de benim zilli bazen kucağımda durmuyor yatırıp emzik veriyorum melek oluyor:KK1: şimdi bunu yazınca emziği kıskandığımı fark ettim birden:KK53:

Yaa bebeklerinizi emzige nasil alistirdiniz. Her gun uc farkli emzikle deniyorum mumkun degil almiyo yaa. Ben de akismasini istiyorum azcik rahatlatir die ama yok. Goguslerim yara oldugunda o silikon uclari da almamisti zaten. Bu gidislle biberon da emmez benimki

hehe daha da emerdim de ben beş yaşında okula başladım baktım kimsede yok bir sure onluğumun altına saklıyordum arada çıkarıp emiyordum sonra utandım bıraktım :)[/QUOTE
Hehe iyiymiş :KK66: alemsin

sağol canım biz de bu c.tesi gidicez inşl doktora sorular çok birikti. inan bağırsaklarından öyle sesler geliyor ki yetişkin insandan gelmez o kadar. gaza bağlıyorum ben. hava baloncukları yer değiştiriyor bence:KK1:

Bu bağırsak sesini de sorularına eklediysen bana da söylersin olur mu canım ?

ilahi, çok komiksin:KK1: ben de alıştırdım. ilerisini düşünecek durumda değilim şu anda. emzik bizim kurtarıcımız. gazı geldiğinde, sebepsiz uyandığında, canı sıkıldığında hep emzik istiyor. bi de benim zilli bazen kucağımda durmuyor yatırıp emzik veriyorum melek oluyor:KK1: şimdi bunu yazınca emziği kıskandığımı fark ettim birden:KK53:

Benim Melek yavrum da babaannesinin kucağında çıldırıyor, ya yerine yatırp emzik verince susuyor ya da ben alıyorum kucağıma.. Kime nasıl davranacağını şimdiden biliyor , biraz ağladıktan sonra nazikçe ben alıyım da susturayım anne diyorum,bu arada yemeğini yiyip çayını da içtiyse kalkıp gidiyor kayınvalide

Slm kızlar, ben bebişimi üşütmüşüm galiba. kakası ve gazı çok kötü kokuyor. bi de midesi bulanıyor. yüzünden anlıyorum midesi bulandığını, gözlerimin taa içine öyle bir bakıyor ki çaresiz çaresiz:KK14: içim gidiyor..bu durumda iyi gelen bişi var mı? ne yapabilirim. ben nane falan kaynatsam içsem sütümden ona geçer mi acaba? sürekli uyumak istiyor, ama uykuya dalamıyor gibi.

azurem geçmiş olsun canım.. ben geçen hafta nane ve kimyon demleyip sabah akşam 2 çay kaşığı verdim oğluşuma. düzeldi midesi. dr. kekik te verebilirsin demişti. denemek istersen. ama nanenin anne sütünü azalttığını okudum biyerde. ne kadar doğru bilmiyorumcanım. dikkat et sen...

Yaa bebeklerinizi emzige nasil alistirdiniz. Her gun uc farkli emzikle deniyorum mumkun degil almiyo yaa. Ben de akismasini istiyorum azcik rahatlatir die ama yok. Goguslerim yara oldugunda o silikon uclari da almamisti zaten. Bu gidislle biberon da emmez benimki

Şahsen ben ağlasa da ağzında tutmaya çalıştım ilk zamanlar,çaresiz emdi yawrum baktı herhalde olacak gibi değil alıyım da kurtulayım bari dedi:) bi de unutturmamak lazım iki gün vermedim sonra unuttu sil baştan yine aynı süreci yaşadık :KK43:
Ama emzik büyüüüük kurtarıcı , inşallah alışır sizinki de ...

canım arabayı göremedim ama "jogger" yazılı olan bebek arabalarının tekerlekleri daha büyük oluyor. çünkü onlar, bebeğini gezdirirken koşmak isteyen anneler için üretilmiş :) ben de henüz almadım ama çok kararsızım. bugaboo da gözüm var ama bakalım..

Hanımlar oğlum 2aylık oldu. Yüzü pul pul, sanki konak yüzündede var gibi. Özellikle kaş çevresi , alnında bayağı var. Islak pamukla silip kuruluyorum bir saat sonra yine aynı. Sizde de oldu mu? Bebeğimin konağı da iki haftadır oluştu ve geçmedi, banyo ile geçiyor tekrar oluşuyo. Yani şu an başında konak var, acaba ordan yüzüne mi geçti diyorum.
günlük banyo yaptırdıktan sonra zeytinyağı sür canım ve tara. benimkinin kaşlarında başlar gibi oldu. banyoda yıkarken kaşlarını biraz sert ovdum çıksın diye. tabi canıını yakmadan. sonra zeytinyağı sürdüm geçti. bulaşıcı bişey değil bu. cilt yapısıyla ilgili. sık banyo yaptırmakta iyi geliyor.

emzik kullananlar bebeğiniz uyuyunca alıyomusunuz ağzından emziği? benimki iki gündür emziği almaya başladı, hem alıştırmak istiyorum emziğe hem istemiyorum. uyurken ağzından alınca da ağlıyo. çünkü gazını çıkarmak için ıkınırken emzikten güç alıyo. alışırsa da yalnız bir anne için büyük kolaylık olacak. diş yapısını filan bozar mı acaba ilerde? bırakması zor olur mu? siz ne yapıyorsunuz? ne düşünüyorsunuz?

ben uyuduktan sonra çıkarıyorum. zaten hanımımız canı isteyince alıyo emziği. 1 yaşına kadar emmesinde sorun olmuyormuş diye biliyorum. sonra bıraktırmak gerek tabi. bi de çok bağlanmasın diye, her ağladığında emziği vermeden önce , sorunu anlayıp çözmeye çalışmak gerek. açsa doyur, altı kirliyse değiştir.. gibi. yoksa bebek sorunlarını emzikle yatıştırdığı için daha çok bağlanıyormuş.

merhaba kizlar :KK16:
ne zamandir bikac sayfa okuyabiliorum ancak.yazamiyorum bi turlu.gecmis olsun dilekleriniz icin sagolun kizlar.efe biraz daha iyi oksuruk kesildi ama hirilti var maalesef.of ne zaman gecicek de rahat uyuyacak yavrum bilmiyorum.hasta oldugu icin asiyi da ayin 17 sine erteledik.cok aglayacak uzuluyorum ama hersey onun icin :KK43:
bebisi hasta olanlara sifa diliyorum insallah cabucak atlatirlar.bizde peditus kullandik once.gecmeyince igne antibiyotik buhar kullandik.
dis konusuna gelince benim kardesim 3,5 aylikken dis cikardi meger annem kalsiyumu fazla kacirmis.bende gunde 2 bardak sut 1 bardak ayran ictim bi kase yogurt yedim.bakalim efe ne zaman pitlatcak disleri.

biz esimin tarafi icin okuttuk canim.logofood dan ben arkadasimin ogluna fotografli dogum gunu sekeri yaptirdim.cook sevimli bi surpriz oldu.38 tl ye 70 tane seker cikti.cok memnun kaldik

eşinin tarafına okuttun kendi tarafına ayrımı okutcan süpermiş:KK76:

canım arabayı göremedim ama "jogger" yazılı olan bebek arabalarının tekerlekleri daha büyük oluyor. çünkü onlar, bebeğini gezdirirken koşmak isteyen anneler için üretilmiş :) ben de henüz almadım ama çok kararsızım. bugaboo da gözüm var ama bakalım..

günlük banyo yaptırdıktan sonra zeytinyağı sür canım ve tara. benimkinin kaşlarında başlar gibi oldu. banyoda yıkarken kaşlarını biraz sert ovdum çıksın diye. tabi canıını yakmadan. sonra zeytinyağı sürdüm geçti. bulaşıcı bişey değil bu. cilt yapısıyla ilgili. sık banyo yaptırmakta iyi geliyor.

ben uyuduktan sonra çıkarıyorum. zaten hanımımız canı isteyince alıyo emziği. 1 yaşına kadar emmesinde sorun olmuyormuş diye biliyorum. sonra bıraktırmak gerek tabi. bi de çok bağlanmasın diye, her ağladığında emziği vermeden önce , sorunu anlayıp çözmeye çalışmak gerek. açsa doyur, altı kirliyse değiştir.. gibi. yoksa bebek sorunlarını emzikle yatıştırdığı için daha çok bağlanıyormuş.

benim kızımın kafasındada oldu konak hakiki zeytinyağı ama hakiki aktardan aldım 1çay kaşığı karbonat 5 6 damlada limon karıştırıp sürdüm kafasına yarım saat bekletip güzelce yıkıyosun bekletirken dedemin sakal tarağıyla tarıyorum kafasını onlar çok sık oluyo çözüyo konağı yada konak tarağı alcan. 3 defa yaptım hiç bişeycik kalmadı...3 gün arayla yaptırdım banyolarını

azurem geçmiş olsun canım.. ben geçen hafta nane ve kimyon demleyip sabah akşam 2 çay kaşığı verdim oğluşuma. düzeldi midesi. dr. kekik te verebilirsin demişti. denemek istersen. ama nanenin anne sütünü azalttığını okudum biyerde. ne kadar doğru bilmiyorumcanım. dikkat et sen...

sen kendini de üşütmüş olabilirsin sütünden geçer ona

sulale genis olunca :KK52:
eşimin kimsesi yok öyle benim tarafım çok kalabalık babamın tarafı mevlüte gelcek ama eşim teyzelerimle dayılarımla görüşmüyor yani annemin tarafı gelemicek çatlıyorlar meraktan hala göremediler çünkü onların fikri bir mevlütte annemin evinde okutmam ama kocam beni boşar... :KK43:

Doğru söylüyorsun dilzar erkekler konusunda katılıyorum sana :)))) biz de aynı oda da yatıyoruz bakcak tabii Benim eşim şuan çalışmıyor ama yaklaşık bir ay a kadar gitcek iş için hemde yurtdışına hemde 5 ay ... :KK43:

Allah yardımcın olsun canım, yalnız mı kalacaksın...ayrılık zor...

Hay ağzına sağlık Dilzarcım ya :)

:KK9::KK9:

emzik kullananlar bebeğiniz uyuyunca alıyomusunuz ağzından emziği? benimki iki gündür emziği almaya başladı, hem alıştırmak istiyorum emziğe hem istemiyorum. uyurken ağzından alınca da ağlıyo. çünkü gazını çıkarmak için ıkınırken emzikten güç alıyo. alışırsa da yalnız bir anne için büyük kolaylık olacak. diş yapısını filan bozar mı acaba ilerde? bırakması zor olur mu? siz ne yapıyorsunuz? ne düşünüyorsunuz?

Ben alıyorum canım, yorulur gibi geliyor, çok işim varsa bir müddet bırakıyorum...

$DSCF3604.jpg

buda benim hamza mert im teyzeleri ellerinizden öper :KK66:)

buda benim hamza mert im teyzeleri ellerinizden öper :KK66:)[/QUOTE]

maaşllah çok tatlı bir bebekmiş

kızlar meraba.size bi sorum var. siz bebeğiniz ve eşiniz üçünüz aynı odadamı yatıyorsunuz yoksa bebekle siz bir odada eşiniz başka bir odadamı yatıyo.malum kocalar çalışıyo ya ben kıyamadığımdan ayrı odada yatıyoz bebeğimle.ama bugün düşündümde bebeğin kapısını açık bıraksam bende hemen yanındaki odada yatsam sesini duyuyorum nasıl olsa olurmu acaba.siz nasıl yapıyorsunuz?

biz dördümüz beraber yatıyoruz :KK1: birlikte yaptık birlikte çekeceğiz yok öyle uyanmasın rahatsız olmasın falan.

sağolun kızlar iyi ki varsınız emdi uyudu az önce uyandı oynuyoruz şimdi iyi çok şükür birazcık da kustu :/

bebek dediğin kusar, rahat ol. geçen gün annem çıkıştı bana "bu çocuk kusmuyor sütün yetmiyor mu yoksa" diye "ya sabır" çektim. hiç birşey beğenmiyorlar.

çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.bir de ücretsiz izni dilediğimiz kadar alabiliyor muyuz?yani iki aylık üç aylık gibi...dilekçe ona göre mi veriliyor.ben bu dönemi raporla kapatıp seneye almayı düşünüyorum da...yani 10 ay kadar olacak benimki

"şu tarihten şu tarihe kadar şu kadar ay ücretsiz izne ayrılmak istiyorum" şeklinde yazman gerekiyor. erken dönmek istersen tekrar dilekçe yazarsın.

benimki kendi atıyor ama bırakırsa alırsın. bazı çocuklar ağzında sıkar vermez.

Geçmiş olsun canım, inş düzelirsiniz...
Ben bir kere göğüslerimden rahatsız olduğum için uyandırdım, sonra pişman oldum, emdiği de bir şeye benzemedi, uykudan da oldu... Ondan sonra da hiç uyanmadığı olmadı, o ilk ve son oldu ama uyanmasa da uyandırmam artık...
Tabi ki beraber yatıyoruz, o işe gidiyorsa ben de evde yatmıyorum ya... Bebek, ev işi yemek... Baba olmak kolay değil öyle...
Ben erkeklere fazla yüz verilmemesi gerektiğini düşünüyorum, canım... Ben onun annesi değilim ki aman uyanmasın diye düşüneyim, karısıyım, uyanırsa da uyusun, bu hayatı iyisiyle kötüsüyle paylaşacağız...

seni seviyorum, kafalarımız aynı :KK19::KK19:

kızlar şu 3 saat 4saat uyuyor bebeğim diyen arkadaşlara ne kadar çok imreniyorum ne güzel valla benimki 2 saate bir kalkıyor geceleri bazan 1,5 saate bir gündüzde emzirdikten sora direkt yatırırsam en fazla 2 saat gazını alıp yatırıym dersem vay halime hiç uyumuyor bugün mesela 2 de bir kalktı 5 te anca uyudu 10dk sonra da kalktı şuan beni çağırıyor:)

oğlum 1 yaşına kadar her gece 2 saat arayla uyanıp emdi. ne hissettiğini çok iyi anlıyorum :KK50: bu geceleri uyanmayınca çok şaşırdım, hatta inanamadım.

oğlum seninki gibiydi. sütten kesene kadar hiçbir plastik maddeyi tutmadı. allah yardımcın olsun

Eki Görüntüle 1018351

buda benim hamza mert im teyzeleri ellerinizden öper :KK66:)

maşallah kuzuya :KK16::KK16::KK16:

kızlar meraba.size bi sorum var. siz bebeğiniz ve eşiniz üçünüz aynı odadamı yatıyorsunuz yoksa bebekle siz bir odada eşiniz başka bir odadamı yatıyo.malum kocalar çalışıyo ya ben kıyamadığımdan ayrı odada yatıyoz bebeğimle.ama bugün düşündümde bebeğin kapısını açık bıraksam bende hemen yanındaki odada yatsam sesini duyuyorum nasıl olsa olurmu acaba.siz nasıl yapıyorsunuz?

Bizim yatakodasi soguk hamileyken bile isudugum icin on odada karsilikli kanepekerde yattik sonra bebek olunca annem ben bebekle kaldik esim arka odada yatti annem gidince okulla acilana kadar esim bizim odada kaldi tatil bitince arka odaya git dedim gitti geri geldi bende burda yaticam dedi ayrilmadik yani cok nadir uykusuz kaliyo esim genelde bebis huzurluysa uyanmiyo ben emsirip koyuyorum bazen bebek huzursuzlasiyo o zaman uykusuz kalip ise gidiyo ama nadir odada tv ye bakiyo ben uyudam bebekle ilgileniyo bilgisayara bakiyoo butun hayatimiz bu odada geciyo ben simdilik ayrilmayi dusunmuyorum yaza dogru biz yatakidamiza bebisde kendi odasina gecer

X