2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
normal de zaten kuzuyo canım da bugün fazla kustu uyuyamadı da.. aşımızı yarın olcaz inşallah..
ben rota asısı yaptırmıcamm

Zaten rotavirüs aşısı özel bir aşıymış zorunlu değilmiş.Bu nedenle ben de yaptırıp yaptırmamak arasında ikilemde kalmıştım ama doktorumuz yaptırın deyince babası yaptıralım dedi.Babalar, annelerden daha mı pimpirikli oluyor ne? :)

Yalnız, doktor bir arkadaşım rota virüsünün önemli bir virüs olduğunu, bebeğin eğer bu virüsü alırsa,aşı olmadığı takdirde kötü olacağını belirtmişti.

Neyse ben sizlere 2.ay aşıları yapılırken ve sonrasında yaşadıklarımızı anlatayım.

Aşı yapılırken çok ağladı.Tabii gözyaşı kanallarımız açılmadığı için yine gözlerimizden yaş gelmedi.Normalde gündüzleri çok uyumazdı aşıdan sonra akşama kadar uyudu.Akşam babası gelince her zamanki gibi cin gibi oldu.Çünkü babası onu kucağına alan adam ben de ona süt veren kadınım küçük hanımın gözünde :KK1:Her emzirmeden sonra sulu bir şekilde kustu.Bugün de sürekli hapşuruyor. Aşıya giderken calpol vermedim.Dün aşıdan geldikten sonra saat 14:00 da 1/2 ölçek calpol verdim.Çünkü çok huzursuzdu.Bu onu biraz rahatlattı. Kızımın ebe-hemşiresi aşıların ithal olduğunu ve eskisi gibi ateş yapmadığını söyledi.Nitekim ateşimiz de olmadı.

ayyy kuzum benım yaa gecmıs olsun kıyamam bebıse grıp demek bıle yakısmıyor, Allah sıfa versın bebıslerımıze ınsallah
sabah bır oksurdu ayy aglayacaktım nerdeyse ıcım gıttı kuzum bnım yaa mınnosum

sen bide bana sor kuzum halsiz yatamıyo burnu dolu otri bebeyle temizliyorum minik bedeni ilaçla tanıştı 2 şurup bi burun spreyi fitil rabbim hiç bi bebeyi hasta etmesin

Zaten rotavirüs aşısı özel bir aşıymış zorunlu değilmiş.Bu nedenle ben de yaptırıp yaptırmamak arasında ikilemde kalmıştım ama doktorumuz yaptırın deyince babası yaptıralım dedi.Babalar, annelerden daha mı pimpirikli oluyor ne? :)

Yalnız, doktor bir arkadaşım rota virüsünün önemli bir virüs olduğunu, bebeğin eğer bu virüsü alırsa,aşı olmadığı takdirde kötü olacağını belirtmişti.

Neyse ben sizlere 2.ay aşıları yapılırken ve sonrasında yaşadıklarımızı anlatayım.

Aşı yapılırken çok ağladı.Tabii gözyaşı kanallarımız açılmadığı için yine gözlerimizden yaş gelmedi.Normalde gündüzleri çok uyumazdı aşıdan sonra akşama kadar uyudu.Akşam babası gelince her zamanki gibi cin gibi oldu.Çünkü babası onu kucağına alan adam ben de ona süt veren kadınım küçük hanımın gözünde :KK1:Her emzirmeden sonra sulu bir şekilde kustu.Bugün de sürekli hapşuruyor. Aşıya giderken calpol vermedim.Dün aşıdan geldikten sonra saat 14:00 da 1/2 ölçek calpol verdim.Çünkü çok huzursuzdu.Bu onu biraz rahatlattı. Kızımın ebe-hemşiresi aşıların ithal olduğunu ve eskisi gibi ateş yapmadığını söyledi.Nitekim ateşimiz de olmadı.

bana da bi hemşire arkadaşım ben yaptırmadım illa ki olması gereken bi aşı da değil dedi biz de yaptırmayı düşünmüyoruz.. bizim de aşımız yarın kuzum ağlarsa ben dayanamam ki benim canım yansın onun yanmasın :KK5::KK5::KK5:

Kızlar bir haftaya geçti gece gündüz gaz sancımız var. Bugün artık şüphelenmeye başladım. Gazını çıkarıyor kızım ama çıkarmadan öncede çığlık atarak ağlıyor. Çıkarınca yine ağlıyor. Ve 57 günlük oldu. Hala her bezini kaka lı alıyorum. En yakın çocuk dr u 40 km uzakta. Gitsem mi ki? Sizde nasıl gaz sancısı?

Son düzenleme:
Rotavirüs tek doz mu ? Biz de yaptırıcaz ama 3-4 aylıkken yapılmıyor mu o aşı?[/QUOTE]

Biz 2 doz olarak yapılan markanın aşısını aldık.Rota..x olan. Doktor ilk dozu 2.ay yaptırmamızı söyledi.

kızlar bugun oglum 40 gunluk oldu.illa da 40. gun mu olmalı bu? bır de bır yere ılla gıdılmelı mı?bugun yakınlarımız yanımızda degıl ve esımle hıc banyo yaptırmadık sımdıye kadar. bu aksam da cesaret edemıyoruz banyo yaptırmaya bır de zaten 2 gun once yaptı banyo ev soguk bıraz oksurdu hapsırdı hırlıyor bır de burnunda sumukler var korkuyorum tekrar banyo yaparsa hastalanır dıye. annem de 2 3 gune gelır o zaman yapsak acaba olmaz mı hem dua falan da okunurdu ne bıım tuzlama tas altın falan da atardık suyuna yalnızım nasıl olcak bılmıyorum da ondan.

Aslında bebeğin kırkı diye bir şey dinen yok canım, bunlar tamamen eski gelenekler... Ben o güne özel bir şey yapmadım mesela

Rotavirüs tek doz mu ? Biz de yaptırıcaz ama 3-4 aylıkken yapılmıyor mu o aşı?

Biz 2 doz olarak yapılan markanın aşısını aldık.Rota..x olan. Doktor ilk dozu 2.ay yaptırmamızı söyledi.[/QUOTE]

Evet cnm iki ve uc doz olan iki tur asi var.bizim dr 3.5 ve 7.ayda yapicak asıyi.ilk doz 3.5 aydan once olmaliymis..

Geldik aşıdan kızım çok ağladı bir ara sesi gitti ağlamaktan onunla beraber ben de ağladım. Şimdi geldik eve inşallah ateş olmaz şu anda uyucak gibi görünüyor ama arada bir gülücükler atıyor etrafa sonra yine kapatıyor gözlerini. Rabbim bebişlerimize sağlık versin inşallah

gunaydin kizlar :KK54: yine depresyona gircem sanirim iyice bunaldim.esim bebek konusunda hep karisiyo,yaptiklarimi begenmiyo oyle yapma boyle yap niye onu giydirdin yok oraya yatirma yok buraya getirme :84:
kendimi anne gibi degilde isini yapamayan bakici gibi hissediyorum.daha oncede aynisini hem k valide hem esim yapti soyledim ama ayni devam ediyo.
dun aksam oglani saat 9 da yikadim.saat 8 de yikayacaktik uyudu 9 da yikadik.gec olmus hasta olurmus usurmus.bi saat fark var bidi bidi edip duruyo.
banyodan sonra oglani salladim uyudu bi yandan arkadasimla konusuyodum.sinirli sinirli suratima bakiyo karsi koltuktan.kafasindakini cikar diyo bilmemne soylenip duruyo.
cay iciyo cikolata yiyo bana sormuyo yermisin diye.
sinirden kivrildim tekli koltukta yattim gece kaldirdi yerime yattim.sabah da soguktum.
isi birakip evde cocuk bakicam madem begenmiyo beni.calisirken daha iyi bakamicama gore isi birakirim ne hali varsa gorsun maddi olarak.cok sinirliyim ates cikiyo tepemden!!!

"dokuz ay ben taşıdım, doğum acısını ben çektim canı yanarsa senden çok yanarım kapa çeneni" de. "çok biliyorsan gel yap da öğreneyim" de. ben öyle yapmıştım. bu çocuk yürümeye başlayıp kazalar da olunca çok kavga edersiniz şimdi ağzının payını vermezsen. çok kızıyorum böyle insanlara sanki malını yabancıya emanet etmiş de akıl veriyor. onlardan çok bizim o çocuklar :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

Merhaba arkadaşlar, dün zehra hanım geceyle gündüzü karıştırdı, saat üçe kadar gu, gıııı diyerek sohbet ettikten sonra, kendimi tutarak, kahkahalarına ve konuşma çabalarına fazla yüz vermeyerek zorla uyuttum...

Çok tatlıydı....beşiğe koyuyorum, cuk emziği atıyor başlıyor dönenceyle sohbete, böyle olmayacak diye ayağıma yatırıyorum avizeyle sohbet ediyor... Çenesi düştü, inş kendince böyle bir düzen oluşturmaz....

çok tatlılar ya.benim SENAm da 3 buçkta uyudu gece.beşiğin yanında uyuklamışım biraz gözümü açtım ki bana bakıyor ağzında bir gülümsemeyle.öpüp koklayayım mı uyutayım mı bilemedim.kucağıma alıp mıncıkladım bi güzel

çok sevimliler değil mi :KK16: ilgi istedikleri zaman nasıl güzel bakıyorlar insanın gözünün içine.

kızlar bebişkerinizi ayağınız da sallıyo musunuz ? birde benim bugün paşam her emdiğini kustu memedeyken emerken bile kustu 5 dk bile emmeye başlayalı kustu sizin de kusuyo mu ??

daha sallamıyorum ama zamanla o noktaya da geleceğiz.

Geldik aşıdan kızım çok ağladı bir ara sesi gitti ağlamaktan onunla beraber ben de ağladım. Şimdi geldik eve inşallah ateş olmaz şu anda uyucak gibi görünüyor ama arada bir gülücükler atıyor etrafa sonra yine kapatıyor gözlerini. Rabbim bebişlerimize sağlık versin inşallah

yarın da sıra bizde. çok korkuyorum :18::18::18::18::18::18::18::18:

Kızlarr hasta oldumn üşüttüm galiba her yerim kemiklerim nasıl ağrıyor üşüme geliyor ateş oluyor Oturma odasında yatıyorduk yatak odasına taşındık orası biraz soğuk ben de yatarak emziriyorum bi iki kez öylece uyumuşum Bugün sonuç ortada Şimdi ıhlamur kuşburnu çay yapcam İnşallah bebeğime geçmez ve yarın da karma aşısı var benim kollarımda derman yok yiğiti taşıyacak neyseki babamız yanımıZda Bu arada hazırladığım çaya zencefil eklesem bi zararı olur mu siZCE

bende beyaz prima Premium care den memnun kalmadım peyeksi dokusu kuzumun poposuna yapişıyı en güzeli yeşil olann huggies bende denemek istiyodum hiç almayım o zaman..

bende yazılanlara göre huggies alsammı diyodum. vazgeçtim ozaman. prima premium oglusuma da yapısıyor bazen. peki yeşil olanı sulu kakayı da emiyor mu canım ??

Bu arada ayrıca gögüslerim de ağrıyor yani yara değil damarların olduğu yerler sert değil dokununca bile ağrıyor nasılll Off saçma sapan yazdım ya umarım anlatabildim

Kızlarr hasta oldumn üşüttüm galiba her yerim kemiklerim nasıl ağrıyor üşüme geliyor ateş oluyor Oturma odasında yatıyorduk yatak odasına taşındık orası biraz soğuk ben de yatarak emziriyorum bi iki kez öylece uyumuşum Bugün sonuç ortada Şimdi ıhlamur kuşburnu çay yapcam İnşallah bebeğime geçmez ve yarın da karma aşısı var benim kollarımda derman yok yiğiti taşıyacak neyseki babamız yanımıZda Bu arada hazırladığım çaya zencefil eklesem bi zararı olur mu siZCE

Geçmiş olsun canım, inş. Kısa zamanda iyileşirsin, sabaha bir şeyin kalmaz inş...

Zencefilin bir zararı olmaz sanırım ama tam da bilemiyorum...

Çok geçmiş olsun yarın bizimde var :KK43:(

bende tam açtım neti kocamı şikayet edecektim kiiii bide baktım benden önce yazanlar var.

biz karı koca koptuk galiba. kaç zamandır soğuğuz. konuşmalarımız soğuk soguk. tartışır gibi.eve geliyo telefonla oyun oynar bilgisayarla uğraşır kumanda elinde tv izler... bu saydığım üç şeey de aynı anda ama tek tek değil.... ben de çocukla uğraşıyorum. ağlıyo sızlıyo ben bakıyorum... kocada tık yok... elinde tlfn oyun oynuyo.elindeki tlf ayfon bide. istese heran internet vb elinin altında istediği an girebilir...zaten o telefonu almasına izin vermiyordum yalvardı bana evde nete girmeyecem falan filan iye ama nerdeee. unutuldu o sözler.... dün akşam çocuk tavan yaptı resmen durmuyo ne yapsam boş ...en sonunda aşkım ilgilenecekmisin cocukla diye sesimi yükselttim bastı bagırdı bana .... kalbimi kırdı... sonra gelmiş ayagımı okşuyo falan çektim bende sinirli sinirli ayagımı..aldım çocugumu gittim yattım...üstelik dün çok da hastaydım. gün boyu yattım... umru değil adamın...

bu gün de yine aynı ruhsuz soğuk... ben de konuşalım artık dedim ne bu tavırların ne oluyo dedim diyo ki benim rahat etmem batıyo sana. oturmamı istemiyosun. işten eve geliyorum kendime özel bi zaman ayırmak istiyorum diyo :KK43: sanki ben yabancıyım da benden başka özeli olacak....sinir oldum. çok bozuk moralim çooooooookkkk.....daha birçok şey var ama şimdilik bu kadarı yeter......

maske aldır eczaneden öle emzir hoş ben yaptım faydası olmadı oğlum hasta grip oldu acile gittik cumartesi akşamı bir sürü ç içiyo oğluşum minicik bedeni ilaç aldı

X