2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
Gunaydın kızlar,nasılsınız? haftaya salı ayrıntılı ultrasona gıdıcem cok heyecanlıyım sımdıden:) bu arada kesın renkı degıldır 3 boyutlu degıldır hıc sanmıyorum gıttıgım hastanenın ultrasonu da kotu hıc bır sey anlamıyorum. ayrıntılı ulltrason sızınkıler de sıyah beyaz mı ?normal ultrason mu ve bakarken acaba yuzu falan cok bellı mı cok merak edıyorum yaaa:)

Gunaydın kızlar,nasılsınız? haftaya salı ayrıntılı ultrasona gıdıcem cok heyecanlıyım sımdıden:) bu arada kesın renkı degıldır 3 boyutlu degıldır hıc sanmıyorum gıttıgım hastanenın ultrasonu da kotu hıc bır sey anlamıyorum. ayrıntılı ulltrason sızınkıler de sıyah beyaz mı ?normal ultrason mu ve bakarken acaba yuzu falan cok bellı mı cok merak edıyorum yaaa:)

Benimde haftaya çarşamba heyecan sardı şimdiden, benim gittiğim yerde çok büyük bi hastane değil sordum renkliymiş ama ben göremiycem küçücük ekran renkli olsa ne olur :) cd de vermiyolar sadece renkli resim vericeklermiş.. Sonuçlar temiz çıksında hayırlısıyla

Kızlar bu ultrason da şans işi, ben 2 farklı yerde çektirdiğim halde ayakları ve totosu hariç bir yerini göremedim :))) benim iki seferinde de bir doktorun önünde ekran vardı, bir de kocaman benim karşımda ekran vardı. siyah beyaz çekildi zaten organ taraması için öyle olmalı sanıyorum, ama birkaç kere bebeği görebilelim diye renkli görüntü de gösterdi. benim kızımın hep elleri yanaklarında. doktor bey de sagolsun, bacaklarını print edip verdi. ama yüzünü net de görebilirsiniz şansınız varsa, biz artık doğduğunda görürüz :)))

pekı sıze radyolog mu bakacak? benım kendı doktorum bakmayacak radyalog baktıktan sonra sonucları doktoruma gosterecem. ust katta bır yerde yapılcak yerı bıle ayrı:KK43:

pekı sıze radyolog mu bakacak? benım kendı doktorum bakmayacak radyalog baktıktan sonra sonucları doktoruma gosterecem. ust katta bır yerde yapılcak yerı bıle ayrı:KK43:

canım normalde kadın doğumcuların bu tip özel görüntüleme üzerine eğitimleri yoksa bakmıyorlar diye biliyorum. benim de ilkinde radyolog baktı, ikincisinde perinatolog. kendi doktorum bakmadı yani. sen rahat ol, uzmanı bakıyor daha iyi öyle.

günaydın kızlar, ben de kendimce bi liste yaptım tabi eksikler vardır mutlaka ama aniden çıkacak eksikler için eşime çok güveniyorum. şu anda her hangi bir şeye karar verme aşamasına mutlaka onu da dahil ediyorum fikri olsun, doğum sonrası bensiz alması gereken şeyler olabilir diye.

alınacak büyük eşyaları mağazalara giderek beğendim, ama internetten sipariş vereceğim, mesela prego park beşik alıcam, mağazadan 100-150 tl daha ucuz internette.

$79-147284-big.jpg

bir de size bişey sorucam, bebek çamaşırlarının nasıl yıkanması gerektiğini araştırdım sizin paylaşımlarınızı da okudum. lakin bi durum var, ablam yeni doğum yaptı, yeğenimin küçük gelenlerini hep aldım. yalnız kıyafetlerin bazılarının yaka kısımları çok lekeliydi. malum sabun tozuyla falan çıkmamış. annem bunları leke çıkarıcıyla bi güzel çıkardı. ama şu anda benim içim rahat değil, makine de güzel yıkasam 2-3 kez durulama yapsam sonra bi güzel ütülesem,gerekirse bu işlemi bi kez daha yapsam, acaba hala zararlı olur mu? bana akıl verin :44::44::44::44:

Arkadaşlar günaydın :KK16:
Ayrıntılı ultrason konuşulmuş,kafam karışık bu konuda :44:
Kendi doktorum bu zamana kadar bir şey demediği için,memleketten randevu aldım,internetten tavsiye edilen bir yer.Radyoloji uzmanı.

Ama dün doktorum 2 hafta sonra gel ayrıntılı bakarım ben dedi.Eşimde nasıl olsa bakacak memlekettekine gitmeye gerek yok diyor.
Kendi doktorumun özeline gidiyoruz.Yeterince bakabilir (mi) :44:
Ama 2 hafta sonra da geç olmuyor mu.25. haftada olacak kısmetse.
Siz hep uzmanına mı gittiniz,kendi doktoru bakan oldu mu aranızda

merhaba anne adayı arkadaşlar. bayadır yokuz kızım derinle berabr. liste yapıyoruz alınacaklar. bebek odası hazırlığımız başladı. detaylıya girdik 2 hafta öndeyiz. tahmini doğum tarihimiz 27 aralık olarak gözüküyor. bebek odası için bayram tatilleri hariç 45 gün istiyrlar kurban bayramı ile birlikte 2 ayı buluyr. kokusunun çıkması falan derken zaten 3.5 ayımız ya kaldı ya kalmadı. amannn sonamı yaklaşıyoruz yoksa. heyecan doruğa ulaşmaya başladı bende

canım normalde kadın doğumcuların bu tip özel görüntüleme üzerine eğitimleri yoksa bakmıyorlar diye biliyorum. benim de ilkinde radyolog baktı, ikincisinde perinatolog. kendi doktorum bakmadı yani. sen rahat ol, uzmanı bakıyor daha iyi öyle.

tesekkur ederım cnm
bu arada aldıkların cok guzel cnm:))) ama ben ozenıyorum daha hıc bır sey almadım. bulundugum yerde de mothercare magazası yok:) orda cok gzel seyler var ne yapacam bılmıyorum bı lıste cıkacaram bakalım...
Kendi doktorum bu zamana kadar bir şey demediği için,memleketten randevu aldım,internetten tavsiye edilen bir yer.Radyoloji uzmanı.

Ama dün doktorum 2 hafta sonra gel ayrıntılı bakarım ben dedi.Eşimde nasıl olsa bakacak memlekettekine gitmeye gerek yok diyor.

cnm benım de kendı doktorum bakmayacak. radyolog bakacakmıs. sonra sonuca doktoruma gosterecem.

benim doktorum ayrıntılı ultrasonla bakmıyormuş. başka doktora gidip baktırmayı da hiç düşünmedim. gerekli mi bu ayrıntılı? yani çıkan sonuçlara göre bi tedbir falan alınıyor mu? ona göre mi yola devam ediliyor?

Günaydın kızlar :KK16:
Dün akşam listeyi elimize aldık ve aldıklarımızı çizdik
herşeyi tamam sayılır diyoduk ama listede daha 2 sayfa çizilmemiş tertemiz duruyo :KK52:

eşim bunlar da bikaç bin tutar dedi,biz kara kara düşünmeye başladık :KK52:
en iyisi bi ara gidip herşeyden bikaç parça almak
0-3 ve 3-6 ay alalım.sonra bebekleri alıp çıkar alırız kalanları

üstte yazdığımı gördüysen canım tulumlarını ve bodylerini aldım 3-6 aya kadar, ucuz bir termometre, iki havlu ve yan yatırma yastığı, hepsi 250 TL tuttu...Daha oda yapacağız, hastane çıkışları vs.

Canım kendi doktorunun eğitimi varsa bakabilir tabii ki...ben perinatologa gittim,doktor aynı zamanda kadın doğumcuydu.

benim doktorum ayrıntılı ultrasonla bakmıyormuş. başka doktora gidip baktırmayı da hiç düşünmedim. gerekli mi bu ayrıntılı? yani çıkan sonuçlara göre bi tedbir falan alınıyor mu? ona göre mi yola devam ediliyor?

Ayrıntılı ultrasonda zeka ile ilgili değerlendirmeler yapılmıyor canım ancak organların gelişimine tek tek bakılıyor. Bu senin kararın ama ben bu taramayı yaptırdığıma çok memnunum.

tabii ki yaptırıp yaptırmamayı sen bilirsin canım ama ayrıntılı ultrasonda bebeğin tüm organlarına bakılıyor. eller, ayaklar, omurga, kalp, böbrekler, mide, bağırsaklar... Allah korusun ama eğer ki birşey görülürse ve doğumda ek müdahale gerekiyorsa doğumun ona göre teşekküllü bir hastanede oluyor. ya da mesela benim bir arkadaşımın ilk gebeliğinde bebeğin ayağında eğrilik görülmüş, doğumdan sonra masajla düzeltilmiş. ikinci gebeliği ikiz gebelikti, onlardan birinde de karaciğer girişinde genişlik görülmüş, doğduktan sonra tedavi edildi.

Kızlar ben bi konuda kararsız kaldım. Bizim bebek odasını annemler alıcak takım olarak takımın beşiği büyüyen beşiklerden. Tabi bir süre belki 1-2 yıl yatak odasında yanımda olucak. Yanıma park yatakmı yoksa normal ahşaptan beşikmi alsam? Beşik derken sepet gibi küçük olanlar değilde sallanan korkuluklu bi beşik. Zamanı gelince odasına geçer yerine yeni bebiş gelir inşallah :)) ne dersiniz park yatakla ilgili olumsuz şeylerde okudum kafam karıştı biraz

Kızlar ben bi konuda kararsız kaldım. Bizim bebek odasını annemler alıcak takım olarak takımın beşiği büyüyen beşiklerden. Tabi bir süre belki 1-2 yıl yatak odasında yanımda olucak. Yanıma park yatakmı yoksa normal ahşaptan beşikmi alsam? Beşik derken sepet gibi küçük olanlar değilde sallanan korkuluklu bi beşik. Zamanı gelince odasına geçer yerine yeni bebiş gelir inşallah :)) ne dersiniz park yatakla ilgili olumsuz şeylerde okudum kafam karıştı biraz

beni de aydınlatın lütfennn :) park yatakta sürekli yatmak zararlıysa aldığım park yatağı annemde bırakıcam, gittiğimizde orda uyur. eve de başka yatak alırım. ama olumsuz birşey yoksa 1-2 sene idsre edeyim bununla, sonra odasını yaparım.

X