2014 Şubat Anneleri

Merhaba hanımlar.size bişey danışmak istiyorum.çocuklarınıza yumurta ve tavuk yediriyormusunuz?9 aylık bi oğlum var.haliyle hergün yumurta yedirmem lazım ama çevrem yedirme kuş gribi salgını varmış diyorlar siz napıyorsunuz merak ettim.şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
canım ben 10 aylıkken bir tek tavuk yedirdim. 12 aylık falandı yumurtaya başladım. 1 yaşından önce zararlı diye duymuştum ama tavuğu eskiden beri yiyiiyorumz. hatta 7-8 aylıkkende yemişti birkaç kez. ama sen bu konuyu 2014 eylül-ekim anneleri topiklerinede sorabilirsin. ordan daha iyi cevaplar gelebilir.

yahu delircem. emirin uyku düzeni alt üst. mesela dün gece gece 01:00'da uyudu, 7-8 kez uyandı, 10-15 dk durup yine uydu ve sabah 06:30'da uyandı abisiyle ablası okula gidecekken. dişte çıkarmıyor şimdilik görebildiğim kadarıyla ama bilemedim. gün içindede bütün gününü mızmızlık ya da kucak ta geçirmek istiyor. bugün öğlen 45 dakika uyudu. uykusuzluktan akşam gözleri kırazdı, ağladı ağladı ama uyumadı. en sonunda kendisi ağlarken uyuyakaldı. bi yeride ağrımıyor zaten.

yahu delircem. emirin uyku düzeni alt üst. mesela dün gece gece 01:00'da uyudu, 7-8 kez uyandı, 10-15 dk durup yine uydu ve sabah 06:30'da uyandı abisiyle ablası okula gidecekken. dişte çıkarmıyor şimdilik görebildiğim kadarıyla ama bilemedim. gün içindede bütün gününü mızmızlık ya da kucak ta geçirmek istiyor. bugün öğlen 45 dakika uyudu. uykusuzluktan akşam gözleri kırazdı, ağladı ağladı ama uyumadı. en sonunda kendisi ağlarken uyuyakaldı. bi yeride ağrımıyor zaten.
aynı durumdayız ya her zaman 10 da uyuyan çocuk gece 12 de zor uyuyor ağlayarak sabaha kadar 5,6 kere uyanıyor bide ağladı mı kusuyor ağlatmamak için napacağımızı şaşırdık valla

valla şimdiden böyleyse 2 yaşını düşünemiyorum bana neler yapar :)çok teşekür ederim duan için bu ara bende muhammedin çoğu kelimesini anlamıyorum ama olsun

özge merhaba canım yazını tek tek okudum inan o kadar haklısın ki ama şartlar farklı tedaviye başlamak zorundayım burada anlatamadığım nedenler var elimden geldiğince oğluma yetmeye çalışıyorum tabi yetmediğim anlarda oluyor hamilelik zor bir süreç ama olmasını istiyorum tabiki veren rabbim vermese üzülmem nasıl olsa muhammedim var derim planlıyarak gittiğimiz için eşim tatile girecek yaz dönemi eskisi kadar okula gitmeyecek yada muhammed de gidecek okulun çok güzel bahçesi var enerjisini atacak orada :) hakkımızda hayırlısı bende sana dua ediyorum inşallah bu bebişin uslu olur yormaz seni bol bol sütün olur ve uykuyu seven biri olsun :)

ya bu çocuk var ya sinir ediyor beni neden araba tekeri döndürüyor ya bu şeklilde olup normal sağlıklı bebeği olan var mı kızlar çevrenizde korkutuyorlar dr git diyorlar sizce gidiyim mi...
Araba tekeri donduruyordan kastın ne biraz açar mısın? Butun çocuklar yapar onu bisiklet pedalı araba tekeri vs. Ama ne kadar sureyle donduruyor. Anormal gibi hissettiğin biy mi var? Babam doktor ya hemen sorarım istersen biraz açık yazarsan

Merhaba hanımlar.size bişey danışmak istiyorum.çocuklarınıza yumurta ve tavuk yediriyormusunuz?9 aylık bi oğlum var.haliyle hergün yumurta yedirmem lazım ama çevrem yedirme kuş gribi salgını varmış diyorlar siz napıyorsunuz merak ettim.şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Ben 6 aydan bu yana bikac gun sarisini deneyerek bida buyun sariyi verdim 9/10 ayliktan sonra beyazi sarisi karisik verdim ben hep rafadan vriyorum... oyle saglikli diye okumustum pismisi yemiyo tukuruyo;:) bulundugun bolgeyede bagli sanirim bende tedirginim ama yumurta olmazsa kahvaltimiz olmaz yemiyo baska bisi tavukta bizim helal kesim satan tanidiktan kuru yolum aliyoruz 6 aydan sonra corbalarina katilir suyu yada 8/9 aydan sonra yedirilir.

[QUOTE=''reyyan87, post: 41043015, member: 338263"]valla şimdiden böyleyse 2 yaşını düşünemiyorum bana neler yapar :)çok teşekür ederim duan için bu ara bende muhammedin çoğu kelimesini anlamıyorum ama olsun

özge merhaba canım yazını tek tek okudum inan o kadar haklısın ki ama şartlar farklı tedaviye başlamak zorundayım burada anlatamadığım nedenler var elimden geldiğince oğluma yetmeye çalışıyorum tabi yetmediğim anlarda oluyor hamilelik zor bir süreç ama olmasını istiyorum tabiki veren rabbim vermese üzülmem nasıl olsa muhammedim var derim planlıyarak gittiğimiz için eşim tatile girecek yaz dönemi eskisi kadar okula gitmeyecek yada muhammed de gidecek okulun çok güzel bahçesi var enerjisini atacak orada :) hakkımızda hayırlısı bende sana dua ediyorum inşallah bu bebişin uslu olur yormaz seni bol bol sütün olur ve uykuyu seven biri olsun :)

ya bu çocuk var ya sinir ediyor beni neden araba tekeri döndürüyor ya bu şeklilde olup normal sağlıklı bebeği olan var mı kızlar çevrenizde korkutuyorlar dr git diyorlar sizce gidiyim mi...[/QUOTE]

Saol canim ins gonlune gore versin rabbim ins olur esin yardim ediyosa ne mutlu bende 3 gun once baya bi kriz gecirince bizimkide melayke suan :)) arada ayar cekmemm gerekiyo:)

Tekerlek donduruyo diye ne bicim komdularin var senin canim ya gorusme sunlarla yada tersle agizlarinin payini ver. Yani ozurlu zeka geriligi yada down sendromlu cocuklarin fiziksel ozelliklerindende belli oluyo farkederdin yani down sendromunda dondurme felan diyolarda oyle olan kuzucuklarinda tipi hep ayni yani bilirdin yani tyutakma sunlari lutfen yada cok takiyosan git doktora ki simdiye kadar illa bi doktor farkederdi
ahh canım kıyamam. çok zormuş hakkatten. birde hamilelik işte. ben böyle bile zor zapdtediyorum emir'i. yalnız balkon olayına çok güldüm. sezon mevzusu.

:))) bi enerji bi enerji zeynebin yazi kisindan betermis :))) en azindan biri karnimda yatinca yatiyo uyuunca uyuyo yiyince doyuyo o mapistan cikinca nabcaz bakalim :))) esimde 3/4 ten sonra yardimci tutariz diyo sigortali filan adamin kafa baya guzel :KK70:

Dun piknige gittik erkenden uyuttum oh dinlencem diye gece bi hortladi 3/4 gordum gerisi ni hatirlamiyorum esim yoktu 2 de yanima aldim ayandan tutum hep o kaciyo ben yatiriyorum :KK43:(( delirrttti beni :'( bu gece nolcak bakalim gun icindede miz mizdi dis gorunmeden basliyo zaten mizirtisi malesef

kızlar selamlar,

hamilelik sonrası saç dökülmesini benim gibi hala yaşayan var mı, kuaföre gittikçe sinir oluyorum hepsi bir seyler diyip ürün satmaya çalışıyor. ama saçım da ciddi dökülüyor yani. eski halimi bilmeyip de beni yeni tanımaya başlayan kişiler doğum sonrası saçın mı döküldü diye soruyor hep. ne yapayım bir akıl verin. doktora gidecem artık

aynı durumdayız ya her zaman 10 da uyuyan çocuk gece 12 de zor uyuyor ağlayarak sabaha kadar 5,6 kere uyanıyor bide ağladı mı kusuyor ağlatmamak için napacağımızı şaşırdık valla
ayy canım emirin abiside öksürerek ağlar, arada kusardı. bebeklikleri zaten kusmakla geçti. oğlum birde gazlıydı. 40 günlükken emekliyordu, gazı çıkınca aynı zamanda kusardı.

Kızlar bugün Zeynep e ayakkabı aldık. Dr tam olarak yurumeye başlamadan ayakkabısız yurutun demişti. Simdi birkaç haftadır yuruyor. Ben de anca fırsat buldum. Butun ayakkabıları denedik olmadı. Köfte ayak. Sonunda flubber diye bir marka bulduk aldık tam oldu ayağına. Duydunuz mu hiç nasıl bir marka

herkese günaydın benim oğlan nezle olmuş sürekli mızmız peşimde ağlayarak dolaşıyo hiç bişey yemiyo ve kusuyo kusan bebek ne kadar zormuş ya ben ensara ayakkabı olarak nıke ve polarisin ortapedik ayakkabısını aldım ikisindende memnunum senin ayakkabı markasını 1,2 kişiden duymuştum rahat diyolardı

Sabah saglik ocana gittim arayip duruyodu ebe kayit oldum kan verdim zor tuttuk zeynebi 5 dakkada kurdesan döktü nabicam hic bilmiyorum bunlarla :KK43: tek gittim zor oldu kimi bulayim her seferinde nabicam bilmiyorum evimi kiraya verip kayinvaldemlerin oradan kiralk mi bulsak diyoruz bilmiyorum pisman olursam diye korkuyorum tek te bakamam korkuyorum zeynep Zor bi cocuk 2. Nasil olcak oda belli degil bilmiyorum kafam vok karisik :KK43:(

h
herkese günaydın benim oğlan nezle olmuş sürekli mızmız peşimde ağlayarak dolaşıyo hiç bişey yemiyo ve kusuyo kusan bebek ne kadar zormuş ya ben ensara ayakkabı olarak nıke ve polarisin ortapedik ayakkabısını aldım ikisindende memnunum senin ayakkabı markasını 1,2 kişiden duymuştum rahat diyolardı
geçmiş olsun canım. bizdede nike var. bir tane daha var ama markası çok bilindik bir şey değil.

Sabah saglik ocana gittim arayip duruyodu ebe kayit oldum kan verdim zor tuttuk zeynebi 5 dakkada kurdesan döktü nabicam hic bilmiyorum bunlarla :KK43: tek gittim zor oldu kimi bulayim her seferinde nabicam bilmiyorum evimi kiraya verip kayinvaldemlerin oradan kiralk mi bulsak diyoruz bilmiyorum pisman olursam diye korkuyorum tek te bakamam korkuyorum zeynep Zor bi cocuk 2. Nasil olcak oda belli degil bilmiyorum kafam vok karisik :KK43:(
ay canım allah yardımcın olsun. canım sen bursanın hangi ilçesinde yaşıyorsun?

kızlar selamlar,

hamilelik sonrası saç dökülmesini benim gibi hala yaşayan var mı, kuaföre gittikçe sinir oluyorum hepsi bir seyler diyip ürün satmaya çalışıyor. ama saçım da ciddi dökülüyor yani. eski halimi bilmeyip de beni yeni tanımaya başlayan kişiler doğum sonrası saçın mı döküldü diye soruyor hep. ne yapayım bir akıl verin. doktora gidecem artık

canım bence doktora git. benim saç dökülmelerimde vardı tiroit çıkmıştı. öğrencimin birinde de aynı problem vardı kız bildiğin kel olacak hastaneye yönlendirdim onu tiroit ve b12 vitamini eksikliği demişler. önce sağlık ocağında bir baktır istersen.

anneler hamilelik, tiroit birde üşütmüşüm. hiç halim yok bugün biraz daha iyiyim. bu arada bişeyler yazın ya özlüyorum sizleri

pınar hanım ben her gün veriyorum yumurta ama yerli yumurta oluyorum bulunduğum yer müsait oğlum çok seviyo çünkü. bu arada aramızda tekrar hamile olnalar var sanırım tebrik ederim umarım planlıdır.:KK73:

selam anneler bişey sormak istiyorum bebişlerin yemeklerini blendırdan geçiriyormusunuz ben ensara püre veriyorum ya biraz katı olunca boğazına kaçıyor sonrada kusuyor yinede eline alıştırmak için veriyorum sizce ne yapmalıyım

canım bence doktora git. benim saç dökülmelerimde vardı tiroit çıkmıştı. öğrencimin birinde de aynı problem vardı kız bildiğin kel olacak hastaneye yönlendirdim onu tiroit ve b12 vitamini eksikliği demişler. önce sağlık ocağında bir baktır istersen.

merhaba cnm, doktordan andevu aldım zaten yarın gidiyorum. ama en son 1 ay önce yaptırdığım rutin check up işlemlerinde çok ayrıntılı bir şekilde kan değerlerime de bakıldı ve b 12 -demir-tsh değerleri normaldi. bakalım doktor ne diyecek. umarım çözüm bulurum.

eskiden o kadar çok saçım vardı ki, 5-6 sene önce sivilce için roaccutane tedavisi görmüştüm, o ilacı kullandıktan sonra azaldı saçlarım. sivilcelerim gitti ama saçlar da gitti :KK43: ben geçmişe dönüp bakınca bu ilaca bağlıyorum.

şu anda da çok kötü durumda deilim çok şükür ama eski gür saçlarımı istiyorum.bir de saçına çok işlem yaptıran birisi değilim, öyle boyam yoktur fön de arada bir çektiririm.

selam anneler bişey sormak istiyorum bebişlerin yemeklerini blendırdan geçiriyormusunuz ben ensara püre veriyorum ya biraz katı olunca boğazına kaçıyor sonrada kusuyor yinede eline alıştırmak için veriyorum sizce ne yapmalıyım

canım selam, yaklaşık 9-10 aylıkken ben de çok zorlanmıştım kızımı taneli yiyeceklere geçirirken. hiç yemiycek zannetmiştim. önüne pirinç pilavı, bulgur pilavı, balık eti, ekmek parçası ya da kıymalı yumurta, pide içi koyduğumda yutuyordu ama çorbasında büyük parçalar varsa öğürüyordu. şimdi çorbasında ya da muhallebisinde iyi pişmiş pirinç,bulgur, şehriye ya da meyve parçaları varsa rahatlıkla yutuyor. iyi pişmiş brokoli, patates, makarna ve erişteyi de yutuyor. hatta leblebi, antep fıstığı gibi yemişleri hafifçe küçültüp önüne koyuyorum onları yiyor.

ama öyle hapur hupur yiyen bir çocuk değil, oldukça zayıf, 15 aylık kontrolünde 9,5 kilo geldi, rutin kan testi yapıldı, her türlü değerine bakıldı, hepsi maşşallah çok iyi. demiri iyi çıktığı için demir ilacını kesin dedi, zaten kesmiştik. d vitamini 1-2 ay daha kullanın dedi. kilosuna takılcak bir durum yok sağlığı yerinde genetik bir durumdur dedi. çocuk yerinde durmuyor zaten 10.5 aylıkken yürüdü. poposu yer görmez sabahtan akşama kadar. biraz otursun diye bebek arabasıyla gezmeye çıkarıyoruz.iştah şurubu falan yazmadı.

ben de kilosunun az olmasına üzülüyorum ama elimde değil, önceden % 50 lik ortalama persentilde oluyordu, şimdi % 35 e düşmüş. ama boy maşşallah % 90 lık persentilde 80 cm i geçti çoktan. kıyafetleri kısa geliyor, 2-3 yaşa göre alıyoruz artık.

Son düzenleme:
ay canım allah yardımcın olsun. canım sen bursanın hangi ilçesinde yaşıyorsun?

Bursada yasiyorum canim kayinvaldem mudanyada oraya mi tasinsak diye dusunuyoruz.. kemalpasaliyim ben orda fogdum buyudIum. Bi ayamizfayamizda gemlikte bursanin heryeri bizim :)))

anneler hamilelik, tiroit birde üşütmüşüm. hiç halim yok bugün biraz daha iyiyim. bu arada bişeyler yazın ya özlüyorum sizleri

Cok gecmis olsun canim benimde hoc halim yok zeynepte 2 azi 4 kopek dosini ayni anda cikariyo cildirmama az kaldi :)))

Bizimki dislerden yemek yemez oldu zorla yiyo ama vorbasina yogurduna ekmek dograrim yer yani meyve puresi yapiyodum ogun olsun diye artik eline veriyorum meyveyisever yEr. Isine gelmeyince tukuruyo yoksa erigi cekirdegiyle yiyo kirazi felan salata kutur kutur yiyo kuru meyve findik fistik ceviz yiyunce yiyo ama lipin gb bizimkide istahsiz ck hareketli 9, 700du 13 aylik 10 olmustur belki :)) herseyi robottan gecmeseydin kesken ccatalla ezseydin alissaydi. SiMdi zorlanirsin catalla ez sonra elune ver yesin disleri vardir artik yer yani hos disi olmayanlar daha guzel yiyolar :)

X