2014 Şubat Anneleri

canım 2. bebek her zaman tecrübedir zeynepte yaptığın hiçbir hatayı bunda yapmazsın zaten iyi bir anneydin daha iyi bir anne olcaksın siteye bakıyım bende merak ettim...

Kizlar facede bebek yapim bakim onarim diye bi site var takip eden var mi? Siyasi gorusleri beni cildirtsada bebekle ilgili seyler ilgimi cekiyo gurupta asla bebeklere ilac kullandirilmiyo d vitamini haric kan ilaviydi gaz damlalariydi tamamen karsilar. Bebekler kendi yicek kendi uyucak 6 aydan sonra gece beslenmesi kesilcek uyku egitimi 4/6 ay arasinda verilcek. Mama verilmicek gag meme gug mmeme yontemiyle emzirme kamplariyla gerekirse tum dunya durucak sadece cocuk anne sutu alicak inek sutune karsilar keci sutu oneriyolar. Kefire cok onem veriyolar. Cocuk somon avokado filan da yicek gb bisuru onerileri var. Ateslenince ilac verilmicek hep ilaca karsilar. Heesey dogal akisla dogal yollarlacozuyolarsinek ilaci bile kkullandirmiyolar o kadar yani

Neyse bu gurupta kefir kardesligi var. Kefirde cocuklarada yetiskinlerede cok faydali organik kefirini cogaltanlar kefir kardesligi yapip ayni ildekilerle paylasiyolar. Bende bursadan birinden isticem ve kefir vericem zeynebe simdi biride yolda onu ordaki felsefeyle buyutmek iztiyorum herseye ilac kakalamak istemiyorum gaz ilaclarnin faydasiz oldugunu masaj ve sevgiyle cozulcegini soyluyolar cidden hangimiz faydagordukki su gaz ilaclarinin:KK43: bu sefer ilk dogdugundan itibaren o bagi kurmak istiyorum zeynepte 52 gun kayinvaldemle kaldik hep o ilgilendi aylarca alisamadik birbirimize ben de oda mutsuz ve depresyondaydik bu sefer ben ilgilenicem srvgi bagini kuricam ilk once ve emzirmeye odaklanicamsadece bakalim iste boyle seyler uyku egitimi de super bakmanizi oneririm hersey var.

Biraz kuralci despot insanlar toplulugu ona takilmayin sadece okursaniz problem olmaz :))) benim gb
bu konuda tamamen sana katılıyorum bebekken ateşi 39.5 oldu soydum yıkadım düşmedi eli felan yana düştü şimdi ben bu çocugu hastaneye götürmeseydim ilaç serum vermeseydiler ne yapabilirdim ilaç gerekliyse kullanırım ama zırt pırt ilaca yüklenmem ve kesinlikle ilacın içeriğini okuyorum,kan şurubunu kışın kullandım ama ara ara yemek yediği dönemde vermiyorum daha çok diş çıkarma dönemlerinde veriyorum çünkü diş=0 yemek bizim için kullandığı kelimeler nennen,baba,bumbum(Su),mama,süüüüü(süt),mu(Muz),attı,gel,gitti,abovvv,atta,düttt aslında ben hangi kelimeyi sık kullanırsam onun üzerine yoğunlaşıyor ve diğerlerini unutuyor sanıyordum sonra bir anda tekrar söylüyor konuşması için bol bol konuş mesela otururken ben oturuyorum bak kalkıyorum şimdi yemek hazırlıyorum gibi beynine kazınıyor bu kelimeler bide bu ara annne anne diye dolanıyor ama herşeye diyor resmen yolda köpek görse anne diyor anlamadım...
Valla bu kadar doğallığa karşıyım. Çocuk ateşlenince ya da diş ağrısı olunca işkence çeksin deyip ilaç vermeyecek miyiz? Ya da evde internet cep telefonu zaruriyken radyasyondan koruyalım mı diyeceğiz. Kullanmayacak mıyız? Evet her şeyin doğalı iyi de. Doktorlar oyle demiyor. Veriyor kan ilacını vitamini... Bir de madem doğallık dedik... Evet sivrisinek ilacı vb. Ben de kullanmadım. Size bir oneri... Bileniniz vardır mutlaka ama ben denedim ile yarıyor. Malum yaz geldi. Artık sivrisinekler çıkar... Bebeğin odasına iki küçük saksı fesleğen koyun. Hiç girmiyor sinekler odaya. Ben Zeynep e mutlaka somon veriyorum haftada en az bir kere. Avakado her meyveye koyarım. Meyvesine caviz ve badem rendelerim. Kefir malmalesef içiremedim. Sut de içmiyor çünkü:KK43: ama hamileyken her gün kefir içerdim

Bu arada doğallık demişken... Kan ilacını bir aydır veriyorum da aslında bizim çocuk doktoru içsin takviye olsun demişti. Ama babam karşı... Çocuk iyi besleniyor ne gerek var dedi. Bilemm belki devam etmem. Siz hangi vitaminleri kullanıyorsunuz? Bir de bebişleriniz hangi kelimeleri soyluyor? Zeynep baba dede kedi anne mama derdi. Şimdi bir tek mama ve baba diyor. Bıraktı o kelimeleri. Israrla annee diyorum yuzume bakıp baba diyor hahaja
günaydın canım biz 6.30 ayaktayız içtimaya çıkırıyoruz sanki....
Ayy en nefret ettiğim ders tarihti lisede ezber işini hiç sevmem benim kafa sayısal seviyo rakamlarla oynasın fonksiyon çözdüm Sudoku mantık oyunları seviyorum. Günaydın herkese bu arada yeni kalktik yeni gün maratona haziriz

Bu arada doğallık demişken... Kan ilacını bir aydır veriyorum da aslında bizim çocuk doktoru içsin takviye olsun demişti. Ama babam karşı... Çocuk iyi besleniyor ne gerek var dedi. Bilemm belki devam etmem. Siz hangi vitaminleri kullanıyorsunuz? Bir de bebişleriniz hangi kelimeleri soyluyor? Zeynep baba dede kedi anne mama derdi. Şimdi bir tek mama ve baba diyor. Bıraktı o kelimeleri. Israrla annee diyorum yuzume bakıp baba diyor hahaja
diği kelimeler: anne, baba, abla, süt, birde köpeğe hav diyo. gel, git.

Canim bende hepsini yapamam zaten suan ilac kullaniyoruz hatta :KK43:(

Bizimki anne diyo herkeze isteyinca baba diyo emine diyo ailemizde emine yok nerden ogrendi bilmiyoruz ayse diyo bebeginin adi kediye acayip giggg diyo ama aba mamm dede isteyince fiyo bugra busra demeye calisiyo abi demiyo abilerede aba diyo :) herkeze anne diyo bide cok sinir bozucu onu bi seslenme amaci olarak kullaniyo :))

Haksever sen de mutlaka kefir iç ceviz balık avakado ihmal etme. Çorekotu koy mutlaka yediklerine. Ben hamileyken ayva çok istemişti canım. Şimdi olsa hayatta yemem:) ne enteresan :)

Sen baya iyi beslenmissin avakado somon yok ki bizim yakin marketlerde aliskanligimizda yok hic yemedim desem dogrudur sanirim ananasti bi kere denemistik asitli bisidi :)) buyuk markete gidince bi alayim bali buzlu mu aluyosun somonu nasil pisiriyosun canim

Haksever hamileymişsin tatlım.hayırlı olsun.sağlıkla kucagına al inşşallahh :))

Oyleymisim evet saol canim nasilsin

Canim bende hepsini yapamam zaten suan ilac kullaniyoruz hatta :KK43:(

Bizimki anne diyo herkeze isteyinca baba diyo emine diyo ailemizde emine yok nerden ogrendi bilmiyoruz ayse diyo bebeginin adi kediye acayip giggg diyo ama aba mamm dede isteyince fiyo bugra busra demeye calisiyo abi demiyo abilerede aba diyo :) herkeze anne diyo bide cok sinir bozucu onu bi seslenme amaci olarak kullaniyo :))

Sen baya iyi beslenmissin avakado somon yok ki bizim yakin marketlerde aliskanligimizda yok hic yemedim desem dogrudur sanirim ananasti bi kere denemistik asitli bisidi :)) buyuk markete gidince bi alayim bali buzlu mu aluyosun somonu nasil pisiriyosun canim

Oyleymisim evet saol canim nasilsin
Somonu biraz suda haşlıyorum içine birazcık kekik biber domates koyuyorum. Tadı çok değişmesin diye. Xunku çocuk her şeyin tadını bilsin. Yazın t aze taze alıyordum da şimdi balık sezonu kapandı diye bulunmuyor. Buyuk marketlerden alıp kucuk poşetlere bir öğüın yiyiceği kadar koyuyorum. Çıkarıp haşlıyorum. Zaten buzlıkta 6 ay duruyor. Çok da severek yiyor. Balığı ihmal etmemek lazımmış. Zaten hemen pişiyor

Somonu biraz suda haşlıyorum içine birazcık kekik biber domates koyuyorum. Tadı çok değişmesin diye. Xunku çocuk her şeyin tadını bilsin. Yazın t aze taze alıyordum da şimdi balık sezonu kapandı diye bulunmuyor. Buyuk marketlerden alıp kucuk poşetlere bir öğüın yiyiceği kadar koyuyorum. Çıkarıp haşlıyorum. Zaten buzlıkta 6 ay duruyor. Çok da severek yiyor. Balığı ihmal etmemek lazımmış. Zaten hemen pişiyor
Yazın demişim... :) kışın yazacaktım yanlış olmuş. Yazın balık nerde:)

Kizlar facede bebek yapim bakim onarim diye bi site var takip eden var mi? Siyasi gorusleri beni cildirtsada bebekle ilgili seyler ilgimi cekiyo gurupta asla bebeklere ilac kullandirilmiyo d vitamini haric kan ilaviydi gaz damlalariydi tamamen karsilar. Bebekler kendi yicek kendi uyucak 6 aydan sonra gece beslenmesi kesilcek uyku egitimi 4/6 ay arasinda verilcek. Mama verilmicek gag meme gug mmeme yontemiyle emzirme kamplariyla gerekirse tum dunya durucak sadece cocuk anne sutu alicak inek sutune karsilar keci sutu oneriyolar. Kefire cok onem veriyolar. Cocuk somon avokado filan da yicek gb bisuru onerileri var. Ateslenince ilac verilmicek hep ilaca karsilar. Heesey dogal akisla dogal yollarlacozuyolarsinek ilaci bile kkullandirmiyolar o kadar yani

Neyse bu gurupta kefir kardesligi var. Kefirde cocuklarada yetiskinlerede cok faydali organik kefirini cogaltanlar kefir kardesligi yapip ayni ildekilerle paylasiyolar. Bende bursadan birinden isticem ve kefir vericem zeynebe simdi biride yolda onu ordaki felsefeyle buyutmek iztiyorum herseye ilac kakalamak istemiyorum gaz ilaclarnin faydasiz oldugunu masaj ve sevgiyle cozulcegini soyluyolar cidden hangimiz faydagordukki su gaz ilaclarinin:KK43: bu sefer ilk dogdugundan itibaren o bagi kurmak istiyorum zeynepte 52 gun kayinvaldemle kaldik hep o ilgilendi aylarca alisamadik birbirimize ben de oda mutsuz ve depresyondaydik bu sefer ben ilgilenicem srvgi bagini kuricam ilk once ve emzirmeye odaklanicamsadece bakalim iste boyle seyler uyku egitimi de super bakmanizi oneririm hersey var.

Biraz kuralci despot insanlar toplulugu ona takilmayin sadece okursaniz problem olmaz :))) benim gb

tam benim kafadanmış bunlar, ben de doğal yaşam delisiyim. ama çok uçta yaşamıyorum, her şey kararında olmalı.
bu arada kızlar bizim ufaklığın sağ taraf üst ve alt 2 tane azı dişi patladı, yavrum 2 aydır çekiyordu. sıradakiler gelsin şimdi...

deniz balığı bulunmuyor artık, somon alıyoruz biz de arada, kendimiz de yiyoruz...

evet canım ben de ilk 3 ay depresyondaydım, bebeğimle yakınlık kuramamıştım nedense...üstelik nedeyse tüm gün kucağımdaydı...ayy çok kötü günlerdi...tekrar çocuğum olursa o hataları yapmıycam inşallah.. sen de 2.de daha iyi olacaksın bak görürsün

evet canım ben de ilk 3 ay depresyondaydım, bebeğimle yakınlık kuramamıştım nedense...üstelik nedeyse tüm gün kucağımdaydı...ayy çok kötü günlerdi...tekrar çocuğum olursa o hataları yapmıycam inşallah.. sen de 2.de daha iyi olacaksın bak görürsün
aynen bende 40 gün depresyondaydım canım ay sürekli ağlıyordum hemde benim 3. çocuk 12 sene aradan sonra bende acemi anne oldum galiba

Valla ben de ilk 3 ay depresyondaydım sürekli ağlıyordum. Ailem destek oldu Allahtan.. O zaman kendimi yalnız hissediyordum. Sanki sadece ben yaşıyormuşum gibi geliyordu. Bakıyordum etrafımda anneler çok rahattı... herkes bebeğin en zor zamanları yürümeye başladığı zaman diyor. Hiiiç de zor değil... En zor zamanları doğduğu zamanlar ilk 3 ay idi.

Ayy en nefret ettiğim ders tarihti lisede ezber işini hiç sevmem benim kafa sayısal seviyo rakamlarla oynasın fonksiyon çözdüm Sudoku mantık oyunları seviyorum. Günaydın herkese bu arada yeni kalktik yeni gün maratona haziriz
kişiden kişiye değişebiliyor canım ama ben öğrencilerime asla ezber sormam. mantığını kavradığı zaman işine yarar ezberi yarın unutur. bu yüzden benim dersler baya bir gürültülü geçiyo:)) sudokuyu bende seviyorum, insan içinde kayboluyor. bu yüzden uzun yolculuklarda yanıma aldığım en kıymetlilerdendir.:))

canım allah yardımcın olsun. tüm sınıf erkek.
evet canım çocuklar soruyo hocam çocuğunuz var mı var diyorum onlarda kız mı erkek mi diyolar bende benim kızım yok oğullarım var diyorum.lise 1 olduğu için fazla sorun değil 3 ve 4 de fenalaşıyorlar. şimdi tek dertleri top oynasınlar, kızlara baksınlar, face de takılıp geçecek kadar not alsınlar:))) 3. sınıftan itibaren karşı çıkmalar, otorite olma problemleri başlıyor. yani erkek anneleri işimiz zor:))

canım harikasın:))

tam benim kafadanmış bunlar, ben de doğal yaşam delisiyim. ama çok uçta yaşamıyorum, her şey kararında olmalı.
bu arada kızlar bizim ufaklığın sağ taraf üst ve alt 2 tane azı dişi patladı, yavrum 2 aydır çekiyordu. sıradakiler gelsin şimdi...canı
m gözünüz aydın. rahatladınız artık.

Herkese gunaydiiiiin. Tam 4 tane azi disimiz oldu. Gelsin bakalim siradaki kopek disleri. Korkmuyoruz sizdeeeeeen :KK66:)
Aman ne zormus bu disler. Bu sabah da 6:15 de kalktik. Simdi devirdi totoyu uyuyor sipa :KK66:
Kizlar Yasakhayal, Taube nerelerdeler, hic ugramadilar ?

Kizlar malum havalar isindi, bebislere gunes kremi kullaniyor musunuz? Hangi markalari tavsiye edersiniz. Dr kontrolumuze daha var. Gecen yil bisey kullanma demisti ama simdi surekli parkta acik havadayiz. Tavsiyelerinizi bekliyorum..

Kizlar malum havalar isindi, bebislere gunes kremi kullaniyor musunuz? Hangi markalari tavsiye edersiniz. Dr kontrolumuze daha var. Gecen yil bisey kullanma demisti ama simdi surekli parkta acik havadayiz. Tavsiyelerinizi bekliyorum..
günaydın canım dişleriniz hayırlı olsun bizde diş sıkıntısı ile uğraşıyoruz hiç yemek yemiyor sürekli mızmız ben krem kullanmıyorum daha doğrusu burda kremlik hava yok :)

Sadece hasliyosun yani bide kac dakika canim :) kefiri kendin mi yapiyodun nasil yapiyodun bide senden tarifini alayim. Ben kefirden korkuyorum icinde canli seyler var diye midem almiyo bikere denemistim icemedim bu sefer kizim icin ve hamislik icin zorlucam :))

X