2015 kasim bebeklerinin yeni cicileri

Mamajoo hediye geldi çok beğendim, su an e bebek , joker gibi mağazalarda hediyeli satılıyor. Pes diye bir malzemeden yapılmış, plastik değil , sağlıklı bir madde.

Avent kendim almıştım 2li yenidoğan.

Cam biberon almadim, kullanışlı bulmuyorum, sağlıklı olduğu doğrudur elbette.

cam biberonu niye kullanışlı bulmuyorsunuz? aventin malzemesi ne peki?

Ben Avent Yenidoğan setini ve Dr.Browns doğal akışlı biberon aldım ama boşu boşuna mı aldım diye düşünüyorum şimdi.Biberon verince bebekler memeyi emmek istemeyebiliyorlarmış.Eee o Zaman ne yapacağım ben bunlarla diye düşünmeye başladım. ?

ben de almamayı düşünüyordum bu yüzden hiç araştırma da yapmadım ama hasteneden istediler bi de ucu slikon olmasın dediler ne alacağımı bilemedim dr browns doğal akışlı iyi diye duymuştum

cam biberonu niye kullanışlı bulmuyorsunuz? aventin malzemesi ne peki?

Cam biberonu bebeği olan arkadaşlarım önermedi. Çok agir olduğunu ve bebegin elinden atarak kırdığını söylediler.
Avent in malzemesi PP yazıyor, plastik aslında ama daha az zararlısı diye okudun. Mamajoo ise PES denen sağlıklı bir malzemeden.

ben de almamayı düşünüyordum bu yüzden hiç araştırma da yapmadım ama hasteneden istediler bi de ucu slikon olmasın dediler ne alacağımı bilemedim dr browns doğal akışlı iyi diye duymuştum

Mamajoo hediye geldi çok beğendim, su an e bebek , joker gibi mağazalarda hediyeli satılıyor. Pes diye bir malzemeden yapılmış, plastik değil , sağlıklı bir madde.

Avent kendim almıştım 2li yenidoğan.

Cam biberon almadim, kullanışlı bulmuyorum, sağlıklı olduğu doğrudur elbette.
Canım hayırlı olsun biberonunuz sağlıklı günlerde kullansın kuzucuğun
Pes için söylediğin yanlış bilgiyi düzeltmek istedim pes de bir plastik maddedir zaten başında poli kelimesi olan herşey sunidir...
Bu tip biberonların farkı bisfenol a grupları ile bağlanmamış olmalarıdır
Bu da sağlık açısından daha kabul edilebilir olmasını sağlar
Ama üstüne basa basa ifade etmek gerekir pes pp bunlar hep plastiktir

Canım hayırlı olsun biberonunuz sağlıklı günlerde kullansın kuzucuğun
Pes için söylediğin yanlış bilgiyi düzeltmek istedim pes de bir plastik maddedir zaten başında poli kelimesi olan herşey sunidir...
Bu tip biberonların farkı bisfenol a grupları ile bağlanmamış olmalarıdır
Bu da sağlık açısından daha kabul edilebilir olmasını sağlar
Ama üstüne basa basa ifade etmek gerekir pes pp bunlar hep plastiktir

Doğrudur canım, iste ne bileyim aldık gitti :)

bende cam biberon tercih ettim saglikli oluyo diye bebis artik kas yapar:KK48:

Bana da daha sağlıklı diye cam biberon kakaladılar satış sırasında, dr bilmemkimdi unuttum markası, 40 lira civarı bayıldım. Ağırdı epey.

Hani eskiden çocuklara gözlüğü kırmasın diye boyundan ip/zincir takarlardı ya ben de biberonu boynuna iple asarım artık kırmasın diye :KK53:
40 küsür lira yahu, daha ben 40 liralık su bardağıyla su içmemişimdir şu fakir hayatımda :KK53::KK53:

Doğrudur canım, iste ne bileyim aldık gitti :)
Alıyoruz mecbur başka alternatif yok sonuçta
Bebekken cam biberonu zaten biz tutup içiriyoruz kendi tutmaya başlayınca bir süre memnun kalıyoruz ama atma huyu gelişince ortada biberon kalmıyor :)
Her markayı denedim en kullanışlısı chicco seyehat biberonu geldi evde 3 adet mevcut değişe değişe kullanıyoruz
Nuk biberon temizleyicisi ile yıkıyorum tertemiz oluyor
Avent daha üst segment üretimler yapıyor
Dr brown yenidoğanda ideal tabi anne memesi şeklindeki nuk baştacı
Evi biberon dkkanına çeviriyor insan zamanla

Kızlar Haramidereye 2 katli e bebek açılmış. Yol üstuydu uğradık, ferah ve bebeklerle gidilip onların oyuncak vs seçmesine imkan tanıyabilecek ölçüde geniş bir mağaza. Gitmişken birkaç şey aldık.
Depend tek kullanımlık külot 10lu.
Sivi biberon temizleyici jel.
Tulum, citcitli, çıngıraklı corap.

P_20150926_150015_LL.jpg

Bana da daha sağlıklı diye cam biberon kakaladılar satış sırasında, dr bilmemkimdi unuttum markası, 40 lira civarı bayıldım. Ağırdı epey.

Hani eskiden çocuklara gözlüğü kırmasın diye boyundan ip/zincir takarlardı ya ben de biberonu boynuna iple asarım artık kırmasın diye :KK53:
40 küsür lira yahu, daha ben 40 liralık su bardağıyla su içmemişimdir şu fakir hayatımda :KK53::KK53:

selam kızlar bayadır giremiyorum siteye. ama bu biberon konusu için şunu söyleyebilirim kuzemin yemi doğum yaptı 2 aylık bebeği avent yenidoğan seti almıştı aventin emziğinin anne memesine yakın olduğu söyleniyor ama benim gördüğüm sadece şekil olarak yakın akış olarak alakası yok kendi elinle sık hemen süt geliyor. sonuç olarak bebeği meme emmeyi 1-2 çektikten sonra bırakıyor ve biberondan içmeği tercih ediyor zorlanmadığı için. ben medela calma biberon aldım henüz denemedik haliyle ama ben denemek için içine su doldurdum emzik kısmına su dolmuyor bebeğin çekmesi gerekiyor.

Yok cnm yapmıcam tül zaten. Ben ınstagramdan yaptircam. Bi kaç yer var takibimde 50 tanesi 15 tl fln oluyo 1 hafta suruyomus
Hangi grup o , ismini yazar misin bana, hatta resim vs varsa?
Ben de 60 tane bebek puseti olan_tullu_miknatisli_tuylu_lavantali bebek sekeri yapayim dedim. Hatta sabun yapacaktim ama cok agirlastim o kadar vakit ayiramayacagim.

Bisey daha sorcam,
Bebek sekerini, hediyeliklerini hastane odasinda mi yoksa bebek mevlidinde mi dagitacaksiniz? Yada bi sepete koyup yakin cevrenize mi vereceksiniz sadece?
Ben kararsizim da. 60 tane yeter mi bilemedim.
Sen napmayi dusunuyorsun?

Hangi grup o , ismini yazar misin bana, hatta resim vs varsa?
Ben de 60 tane bebek puseti olan_tullu_miknatisli_tuylu_lavantali bebek sekeri yapayim dedim. Hatta sabun yapacaktim ama cok agirlastim o kadar vakit ayiramayacagim.

Bisey daha sorcam,
Bebek sekerini, hediyeliklerini hastane odasinda mi yoksa bebek mevlidinde mi dagitacaksiniz? Yada bi sepete koyup yakin cevrenize mi vereceksiniz sadece?
Ben kararsizim da. 60 tane yeter mi bilemedim.
Sen napmayi dusunuyorsun?

cnm ben instagramdan ''etiketbasimi'' kişisinden aldım. 50 tanesi 15 tl. ben 100 tane yapcam. hastanede vermicem. eve gelene vercem. bakalım mevlüde artarsa veririm. artmazsa da mevlütte normal bi çikolata alır veririm napıyım.

bende kuş şeklinde keçeden magnet yaptım 90 tane, onun haricinde 50 tane bebek şeklinde sabun yaptıracağım. birde çikoloata ve draje alacağım bunları hastanede vereceğim kalanlarıda eve gelenlere veriririm.

Ben de görünce çok sevmiştim.
Bunlar da son aldıklarım, artık bebek giysisi almayacağım.

Telsiz ve çamaşır Yıkama filesini e-bebek'ten aldım.Diğerleri Tchibo'dan , organik ürünler diye aldım.

Canım organik ve pamuklu olanları beğendin mi?
Kumaşları nasıl kalın mı?
Kışa uygun mu sence?

Anladım canım, evdekiler de öyle , biraz kadife gibi polar gibi bir şeyler mi alsam dedim de.
Onlar da çok terletir gibi gelmişti bana , bebek de rahatsız olur belki,ben almadım ama dışarı çıkarken olabilir.Evde battaniyeye sararız,battaniye örteriz

Arkadaslar merhaba,
Hastane seti olarak 12 parcali bu setten aldim ikizlerime. Ayrica mevlut takimi da cikmis oldu icinden. Cok cok begendim,bugun geldi kargodan. Simli_satenli. Nasil sizce??

Eklentiler

• 20151003_142730.jpg
    20151003_142730.jpg
    106,2 KB · Görüntüleme: 266
  • WEBPAGE_20150831_144820.jpg
    WEBPAGE_20150831_144820.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 238
Arkadaslar Merhaba ben mobilya besik aldim kızıma ancak icinde yatak yok henüz mobilya besik alanlar nasil yatak aldınız yayli yatak alacaktim e bebekten gorevli cocuk bu olmaz ilk aylarda dedi incecik oyun parkı yatağı gösterdi alalim diye ama bana cok ince geldi o. Annem de sert sunger yatak yaptirayim ben sana diyo bilemedim ki fikirlerinize basvuruyorum

Arkadaslar Merhaba ben mobilya besik aldim kızıma ancak icinde yatak yok henüz mobilya besik alanlar nasil yatak aldınız yayli yatak alacaktim e bebekten gorevli cocuk bu olmaz ilk aylarda dedi incecik oyun parkı yatağı gösterdi alalim diye ama bana cok ince geldi o. Annem de sert sunger yatak yaptirayim ben sana diyo bilemedim ki fikirlerinize basvuruyorum
Ben beşik içinyün yatak yaptırıcam ne yumuşak ne de çok sert, sünger deniyor ama içime yün sinecek, bazı doktorlar yün de diyor çünkü

X