2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    315
Hangi yayin guzel bu aylar icin link var mi
Bu aylar için değil valla 2-4 yaş için 😄
Ben gene linkleyeyim istersen . Özlem Durhat olarak yazar aratınca da çıkıyor canım. Yaz sil kitapları bunlar. Silgili kalemiyle geliyor. Yazıp yazıp siliyorlar. Uzun uzun kullanır diye düşündüm. 2 tanesini linkliyorum bu kitaplardan 9 tane var, bilginiz olsun
Çocuk Akademi Yaz Sil Serisi- Zeka Oyunları - Özlem Durhat
Çocuk Akademi Yaz Sil Serisi- Çizgi Çalışmaları - Özlem Durhat

Bir de bence, ren çocuk yayınlarının okuma kitapları güzel. Tanesi 97 lira. Onlar da 5 kitap 150 tl olarak gelmiş. Onlara da bakabilirsiniz isterseniz

Ay canım biz senle konuştuk kendi kendine iki gündür 4 saatte bir içiyor, uyku süresi de artti öyle olunca
Aksam 20 , 120
Gece 1, 90ml
Gece5 180 ml
Sabah8 120ml
Öğlen 12 120 ısıtılmış
Oglen 2 90ml
Oglen 4 60ml
Aksam 6 60 ml
Ama mesela aksam20de verdigim 120yi aynı anda içmiyor saat22ye kadar içiyor
Bunun duzelmesi sart :/ biz 120 2 bucuk saat seklinde duzenleyebildik az bucuk ta 150 yapsam mi diyorum diyorum

Bu aylar için değil valla 2-4 yaş için 😄
Ben gene linkleyeyim istersen . Özlem Durhat olarak yazar aratınca da çıkıyor canım. Yaz sil kitapları bunlar. Silgili kalemiyle geliyor. Yazıp yazıp siliyorlar. Uzun uzun kullanır diye düşündüm. 2 tanesini linkliyorum bu kitaplardan 9 tane var, bilginiz olsun
Çocuk Akademi Yaz Sil Serisi- Zeka Oyunları - Özlem Durhat
Çocuk Akademi Yaz Sil Serisi- Çizgi Çalışmaları - Özlem Durhat

Bir de bence, ren çocuk yayınlarının okuma kitapları güzel. Tanesi 97 lira. Onlar da 5 kitap 150 tl olarak gelmiş. Onlara da bakabilirsiniz isterseniz
Bu aylar icin ilk kitaplarim gibi bir seyler aldin mi peki

Bu aylar icin ilk kitaplarim gibi bir seyler aldin mi peki
Şu an sadece bebek üniversitesinin kitapları dikkatini çekiyor. Onlar da indirimde değiller canım. Normal okuma kitaplarını da güzel dinliyor , sayfalarına öyle bakınıyor kendince. Onlardan da küçük bay ve bayanlar serisini günlük okuyoruz biz

Ve bu rapor da parayla satiliyor birilerine haksiz gelir olusturuyor oyle mi? Donem ortasi baslaman ogrenci icinde ogretmen icin de sikintidir tabi ki haklisiniz.Ama bunu cozumu keske rapor bulmaya calismak vs olmasa..Ulkemizin korkunc uygulamarindan biri daha o zaman.

Bizim de 8 hafta dogum iznimiz.8 haftalik bebek kime birakilir nasil birakilir?O yuzden bizde de herkes ucretsiz aliyor,heyet raporu vs kabul olmuyor sanirim hic alan duymadim.Bu arada ucretsiz izinde sadece maassiz degil sigortasiz da kaliyoruz ,terfi suremiz vs de uzuyor, tam anlamiyla dimdizlak kaliyoruz yani😅
İşte devlet memuru olmanın artısı bu özlük hakları. Biraz mal olduğum için eşimin yurt dışına taşınma tekliflerini hep ‘ben devlet memuruyum, memuriyetimi, emekliliğimi yakamam’ diye reddettim 😂

Ay canım biz senle konuştuk kendi kendine iki gündür 4 saatte bir içiyor, uyku süresi de artti öyle olunca
Aksam 20 , 120
Gece 1, 90ml
Gece5 180 ml
Sabah8 120ml
Öğlen 12 120 ısıtılmış
Oglen 2 90ml
Oglen 4 60ml
Aksam 6 60 ml
Ama mesela aksam20de verdigim 120yi aynı anda içmiyor saat22ye kadar içiyor
Bugun ılk kez 120 verdım ben de, kustu birazını..

Eklentiler

• Screenshot_20240419_151842_com.hp.babyapp.jpg
    Screenshot_20240419_151842_com.hp.babyapp.jpg
    43,1 KB · Görüntüleme: 21
Şu an sadece bebek üniversitesinin kitapları dikkatini çekiyor. Onlar da indirimde değiller canım. Normal okuma kitaplarını da güzel dinliyor , sayfalarına öyle bakınıyor kendince. Onlardan da küçük bay ve bayanlar serisini günlük okuyoruz biz
Kucuk bay bayanlar bıttı bızım, bak bunu aldım,bu ara bunu okuyoruz, 10 kitap 139 lıra

Kucuk bay bayanlar bıttı bızım, bak bunu aldım,bu ara bunu okuyoruz, 10 kitap 139 lıra
40 kitabını aldım o serinin ben. Aralarda başka kitaplar da kullanıyoruz. İş bankası kültür yayınlarının da kitapları güzel. Bazen de tekrar aynı kitaba dönüyoruz…
Favorilemiş bırakmışım. Bunu da alayım bari 😄

40 kitabını aldım o serinin ben. Aralarda başka kitaplar da kullanıyoruz. İş bankası kültür yayınlarının da kitapları güzel. Bazen de tekrar aynı kitaba dönüyoruz…
Favorilemiş bırakmışım. Bunu da alayım bari 😄
Kitaplık da aldınız mı, ben kiracı oldugum ıcın bekletiyorum

Bızım ust komsu salyası artmıs 1bucuk 2 aya gelır dedı, ben de dedim hatta o kadar uzun mu cekecek bu sancıyı 😔
İlac kullanmıyoruz, 4.ay kontrolunde sorarım bişey kullanmak gerek mı dıye
Kuzum salyası artsa da 1 yaşında bile gelebiliyor. Salyanın miktarı da malesef dişin ne zaman geleceği konusunda belirti vermiyor 😕 Osman gönülal ın diş videosunu izledim geçenlerde. Jelli diş kaşıyıcıları buzluğa atmak, temiz bezi buzluğa atmak, ellerimizi yıkadıktan sonra soğukken bebeğin diş etlerini biraz ovalamak, mecbur kalınırsa zeytinyağı ve karanfil , o da olmazsa jeller var ama jelleri pek önermiyoruz diye söylüyordu. Daha çok soğuk kompleks öneriliyor yani 😕

Kitaplık da aldınız mı, ben kiracı oldugum ıcın bekletiyorum
3 raf olarak olanlardan almıştım kendimi bilmiyormuş gibi 😄 şimdi yetmiyor. Haftalık kitaplarını beşiğin ayak ucuna koyup, oradan seçiyorum. Bazılarını oyuncak çekmecesi almıştım. Ona kaldırdım. Bazıları kendi kitaplığımda😄🤦🏻‍♀️ 5-6 raflı ahşap olanlardan almak istiyorum bir ara. Şimdilik oyuncak dolabını falan doldurduk, idare ediyoruz. Edemeyince alacağım artık 😄

Kızlar selam oğlum buay sadece 600 gram almis 4 aylık sütüm azalmış sanırım sizde var mı böyle bir durum şuan kilosu 6700

3 raf olarak olanlardan almıştım kendimi bilmiyormuş gibi 😄 şimdi yetmiyor. Haftalık kitaplarını beşiğin ayak ucuna koyup, oradan seçiyorum. Bazılarını oyuncak çekmecesi almıştım. Ona kaldırdım. Bazıları kendi kitaplığımda😄🤦🏻‍♀️ 5-6 raflı ahşap olanlardan almak istiyorum bir ara. Şimdilik oyuncak dolabını falan doldurduk, idare ediyoruz. Edemeyince alacağım artık 😄
Duvara monte olmayan bısey almalıyım ben de, boyle sepet gıbı kulplu bısey gormustum ınstada bırınde

Kuzum salyası artsa da 1 yaşında bile gelebiliyor. Salyanın miktarı da malesef dişin ne zaman geleceği konusunda belirti vermiyor 😕 Osman gönülal ın diş videosunu izledim geçenlerde. Jelli diş kaşıyıcıları buzluğa atmak, temiz bezi buzluğa atmak, ellerimizi yıkadıktan sonra soğukken bebeğin diş etlerini biraz ovalamak, mecbur kalınırsa zeytinyağı ve karanfil , o da olmazsa jeller var ama jelleri pek önermiyoruz diye söylüyordu. Daha çok soğuk kompleks öneriliyor yani 😕
Çok güzel bilgiler, yazdım aklıma 🙏🏻😊

X