2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Sohrab Sohrab yukarda benlerini aldırcagını yazmıssın hatırladıgım kadarıyla sen ankaradaydın.ben de aldırıcam da nerde aldırsam bilemedim hamilelikte çıktı gözümün altında bikaç tane. Devlet hastanelerinde plastik cerrahi olmuyor pek üniversite ve şehir hastanelerinde de asistan yapıyor güvenemiyorum sen nerede aldırdın zor oldumu iz kalırmıymış

Kızlar bebeklerinizi yıkarken kese lif vs kullanıyor musunuz? Ben hala sadece su döküyorum.
Ben sunger kullaniyorum.Ama duzenli degistitmek gerekiyormus galiba onu daha hic degistirmedim :/
Yok yüzüstü dönmüyor benimki niyeti iyi ama ayak gitmiyor 😂 yan dönüp c şeklinde takılıyor. Dün jimnastik matında fıldır fıldır hareket etti mattan çıkıp parkeye doğru hareketlendi 😅

Arkadaşım anne sütünden yapmış zamanında yoğurdu. Katı diyet yapıyordun zaten sütünden alerjik olmaz sağdığından mayalarsın 🙏🏻
Bu kadar cok sutu olanlara🧿Benimkinden yogurtluk falan olmaz😅
Ben cok uzun zamandir sagmiyordum bi sagayim dedim 30 cikti .
S sunshine__ 6 ayın hepsını cektım😊
Ay cok sagooool

Biz 10 gun sonra 6 ay olucaz ama bırakmadık. İçindeki yenidoğan yastığını çıkardım rahat ediyor şimdilik bu şekilde. Sığmamaya başlayınca bırakırım bana çok hüzünlü geliyor puseti bırakmak 🥹 arabada oto koltuğuna oturuyor benimki
Biz ayniyiz galiba sizinle gun olarak😊
Ben de pedi cikardim cok cok rahat sigiyor daha sigar 1-2 atly diye düşünüyorum
Yeni bıraktım ben ayaklar sürekli dışarda kalıyordu bizim bi de oto koltuğu aldık artık ona koyacağım. Ama puset rahatlık geçen oto koltukta uyudu bebiş kucağıma alıp eve çıkana kadar uyandı. Puset olsa uyanmama ihtimali var 😂 ama tabii bundan sonra böyle olacak arabasına koydum daha rahat seyrediyor her yeri
Puset kesinlikle cok rahat.Biz arabada da ayni puseyi kullaniyoruz.Puseti birakinca otokoltugu da alman lazim olcak bi de😊
Ben kullaniyorum sungeri de cikarmadim 😂
Cikar artik ya vakti gelmistir😊
Sağa sola düşmüyorsa oturt canım. Benimki düşer sanki.
Duser ya eger cok siki sabitlemezsem 😅
Puset dediğin araba koltuğu mu? Onu fırlattım attım ben ya bildiğin bebek arabasına koyuyorum 3.5 aydan beri, 60 derecelik açı ile eğik yatırıyorum. Doktor onay verince öyle yapmıştım
bizimki de 6. Ayda gecceksiniz dedi ama bilmiyorum iste her 6 aylik bebek ayni degil ki 😊

Sohrab Sohrab yukarda benlerini aldırcagını yazmıssın hatırladıgım kadarıyla sen ankaradaydın.ben de aldırıcam da nerde aldırsam bilemedim hamilelikte çıktı gözümün altında bikaç tane. Devlet hastanelerinde plastik cerrahi olmuyor pek üniversite ve şehir hastanelerinde de asistan yapıyor güvenemiyorum sen nerede aldırdın zor oldumu iz kalırmıymış
Sanatoryumda aldırdım canım çok tatlı bir doktor var, ama 1bucuk ay sonraya gun almıstım, cok kısa surdu, hemen randevu bulursun, plastik cerrahi, hemen git 1 aya ancak gun verir
Krem verdi, 3 ay boyunca sabah aksam kullanıcam ız kalmasın diye, bı de mutlaka gunes kremı kullan dedi, benımkı siyah bendi 2 dk da bıttı

Ay doğduğundan beri ilk kez tüm gün kaka yapamadı
Gündüz uykuları da kötüydü bugün
Şu an da çok huzursuz salyası çok arttı ve sürekli sol kulağını çekiştiriyor.
Diş sıkıntısı mıdır bu?
Öneriniz var mı rahat uyuması ve kaka yapması için ne yapabilirim
Kulağında bişi olmayabilir, benim
Bebeğimde hep sağ kulağını tutuyordu bi ara, doktor dedi ki, kendisine huy edinmiş çünkü bir şey yok 😅 kaka yapması için de, bisiklet sürer gibi yap bacaklarını ve karnına saat yönünde masaj… bir de ben altını açıp poposunu siliyorum iç tarafını hafif baskı yaparak, sanki daha kolay yapıyor gibi… ek gıdaya başladıysan armut suyu, püresi 1-2 bebek kaşığıyla verebilirsin…

Editliyormus gibi yap, düzenle, hepsini sil,
Öyle oluyor galiba…
Ayrıca doğru bulmuyorum avukata vs gitmelerini, ne var sanki insanlar birbirine yardımcı olsa… çok seviyor millet avukat vs 😅😅😅
Böyle bir şey için neden gidiliyor ki kötü bir şey değil aslında nelerin yasak olduğu konusunda fikrimiz yok açıkcası

Kızlar kızımın kafası sürekli terliyor.Çarşaf sırılsıklam oluyor,napabilirim bilmiyorum,şimdi müslin serdim çarşafın üstüne.sizde durumlar nasıl?

Pinterestte “ mergonse” kullanıcı isimli biri hep ek gıda tarifleri paylaşmış. Kitap alıntılarından. Bu çocuk aç, bırak kendi yesin, acıkınca yer…başka tarifler… hep bebek ek gıda uzerine. Bakılmasında fayda var. Özellikle o gözüme carptı benim 😄

X