2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    249
Kızlar bebeklerimizin odasını ne zaman ayıracagiz ben şimdiden endişeliyim çok sık uyanıyor ve ağlıyor birde onu orda tek başına bırakamam gibi geliyor 🥺🥺🥺
Yok ben de hiç bırakamam şu an. Zaten ilk uyanışından sonra yanımızda yatıyor sürekli uyanıp emdiği için. Bana çok erken geliyor henüz.

Kizlar hayırlı günler bebeğim 8 aylık oldu kilosu 7.800 gram boyu da 72 cm ,bana kilosu az gibi geliyor, normalde çok hareketli sürünüyor, yurutecte çok zaman geçiriyor ondan mı acaba kilo aldiramiyorum

Bizimki de ne yese anında kakasını yapıyor bazen ishal gibi sulu bazen normal, onun dışında bizde de ateş vs yok, eskiden günde 1 defa yapardı şimdi 4 e kadar yapıyor diş çıkaracağı için sandım bende ama henüz diş çıkarmadı anlamadım nedenini
Ben dün doktora götürdüm 9.ayda yapılan rutin kanlarına da bakalım dedi kanı düşük çıktı hata bende vermedim damla hiç 😢 ishali içinde kaka testi yaptı virüs falan yokmuş şükür bu seferde reflor dene dedi

Kizlar hayırlı günler bebeğim 8 aylık oldu kilosu 7.800 gram boyu da 72 cm ,bana kilosu az gibi geliyor, normalde çok hareketli sürünüyor, yurutecte çok zaman geçiriyor ondan mı acaba kilo aldiramiyorum
Normal aslında bu zamanlarda kilo alımı düşecek eskisi gibi kilo almayacaklar, benimde oğlan emekliyor yürüteçte de çok zaman geçiriyor aşırı aşırı hareketli bi dk durmaz ek gıda mama ve emmesine rağmen 500 600 gr alıyor ayda
Ben dün doktora götürdüm 9.ayda yapılan rutin kanlarına da bakalım dedi kanı düşük çıktı hata bende vermedim damla hiç 😢 ishali içinde kaka testi yaptı virüs falan yokmuş şükür bu seferde reflor dene dedi
aa hiç vermedin mi damla neden vermedin özel bi sebebi mi var? Ben hem damla hemde pekmez veriyorum 9.ay konrolünde bizde baktıracağız ama bu ara d vit i ihmal ettim vicdan azabı duyuyorum inşallah çok düşük değildir 🥹

2 gündir sabah kahvaltısında pirinç unu veriyoruz kabız yapıyor biliyor muydun bizimkini kesti gibi günde 1 defa yapıyor kakasını

Kızlar bebeklerimizin odasını ne zaman ayıracagiz ben şimdiden endişeliyim çok sık uyanıyor ve ağlıyor birde onu orda tek başına bırakamam gibi geliyor 🥺🥺🥺
Bende şu an ayıramam mümkün değil yani, beşiği benim yatağın yanında hemen onda rağmen gece gözüm hep üstünde 1 yaş altına hangi akılla odayı ayırmayı tavsiye ediyor psikologlar anlamış değilim uykuları güvenli olmuyor hala bence

Normal aslında bu zamanlarda kilo alımı düşecek eskisi gibi kilo almayacaklar, benimde oğlan emekliyor yürüteçte de çok zaman geçiriyor aşırı aşırı hareketli bi dk durmaz ek gıda mama ve emmesine rağmen 500 600 gr alıyor ayda

aa hiç vermedin mi damla neden vermedin özel bi sebebi mi var? Ben hem damla hemde pekmez veriyorum 9.ay konrolünde bizde baktıracağız ama bu ara d vit i ihmal ettim vicdan azabı duyuyorum inşallah çok düşük değildir 🥹

2 gündir sabah kahvaltısında pirinç unu veriyoruz kabız yapıyor biliyor muydun bizimkini kesti gibi günde 1 defa yapıyor kakasını
Teşekkür ederim yanıt verdiğiniz için, bende kızıma 1 tatlı kaşığı pirinç unu,1 tatlı kaşığı buğday unu,1 tatlı kaşığı irmik koyup suda pişiriyorum muhallebi kıvamında hatta kabızlığa önlem olarak armut rendeleyip onuda ekliyorum hepsini beraber pişiriyorum kabızlığı önlüyor,tavsiye ederim.

Kızlar bir şey soracağım . Yaz geldi geceleri bebişlerinizi ne giydirerek uyutacaksınız acaba . Bu zamana kadar 1.6 tog uyku tulumu vardı kışı onunla geçirdi(içine ince bir şeyler) . Ama yaz geldi 1.6 tog kalın gelir diye düşünüyorum 🤔

Kızlar bir şey soracağım . Yaz geldi geceleri bebişlerinizi ne giydirerek uyutacaksınız acaba . Bu zamana kadar 1.6 tog uyku tulumu vardı kışı onunla geçirdi(içine ince bir şeyler) . Ama yaz geldi 1.6 tog kalın gelir diye düşünüyorum 🤔
Uzun kollu badi ile uyuyor sadece buna rağmen çok terliyor 2tur üst değiştiriyorum daha kisakollu için de erken gece serin oluyor bende şaşırdım 😳

Ujrxl
Bence de az gibi yada bizim oğlan biraz tosbik 😊gece maması yedir pirinç unlu fln meyve karışımlı

Kızlar birşey soracağım. Ben doğum sonrası ilk reglimi Mart ayında oldum ama bu ilk ve tek oldu 😅 ikincisi iki aydır yok. Gebelik testi yaptım çok şükür ki negatif. Sizin adet düzeniniz oturdu mu? Benim gibi olan var mı?
Ben daha yeni adet gördüm canım. Bakalım önümüzdeki ay olacak mıyım? Emzirdiğim için doktora sordum normal süt hormonu baskı yapıyor ondan adet olamıyorsun demişti geçen ay bana.

Ujrxl
Bence de az gibi yada bizim oğlan biraz tosbik 😊gece maması yedir pirinç unlu fln meyve karışımlı
Doktor kilo aldırmak istiyorsan pirinç unlu kaşık maması yedir demişti, kaka yapsın istiyorsan tahıllı kaşık maması yedir demişti. Ben hero baby’nin aldım. Benim bebeğim de çok kilolu değil. Ben tahıllı mamadan alıp yapıyorum. Tadını seviyor. Bence kilolu değil sağlıklı olması önemli. Pirinç unlu şeylerin kilosu kof kilo oluyor.

Doktor kilo aldırmak istiyorsan pirinç unlu kaşık maması yedir demişti, kaka yapsın istiyorsan tahıllı kaşık maması yedir demişti. Ben hero baby’nin aldım. Benim bebeğim de çok kilolu değil. Ben tahıllı mamadan alıp yapıyorum. Tadını seviyor. Bence kilolu değil sağlıklı olması önemli. Pirinç unlu şeylerin kilosu kof kilo oluyor.
Yediriyorum pirinç unu buğday unu ve irmik karışımlı muhallebi ,elma muz yada armut bunlardan birini rendeliyorum buna rağmen çok kilo aldiramiyorum ,

Yediriyorum pirinç unu buğday unu ve irmik karışımlı muhallebi ,elma muz yada armut bunlardan birini rendeliyorum buna rağmen çok kilo aldiramiyorum ,
Biz bayağı bildiğin atom yapıyoruz 1 yk pirinç ununu muhallebi kıvamına getirdikten sonra 3 bebe bisküvisi (organik aldım ben) 1 tk pekmez 1 ceviz ve yarım muz ekliyorum hepsini yiyor hatta o kadar tok tutuyor ki gün boyu mamasını bile zor içiyor sırf bu yüzden vermeyi bırakmıştım ama bizimki çok hareketli gözüme zayıf göründü tekrar başladım bu ara

0,3 tog, 0,5 tog uyku tulumu yazlık oluyor. Ben onu giydirip uyutuyorum.

X