Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 41,2%
  • erkek

OY: 9 52,9%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,9%

• Ankete Katılan
    17
Taze hamişler nasılsınız😊
Size bir sorum olacak. Sizinde belirtileriniz arada kayboluyor mu¿ Yoksa hep devam mı ediyor. Yumurtlamadan beri aşırı göğüs ağrım vardı ilk gebeliğimdeki gibi oyüzden emin olmamakla beraber hamileyim diye düşündüm ama bu sabah uyandığımda baya azalmış. Belirtilere takılma diyeceksiniz biliyorum ama normalde hiç olmaz sadece hamile olduğumda olur oyüzdende baya umutlandım. Ne düşüneceğimi şaşırdım doğrusu

Size bir sorum olacak. Sizinde belirtileriniz arada kayboluyor mu¿ Yoksa hep devam mı ediyor. Yumurtlamadan beri aşırı göğüs ağrım vardı ilk gebeliğimdeki gibi oyüzden emin olmamakla beraber hamileyim diye düşündüm ama bu sabah uyandığımda baya azalmış. Belirtilere takılma diyeceksiniz biliyorum ama normalde hiç olmaz sadece hamile olduğumda olur oyüzdende baya umutlandım. Ne düşüneceğimi şaşırdım doğrusu
benim belirtim şuan yok denecek kadar az . mide bulantım için prilam içiyorum kesiyor baya çünkü. sadece progestan ağızdan aldığım için baş dönmem ve halsizliğim oluyor . onun harici ara ara kasıklarım sızlıyor ve göğüslerim çok hassas . çoğu belirtim ilaçlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum :) var olan belirtilerde arada artıp kayboluyor evet

İlk başlarda belirtiler hep vardı betadan dolayı zaten belirtiler gitmeyince hamile olduğumu ben öyle anlamıştım normalde regl olacağım zaman kayboluyordu çünkü haftalar ilerledikçe arada gidiyor geliyor ama ilk canımı yakacak kadar göğüs ağrım olurdu

Ayyy bana d abir hafta dedi ama beklemedim canım düştü mü düşecek mi duramam ben iyi ki de gitmişim tekrardan
Canım bazen neyi duymak istiyorsak o doktorun söylediğini kabul ediyoruz. Seninkide biraz öyle bir durum. Ama insan bu dönemde hep iyi şeyler duymak istiyor kendisini çok takip ediyor. Aslında iki doktorun bambaşka şeyler söylemesi de garip bu da insanı tedirgin ediyor. Şu kontroller hep stres

Bu durum bende de var. Dün mesela bütün gün midem bulandı doğru dürüst hiç bir şey yiyemedim düşününce bile bulanıyordu. Ama bugün hiç bir belirti yok. Tedirgin oluyorum böyle olunca yarın doktor kontrolüm var bakalım neler diyecek. İnşallah güzel şeyler duyarım

outoffit outoffit arım balım peteğim beni bu mide bulantısı bitirdi yaa 😔 iki gündür pik yaptı. Ben galiba sabahları da bir tane içmeye başlayacağım. Sen sabah içtiğini bırakmış mıydın? Bütün günüm çok kötü geçiyor. Nasılsa evdeyım. Uyutursa da uyutsun diyorum
Kuzum evdeysen bence de iç zaten sabahları niye kendine eziyet ediyorsun.. Evet ben sabah dozunu bıraktım sadece bir gün içmiştim aşırı uyku yapınca dayanamadım. Aslında sabahları fena değilim yani gece içtiğim ilacın etkisinde oluyorum ama miden bulanıyor mu dersen evet gün boyu bulantılar devam. Akşam saatlerinde ilacın etkisi geçerken kusma da eşlik ediyor :KK43: Yine de hafta içleri sabah dozunu alamam ama malum su, çay, kahve hiçbir şey içemediğim için haftalardır beni zinde tutacak hiçbir şeyim yok :KK43:

Benim adetim bir hafta on gün geçene kadar hiçbir belirtim olmadı, zaten bence çok erken belirti aramamak da lazım. Ama sonrasında başlayanlar da tam gaz devam etti yani azalma ya da kaybolma hiç olmadı. Mesela her gün her saat bulantım var, prilam içmesem kusma da vardı devamlı, göğüslerim her an hassas acır durumda ve hiç kalkmaksızın yatasım var bunu da prilam yapıyor zaten biraz :)

mide bulantisi beni de bitirdi su icemiyorum icemedikce basim donuyor susuzluktan biraz da sanirim. Oyle zorluyor ki bazen gebelik Allahim en iyisini sen bilirsin diyorum yasanmasi gereken yasaniyor. Ilk 3 ay sabir sonra duzelir bulantilar diye umuyorum
Su ben de hiç içemiyorum canım en az 2 hafta oldu günde max 1 bardak su içerek yaşıyorum. Onun da yarısıyla vitamin hapını içiyorum, kalan yarısıyla prilam içiyorum. Yani prilama rağmen su içme isteğim hiç gelmedi içtiğim anda ne varsa çıkıyor midemde :KK43: Doktor bana sürekli sıvı al dedi su içemiyorum diye hepsini birden bırakma dedi. Ben de onu dinlemeye çalışıyorum devamlı ayran, kefir falan içiyorum günde 3-5 bardak. Hatta bazen hazır meyve sularından falan da içiyorum biraz susuzluğumu dindirsin diye :KK43: İnan ilk 3 ayın bitmesini ve hiç bulanmadan kana kana su içeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum inşallah görmek de nasip olur...

benim belirtim şuan yok denecek kadar az . mide bulantım için prilam içiyorum kesiyor baya çünkü. sadece progestan ağızdan aldığım için baş dönmem ve halsizliğim oluyor . onun harici ara ara kasıklarım sızlıyor ve göğüslerim çok hassas . çoğu belirtim ilaçlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum :) var olan belirtilerde arada artıp kayboluyor evet
Bakalım görücez yakında pozitif mi negatif mi teşekkür ederim yanıt için😊

İlk başlarda belirtiler hep vardı betadan dolayı zaten belirtiler gitmeyince hamile olduğumu ben öyle anlamıştım normalde regl olacağım zaman kayboluyordu çünkü haftalar ilerledikçe arada gidiyor geliyor ama ilk canımı yakacak kadar göğüs ağrım olurdu
Sabah gitmişti belirtiler şimdi tekrar geri geldi inşallah hamileyimdir😊

Bu durum bende de var. Dün mesela bütün gün midem bulandı doğru dürüst hiç bir şey yiyemedim düşününce bile bulanıyordu. Ama bugün hiç bir belirti yok. Tedirgin oluyorum böyle olunca yarın doktor kontrolüm var bakalım neler diyecek. İnşallah güzel şeyler duyarım
Allah korusun sorun yoktur inşallah 🙏 sağlıcakla kucağınıza alın😊

Benim adetim bir hafta on gün geçene kadar hiçbir belirtim olmadı, zaten bence çok erken belirti aramamak da lazım. Ama sonrasında başlayanlar da tam gaz devam etti yani azalma ya da kaybolma hiç olmadı. Mesela her gün her saat bulantım var, prilam içmesem kusma da vardı devamlı, göğüslerim her an hassas acır durumda ve hiç kalkmaksızın yatasım var bunu da prilam yapıyor zaten biraz :)
Anladım herkesinki farklı oluyor galiba. Sabah azalmıştı şuan yine artıyor gibi hayırlısı bakalım inşallah hamileyimdir😊

X