Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 41,2%
  • erkek

OY: 9 52,9%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,9%

• Ankete Katılan
    17
kizlar merhaba ben de su anda 9+5 hamileyim 10uncu haftadan sonra fetal dna testi yaptirmayi dusunuyorum bebegim tup bebek onun disinda riskli bi durum yok simdilik ama cinsiyetinde kesinlesmesi adina yaptirmayi dusunuyorum sizin gorusleriniz ne bu test hakkinda merak ediyorum
Ben de 10+2deyim. Benim doktorum 10. haftada yapılınca tam sonuç vermeyebilir 12. hafta daha garanti dedi. Tabi gidince ense kalınlığı vs detaylı bakacak. Ben detaylı baktığında bir risk görmezse ne ikili ne fetal dna yaptırmayı düşünmüyorum açıkcası. İki test de bir ihtimali söylüyor sadece. Tedavi ihtimali yok. Yani o test sonuçları çıkana kadar ki stres, bir şey olmasa dahi kötü ihtimalleri bu kadar göz önüne almak bilmiyorum iyi mi kötü mü. Hayırlısı olsun hepimizin hakkında 🤲❤️

Benimde 8 haziranda aynı öyleyim belirtim hep azaldı aklım fikrim bi şey mi oldu diyor
Ben 10. Hafta içersindeyim uygulamada şey diyor artık bundan sonra yoğun yaşadığınız bulantılar azalmaya başlıyor diyor vücudunuz artık hamileliğe alıştı diyor demekki bu tür şeyler normal

Şöyle ki eğer bebekte kromozomal bir sıkıntı var ise ( örneğin turner sendromlu) doğmadan önce anne karnında kalbi durabiliyor ve ölü doğum yapma ihtimali oluyor. Ya da bebek dünya ya geldiğinde herhangi bir sağlık sorunu var ise sadece ebeveyn için değil çocuk içinde hayat zor olabiliyor. Bu noktada sağlıksız ise gebeliğe devam etmek istemeyebiliyor insanlar. Kimileri de ne olursa olsun Allah verdi ben doğuracağım diyebiliyor. Bu tamamen annenin kararı tabi. Ama sanki testler yapıldığında bilerek süreci devam ettirmek daha iyi olabilir… Dünya ya gelecekse bile ona göre hazırlanmak psikolojik ekonomik vs vs.. ama inşallah hepimiz sağlıkla doğumlar yaparız. Dua etmek ve Allah a sığınmak lazım. Bu süreçte bilimden de yararlanmak gerekli diye düşünüyorum… inşallah hakkımızda hayırlısı olur 🙏🏻

Bende cok korkmustum 1 hafta nasil gecti bilemedim o dert bitiyo baska takintilar basliyo malesef :KK43: diger randevum daha 3 hafta sonra nasil beklicem bilemiyorum normaldede takintiliyim simdi dahada takintili doguma kadar 9 degil 900 dogurucam😂
Sanırım hepimizde biraz var böyle bir durum 😄 Allah yardımcımız olsun, beklicez güzel güzel inşallah 🥰

Hanımlar geçen dahiliyeye gitmiştim ya tiroid takibi için. Sonuç çıkınca aradım devam et ilaca 1 ay dolunca tekrar kan verirsin dedi tamam dedim, peşine reçete mesajı geldi. Ben de tiroid ilacı yazdı sandım, birazdan eczaneye gidicem gitmeden bakayım dedim bunları yazmış ne alaka ki
Eki Görüntüle 3427114
Bence bi eczacıya sor derim. Ama banada alaksız gelmedi değil majezik, apranax falan. Ama doktorda değiliz sonuçta. Öok kafana yatmıyorsa başka doktora git

Şöyle ki eğer bebekte kromozomal bir sıkıntı var ise ( örneğin turner sendromlu) doğmadan önce anne karnında kalbi durabiliyor ve ölü doğum yapma ihtimali oluyor. Ya da bebek dünya ya geldiğinde herhangi bir sağlık sorunu var ise sadece ebeveyn için değil çocuk içinde hayat zor olabiliyor. Bu noktada sağlıksız ise gebeliğe devam etmek istemeyebiliyor insanlar. Kimileri de ne olursa olsun Allah verdi ben doğuracağım diyebiliyor. Bu tamamen annenin kararı tabi. Ama sanki testler yapıldığında bilerek süreci devam ettirmek daha iyi olabilir… Dünya ya gelecekse bile ona göre hazırlanmak psikolojik ekonomik vs vs.. ama inşallah hepimiz sağlıkla doğumlar yaparız. Dua etmek ve Allah a sığınmak lazım. Bu süreçte bilimden de yararlanmak gerekli diye düşünüyorum… inşallah hakkımızda hayırlısı olur 🙏🏻
+1 katılıyorum 👍🏼

Bende bi öksürük var hanımlar, ciğerden geliyor hep ama hiç sorun çıkmadı bunca sene. Çocukluğumdan beri böyle, bazı zamanlar artıyor sadece. O başladı yine bende :KK43: enfeksiyon falan mı bilmiyorum canım sıkıldı
Yani ne olduğuyla ilgili tahmin yürütemem. Ama tavsiyem be olursa olsun antibiyotik kullanma. Kozalak pekmezi iyi geliyor. Birde geçenlerde birine tarif vermiştim. Süt zencefil 🫚 bal kaynat ama zencefil çok koymicaksın işte azcık rendele yeter, istersen kuru çayda at içine kaynat. Süz mis gibi ılık ılık göğsünü yumuşatır. Ama lütfen antibiyotik yada herhangi bir ilaç kullanma. Bak ben bulantı ilacı bile kullanmadım. Sadece kanamadan dolayı progestan. Allah korusun samimi arkadaşım öksürük krizine giriyordu hamileyken 3 ay sürdü en son doktor antibiyotik verdi iyileşti ama belkiden ondan çocuk şuan otistik 😞

Yani ne olduğuyla ilgili tahmin yürütemem. Ama tavsiyem be olursa olsun antibiyotik kullanma. Kozalak pekmezi iyi geliyor. Birde geçenlerde birine tarif vermiştim. Süt zencefil 🫚 bal kaynat ama zencefil çok koymicaksın işte azcık rendele yeter, istersen kuru çayda at içine kaynat. Süz mis gibi ılık ılık göğsünü yumuşatır. Ama lütfen antibiyotik yada herhangi bir ilaç kullanma. Bak ben bulantı ilacı bile kullanmadım. Sadece kanamadan dolayı progestan. Allah korusun samimi arkadaşım öksürük krizine giriyordu hamileyken 3 ay sürdü en son doktor antibiyotik verdi iyileşti ama belkiden ondan çocuk şuan otistik 😞
İdrar yolu enfeksiyonu için kullandım antibiyotik maalesef, üreme de olmuştu çünkü :KK43: öksürük için kullanmam çünkü geçirmiyor, nedenini de bilmiyorum. Ballı limonlu ıhlamur içtim biraz hafifletti yarın da senin dediğini içeyim :KK43:

İdrar yolu enfeksiyonu için kullandım antibiyotik maalesef, üreme de olmuştu çünkü :KK43: öksürük için kullanmam çünkü geçirmiyor, nedenini de bilmiyorum. Ballı limonlu ıhlamur içtim biraz hafifletti yarın da senin dediğini içeyim :KK43:
Bebek 5 haftalıkken kullandıysan bildiğime göre bişi olmaz. Ben bi gün ilaç alacaktım doktora korunmuyorum demiştim. Oda adet günün geçtikten bayağı sonra ilaç bebeğe etki eder şimdi oluşum aşamasında bişi olmaz demişti. Benim arkadaşım bayağı 6 aylık hamileyken ağır antibiyotik kullandı. Ya mümkünse ilaç kullanma işte geçmiş olsun kuzum. Böyle alerjik bir durumun varsa kozalak pekmezi bulundur evinde.

Bebek 5 haftalıkken kullandıysan bildiğime göre bişi olmaz. Ben bi gün ilaç alacaktım doktora korunmuyorum demiştim. Oda adet günün geçtikten bayağı sonra ilaç bebeğe etki eder şimdi oluşum aşamasında bişi olmaz demişti. Benim arkadaşım bayağı 6 aylık hamileyken ağır antibiyotik kullandı. Ya mümkünse ilaç kullanma işte geçmiş olsun kuzum. Böyle alerjik bir durumun varsa kozalak pekmezi bulundur evinde.
Evet evet 5'tim daha. Alerjik mi bilmiyorum kozalak pekmezi alayım eve bağışıklık düştükçe tekrarlayacaksa işimiz iş 🥲 çok teşekkür ederim 🧡

İyi niyetli olduğuna eminim ama yaklaşımınızı yanlış buldum. Otizmle kullanılan ilacın bir alakası olduğuna dair bir araştırma var mı? Antibiyotikler olmasa parmağımız kesildiğinde bile ölme ihtimalimiz vardı. Elbette kullanımından mümkün olduğunca kaçınmak gerek. Doğal yollarla çözmek gerek katılıyorum. Ama gebe bir insana bu şekilde yaklaşmak ne derece doğru? Zorunda olduğu için antibiyotik kullanmak zorunda olanlar var. Ben örneğin damardan almak zorunda kaldım. Etkilenmedim söyleminizden o ayrı ama bence kulaktan dolma bilgilerle yaklaşmayalım özellikle böyle hassas ve bilimsel konulara.

X