Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 2 33,3%
  • erkek

OY: 3 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 16,7%

• Ankete Katılan
    6
Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 31-12-2024

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADI 🌸YAŞKAÇINCI ÇOCUKSATKESEKALP ATIŞICİNSİYETTAHMİNİ DOĞUM TARİHİBEBEĞİN İSMİ🧸
M Mucizee35 2815 Mart4+310 Aralık 2024
outoffit outoffit 3018 Mart13 Aralık 2024
@ogretmennnhaniiimm128125 Şubat5+28 Aralık 2024
Kızlar kalp atışları ne zaman duyuluyor
Bende bunu merak ediyorum

İnşallah devam etmez canım hiçbirimizde. Benim durumum da seninkine çok benzer çalıştığım iş yeri bakımından. İdare edilirim ama çok fazla mağduriyet oluşturmadığım sürece. Ben henüz yöneticilerle de çalışma arkadaşlarımla da paylaşmadım. 1 ay daha paylaşmayı düşünmüyorum çok belirgin sıkıntılar yaşamazsam. Yaşarsam mecburen öğrenirler zaten. Doğum sonrası bir müddet ücretsiz izin kullanma hakkınız oluyor tabi maddi durum imkan tanırsa. Ya da süt izni ile birkaç saat erken çıkma hakkını kullanırsın.
İnşallah sıkıntısızca ilerler süreç hepimiz için. Çalışmayı işimi seviyorum ama doğum sonrası süreç bebeği çok erken yalnız bırakacak olmak endişelendiriyor

Çıktım şimdi doktordan . Kese boyutu haftasıyla uyumlu ama tam olarak istediğim yerde değil dedi . Her ihtimale karşı progestan verdi . 10 gün sonra tekrar bebeği görmek için çağırdı . Normalde 5+1 ama ultrasonda 6+1 çıktı . Zaten daha bakmadan şimdi sadece kese göreceğiz bebek bekleme dedi . Vajinal bakmadı . Dinlen ağır kaldırma dikkatli ol dedi . Kese boyutu da 12 mm civarı

Eklentiler

• IMG_0143.jpeg
    IMG_0143.jpeg
    102,4 KB · Görüntüleme: 28
Kızlar merhaba,
Son adet tarihim 15 mart. Eşimle 4 gün beraberlik yaşadık yumurtama gününe kadar. Yumurtlama zamanı en son birlikteliğimizde 31 martta oldu. 3-4 gün sonra benim kasık ağrılarım başladı. Ve aşırı derecede gazım vardı bu dönemlerde. Bu ay normalde13 nisanda adet olmam gerekiyor. Ama adetimden bir gün önce kahverengi leke geldi. Devamı olmadı normal şeffaf akıntılarım olmaya başladı ve yoğun bir şekilde akıntım oldu. Bugün adetimin 3. Günü ama hala adet olmadım.. Akşam 4 gibi gebelik testi yaptım negatif çıktı. Ve hala kasık ağrım,bel ağrım, gaz devam ediyor. Sizde böyle bişey yaşadınız mı? Sizce hamile miyim?
Benim de önce testte çıkmamıştı regl günümden 1 gün önce pembe akinti geldi 2 gün sürdü. Bu yerleşme kanamasiymis. Sizin de öyle gibi gözüküyor testin kalitesinden de gözükmemis olabilir ama en garantisi kan testi verin. İnşallah gönlünüze göre olur

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 31-12-2024

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADI 🌸YAŞKAÇINCI ÇOCUKSATKESEKALP ATIŞICİNSİYETTAHMİNİ DOĞUM TARİHİBEBEĞİN İSMİ🧸
prmhnm3016 Mart11 Aralık

kızlar merhaba. 3 tane 8 haftalık gebelik sonlandırma öyküm var.(kalbi durduğu içim) genetik dahil tüm testleri yaptım bi sorun çıkmadı. son gebeliğim peritonolog takibindeydi günde 1 adet 6000 oksapar, iplik asit 5 mg,4 mg prednol ve 100 lük coraspin kullanıyordum 4 aralık 2023 te maalesef yeniden kalbi durdu.
SAT 6 mart idi.
2 Nisan BETA 127
5 Nisan 437
12 Nisan 7304 doktora gitmeye çok korkuyorum :KK43:(

kızlar merhaba. 3 tane 8 haftalık gebelik sonlandırma öyküm var.(kalbi durduğu içim) genetik dahil tüm testleri yaptım bi sorun çıkmadı. son gebeliğim peritonolog takibindeydi günde 1 adet 6000 oksapar, iplik asit 5 mg,4 mg prednol ve 100 lük coraspin kullanıyordum 4 aralık 2023 te maalesef yeniden kalbi durdu.
SAT 6 mart idi.
2 Nisan BETA 127
5 Nisan 437
12 Nisan 7304 doktora gitmeye çok korkuyorum :KK43:(
genetik testinizde birsey cikmadi mi? esinize de yapildi degil mi genetik test?

7+4 te gittiğimde gayet güçlü kalp atışları oluyor kese de hiç bozulma yok olması gereken yerde 9 haftada gittiğimde malesef kalp atışları durmuş oluyor:KK43: Ramotoloji gebelik öğrenir öğrenmez tedbir amaçlı oksalar aspirin başla demişti. evde geçmiş gebelikten kalma ilaçlarım var onlara başladım ama beta dışında bişey baktırmaya o kadar korkuyorum ki :KK43:

Merhaba canım, alttaki yazışmaları da okudum. Arkadaşların söylediklerine de katılıyorum. Geç döllenme de olmuş olabilir. Yani 13.-14. gün değil de belki 17.-18. Gün yumurtlamışsındır henüz erken olduğu için çıkmıyordur yüksek. Ben 28 günde bir adet oluyorum 12. gün yumurtlama oldu adetimin 27. günü 145 çıkmıştı yani düşün. Sonradan yükseldi. O yüzden kimyasaldan önce bu ihtimaller gelsin aklına. Ağrı sancı hepimizde oluyor. Yerleşme kanaman oluyor olabilir. Zaten genelde adet günlerinde olur yerleşme kanaması. Sen içini ferah tut hayırlısını isteyelim inşallah sağlıklı bir gebeliktir 🙏 Lekelenmen varsa ağır iş de yapma yine de bir iki hafta. İlaç, kür vs asla kullanma. Kimyasal gebelikse zaten bunlara ihtiyaç olmadan sökülür, dış gebelikse doktorda görünür. Ama inşallah hiçbir değil, sadece çok minik o

Kızlar merhabalar. Ben 2 gün önce beta baktrmştım 101 di bugün tekrar baktırayım dedim 266 çıktı. Dr karından usg yaptı ben kanama filan oluyo deyince. Görünmez ama bi bakalım yinede dedi ve Dr da şaşırdı kese göründü minicik. Normalde bu değerle görünmez sende göründü şaşırdım dedi o da. Ki ben kiloluyum alttan bile 5000 i geçerse anca görür diyodum. Değeri bu kadar küçük olup kesesi görünen var mı. Anormal durumlar dan hoşlanmıyorum hep beni buluyor.

5+4'teyiz daha ya çok da zaman geçmedi zaten, hafta sonu gideceğiz inşallah yani 6 hafta bitince :KK70: Kalp atışı duyulur mu ki ?
6+1 olacaksın cumartesi duyulabilir hatta duyulur alttan bakarsa gerçi 8 e kadar yolu var da duyulur bence. Bende 6+2 de kalp atışı duymaya gitçem işte 😅😅

Kesin sonuç için bir iki gün daha bekleyip yapacağım. Reglim de gecikmiş olabilir ama beni şüphelendiren adetten bir gün önce az bişey kanamam olması sonra akıntı şeklinde olması. Normalde böyle bişey yaşamam kanama olduktan sonra adetim başlardı
Olmadı birkaç gün daha bekle ama her zaman ilk idrarla sabahtan yap testi

X