Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 2 40,0%
  • erkek

OY: 2 40,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 20,0%

• Ankete Katılan
    5
Hepimiz de tepki farklı oluyor herhalde bıkkınlık var artık üstümüzde gitmekten kaynaklı aşındırdık o yolları benim ki de bu ne rahatlık ben seni pinpirikli olursun hiç bişey yapmazsın sanıyordum diyor. Ordan oraya atlıyorum beş dk durmuyorum 🙈 durduğumda da uyuyorum zaten 😂😂😂
Ben de aynı ben de aynı 😂. Yani hamile olduğumu bilmeden öncesiyle öğrendikten sonrasında hiçbir şeyi değiştirmedim desem yeridir 😂 Bende uyku hali falan da olmadı ya da henüz olmadı :) Eskiden de uykuya hiç düşkünlüğüm yoktu ya çok uyuyabilen biri hiç olmadım. Millet bir ağrı kesici bir soğuk algınlığı hapı içse uyur kalır hemen ben narkoz aldığım gün öğlen iki saat uyutuldum diye gece uyku uyumadım mesela almışım uykumu 😂 Hep şey derdim hamile kalsam de bende öyle etki yapmaz kesin. Dediğim gibi de oldu yani. Ama ne yalan söyleyeyim uyku haline imreniyorum biraz. Diğer hiçbir şey değil de hafiften uyuma isteği gelse gece erken uyusam fena olmaz 😂

Arkadaşlar, dün tabloya yaşadığımız şehri de ekleyelim talebi gelmişti. Hastane / doktor tavsiyesi vb durumlar için. Bununla ilgili bir sütun açtık. Dileyen arkadaşımız şehir bilgisi de paylaşırsa tecrübe paylaşımı açısından faydalı olabilir. İlk kendimi ekledim. Başkent Ankara :) Yok mu artıran?

Arkadaşlar, dün tabloya yaşadığımız şehri de ekleyelim talebi gelmişti. Hastane / doktor tavsiyesi vb durumlar için. Bununla ilgili bir sütun açtık. Dileyen arkadaşımız şehir bilgisi de paylaşırsa tecrübe paylaşımı açısından faydalı olabilir. İlk kendimi ekledim. Başkent Ankara :) Yok mu artıran?
Merhaba hayırlı olsun öncelikle bişey sorabilir miyimyumurtlama gördükten sonra üst üste mi ilişki olmalı yoksa gün aşırı mı

Önceki ilaçlarına başlamışsın ama bak bunlar çok güçlü ilaçlar doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor benim de düşük ihtimalim yok kanımla ilgili problem olduğu için ekstra olarak duphaston kullanıyorum. Progesteron hormonu da bebek gelişiminde tutunmasında önemli biliyorsun ki . Ben senin için diyorum her gebelik aynı değildir sakın kötüyü düşünme kendini strese sokma ama bir an önce doktora gitmen gerekiyor beni yanlış anlama bu konudabu ilaçları peritono

Önceki ilaçlarına başlamışsın ama bak bunlar çok güçlü ilaçlar doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor benim de düşük ihtimalim yok kanımla ilgili problem olduğu için ekstra olarak duphaston kullanıyorum. Progesteron hormonu da bebek gelişiminde tutunmasında önemli biliyorsun ki . Ben senin için diyorum her gebelik aynı değildir sakın kötüyü düşünme kendini strese sokma ama bir an önce doktora gitmen gerekiyor beni yanlış anlama bu konuda
4. defa olunca bu durum sürekli aynı şeyler tekrar ediyor bu arada ilaçları peritonolog yazdı pazartesi günü randevu alıp gidcm bi daha diğer kadın doğumcular çok rahat davranıyor.

Benim de önce testte çıkmamıştı regl günümden 1 gün önce pembe akinti geldi 2 gün sürdü. Bu yerleşme kanamasiymis. Sizin de öyle gibi gözüküyor testin kalitesinden de gözükmemis olabilir ama en garantisi kan testi verin. İnşallah gönlünüze göre olur
Siz ne zaman öğrenmiştiniz gebeliğinizi

Merhaba biz de bugün kalp atışını duyduk cok sükür 🤗 6+6 normalde ultrasondada 7+2 cıktı bi tık büyük galiba ☺️ karından muayene oldum. Bir de yeni oluşmuş kistim vardı o da küçülmüş cok şükür. Ufak bi kanama alanı var ama sıvı birikimi de olabilir kanama olmayabilir azalır gecer o da büyük ihtimal dedi, normalde hiç kanamam olmamıştı. 10. Hafta cagırdı bir daha bizden haberler böyle ☺️☺️

Merhaba biz de bugün kalp atışını duyduk cok sükür 🤗 6+6 normalde ultrasondada 7+2 cıktı bi tık büyük galiba ☺️ karından muayene oldum. Bir de yeni oluşmuş kistim vardı o da küçülmüş cok şükür. Ufak bi kanama alanı var ama sıvı birikimi de olabilir kanama olmayabilir azalır gecer o da büyük ihtimal dedi, normalde hiç kanamam olmamıştı. 10. Hafta cagırdı bir daha bizden haberler böyle ☺️☺️
çok sevindim darısı başımıza inşallah. sağlıklı gebelik diliyorum hepimize :)

7+4 te gittiğimde gayet güçlü kalp atışları oluyor kese de hiç bozulma yok olması gereken yerde 9 haftada gittiğimde malesef kalp atışları durmuş oluyor:KK43: Ramotoloji gebelik öğrenir öğrenmez tedbir amaçlı oksalar aspirin başla demişti. evde geçmiş gebelikten kalma ilaçlarım var onlara başladım ama beta dışında bişey baktırmaya o kadar korkuyorum ki :KK43:
yani benim de dusukleriminbiri bu sekilde oldu. ilk ikisi kimyasal dusuk mu diyorlar regli oldum bitti gitti, digeri 8 haftalikkeb kalbi durdu ama onda da kahverengi lekelenmeler oluyordu progestan baslatmisti doktor demekki sagliksiz embriyo imis devam etmedi gebelik kurtaj oldum.. ardindan sanirim 6 ay ara verdik kurtaj sonrasi sonra tekrar hamile kaldim ve saglikli bir dogum yaptim. belli olmuyor ne olacagi. hatta 5. ayima kadar kimseye de haber vermemistim yine beni bulur birseuler diye. dogurmama yakin haber vermedim herkese ztaen pandemi zamani gorusmuyordu da kimse kimseyle

yani benim de dusukleriminbiri bu sekilde oldu. ilk ikisi kimyasal dusuk mu diyorlar regli oldum bitti gitti, digeri 8 haftalikkeb kalbi durdu ama onda da kahverengi lekelenmeler oluyordu progestan baslatmisti doktor demekki sagliksiz embriyo imis devam etmedi gebelik kurtaj oldum.. ardindan sanirim 6 ay ara verdik kurtaj sonrasi sonra tekrar hamile kaldim ve saglikli bir dogum yaptim. belli olmuyor ne olacagi. hatta 5. ayima kadar kimseye de haber vermemistim yine beni bulur birseuler diye. dogurmama yakin haber vermedim herkese ztaen pandemi zamani gorusmuyordu da kimse kimseyle
dogurmama yakin haber verdim herkese yazcaktim yanlis yazmisim :) anneme bir tek 3 ayin sonunda soylemistim, geri kalan herkese 5. ayimda soyledim detayli ultrasodan sonra. simdi yine hamileyim nasil ilerleyecek bilmiyorum 3 ay kimseye soylemiyorum annem haric. bu sefer saglikli gebeligimdeki gibi ilerliyor ama allah bilir ben hamileyim diyemiyorum henuz

Merhaba hayırlı olsun öncelikle bişey sorabilir miyimyumurtlama gördükten sonra üst üste mi ilişki olmalı yoksa gün aşırı mı
Teşekkürler, bu durum biraz da erkeğin sperm analiz değerleriyle alakalı aslında. Mesela bizim doktor 3-4 gün üst üste ilişki önermişti ama spermde hareketsizlik vb. durumlar görüldüğünde genelde gün aşırı öneriliyor. Ovülasyon testi kullanıyorsanız çift çizginin oluştuğu gün ve ertesi günü değerlendirmek ideal bence.

Darısı hepimizin başına inşaAllah <3

Teşekkürler, bu durum biraz da erkeğin sperm analiz değerleriyle alakalı aslında. Mesela bizim doktor 3-4 gün üst üste ilişki önermişti ama spermde hareketsizlik vb. durumlar görüldüğünde genelde gün aşırı öneriliyor. Ovülasyon testi kullanıyorsanız çift çizginin oluştuğu gün ve ertesi günü değerlendirmek ideal bence.
Teşekkür ederimmm cevap için 🙏🏻🙏🏻

Merhaba kızlar, bugün doktora gittim. Sata göre 6+1 ama doktor 5+6 dedi. Bebeği gördük, kalp atışını da çok hafiften de olsa duyduk. Fakat benim idrar kültürümde e coli üremesi oldu bu sebeple, yatış verdi doktorum. Damardan ve ağızdan antibiyotik alıyorum malesef. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu? Başka bir sıkıntım yok ama yatış verince korktum açıkcası :KK43:

Merhaba kızlar, bugün doktora gittim. Sata göre 6+1 ama doktor 5+6 dedi. Bebeği gördük, kalp atışını da çok hafiften de olsa duyduk. Fakat benim idrar kültürümde e coli üremesi oldu bu sebeple, yatış verdi doktorum. Damardan ve ağızdan antibiyotik alıyorum malesef. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu? Başka bir sıkıntım yok ama yatış verince korktum açıkcası :KK43:
Geçmiş olsun canım inşallah en kısa sürede tamamlanır tedavin ve taburcu olursun. İdrar yolunda üreyen bakteriler hızla çok artabiliyor falan ya olumsuz bir duruma yol açmasın diye gözetim altında tutmak istemişlerdir bence.

Çok çok geçmiş olsun

X