2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
KIZLAR ŞU SÜT PARASI BANA HALEN YATMAMIŞ 25 ŞUBATTA DOĞUM YAPTIM BENİM GİBİ YATMAYAN VAR MI?
Benim de yatmadı aile sosyal hizmetlere başvurun dedi ptt çalışanı bakmadım belki edevletten yapılıyordur
Herkese merhaba.Grubun gizli takipçilerindendim 😊 üyelik şifremi fırsat bulup yeni güncelledim çünkü yıllar önce üye olmuştum.

7 Mart doğumlu oğlum var.Bu aralar inanılmaz huysuz.Gece ve gündüz uyku yok denecek kadar az hatta geceleri ıkınarak uyuyor sürekli.Atak dönemidir diye düşündüm umuyorum😔.Aynı durumu yaşayan var mı acaba
benim oglum da 7 Mart doğumlu aynı dediğiniz gibi uyuyan çocuğum uyumaz oldu gazi yok aç degil altı temiz ama hep bir huysuz kucakta sallıyorum susuyor yerine koyuyorum başlıyor ağlamaya

Mesajını gördüm de tansiyon problemi bende de var :KK43: şu ara daha iyi şükür ama hiç geçti diyemiyorum. Sana teşhis konuldu mu neden çıkarmıs diye. Bize böbrekler hamileyken zorlandığı ve sıkıştığı için olabilir dedi biri. Tansiyonun böbrekle ilişkisi var normalde de. Bebeğin yüzündekiler nasıl bişey bana da foto atar mısın
Ya sizinde mi Teşhis koyulmadı ama Benimde hamilelikte sürekli idrar yolu enfeksiyonu oldu sürekli antibiyotik kullandım en son kanamalı idrar olunca böbrek ultrasonu bakmışlardı böbrek taşı gördüler ve böbrek büyümem artarak devam etti ozaman demekki böbrekten çünkü benim hamilelik öncesi tansiyonum hep düşük olur olurdu şuan hala neden düşmüyor anlamıyorum doktora gidecek vaktim yok siz gidebildiniz mi

Eklentiler

• IMG_2017.jpeg
    IMG_2017.jpeg
    73,7 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_1976.jpeg
    IMG_1976.jpeg
    109,8 KB · Görüntüleme: 17
  • 21527D2C-4D7F-4FEE-88C9-D920A0E75242.jpeg
    21527D2C-4D7F-4FEE-88C9-D920A0E75242.jpeg
    92,5 KB · Görüntüleme: 17
Canım sen direkt çocuk doktorunuza mı gittin yoksa seni alerji birimine mi yönlendirdi? Deneme yanılma ile değil mi bu diyet normalde? Direkt her şey kesiliyor mu bu şekilde
Ben ilk eve yakın bir çocuk doktoruna gittim o da direk alerji süt ürünleri yeme dedi bir hafta sora başka bir doktora gittim onun da çocuğu çoklu besin alerjisiymiş 3 yaşına gelmiş hala devam ediyormuş bir yaşında bitenlerde var dedi ilk 3 ay hatta bir yıla kadar deri ve kan testleri sonuç vermiyor dedi bunları yeme dedi sora sıra ile açıp deneme yaparız dedi olmazsa alerji bölümüne yönlendiririm ilerde dedi çok huzursuzluk öyküsü olan bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu var mı ona bakarız dedi obada bakıldı baya zor oldu kız bebek olduğu için neyse bari o temiz çıktı..

Çok geçmiş olsun inşallah kuzucuk hemen atlatır.Benim ilk oğlumda da olmuştu aynı şeyler özellikle yoğun mukus.Hemen her gün tahlile gidiyordu kaka yüzünden.Ben bir fotum sitesinden yurt dışında yaşayan bir doktora bile sormuştum artık çaresizlikten.Hatta şimdi de var gürültülü kaka ve mukus ama doktorumuz anne sütü alan çocuklarda olur zamanla geçer dedi “ bende bıraktım artık takmayı.Ben ne zaman kendimi rahat bıraktıysam düzeldi hatta kaka yapmamaya başladı 3 sene de kaka tutmasıyla uğraştım sonrasında.
Yaa sıkıntılar bitmez heralde evrilerek devam eder

Bu arada fotoya baktım aynı sivilce tarzı biz de yaşadık doktor ılık bezle sil dedi hatta çok daha kötüydü bizim.Annem de bebek kilo aldığı için olur bu doluluk derdik biz dedi.Sonra mustelanın kremini aldık çok iyi geldi yatıştırıcı krem zaten.Şimdi tamamen geçti sadece çok sıcak olduğunda ve çok ağladığında çıkıyor tekrar geçiyor
öyle mi diyer belirtiler var mıydı peki sizde mustela kremi bende aldım canım bir kere sürdüm daha çok kızardı gibi oldu emin olamadım ama kaşıntısı sönen yerlerde bile oluyor sürmek istiyorum emin olamadım

Konuya ortadan dalacagim ama hemoroid mi sorununuz. Bende çok sıkıntı yaşıyorum hamilelikte arttı sıkıntım. Precto gyvenol hamileyken vermişti doktorum bu dediğiniz de emzirirken kullanılan bir krem mi?
Doktor da hemeroidden şüphelendi ama yani hemeroid nasıl olur görünür bir şeyse bende öyle bir şey görünmüyor. Fito diye bi krem verdi emzirdiğini söyledim zaten, suyun içine oturup koyulan bi ilaç varmış galiba onu emzirdiğim için vermedi

Biz de yaşadık aynı durumu hatta çocuğun nefes alamama sesine uyandık.Gazını iyice çıkarmadığı zaman olduğu kanaatine vardım.Sizde ağızdan gazını iyi çıkardığına bakın isterseniz
Hadi yaa, gece emziriyorum demek ki ondan gazı oluyor. Ya uykusu bölünmesin diye de gazını almıyorum geceleri. Bu gece aldım gazını baya da çıkardı ama uykuya geçerken zorlandı ger

Kara kara evimi ne zaman temizliycem diye düşünüyorum dip köşe temizlemeden içim rahat etmiyor kafamda sürekli temizlik düşüncesi var kızlar çocuğum kucağa bağımlı oldu resmen ona kıyamıyorum 🥹

24 25 derece de rahat ediyorum. En de , ama cok isininca kapı pencereyi açınca da altını değiştirirken falan amam usuttu mu perileri geliyor valla

soğuktan kimse hasta olmaz, bebekler dahil.
önemli olan rüzgar yani yel almaması.
zaten 22/23 dereceler soğuk sayılmaz ki yabancı makalelerde gece yatırdığınız oda 18 derece civarı olsun deniliyor, o tabi bizim ülkemiz iklimine çok soğuk kaçıyor.
dediğim gibi ben 22 derecede tutmaya çalışıyorum 23ü gördüm mü direk havalandırıyorum.

sıcak odada uyumak/uyutmak hastalık riskini çok daha arttırıyor. Terleyip o terin üstünde kuruması meselesi
bir de burun da tıkanıklık vs. korkmayın ☺️

Hadi yaa, gece emziriyorum demek ki ondan gazı oluyor. Ya uykusu bölünmesin diye de gazını almıyorum geceleri. Bu gece aldım gazını baya da çıkardı ama uykuya geçerken zorlandı ger

Geceleri gaz çıkarmak çok sıkıntı gerçekten uyku bölünüyor çünkü.
Ben burada okuduğum üzere genel gaz işlemini bebeği kollarının altından tutup kaldırıp, dik tutarak çözdüm. Her seferinde olmasa da %90 gazı çıkıyor, deneyin bir :)
amaç dik tutmak zaten ne kdr dik, o kadar kolay çıkan gaz.
baktım çıkmıyor 2-3 dk tuttuktan sonra tekrar yatırıyorum düz yere, 5 dk sonra tekrar kaldırıyorum o zaman da çıkıyor.
bir de sırtına vurarak değil, büyük yuvarlak hareketle belden omuzlara kadar bastırarak hafif sıvazlıyorum. Kesin çıkıyor o zaman. Uykuya devam sonra

Geceleri gaz çıkarmak çok sıkıntı gerçekten uyku bölünüyor çünkü.
Ben burada okuduğum üzere genel gaz işlemini bebeği kollarının altından tutup kaldırıp, dik tutarak çözdüm. Her seferinde olmasa da %90 gazı çıkıyor, deneyin bir :)
amaç dik tutmak zaten ne kdr dik, o kadar kolay çıkan gaz.
baktım çıkmıyor 2-3 dk tuttuktan sonra tekrar yatırıyorum düz yere, 5 dk sonra tekrar kaldırıyorum o zaman da çıkıyor.
bir de sırtına vurarak değil, büyük yuvarlak hareketle belden omuzlara kadar bastırarak hafif sıvazlıyorum. Kesin çıkıyor o zaman. Uykuya devam sonra
Yani öylece havada tutuyor musun hiç omzuna yaslamadan 😊 deneyim ben de. Bugün bi kitapta okudum emzirirken 5 dkda bir gaz çıkarın en kötü ihtimal meme değişirken çıkarın diyor.

X