2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar benim bebiş 3 haftalık oldu. Bugün 3-4 kez meme emerken boğazına kaçtı gibi öksürdü. Normal öksürük mü boğazına mı kaçtı anlamadım. Daha önce hiç olmamıştı çok korktum. Sizinkiler de emerken oluyor mu böyle şeyler

Kızlar benim bebiş 3 haftalık oldu. Bugün 3-4 kez meme emerken boğazına kaçtı gibi öksürdü. Normal öksürük mü boğazına mı kaçtı anlamadım. Daha önce hiç olmamıştı çok korktum. Sizinkiler de emerken oluyor mu böyle şeyler
Evet çok oluyor hemen yana çevir hafifçe sırtına vur

Benim de bir sorum var: bir aylık kontrolde kilo alımına bakılıyor ya; doğum kilosunun üstüne mi mesela 800 gram alması lazım yoksa ilk hafta kilo veriyor ya bebişler o kilonun üzerine mi?
Bana doğum kilosunun üstüne 600-1000 gr arası alması lazım demişti doktor

Kızlar selam. Benım bebiş 2 günlük oldu . Meme ucum yok silikon uc kullanıyorum ama bebegım sürekli memede duruyor cektıgım an aglıyo. Süt yetiyo mu yetmiyo mu bilmiyorum. 10 dk cekıyorsa geri kalan memedeki süre cekmeden hobi olarak duruyor. Bırakınca yataga yeniden aglayıp meme istiyor yeniden emip bırakıyor. Dün 4-5 kez kaka yapmıstı bugun tüm gün yapmadı işkillendim. Bu gece mama vereceğim cok az kaka çiş yapcak mı göreceğiz. Bu tereddüt insanı yiyip bitiriyormuş. Tavsiyeniz var mı?
Çok küçük olduğu için hemen yoruluyordur çene ucuna dokun hafifçe ayaklarına dokun olmadı bir kucağına al uyandırmaya çalış en az 15 dk emdiğinden emin ol

Benim bebegım ııııııı dıye bir ses çıkarıyor saankı uyanırkenki aglama sesı ama cok kısa hali
anlık pişşş pişş diye seslenınce susuyor burda mıyız dıye mı bakuyor acaba😊

inleme sesı dedıgın bunun gibi bisi mi canım
Evet canım her türlü ses mevcut 😄 sesler normalmiş

Kızlar selam. Benım bebiş 2 günlük oldu . Meme ucum yok silikon uc kullanıyorum ama bebegım sürekli memede duruyor cektıgım an aglıyo. Süt yetiyo mu yetmiyo mu bilmiyorum. 10 dk cekıyorsa geri kalan memedeki süre cekmeden hobi olarak duruyor. Bırakınca yataga yeniden aglayıp meme istiyor yeniden emip bırakıyor. Dün 4-5 kez kaka yapmıstı bugun tüm gün yapmadı işkillendim. Bu gece mama vereceğim cok az kaka çiş yapcak mı göreceğiz. Bu tereddüt insanı yiyip bitiriyormuş. Tavsiyeniz var mı?
Çişi kakayı muhakkak takip et canım azaldıysa hiç tereddüt etmeden mama ver biz vermemiştir başta açlıktan çocuğun çişinde turunculuklar olmuştu yetersiz beslenme olduğu için. Diğer sıkıntılarının aynısını bende yaşıyorum memede 10 dk duruyo uyuyo çekince yatırıyorum tekrar başlıyor ağlamaya

Evet hep oluyo başta inanılmaz korkuyodum şimdi alıştım dik tutup sırtına vuruyorum geçiyo

Makatta çatlak olabilir mi bende olmuştu acıdan bayılcak gibi oluyodum cam kesiyo gibiydi öyle bir acı mı? çok kötüydü ilacı var ama düzeliyor
Yok canım makatta değil ağrım rahmimi kramp giriyor gibi nasıl söyleyim adet olursun kan gelmez bir ağrı yapar ya kasılır rahim yani doktora bile anlatamıyorum öyle kötü bir ağrı ki duvarları yumrukluyorum wc ye çıkarken ağlıyorum sürekli acıdan

merhaba kızlar sezaryen olduktan sonra başka bir kadın doğum doktoruna gittim Rahmi ters yerleştirmişler dedi. İdrar torbası ile de biraz oynanmış herkesin tekniği farklı oluyor dedi. Yani böyle birşey yaşayan var mı korkuyorum. Sürekli alt kısmımda ağırlarım var idrar yolu enfeksiyonu olmuş gibi kasıklarım ağrıyor rahmim wc de kasılıyor. Ya normal eski hayatıma dönemezsem psikolojim çok bozuk. Bir de bebeğim memeyi almıyor. Meme başım büyükmüş. Sağıp veriyorum ama uçlarım yara oldu. Bir de gün geçtikçe sütüm azalıyor gibi ne yapacağım bana bir moral verin ne olur.

Doktorun söylediklerini bizimle de paylaşır mısın☺️
Evet bugün doktora gittik bir sürü tahliller tetkikler kakası çişine bakıldı, ultrasona girdi hepsi temiz çıktı ama kilo alımı az, tüm doktorlar kusma olabilir normal bırak kussun eğer huzursuzluk yaratmıyorsa tüm bebişlerde olabilir vs dedi. Fizyolojik reflüymüş. sonrasında emzirme danışmanına gittik o birkaç teknik gösterdi gaz yutmadan emmesi için, şimdi pazartesiye kadar deneyip pazartesi kilo ölçümüne gideceğiz tekrar, emzirme danışmanı kesinlikle mamaya , emziğe biberona karşı😫 her ağladığında emzir diyor, yani böyle bir şey olması için gece gündüz baykuş gibi uyanık olmamız lazım. Şimdi mesela bebişim emiyor ama ona kalsa 1 saat memede kalır herhalde😂 kadın da bırak kalsın diyor, son yağlı sütü alması için o ne kadar istiyosa okdr kalsın diyor bakalım. kuzenim de dedi ki pazartesiye kadar onların dediklerine şans verelim eğer kilo alımı olursa o yoldan devam ederiz ama az olursa mama takviyesi ve kusması için de ilaç başlarız dedi.

Canım bildiğim kadarıyla Şişli bez daha önemli, bebekler her zaman aç olduğu için değil anneye yakın olmak istediği için de emmek istermiş tek bildikleri şey emmek. Bir yeri ağrıdığında da acıktığında da gaz olduğunda da anne karnını özlediğini her zaman emmek istiyorlar Denemek için doktorla görüş, mamayı alışkanlık haline getirmeyin bir bak bakalım bakalım sadece fark var mı diye gözlemle. Bebek uyursa mama alınca bunun anlamı senin sütün yetmiyor olmayacak. Mamayı sindirmek daha zor olduğu için bebeklerde uyku yapıyormuş

merhaba kızlar sezaryen olduktan sonra başka bir kadın doğum doktoruna gittim Rahmi ters yerleştirmişler dedi. İdrar torbası ile de biraz oynanmış herkesin tekniği farklı oluyor dedi. Yani böyle birşey yaşayan var mı korkuyorum. Sürekli alt kısmımda ağırlarım var idrar yolu enfeksiyonu olmuş gibi kasıklarım ağrıyor rahmim wc de kasılıyor. Ya normal eski hayatıma dönemezsem psikolojim çok bozuk. Bir de bebeğim memeyi almıyor. Meme başım büyükmüş. Sağıp veriyorum ama uçlarım yara oldu. Bir de gün geçtikçe sütüm azalıyor gibi ne yapacağım bana bir moral verin ne olur.
Hiç böyle bir şey duymamıştım .. Göğüs ucu için krem kullanıyor musun, arada madecassol de sürebilirsin yaralara emzirmeden önce yıka ama mutlaka . Lansinohta iyi geliyo tabi her emzirme sonrası . Belki çenesi kuvvetlendikçe tutmaya başlar memeni ? Kaç günlük bebek ?

Evet bugün doktora gittik bir sürü tahliller tetkikler kakası çişine bakıldı, ultrasona girdi hepsi temiz çıktı ama kilo alımı az, tüm doktorlar kusma olabilir normal bırak kussun eğer huzursuzluk yaratmıyorsa tüm bebişlerde olabilir vs dedi. Fizyolojik reflüymüş. sonrasında emzirme danışmanına gittik o birkaç teknik gösterdi gaz yutmadan emmesi için, şimdi pazartesiye kadar deneyip pazartesi kilo ölçümüne gideceğiz tekrar, emzirme danışmanı kesinlikle mamaya , emziğe biberona karşı😫 her ağladığında emzir diyor, yani böyle bir şey olması için gece gündüz baykuş gibi uyanık olmamız lazım. Şimdi mesela bebişim emiyor ama ona kalsa 1 saat memede kalır herhalde😂 kadın da bırak kalsın diyor, son yağlı sütü alması için o ne kadar istiyosa okdr kalsın diyor bakalım. kuzenim de dedi ki pazartesiye kadar onların dediklerine şans verelim eğer kilo alımı olursa o yoldan devam ederiz ama az olursa mama takviyesi ve kusması için de ilaç başlarız dedi.
Gaz olmaması için hangi pozisyonları gösterdi ? Emip emip kusacak o zaman .. valla emzik de kullanıyorum hemde 2. Günden beri (bibs) biberon da (comotomo) şimdilik iyi gidiyor hayırlısı olsun . Emziksiz yaşayamayız istedikleri şey çok zor bence sürekli emzir emzir gaz çıkar kus üst değiştir emzir gaz çıkar kus … buna dönecek

Bu arada ben tekrardan muayene oldum kanamalarım için çünkü normal adet kanamasının üç katı kadar aşırı pıhtılı kanama başladı . Gece gündüz her tuvalete gittiğimde depend külot değiştiriyordum ped tutmuyordu . Adet döngülerin başlamış, kanama azalmazsa hormonlu spiral takmayı önerdi. Hormon içeren bir ilaç verilebiliyormuş ama onu alırsam emzirirmeyeceğim birkaç gün sütü sağıp öatacağım bebeğe de mama vermek zorunda kalacağım o yüzden doktor vermek istemedi. Böyle kanama yaşayan var mı bir ayı geçtim ben ama durumlar böyle

Hiç böyle bir şey duymamıştım .. Göğüs ucu için krem kullanıyor musun, arada madecassol de sürebilirsin yaralara emzirmeden önce yıka ama mutlaka . Lansinohta iyi geliyo tabi her emzirme sonrası . Belki çenesi kuvvetlendikçe tutmaya başlar memeni ? Kaç günlük bebek ?
17 günlük oldu. Emzirme hemşiresi de öyle söyledi ama sütüm azalacak diye korkuyorum niye bu kadar taktım bilmiyorum.

Gaz olmaması için hangi pozisyonları gösterdi ? Emip emip kusacak o zaman .. valla emzik de kullanıyorum hemde 2. Günden beri (bibs) biberon da (comotomo) şimdilik iyi gidiyor hayırlısı olsun . Emziksiz yaşayamayız istedikleri şey çok zor bence sürekli emzir emzir gaz çıkar kus üst değiştir emzir gaz çıkar kus … buna dönecek
Evet ya sorma, anlatabilir miyim bilmiyorun ama şöyle mesela sol mememdeyken bebeğin sağ eli benim koltuk altıma doğru aşağı sarkacak, en çok önemsedikleri şey memenin tüm kahverengi ucunu alması , suratı ve bedeni tamamen benim bedenime yapışık olacak. Eğer tüm kahverengi kısmı almazsa boşluk kalıp gaz yutuyormuş

X