2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Gaz olayı çok zor gerçekten kaç dakika uğraşıyorum sonra uyanıyo baştan meme veriyorum bu döngü hiç bitmiyo gece bunu nasıl halledicem bilmiyorum
Gaz için çay kaşığı ile rezene, Nurse harveys gaz damlası bir de adaçayı yağı kullandım etkileri oluyor bence denemek isterseniz ben az az denedim

Bütün gece yarım saatte bir uyandı yatağına yatırdığım an gözlerini açıyo sanki hiç emmemiş gibi ağlamaya başlıyo kucakta uyutayım dedim bir türlü uykuya geçemedi vallahi bayılcam sandım sonsuza kadar meme emicek gibi geldi sonra da kusuyo ne zaman düzeni oturtucaz acaba
Sanırım 3 ay sonra 🥹😭

Ya ben de bakamıyordum ama enfeksiyondan korkuma fotoğraf çektim yarım yamalak öyle baktım. Enfeksiyonu nasıl anladın canım peki
Acım arttı canım bi de bi koku olmaya başladı ben dikişlerim açıldı sandım doktoruma gittim enfeksiyon dedi. Islak tutmıcaksıb fönle kurutıcaksın dedi

Kızlar sütüm ne zaman iyice artıcak henüz sağdımda 20 30 cc geliyor bebiş doymuyor mamada veriyorum bu sefer wc sorunu yaşıyor kiloda alması içinn mamaa gerekli napçamı şaşırdım emzirme danışmanı da herkes fuzuli diyor sütümü arttırmak içinn emziriyorum doymayınca mamaa veriyorum napçamı şaşırdım hurma kayısı dut suyuu hoşaf helva tahin pekmez yiorum yanii hatta bisküvi ve tatlıyı aşırı tüketiyordum hamişken almadım kiloyu aldım bugün frenledim artık kendimi öneriniz varmı banaa İNŞALLAH tüm bebişler sağlıkla ilerler 🙏🤲🙏🤲🦋🐬

Acım arttı canım bi de bi koku olmaya başladı ben dikişlerim açıldı sandım doktoruma gittim enfeksiyon dedi. Islak tutmıcaksıb fönle kurutıcaksın dedi
Ben de batikonlu su ile yıkıyorum bir de sprey olarak sıkıyorum dikiş olan yere ve fönün soğuk kısmıyla kurutuyorum. İnşallah hemen iyileşiriz benim dikişim çok fazla olduğundan aşırı stresliyim bu konuda 🥺

Emzir gaz çıkartmaya uğraş atını değiştir uyut bu döngü adla bitmiyor kızlar 😢 çok fazla dikişim var bunun stresinden bebeğime doğru düzgün odaklanamadım bile. Bütün bu işler eziyet gibi geliyor doğru düzgün sevemedim bebeğimi resmen 22 gün oldu, aman dikişlerime bişey oldu mu olacak mı derken bebeğimi emzirmek altını değiştirmek eziyet.. çok kızıyorum kendime bazen öpüp kokluyorum kızımı minicik bana muhtaç🥹 ama ben bitik durumdayım kafayı yemek üzereyim uykusuzluk bu döngü ve dikişler.. allahım bu günler geçecek ve ben bu minik hallerini çok özleyeceğim biliyorum ama böyle kötü hatırlayacak olmak çok acı😢😭

Gazla ilgili olarak, benim bebeğim hep memede uyuyo gaz çıkarmaya çalışırken de uyuyor olduğu için sanırım başarılı olamıyoruz. Gaz çıkarabilenlerin bebeği gaz çıkarma aşamasında uyanık mı oluyor acaba? Her seferinde memede uyuması normal mi ki sizinkiler de memede uyuyorlar mı?

Gazla ilgili olarak, benim bebeğim hep memede uyuyo gaz çıkarmaya çalışırken de uyuyor olduğu için sanırım başarılı olamıyoruz. Gaz çıkarabilenlerin bebeği gaz çıkarma aşamasında uyanık mı oluyor acaba? Her seferinde memede uyuması normal mi ki sizinkiler de memede uyuyorlar mı?
Benim bebeğim de memede uyuyor. Bazen emmeyi sonlandıracağı zaman memede beklerken çıkarıyor gazını ama bazen de uyuyup kalıyor omzumuza yatırıp uzun uğraşlar sonunda çıakrtıyoruz. Yani uyanık olmuyor çoğu zaman

Merheba anneler nasılsınız bebekleriniz nasıl?
Bebeklerinin 1 ay kontrolu olan anneler bebeginiz kaç gram almıştı?Benimkinin 1 ayı 8 nisan bu gun gittik doktora 480 gram almış bebek kilo çok az almış dedi doktor😕sizinkiler ne kadar almıştı?
20gun anne sütü vere bildim sonra agır alerji geçirdim sütüm bir anda kesildi şu an mama veriyorum maalesef.😕
Burun tıkanıklığı sorunu bizimde var temizliyorum.
Bebeğin yeterli beslendiğini anlamak için 800 gr almis olması lazım 1 ayda . Günde 20-30 gram almali haftada 150-200 gr almali ilk 3 Ay böyle

Kızlar sütüm ne zaman iyice artıcak henüz sağdımda 20 30 cc geliyor bebiş doymuyor mamada veriyorum bu sefer wc sorunu yaşıyor kiloda alması içinn mamaa gerekli napçamı şaşırdım emzirme danışmanı da herkes fuzuli diyor sütümü arttırmak içinn emziriyorum doymayınca mamaa veriyorum napçamı şaşırdım hurma kayısı dut suyuu hoşaf helva tahin pekmez yiorum yanii hatta bisküvi ve tatlıyı aşırı tüketiyordum hamişken almadım kiloyu aldım bugün frenledim artık kendimi öneriniz varmı banaa İNŞALLAH tüm bebişler sağlıkla ilerler 🙏🤲🙏🤲🦋🐬
Merhaba benim 2. Dogumum ilkinde sutum çoktu bunda cok değil goguslerim öyle şişmiyor benim fark ettiğim miktarını değil fakat yağını artıran şey protein kuzu eti alıyorum 1 kg kavurup dolaba koyuyorum her gun bir öğün eti yiyorum günde 20 gram alıyorsa aşağı yukarı iki katı aliyor böyle olunca bende hoşaf helva dereotu bulgur soğan denedim hiç biri artirmadi.

Ya ben fotoğraf çekip baktım altıma da dikişlerin olduğu yerler kahverengileşmiş hani yara kabuk bağlar kahverengi olur ya öyle olmuş sadece dikişin olduğu kısımlar. Normal mi acaba bu sizde de oldu mu? Geriliyor bazen de
Canım bende hemen bakamamıştım korkudan 15 gün sonra baktım dikis ipini gördüm sonra sağ bacağıma olan yer açık gibiydi beyaz eti gözüküyordu korka korka dikisim açıldı diye hastaneye gittim iç dikişlerime dış dikislerime hep baktılar normal açılma yok dediler sağ bacağıma doğru yeri kesmişler doğumda iç dikisi iyi dışı kendi kapanacak dediler hiç birsey sürme temiz ve kuru tut dediler sadece tamda çamaşırımın geldiği yer eziyet çekiyorum resmen birde dinlenemedim hiç yatamadım bebeğimin emzirmesi, altı, gazı çıktı derken hiç uyku yok gündüzde düşüncesiz kaynanamlar ve kaynımlar geldi ilk 15 gün hergün ağla ağla sinirden yorgunluktan acıdan canım çıktı .birde kızım sarılık oldu geç geçti ilk 15 gün de hergun hastane kontrol bir günde hastanede yattık fototerapi gördük yani anlayacağınız çok kötü günlerdi Allah beterinden saklasın inşallah iyi olacağız .bugün 36 gün oldu hala sağ bacağıma olan yer geçmiyor çok acıyor

Doktor 600gr.alması lazımdı dedi sarilik falan geçirdi baya oda etkilidi tabi😕inşallah duzelir
Canım osman gonulal diye bir dr var youtubeda instagramda videoları var dinle onları bende ordan dinliyorum. Sarilik olmak kötü bisey değil çok yüksek olması kötü bisey sarilik bebeği enfeksiyonlardan koruyor. Benimkide gecirdi ilk bir hafta pik yaptı 16.7 oldu iki gün sonra 11 oldu sonra takip etmedik geçti güneş e çıkarmak da çok etkili oluyor biluribinin ilk tedavisi güneş e çıkan sarilik çocukların renginin açılması ile başlamış

Canım osman gonulal diye bir dr var youtubeda instagramda videoları var dinle onları bende ordan dinliyorum. Sarilik olmak kötü bisey değil çok yüksek olması kötü bisey sarilik bebeği enfeksiyonlardan koruyor. Benimkide gecirdi ilk bir hafta pik yaptı 16.7 oldu iki gün sonra 11 oldu sonra takip etmedik geçti güneş e çıkarmak da çok etkili oluyor biluribinin ilk tedavisi güneş e çıkan sarilik çocukların renginin açılması ile başlamış
Benimki 3gün mavi işıkta kaldı 17 pikti sonra16 oldu dahada yükselmedi 1ayında tam bitmişti artık sarılığı.Evet biliyorum çok çocukta oluyor ama bazen etkiliyor işte zayif emiyordu mamada veriyordum ama belki mamasınıda degişirim.

X