2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Benim bulantılarım 10. Haftada birden kesilmişti takı 13. Haftama girdigim gece biraz soğuk almanın sebebiylede bir türlü kusmam durmadı bugünde kackez kustum üşütmüşüm birazda ondan da kaynaklanıyor olabilir ama doktoruma söyledim d vitaminine başladıktan sonra kusmam oldu dedim, şimdilik alma dedi 16. Haftadan sonra sana gereken vitaminleri vericem dedi. Birde bulantı için bişey veremezmisin dedim istersen yazarım ama pek işe yaramaz dedi kötü olduğunda gel serum felan veririz dedi. Yanisi kişiden kişiye göre değişiyor bu durum kimi doğuma kadar bulantı yaşayabilir benimde birden kesile bilirde korkma sen canm bulantılar kötüye işaret deil bebeklerimiz iyi olsunlar inşallah biraz sabırla geçer inşallah bunlar☺️
Haklısın canım. Bulantı zor ama dayanıyoruz bir şeklide zaten. Ben de sabırla 3 ayı doldurmayı bekliyorum. 2.trimester için balayı diyorlar 🤭 o kısmı bekliyorum. Yaz gebesi olacagız🙈 tiril tiril giyinir gezeriz artık☺️

Kızlar doktorunuz folik asit kullanımı bittikten sonra vitamin takviyesi verdi mi? Benim doktorum gerek yok bebeğe de bir faydası yok dedi, sen zaten sağlıklı besleniyorsan ekstra bir vitamine ihtiyacın yok dedi, fikri olan var mı bu konuda🤷‍♀️
Ben de şuan folik asit de dahil hiçbir takviye kullanmiyfkum canım. Folik asite devam edenler de var. Benim doktorum 12. Haftada kesmişti. Doğru olan ne acaba ,?

Ben de şuan folik asit de dahil hiçbir takviye kullanmiyfkum canım. Folik asite devam edenler de var. Benim doktorum 12. Haftada kesmişti. Doğru olan ne acaba ,?
Benim doktorum kesmedi. Decavit kullanıyorum. Gebelik süresi boyunca, doğuma kadar kullanacağız, ek bir takviyeye ihtiyaç duymuyoruz çünkü tüm vitaminleri içinde barındırıyor dedi.

Bende folik asite devam ediyorum. Kesmedi doktorum yarin 12 haftalik olcaz demir ilaci verecektim ama mide bulantilarin azalsin biraz dedi. Kokulara karşı fazla duyarliligim var kokan hicbir ilaci içemiyorum napcam bilmiyorum 😒

Merhaba hanımlar tecrübelerinize ihtiyacım var şuan 8+4 deyim çift yumurta ikizleri ne hamileyim en son 2 hafta önce kırmızı kanamam olmuştu sonra kahverengi leke devam etti tam bitti derken cumartesi kasik ve bel ağrısı ile kırmızı kanama geldi biraz bekledim sonra acile gittim rahimde kanama alanı yok elhamdülillah içim rahatladı döndüm eve ama dün gece yine kırmızı kanama geldi niye böyle sürekli oluyor Dr herşey normal diyor peki neden böyle oluyor korkuyorum bebeklerime birşey olucak diye progestan iğne kullanıyorum dinleniyorum sürekli sizde benzer durumlar yaşayanlar var mı çok çaresiz kaldım sürekli korku endişe

Valla anlamadım ki canım, bana gerek yok diyen perinatolog ama bunun üzerine aile hekimimin hemşiresi aradı dün, kan vermeye çağırdı vitamin değerlerime bakmak için. Hatta kullanmıyorum bişey diyince kullanmanız gerekiyor çok önemli dedi. Herkes ayrı bişey söylüyor anlamadım valla🤷‍♀️

Kızlar bu oxapar ya da clexane doğuma kadar mı kullanılıyor? Karnım hep iğne izi ile doldu yaaaa
Ona doktor karar veriyor herkes doğuma kadar yapmıyor canim. Benimki biraktirdi kanama alanin ve pihtilasma sorunun yok dedi. Bazen önlem amaçlı doguma kadar devam ediyorlar. Bende doğuma kadar progestan fitile devam edicem mesela.

Benim doktorum kesmedi. Decavit kullanıyorum. Gebelik süresi boyunca, doğuma kadar kullanacağız, ek bir takviyeye ihtiyaç duymuyoruz çünkü tüm vitaminleri içinde barındırıyor dedi.
Benim doktorum 11. Haftamda kesmişti d vitamini kullan demişti ama midemi çok bulandirdigi için onuda kesti 16. Haftadan sonra gereken vitaminleri veririm dedi şuan hiçbir takviye kullanmıyorum 😊

Kızlar moralim çok bozuk. İkili testim yüksek riskli geldi 😔 nift yaptırmayı düşünüyorum, ne dersiniz
Çok üzüldüm canm buna çok da takılma derim ama çünkü yanılma payı yüksek bu testlerin şimdi doktorunda yaptır der muhtemelen ama yapsan bile aldırmak gibi bir düşüncen varmı önce kendine bunu sor gönlün neyden yana ise onu yap derim ama genel olarak sorduğun soruya ise cevabım yaptırıp ne kendini daha fazla uz nede çok düşün bu sadece sitrese yol açar. Mevlam neyler neylerse güzel eyler. İyi düşün rabbim bu yolda yürüyen herkese sabır versin inşallah. Umarım sağlıklıdir ve sağlıkla dünyaya gelir inşallah 🙏

Çok üzüldüm canm buna çok da takılma derim ama çünkü yanılma payı yüksek bu testlerin şimdi doktorunda yaptır der muhtemelen ama yapsan bile aldırmak gibi bir düşüncen varmı önce kendine bunu sor gönlün neyden yana ise onu yap derim ama genel olarak sorduğun soruya ise cevabım yaptırıp ne kendini daha fazla uz nede çok düşün bu sadece sitrese yol açar. Mevlam neyler neylerse güzel eyler. İyi düşün rabbim bu yolda yürüyen herkese sabır versin inşallah. Umarım sağlıklıdir ve sağlıkla dünyaya gelir inşallah 🙏
Aldırmayı düşünmem canım, eşim de aynı fikirde ama tabiki sonucu duyunca üzülmemek ,sıkılmamak elimizde degildi. Esimle beraber oturduk ağladık. (Bugün gittiğim takip doktorum disindaki bi doktor down sendromlu bebeğe bakmanın zorluğundan, işte ölürsem onunla kimin ilgileneceginden, bu cocuklarin her türlü manipülasyona açık olduğundan bahsetti.)

Aldırmayı düşünmem canım, eşim de aynı fikirde ama tabiki sonucu duyunca üzülmemek ,sıkılmamak elimizde degildi. Esimle beraber oturduk ağladık. (Bugün gittiğim takip doktorum disindaki bi doktor down sendromlu bebeğe bakmanın zorluğundan, işte ölürsem onunla kimin ilgileneceginden, bu cocuklarin her türlü manipülasyona açık olduğundan bahsetti.)
Ben doktoruma sordum sadece bilmek icin mi yaptiriyoruz Allah korusun bisey cikarsa önlem alabilecek miyiz diye oda şöyle bir mesaj yazmış ;

Azime hanım merhaba, çok yoğun bir gündü, yeni dönebiliyorum, kusura bakmayın, sizin genetik sonuçlarınız normal ama bebekte yine bazen problem olabiliyor, fetal dna testini sadece gebeliği sonlandırmak için yapmıyoruz, böyle bir durum olması halinde ; takipleri ve sonraki tedaviyi planlamak adına da bizleri yönlendiriyor, o yüzden yaptırmanız en güvenilir yol olur. Karar tabii ki senin , görüşmek üzere, iyi akşamlar…

Ben doktoruma sordum sadece bilmek icin mi yaptiriyoruz Allah korusun bisey cikarsa önlem alabilecek miyiz diye oda şöyle bir mesaj yazmış ;

Azime hanım merhaba, çok yoğun bir gündü, yeni dönebiliyorum, kusura bakmayın, sizin genetik sonuçlarınız normal ama bebekte yine bazen problem olabiliyor, fetal dna testini sadece gebeliği sonlandırmak için yapmıyoruz, böyle bir durum olması halinde ; takipleri ve sonraki tedaviyi planlamak adına da bizleri yönlendiriyor, o yüzden yaptırmanız en güvenilir yol olur. Karar tabii ki senin , görüşmek üzere, iyi akşamlar…
Canım şuan başka bir doktora geldik. Down sendromlu çıkarsa aldırmani tavsiye ediyorum dedi o da. Fatal Dna için kan verdim. Sonuç 2 haftaya çıkacakmış. İnşallah sonuc güzel gelir🙏

I
Canım şuan başka bir doktora geldik. Down sendromlu çıkarsa aldırmani tavsiye ediyorum dedi o da. Fatal Dna için kan verdim. Sonuç 2 haftaya çıkacakmış. İnşallah sonuc güzel gelir🙏
insallah canım gönlünü ferah tut sen bu testlerde yanilma çok oluyormuş doktorum o yüzden de açıkçası fetal dna yaptirmami istedi. Ikiz olunca yanilma payi daha da yüksek. Eltiminde ikili taramada down sendromlu demisler cocuk gayet sağlıklı 1.sinifa gidiyor. Hersey Allah'tan sen yüreğini gönlünü ferah tut🤲🍀

X