20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

4'ünü (farklı zamanlarda) çektirdim. 2'si gömülüydü. Çekimlerden sonra biraz ağrı yaşadım.
Çekimden sonra ağrı kesici olarak aspirin dışındakileri kullanın (Aspirin kanı sulandırır, çekim sonrası kanamayı artırabilir) En azından 2 gün sigara içmeyin. Sıcak şeyler tüketmeyin. Antiseptik gargaranızdan düzenli kullanın.
Çektirmesi gereken arkadaşlar hiç korkmayın ve ertelemeyin...

Valla kızlar benim 20 lik dişim çıkmadı :roflol: 45 yaşındayım çıksaydı çıkardı herhalde :nazar: 20 sene sonra çıkan dişin bana ne faydası olur ki zaten sositososito

:smiley-cool:

20lik disleriyle sorun olan arkadaslar icin bugün cektirdigim disim ve sonrası icin biraz yardımcı olayım.Sizlere korkmayın demeyecegim,disciden hic korkmayan elini kolunu sallaya sallaya giden biri olarak o koltuga oturdugumda biraz tedirgin oldum daha önceden 2 kere aynı islemi yaptırdıgım icin herseyi cok iyi biliyorum artık..eger 20lik disiniz gömülü degilse ne mutlu size:)veya bas göstermisse yine bi nebze kolay isiniz.fakat gömülü ve üstte kemik varsa biraz is zorlasıyo.zorlasıyo diyorum ama sizin icin degil doktorunuz icin zor cünkü uyusturdugu icin sadece zorlamayı hissediyosunuz agrı sızı olmuyo ameliyat esnasında.ameliyattan sonraki 2 gün biraz zorlanırsınız yemek yeme,cigneme gibi isler agrı sızı yapabilir.2-3 gün süt,meyve suyu,corba gibi sıvı gıdalarla beslenmenizde fayda var.ondan sonrası kolay zaten iyikide aldırmısım diyceksiniz agrısına katlanmaktansa bi kere agrı ceker kurtulurum diye düsünün.cektirceklere simdiden gecmis olsun...

meraba arkadaşlar beni bazılarınız bilir.diyet topiinden..neyse
bende bu yirmiliklerden şuan çekiyorm..bundan yaklaşık 1 ay önce kulak agrılarım başlamıştı tabi bi senedir arkadaki iki dişim kabarıp duruyodu bi tanesinde azcık diş çıkmıştı çok az ama..neyse kulak agrım için kendi doktoruma gidicektm tatildeymiş onun yerine arkadaşı wardı...iki üç gün idare et falan dediler kendi doktoruna git gibisinden..ben artk dayanamıyodum kafadanda agrı kesicileri almak istemiodum çekiyodum agrıyı.neyse dayanamadım gittm geçici olan doktor 20 lik dişi son ihtimal werdi başta snra sebebiyet dişleri gösterdi iltihaplanma olmuş dedi ilaç yazdı daha dogrusu ilaçlar..günde 8 hap werrdi we hiçbi mide koruyucu olmadan.biteral aprol fort we agumentin..dedi bi hafta sonra git çektir dişini gömülü senin dişlerin işde zor bi amelyat olur falan..tabi tırstım zaten herşei içimde büyüten biriyim.neyse ben kullanmaya başladım ilaçları.sanki jelibon misali içtimde durdum..neyse bi hafta bitmeden ilaçlarm bitti agrım wardı gece aldım bi minoset uyudum ama bogazımda sanki bişi wardı nefes alamıyodum engelliodu.ilaç mı kaldı acaba dedm su içiyorn ekmek kokluyorm yiyorm yok çare gitmiyo o his..neyse sabahı bekliim dedm gece defalarca yediklerimi çıkardım artık bögürüyodum.sabah oldu tuwalete bi çıkıyorm 1o dakkada bir we hiçbişey yemediim halde.neyse biraz iidim akşm oldu baktm nefes alamıyorm acile gittik.oksijen werdi doktor we bogazımda o ilaçlar ödem yapmış arkadaşlar.mideyi korumadan direk o haplrı werdi doktor we mide kanaması geçirmişim.hı demedim söliyim çıkardıklarımda kahve telvesi gibi bişide wardı.neyse içimde kapanmış allahtan o we doktor yine ilaç. werrdi annem sdce 1 tanesini içirdi hep dogal şeylerle besledi beni.tabi kiloda aldm ama herşey saglık.sonra tanıdık doktorumun arkadşına gittim diş için we ilk dişim kemigin altında olmasına ragmen 1 dkkadan az sürede bitti.bu salı ikincisini çektirmeye gittigimde anam agladı cidden agladı.lşişti ama kemigimi kırdı doktor çok zordu.tawsiyem kesnlkle çekilmesi we çekildkten snra hemen buz koyulması gnde 4-5 tane agrı kesiciye izin weriyor doktorlar zaten.bana sadece parol yasak diil onu içebiliyorm ama en etkilisi apranax we majezik..sdce üst dişim kaldı bi tane.yinede şşükür allahıma doktorum ii..

evet arkadasım hiç bişe yiyemiyorsun uyuyamıyorsun en kuvvettli agrı kesici etki etmiyor.
Cumartesi 20'lik dişimi çektirdim.cok zor bir oprerasyondu. tam 3 saat sürdü ama omrümden ömür gitti sanki. bana da 3 tane uyustuucu igne yaptılar.
su anda inanılmaz şiş bir sekilde geziyorum.
cok agrım var. Dişim kemiğe dayandıgı için ve de gömülü bir diş oldugu için cok zor oldu.

20lik disleriyle sorun olan arkadaslar icin bugün cektirdigim disim ve sonrası icin biraz yardımcı olayım.Sizlere korkmayın demeyecegim,disciden hic korkmayan elini kolunu sallaya sallaya giden biri olarak o koltuga oturdugumda biraz tedirgin oldum daha önceden 2 kere aynı islemi yaptırdıgım icin herseyi cok iyi biliyorum artık..eger 20lik disiniz gömülü degilse ne mutlu size:)veya bas göstermisse yine bi nebze kolay isiniz.fakat gömülü ve üstte kemik varsa biraz is zorlasıyo.zorlasıyo diyorum ama sizin icin degil doktorunuz icin zor cünkü uyusturdugu icin sadece zorlamayı hissediyosunuz agrı sızı olmuyo ameliyat esnasında.ameliyattan sonraki 2 gün biraz zorlanırsınız yemek yeme,cigneme gibi isler agrı sızı yapabilir.2-3 gün süt,meyve suyu,corba gibi sıvı gıdalarla beslenmenizde fayda var.ondan sonrası kolay zaten iyikide aldırmısım diyceksiniz agrısına katlanmaktansa bi kere agrı ceker kurtulurum diye düsünün.cektirceklere simdiden gecmis olsun...
bende dün dr gittim çekilicek dedi ama geç saatte gıttım için yarın gel dedi bugun korkudan gıdemedım,ne güzel ifade etmişssin bır asn için cesaretımı topladım ve yarın gıdicem dedim,korkudan ölüyorum daha öncede 2 20lik dış çektırdım bırısı (yukarıdakı) çok zor çekildi annestezı tutmadı ama enınde sonunda gıdılecek bır an önce gideyim bıtsin gitsin..

bende bugun cektirdim yaklaşik 40 45 dklık bi operasyondu.ztn ne zmn cektiler anlamadım gormedim.daha cok uyuştu mu die kontrol etmekle geçti.bi 5 dk cenemi zorladılar.tabi ben hiç bişey hissetmedim sadece bastırdıklarını.daha sonrası da dikişle geçti.itiraf edeyim hiç acımadı ama sırf kendi kuruntum yuzunden titredim koltukta.

cekim sonrası ağzima bişey verdiler bastırmam için.işte o zmn cnm yanmaya başladı ama cikar cikmaz ilk işim ağri kesici almak oldu.yarım saatlik bi sızıdan sonra geçti.6 saat oldu ama hala bi sızı yok.

bu arada 5dk buzla kompres yapıyorum 5dk dinlendiriyorum.bunu amleyattan hemen sonra yapmaya başladım.2saat yaptım.bence cok az şişti hatta ilk bakişta belli bile olmuo.

herşey bu kadar rahat olmasına rağmen 3 hafta sonra diğerine aldırcam ama yine korkuyorum.sanırım içimizden gelen bi korku:KK43:

buarada bnmde dişim gomuluydu.

arkadaşlar yemek konusunda nasıl davrandınız? doktorum kesinlikle sıcak yasak dedi,ciğneme konusunda supheliyim dikişler yuzunden korkularım var.hala bişeyler yiyemedim,kaç saat oldu operasyon geçireli.akşama ilaç da almam lazım.

Son düzenleme:
ahhh ahhh ben de bu 20 lik dişlerden çok çektim kızlar
hem de hepsinden ayrı ayrı çektimkafamçokkarıştı
çok şükür hepsinden kurtuldum ama
hem bir işe yaramıyo hem de o kadar acı veriyo ya
gıcık bir durum işte:bbo:

hepinize çok çok geçmiş olsuna.s.

benim nedense hiç ağrı yapmadı :roflol:şikayetçi gibi konuştum ağrı olmamasından:emir_bebek: aman allah korusun olmasın zaten fisfisfis bendede 2 senedir filan var ama daha çok ufak büyüyemedi çürür diye korkmuyo değilim açıkçası buyüzden çok iyi fırçalıyorum gamyoncuiremsu

Kızlarrr ...Ay 20 lik dişim çıkıyo yani öyle zannediyorum ...
Dün yanağımın üzerine bile yatamadım acayip ağırdı ...
Çektirmek falan gerekiyo mu yada doktora gitmek ??

arkadaşlar bende nefes kokusu oluyor ve bir türlü geçmiyoru doktor 20 lik dişlerden olabilir çekelim dedi benim durumum da olupda kurtulan varmı

bende çektirdim. tel takılacak dişlerime ve önce agızlık kullanmam gerekiyor. geçen sene çektirmiştim. çok korkuyordum hatta saatlerce agladıgımı biliyorum vede çektirdikten 2 gün sonra denize gitcektim .en çokta zamansız oldu diye kızıyordum. çekilecegi zaman ki halimi düşünüyorumda :) korkulacak hiç bişiy yokmuş . o an üzerimdeki herşeyi atıp çıkacaktım o derece korkuyorum dişçilerden :s ama neyseki korktugum gibi çıkmadı. biraz igne vururken hissediyorsun gerisi doktora kalmış. hiç bişiy hissetmiyorsun dikiş atılıyor 1 hafta sonrada dikişiler alınıyor. zaten kendi kendine bi kısmı çıkabiliyor

benımde 20 lık dısımın cekılmesı lazımmıs.
ıkı tane var.
cok korkuyorum.:nazar:
bu ay gecsın obur aya bende cektırcem.
agrım sızım yok ama ondekı dısın dolgu olması ıcın cekılmesı gerekıyormus.:bbo:

Ben lise döneminde tüm dislerimi cikardim, bunda yasadigimiz ülkede dogal yollardan d vitamini yeteri kadar alinamadigi icin cocukluk döneminde aldigim vitaminlerin balik yagi haplarinin etkili oldugunu düsünüyorum. Dis cektirme olayi burada kolay degil, doktorlar ufacik bir parca disin agizda kalmasina cabalarlarken dis cekimine 2 doktorun onayiyla karar veriliyor. Benimde normal kontrolümde 20 lik dislerimin sorun yaratmadigi halde cekilmesine karar verildi. Gerekceler ayni benzer, dis yapisini bozabilecegi, ciddi dis yapi sorunu yaratacagi temizlik zor olmasindan dolayi cabuk cürüme yaptigi ve yan disleri de cürümeyi yayabilecegi... Sorun yasamadigimdan alinma sürecide sorunsuz oldu, Köksüz bir dis lokal olarak fisfisla sadece kisa süre uyusturuldu dis etlerim ve 4 üde alindi. 20 lik dislerin sorun yaratmadan dis doktoruna aldirmanizi öneririm ki alinmasida sorunsuz operasyonsuz olsun yerimseniben

arkadaşlar bendede 2 tane alt cenede gömülü 20 lık diş var bu hafta içi aldırmayı planlıyorum özele, aldıran arkadaşlar bana fiyat söyleyebılırler mi ? teşekkürler

Bende diş teli kullanıyorum.
Ve 2 hafta önce alt çenedeki 20'lik dişlerimin çıkmaya başladığını farkettim.
Bir tanesi yavaş yavaş çıkıyor diğeride patlamış durumda.
Ağrım olmadı ama sağ taraftaki azı dişlerimin birinde sızlama var ve o tarafla yemek yerken zorlanıyorum.
10 gün sonra kontrolüm var.
Ortodontistim,çekilip çekilmemesi hakkında gerekli bilgiyi verecektir zaten.

arkadaşlar bendede 2 tane alt cenede gömülü 20 lık diş var bu hafta içi aldırmayı planlıyorum özele, aldıran arkadaşlar bana fiyat söyleyebılırler mi ? teşekkürler

yokmu ya yardımcı olabılecek kimse :KK43:
Ben,gittiğim diş hekiminin muayenehanesinde geçen yıl 20'lik diş çekimi ücretinin 100 ytl olduğunu okumuştum.
Bu sene 70 ytl yazıyor fiyat listesinde.

ben bi tanesini çektirdim 30ytl çok iyiydi dr. sadece iğneyi hissettim o kadar sonra bide bi kaç gün ağrıdı :/ şimdi 3 tane daha çıkıyo:KK43: üsttekini çektirdim ve şimdi alttaki rahatsızlık veriyor

X