20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

bundan 8 yıl önce 20 lik dişlerimi doktorumun isteği üzerine çektirdim.2 tanesi normal çekim oldu diğer ikisi amelyatla oldu.doktorum çok iyiydi bu konuda zaten çok güveniyordum.ilk 2 gün zaten sulu şeyler yedim.biraz yanağım şişti.ama buz koyunca şişmiyor.ben koymayı unutmuştum:)zaten doktorum ağrı kesicide vermişti.2 gün ağrı kesici kullandım.geçti gitti.şu an çok memnunum.iyiki çektirmişim.

ne güzel ya sen 4ündende kurtulmuşsun..ben sadece birini çektirdim diğer 3 ü duruyo..içlerinden biri rahatsızlık werio diğer ikisinden şimdilik bi şikayetim yok çok şükür..ama sonuçta onlarda düzgün çıkmadı çekilmesi gerek sanırım her ne kadar şu an rahatsız etmiyorlarsada ilerde sorun olur diye korkuyorum:KK24:

ayy ya benim de 2 tanesinin cekilmesi gerekiyor..
biri curudugu icin digeri de yamuk ciktigi icin, aslinda daha cikamadi bile, yarim ve yana dogru cikiyor, diger disime zarar veriyor..

lokal anestezi yapilacakmis, ama oldukca korkuyorum...

doktoruna güveniyorsan korkma derim. ancak şöyle benim doktorumun çalıştığı klinikle çalışan bir cerrah gelip operasyonları yapıyordu. yani ilk defa karşılaşmıştım ama dr.umuza sonsuz güveniyorduk, o yüzden cerrah da çok iyi çıktı şansımıza. o yandan gelip diğerine baskı yapan ya da yamuk olup zorla çıkmaya çalışan dişin yaptığı önlenemez ağrıyı düşününce o birkaç gün katlanılan sıkıntı hiç kalıyor.

migren sancısının üstüne sadece bu 20 yaş sancı-zonklamasını gördüm hayatımda.:KK43:

ben haftaya randevu aldım alt 20 lik dişim ve çürük olan bir azı dişim çekilecek yalnız ben operasyonun ertesi günü 12 saatlik şehirler arası yolculuk yapacağım.tecrübeli arkadaşlar sizce yolda bi sorun olur mu? rezil olmayayım otobüste.

ne güzel ya sen 4ündende kurtulmuşsun..ben sadece birini çektirdim diğer 3 ü duruyo..içlerinden biri rahatsızlık werio diğer ikisinden şimdilik bi şikayetim yok çok şükür..ama sonuçta onlarda düzgün çıkmadı çekilmesi gerek sanırım her ne kadar şu an rahatsız etmiyorlarsada ilerde sorun olur diye korkuyorum:KK24:

evet kurtuldum darısı sana olsun diyim ozaman.bence boş vaktin olduğunda diğerlerinide hallet.

ben haftaya randevu aldım alt 20 lik dişim ve çürük olan bir azı dişim çekilecek yalnız ben operasyonun ertesi günü 12 saatlik şehirler arası yolculuk yapacağım.tecrübeli arkadaşlar sizce yolda bi sorun olur mu? rezil olmayayım otobüste.

operasyondan sonra 6-8 saat buz kompresi gererkiyor, sonrasında şişlik ve yeşil/mor karışımı bir görüntü olabiliyor. diğer arkadaşlar da tecrübelerini yazarsa daha çok için rahatlar sanırım.geçmiş olsun şimdiden.

Arkadaşlar, benim de iki (belki de üç) yirmilik dişimden ameliyat olmam gerekiyor. Kardeşimde de aynı problem var. Kadıköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne gittim, üniversite hastanesinde olursanız iyi olur dediler. Oralardan da aylar sonrasına randevu veriyorlar. Acaba sizler gittiğiniz doktordan memnun kaldınız mı? Nereyi tavsiye edersiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Biraz endişeliyim açıkçası..

Allah hepimize şifa versin.. Amin.

Arkadaşlar, benim de iki (belki de üç) yirmilik dişimden ameliyat olmam gerekiyor. Kardeşimde de aynı problem var. Kadıköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne gittim, üniversite hastanesinde olursanız iyi olur dediler. Oralardan da aylar sonrasına randevu veriyorlar. Acaba sizler gittiğiniz doktordan memnun kaldınız mı? Nereyi tavsiye edersiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Biraz endişeliyim açıkçası..

Allah hepimize şifa versin.. Amin.

ben çok memnunum dişçimden ve çalıştıkları cerrahtan, sizin gittiğiniz yer de özel mi bilmiyorum ama benimki biraz pahalıydı. geçen yıl bir dişi ameliyatla 500'e aldırdım. bu konuda tasarruf yapamıyorum maalesef:KK5:

ben çok memnunum dişçimden ve çalıştıkları cerrahtan, sizin gittiğiniz yer de özel mi bilmiyorum ama benimki biraz pahalıydı. geçen yıl bir dişi ameliyatla 500'e aldırdım. bu konuda tasarruf yapamıyorum maalesef:KK5:

Devlet kurumu benim gittiğim yer. Başkent Üniversitesine de gitmiştim. Profesör yapacağı için 400 lira demişlerdi. Açıkçası biraz çok geldiği için orada yaptırmadım.

arkadaşlar bişeyi merak ediyorum.24 yaşındayım ve hiç 20lik dişim çıkmadı.ağrı falan da olmuyo.neden çıkmadı acaba benimkiler?yoksa çıkmicak mı?inşallah çıkmaz yazılanları okudum da korktum valla..

Bende oyle diyordum ama benimkiler 28 yasinda ciktilar malesef:KK43:

ben su an o agriyi cekiyorum birak cikmasinlar daha iyi
cok fena bi agri bu... yasimda 18 ne acelesi vardida cikti hemen:KK70:

bütün çene kemiklerim ağrıyo resmen...acilen kurtulmam lasım bu 20'lik dişlerdennn...bursa diş hastanesini düşünüyorumm...orda çektiren varmı acaba?ya da orasıyla ,ilgili bilgisi olan var mı?yardımcı olursanız sevinirim acilen....

merhabalar arkadaşlar,
benim de 4 gömülü diş varmış, doktor 2'şer alıcam dedi. ilk ikisini çarşmba alıcak. merak ettiğim şey, çarşmba 3'te ameliyata alırsa, 5'te bu iş biterse. 7'de iş yerinde olabilir miyim ve çalışabilir miyim? Nasıl durumda oluyor insan?

merhabalar arkadaşlar,
benim de 4 gömülü diş varmış, doktor 2'şer alıcam dedi. ilk ikisini çarşmba alıcak. merak ettiğim şey, çarşmba 3'te ameliyata alırsa, 5'te bu iş biterse. 7'de iş yerinde olabilir miyim ve çalışabilir miyim? Nasıl durumda oluyor insan?

benim dişim tam gömülüydü ve ameliyatla alındı. ameliyat sırasında acı hissetmedim ama ameliyattan sonra uyuşukluk geçince çok ağrım oldu. üstelik yanağında büyük bir şişlik olacak. 2-3 gün rapor almalısın. geçmiş olsun şimdiden.

korkuyorummmm:KK45:
üst yirmilik dişim hafif çıktı fakat yamuk..yanak etime batıyor;acıtıyor.doktor hemen çekelim dedi.özel muayenehanesi.ben biraz kıllanınca röntgen çekti;sorun çıkaracagını sanmıyorum dedi.tutulacak yeri oldugu için sanırım dikiş falan olmayacak.yarın olsu istemiyorum kızlar..:KK59:

korkuyorummmm:KK45:
üst yirmilik dişim hafif çıktı fakat yamuk..yanak etime batıyor;acıtıyor.doktor hemen çekelim dedi.özel muayenehanesi.ben biraz kıllanınca röntgen çekti;sorun çıkaracagını sanmıyorum dedi.tutulacak yeri oldugu için sanırım dikiş falan olmayacak.yarın olsu istemiyorum kızlar..:KK59:

hiç korkma. benim dişim tam gömülü ve yamuktu. üstelik çene kemiğine kaynamıştı. ona rağmen ameliyat sırasında acı çekmedim. geçmiş olsun. inşallah sorunsuz atlatırsın...

benim dişim tam gömülüydü ve ameliyatla alındı. ameliyat sırasında acı hissetmedim ama ameliyattan sonra uyuşukluk geçince çok ağrım oldu. üstelik yanağında büyük bir şişlik olacak. 2-3 gün rapor almalısın. geçmiş olsun şimdiden.

Çok saol bilgilendirdiğin için, bi şey dana soracağım, şişlik kaç günde tamamen geçer?

hiç korkma. benim dişim tam gömülü ve yamuktu. üstelik çene kemiğine kaynamıştı. ona rağmen ameliyat sırasında acı çekmedim. geçmiş olsun. inşallah sorunsuz atlatırsın...

teşekkürler minervaa;şu an okuldayım akşam olsun istemiyorum.düşündükçe betim benzim atıyor.:KK14:
tam gömülü değil;üst sağda ucu var..korkum burası küçük bir yer baska özel dişci yok.şimdi kırar mırar çekerken..80 lira istedi bu diş için..
alttakilerde et var üstünde hafif görünüyor;150 lira istedi tanesine..dolgu yapılacakmış sonra 40 lira da onlara istedi.
memleketim izmir acaba sigortamın karşıladığı bir yere mi gitsem diye düşünüyorum diğer işlemler için..
izmir'de tavsiye edebileceğiniz bir yer ve doktor var mı??

üniversite hastanelerine git
şimdi randevu aldım..bakalım bu üsttekini çektireyim..umarım bir sorun olmaz.diğerleri için izmirde bir hastaneye giderim..ne de olsa daha tecrübeliler.
yemeğimi yedim;sigaramı içtim..çekimden sonra bişeyler yeyip içemeyeğim için..
şimdi dişlerimi fırçalayıp bi cesaret oturcam koltuga..umarım özel çektirdiğime değer..
Allah tüm diş agrısı çekene yardım etsin..çok zor sahiden..

Yakllaşık beş günden beridir sağ alt yirmilik dişimden dolayı kabuslar yaşıyordum, her geçen gün ağrısı şiddetlenerek artıyordu, perşembe günü Amasyadaki diş hastanesine gittim, doktor film çektirdi, sol ve sağ alttaki iki yirmilik dişiminde kemiğe batık olduğunu ve normal bir şekilde çekilemeyeceğini Amasya'da da çene cerrahı olmadığını o yüzden Samsun'a sevk etmesi gerektiğini söyledi, sevk yazayım mı gider misin dedi? sevk üç iş gününü kapsıyor pazartesi son dedi. Gitmezsem ağrıdan ölürüm dedim, mecburen gideceğim dedim, pazartesi giderim diye planlıyordum çünkü Samsun'u hiç bilmiyorum ve eşimde denetlemelerinden dolayı izin alamıyordu, perşembe akşam mesaiden eve gittiğimde yine o lanet olası ağrı saplandı ben yine nasıl ağlıyorum ama ağrıdan acıdan, resmen kıvranıyorum, eşim gelince özel doktoruma gittik, o da mecburen Samsun'da aldıracaksın burda çene cerrahı yok en fazla dört saat seni rahatlatabilirim dedi, dişime iğne vurdu, antibiyotik başlattırdı (devletteki doktor sevk etti beni o halde ama antibiyotik başla bile dememişti), doktorun dediği gibi 4 saat uyuşuk bir vaziyette acısız geçti ama gece yine başladı, sabah uyandığımda hafif hafif ağrı giriyordu, bazen şiddetleniyordu, mesaiye giderken yolda yine canım çıkacak gibi acımaya başladı, gittim masama oturdum, nasıl ağlıyorum yine hıçkıra hıçkıra, kafamı duvarlara vurmak, kopartmak geliyor içimden dayanamıyorum, görenler acıdı, kızım durma burda pazartesiyi nasıl bekliycen haftasonun geçmez mahvolursun dediler, Samsunu hiç bilmiyom, ağrıdan gözümü açamıyom, habire ağlıyorum, yola nasıl çıkacağım tek başıma diye düşünüyodum, sonra baktım çıkış yok kalktım terminale gittim, ben bittim yol bitmedi, diş fakültesine geldim öğlen arası, ben yine kıvranıyorum, sadece topu kökü iki doz antibiyotik almıştım, herkes bugün muayene ederler ve başka bir zamana gün verirler diyordu (ordakilere öyle yapmışlar, bir hafta sonrasına gün vermişler) ben bir saat bile bekleyemezken bir gün nasıl bekleyeyim, saat ikiye doğru muayeneye aldılar, tabi ben bir yandan ağlıyorum (elimde değil acıdan gözlerimden sicim gibi yaşlar dökülüyor) bir yandan bir an önce şu dişimi alsınlar diye içimden dua ediyorum, neyse önce sanırım öğrenciydi o bütün dişlerimi tek tek inceledi, sonra hocası olan bayan doktor geldi, o da tek tek inceledi, hatta çocuğa sorular sordu, içimden yalvarıyorum ne olur yardım edin diye ama onlar her dişimi inceliyorlar, doğru olan da o çünkü çürüklerim falan varmış ama umrumda değil acıdan açıkcası, sonra röntgene gönderdiler, ordakilerde acıdılar halime hemen çıkarttılar, beni beş dakika ancak beklettiler, sonra tekrar doktor kontrol etti, kemiğe batık iki diş çekim dedi, yukarıya çene cerrahisine yönlendiriler, oraya gittim, bayanlardan biri gelenlere randevu verip gönderin dedi, ben de dedim ki ben Amasya'dan geliyorum, hadi onu bırakın Fizandan bile gelirim ama dayanamıyorum acıya, neyse kontrol ettiler, tabi ben fulltime ağlamaya ve kıvranmaya devam acıdan onlarda acıdılar sanırım, acil olduğunu anladılar ve çekim masasına oturttular, başımda on kişiyle dişimi çekmeye çalıştılar, bir saat uğraştılar, benim inatçı diş yerinden bile kıpırdamadı, doktor filimde hafif dokunuyor gibi görünüyordu ama bayağı bir tutuyormuş, açık çekim yapcaz dedi, ameliyathane falan dedi ama sonra kıpırdatmadılar yerimden, bir saatte diş etimi neşterle açıp, kemiğimden dişin kökünü az bişey oynatmaya çalışmakla geçti, sonra sonunda dişi çekti, bu arada çenemde koptu zannettim, bu pazartesiyede randevu verdiler sol alttaki yirmiliğim için, o daha da kötü dediler, kemiğe daha çok gömükmüş, ameliyathanede alcaz onu dediler.
Şu anda suratım şiş, ağzımda sayısını bilmediğim kadar dikiş var, ağzımı açıp yemek bile yiyemiyorum acıyor, ama şükür ki o diş ağrısından daha hafif kalıyor bu acı, ama şimdi beni bir korku aldı, ben pazartesi günü ağzımı nasıl açcam, şimdi ağzımı azcık açıp kaşık bile sokamazken :KK43:

Ben doğum yaptıktan sonra bile (sezeryan olmuştum, sancım gelmemişti) böyle acı görmedim, iki ay önce burnumdan ameliyat oldum o zamanda böyle acı görmemiştim, diş ağrısının bu kadar iğrenç bir ağrı olduğunu bu şekilde öğrendim, Allah diş ağrısı çeken herkese yardım etsin, zor çokkkk zorrrr.

X