Bebek Beslenmesi 21 aylık bebeklerin öğün porsiyon miktarları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
oğlum yumurta yemediği için yumurtasını portakal suyuyla karıştırıyorum.Yazdıklarımı dikkatli okursanız diğerlerini tek tek verdiğimi yazmışım zaten.Yumurtayı yedirebilmek için kendimce bulduğum yöntem.Siz kendi bildiğiniz gibi yapabilirsiniz.Öğün araları benim oğluma göre uygun.Eminim ki 21 aylık bir çocuk 4 saatte bir acıkır.2 saatte bir beslemeye çalışılınca çocuk yemez bu seferde benim çocuğum iştahsız diyorsunuz.bu arada oğlum 14 kilo öğün aralarının ne kadar uygun olduğunu annesi olarak ben daha iyi bilirim.

bu anlamsız tepki niye 20 aylık çocuğa bulamaç yedirlmeyeceğini herkes bilir yumurta yedirmek için böyle yaptığınızı daha uygun bir dille söylemek çok mu zor acaba bu forumdaki annelerin direkt tartışma çıkarma amacınıda anlamış değilim sizin çocuğunuzun kilosu beni ilgilendirmez kilo eşittir sağlık değil benim için benim çocuğumun iştahsız olduğunu nerden çıkardınız hastalık ve diş çıkarma dönemleri dışında iştahsızlık yaşamıyoruz boyu ayından uzun kilosuda ideal benim için yeterli

bu yazdıklarınız bana okadar tanıdık geliyoki oğlum 18 aylık ve doğduğundan beri iştah problemi var her öğün ayrı uğraşıyoruz yemekler meyveler ama yok her öğün zorla tv de reklamlarla yiyor insanı çok yıpratıyo bazen sinir nöbetleri geçiriyorum 18 ayda ömrümden 10 sene gitti okadar yıprandım iştahlı çocukları görünce imreniyorum hala 9.5 kg düşünün yani ne kadar az yediğini allah sabır versin iştahsız çocuk annelerine diyecek başka bişey yok çünkü onun inadı her seferinde beni yeniyo sabırdan başka bişey istemiyorum artık hasta olmasında yemesin napıyım diyorum
Benim oğlumda aynı. Çok merak ettim şimdiki durum ne? İştahı açıldı mı? 5 yıl geçmiş.

Merhaba yıllar geçmiş ama yavrunuz düzeldi mi, aynı durumu şimdi yaşıyorum lütfen bana ulasin kime soracağım şaşırdım psikolojim alt üst

merhaba,
21 aylık bie kızım var.^3.720 g 51 cm boy olarak doğdu. çok iştahsız olarak doğdu 6 ay beni emdi ama 3-4 dk kadar yani yeterli anne sütü almadı sonrada bıraktı mamayı da olması gereken kadar almadı kilo ve boy artışıda sınırda ve sınırın altında oldu ek besine alıştıramadım 4 aylıkken başladım ama kesinlikle yemedi 1 yaşına kadar mama ve süt 1 yaşından sonra biraz biraz ek besine geçtik. şimdi yedikleri fena değil ama hiçbir zaman kendi isteğiyle bişe yemiyor hep kandırark zorlayarak açta bırakıyorum ama istemiyor. sevdiği bir kaç bişe var onlarıda anca tadımlık kendisi yer.

bu açıklamalarımdan sonra şimdi zorlada olsa kandırarak olsa bişeler yediriyorum ya acaba yeterli mi ? sizin kilerin yediği miktarları merak ediyorum hangi öğün neyi ne kadar yedirdiğinizi paylaşırmısınız? kızım şimdi 84cm 11.50 kg teşekkürler
Benim oğlum 51 cm doğdu 3 ay kadar emdi şuan 21 aylık 10.5 kilo yemesi dediğin gibi köfte vs ek gıda yemiyordu hep bulamaç tarzı yiyordu oynayarak video izleyerek oluyordu o da işe başladım ve kreşe başladı zorunlu olarak ve bir hafta içinde çoğu şeyi yemeye başladı kesinlikle orda ornek alıyor ve benim yapamadığımi başardılar

merhaba,
21 aylık bie kızım var.^3.720 g 51 cm boy olarak doğdu. çok iştahsız olarak doğdu 6 ay beni emdi ama 3-4 dk kadar yani yeterli anne sütü almadı sonrada bıraktı mamayı da olması gereken kadar almadı kilo ve boy artışıda sınırda ve sınırın altında oldu ek besine alıştıramadım 4 aylıkken başladım ama kesinlikle yemedi 1 yaşına kadar mama ve süt 1 yaşından sonra biraz biraz ek besine geçtik. şimdi yedikleri fena değil ama hiçbir zaman kendi isteğiyle bişe yemiyor hep kandırark zorlayarak açta bırakıyorum ama istemiyor. sevdiği bir kaç bişe var onlarıda anca tadımlık kendisi yer.

bu açıklamalarımdan sonra şimdi zorlada olsa kandırarak olsa bişeler yediriyorum ya acaba yeterli mi ? sizin kilerin yediği miktarları merak ediyorum hangi öğün neyi ne kadar yedirdiğinizi paylaşırmısınız? kızım şimdi 84cm 11.50 kg teşekkürler
21 aylik ikizlerim var. Oglum iyi sayılır ama kizim dedigin gibi iştahsız bir bebekti. 7 bucuk ay kadar bebek reflusu yaşadık sonra düzeldi. 6.ayda ek gidaya başladık. Suan 10 buçuk kilo kadar sınırın bayagi altında ama boyu iyi diye doktor hic bir takviye vermedi. Sen nesin ki kızın ne olsun dediler hep 🤣 zorlayarak maalesef kilo aldirilmiyor. Bir ara doktora yalvar yakar tahlil yaptırdım bisey çıkmadı. Çinko yazdı başladık o iştahını acar gibi yaptı. Sende deneyebilirsin. Ama naparsan yap almayan almıyor. Boyu iyiyse sende takılma.

X