Bebek Beslenmesi 9 Aylık bebek bebegınıze neler verıyorsunuz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yagmurgozlum54

Büyük insɑn dinlemeyi bilendir
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
891
237
Merhaba Arkadaşlar aslında tecrubelı bır anneyım ama cok seyı unutmusum 10 sene gectı cunku bu benım 2.bebegım 9 ay 15 gunluk ama 8 aylık doğdu erken doğum oldu ben her gun aynı seyleri yedirmek istemiyorum sütüm azaldığı ıcın formul mamaya basladık ama gunde sadece 2 ogun formul mama alıyor sımdı onuda bırakmak ıstıyorum eskısı kadar ıstahı kalmadı gecen ay ki beslenmemız su sekılde ıdı

Sabah 7:00 Anne sutu
9:00 Kahvaltı (yumurta sarısı,pekmez,peynir ekmek ıcı veya formul mama ıle karıstırıp veriyorum)
11:00 Ara ogun (elma.armut.muz puresi)
13:00 öğlen corba -Anne sutu
15:00 Ara ogun meyvelı ırmık tatlısı yada ev yogurdu
18:00 aksam sebze yemegı yada pılav
21:30 Anne sutu gecelerı de uyanırsa Anne sutu verıyordum

Ama bu 15 gundur cok ıstahsız gunde 4 ogune dustu beslenmesı aynı seyleri yemek ıstemıyor dıye dusunuyorum
Sızler nasıl beslıyorsunuz ve neler yedırıyorsunuz vakıt ayırıp yazacak olan arkadaslara sımdıden tesekkurler

Diş cikarma doneminde cok istahsiz oluyorlar bnm kizim 9 aylik istahsiz su an dış cikardigi icin..sbh kahvalti oglen corba aksam ustu yogurt ve meyve arada nestle mamalari..aksam yemek uzerin mama muhallebisi veriyorum ama gece biboronu akmadigi icin gece hep ayaktayiz uykusuz kaliyorum surekli emmek istiyor

Diş cikarma doneminde cok istahsiz oluyorlar bnm kizim 9 aylik istahsiz su an dış cikardigi icin..sbh kahvalti oglen corba aksam ustu yogurt ve meyve arada nestle mamalari..aksam yemek uzerin mama muhallebisi veriyorum ama gece biboronu akmadigi icin gece hep ayaktayiz uykusuz kaliyorum surekli emmek istiyor

Bızım 4-5 aydan berı dıs cıkarma belırtılerımız var ama henuz cıkarmadı,Aksam en son kacta beslıyorsunuz? gece sık uyanıyor mu ?

Bızım 4-5 aydan berı dıs cıkarma belırtılerımız var ama henuz cıkarmadı,Aksam en son kacta beslıyorsunuz? gece sık uyanıyor mu ?
Bizim de disimiz daha cikmadi diyorduk bu zamana kadar alttan iki disi cikiyor geceleri sik uyanıyor.Bende meyve pureleri haşlanmış sebze pureleri tavuk et suyu çorbalar tarhana çorbası sebze c orbalari yoğurt veriyorum.böyle çok iştahlı yemiyor ama yinede azda olsa yiyor.birde ben ceviz badem findikta veriyorum hergun bu tatli kaşığı toz halinde veriyorum meyve puresine vs katip seker tuzz yok.pekmez arada.kesinlikle ev yapimi yogurt kaynattigim sütun kaymagindanda yediriyorum az.anne sutu ağırlıklı.10 gun sonra dokuz aylik olacağız.yatmadan önce yediriyorum bu saat sonra falan ugur yada emziriyorum.

doktorumuz artık daha az mama verın daha cok yemek yesın dedı.. sızce nekadar mantıklı ? annem evde baktıgı ıcın ben cok ek gıda ısıne alısamadım. istiyorum kı benım yedıgımı yıyebılsın ama tabıkı daha ok erken.. pure ve az pürtüklü verıyorum.. sız ana yeme kne onderıyosunuz ? bıde benım kızım oturarak cok az yıyıor ıstıahı kacıyor. altına yastık dayararak yemek yemeyı daha cok sevıyor sızce bu sorun olurmu ılerde

doktorumuz artık daha az mama verın daha cok yemek yesın dedı.. sızce nekadar mantıklı ? annem evde baktıgı ıcın ben cok ek gıda ısıne alısamadım. istiyorum kı benım yedıgımı yıyebılsın ama tabıkı daha ok erken.. pure ve az pürtüklü verıyorum.. sız ana yeme kne onderıyosunuz ? bıde benım kızım oturarak cok az yıyıor ıstıahı kacıyor. altına yastık dayararak yemek yemeyı daha cok sevıyor sızce bu sorun olurmu ılerde
Kac aylik

Benimkinin 17 si yeni bitti daha.simdi bile bende istiyorumki yaptigim yemeklerden oda yesin ama oyle olmuyor hepsini yemiyor.seninki daha kucuk.o aylarda ben daha cok tarhana sebze yogurt sehriye un domates corbasi yediriyordum.meyva pureleri ev yapimi yogurt yediriyordum.kemik suyu ve et suyuyla yapiyorum corbalari bazen.eti iyice ezip corbasina karistirabilirsin.mamayi yavas yavas azaltarak ek gidayi yedirebilirsin.sordugun soruda cocugunuza bir zarar gelmez ilerisi icin.yastikla destekleyip yedirebilirsiniz.hem oturarak hemde yemek yemekte zorlaniyor olabilir.biz esimle yer sofrasi kuruyoruz.onada tabak hazirliyorum.mesela dun aksam pirasa yemegi vardi pirasayi alip yogurda batiriyor sonra yiyordu.eli yuzu batiyordu ama olsun sebzeleri alissin sevsin istiyorum.sizde zamanla alistirirsiniz.

X