21 Gün Şekersiz Sağlıklı Beslenme Süreci

pembebogurtlen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2024
9
7
28
Merhaba:KK24:, (19.02.24)
Uzun süredir aklımda olan ve pandemiden sonra tamamen sağlıksız bir yaşama geçme sebebim yüzünden 21 gün şekersiz beslenme ile yeni hayatıma başlama kararı aldım. Süreçleri buraya yazacağım. Kilo durumu, ruhsal ve fiziksel durumlarımı ayrıntılı olarak anlatacağım. Beni bu yola teşvik eden 'That Sugar' belgeselini izlemenizi öneririm. Benimle birlikte başlamak isteyen olursa birlikte hareket edebiliriz. :KK28: (Detayları yazacağım.)

Günaydın :KK37: (20.02.24)
Bugün 2. günüm. Güne maydanoz kürü ile başladım. Saat 12'ye doğru kahvaltı yapacağım. Dün benim için kolay geçti. Akşam günü başarı ile bitirmenin mutluluğunu yaşadım. Bugün de inşallah başarılı bir şekilde tamamlayacağım. :)

Günaydın :KK200: (21.02.2024)
Bugün 3. günüm. Güne tekrar maydanoz+limon+salatalık kürü yaparak başladım. Kendimi sanki biraz daha hafif hissediyorum. Dün misafirlerim geldi ve gelirken tatlı getirmişler. Asla ve asla rafine şeker içeren bir şey yemiyorum dedim ve yemedim. Kuru incir ve hurma atıştırdım. Bunun için mutluyum. Giderken tatlılarını da onlara geri verdim çünkü irade bir yere kadar haha :) Güzel bir gün olsun hepimiz için. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirelim, siz de gelin birlikte deneyelim :)

Günaydın :KK54: (22.02.24)

Bugün 4.günüm. Bugün home office değilim. İş yerine gideceğim için sabahtan kahvaltımı ve öğle yemeği hazırlayarak yanımda getirdim. Dün arkadaşlarımla dışarı çıkmıştım ve yemek sonrası tatlı yemek istediler. tatlıcıya gittik ve yemedim :) canım bile çekmedi.:cool: Rafine şeker haricinde 21 gün şe diyette mevsim sebzeleri, mevsim meyveleri, kuru meyve ve kuruyemişler rahat bir şekilde tüketilebileceğinden kuru incir ve hurma aldım. Bugün ara öğünümde kahve+hurma yapacağım. Böyle de yaşanıyormuş yahu :)))

Son düzenleme:
Boy: 1.64
Kilo: 71
Amacım ilk olarak kilo vermek değil ama yediklerime de dikkat ediyorum. İlk olarak şeker bağımlılığını azaltıp vücudumdaki ruhsal ve fiziksel değişimi görmek. Büyük ihtimal uygulayacağım bu düzen ile de kilo vereceğim. Son bir yılda toplam 7 kilo aldım. Bu da abur cuburlar ve gece atıştırmalıklarımın çok olmasıydı. Şimdi yavaş yavaş düzene sokacağım. :)

Basarilar diliyorum,
hayirli olsun topic
Belgeseli mutlaka izleyeyim ben de.
14 gündür ağzıma bir kez şeker girdi sadece, eskiye göre cidden insana enerji sağlık geliyor kısacık sürede bile..
Kesinlikle belgeseli tavsiye ediyorum. Keşke çocuklara da okullarda izletilse.. :) 14'te 1 bence gayet iyi bir rakam. Kendimde çok merak ediyorum bakalım nasıl olacak.

Merhaba:KK24:,
Uzun süredir aklımda olan ve pandemiden sonra tamamen sağlıksız bir yaşama geçme sebebim yüzünden 21 gün şekersiz beslenme ile yeni hayatıma başlama kararı aldım. Süreçleri buraya yazacağım. Kilo durumu, ruhsal ve fiziksel durumlarımı ayrıntılı olarak anlatacağım. Beni bu yola teşvik eden 'That Sugar' belgeselini izlemenizi öneririm. Benimle birlikte başlamak isteyen olursa birlikte hareket edebiliriz. :KK28: (Detayları yazacağım.)

Merhaba:KK24:,
Günaydın :KK200:
Bugün 2. günüm. Güne maydanoz kürü ile başladım. Saat 12'ye doğru kahvaltı yapacağım. Dün benim için kolay geçti. Akşam günü başarı ile bitirmenin mutluluğunu yaşadım. Bugün de inşallah başarılı bir şekilde tamamlayacağım. :)

Günaydın :KK200:
Günaydın :KK37:,
Bugün 3. günüm. Güne tekrar maydanoz+limon+salatalık kürü yaparak başladım. Kendimi sanki biraz daha hafif hissediyorum. Dün misafirlerim geldi ve gelirken tatlı getirmişler. Asla ve asla rafine şeker içeren bir şey yemiyorum dedim ve yemedim. Kuru incir ve hurma atıştırdım. Bunun için mutluyum. Giderken tatlılarını da onlara geri verdim çünkü irade bir yere kadar haha :) Güzel bir gün olsun hepimiz için. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirelim, siz de gelin birlikte deneyelim :) :KK36:

X