21 kisi beraat etti... Iste ceza alanlar..

bu saydıklarınızın hiç biri sanki daha önceki hükümetler döneminde yapılmıyordu her nedense bunları yapanlar sadece bu hükümet dimi canım iste günah kecisi olmak böyle bir sey . 3lü kualisyon döneminide cok iyi hatırlayanlardanım ne haldeydik cok şükürki bu hale geldik böylesine rahat bir sekilde fikirlerinizi söyleye biliyorsanızız unutmayın hepsi bu hükümet sayesinde. benim anlamadıgım ergenekon davasının kararını hükümet vermedi bagımsız yüce türk adaleti verdi hükümete taş atmak neden ? neden bu kadar kin kusuyorsunuz anlayamıyorum . nacizane fikrimi söyliyim okullarda kuranı kerim secmeli ders oldu diye mi bu tepkiniz bası örtülü kardeslerimin her ortama rahatlıkla girmesine tepkiniz. yaptıgı her konusmada ALLAH lafzını dilimden düşürmeyen başbakanımızamı tepkiniz yani kısacası sizin tepkiniz islamiyete mi ????
unutnayınki islam nuru asla sönmez ne kadar cabalarsanız cabalayın.

Basörütlüler kardesleriniz basi aciklar neyiniz??? Lütfen yaa bu nasil bir kin nasil bir nefrettir...Islami bence Hz Peygamberimizin hayatindan ögrenin, basbakan dan degil... Sanirim okudugunuz ilk 15 dk icinde degisir fikriniz. Ayrimcilik ve bu kin ve nefret insana hic yakismiyor...

Son düzenleme:
Basörütlüler kardesleriniz basi aciklar neyiniz??? Lütfen yaa bu nasil bir kin nasil bir nefrettir...Islami bence Hz Peygamberimizin hayatindan ögrenin, basbakan dan degil... Sanirim okudugunuz ilk 15 dk icinde degisir fikriniz. Ayrimcilik ve bu kin ve nefret insana hic yakismiyor...
herseyden önce sunu söyliyim bende bası acık biriyim sizin kininiz kime ben o nu anlamadım :)
her başı acıgı sen müslüman degilsin diye yargılayan siz her kapalıydı gerici ve örümcek beyinli diye niteleyende sizsizin bu nasıl bir çelişki anlaya bilen var mı ? :)

Son düzenleme:
konunun başlıgına bakıyorum yazılanlara ve benim cevap verdigin seylere bakıyorum da alakası olmayan bir durum :44: :44:
sizdeki bu islamiyete kin neden bayan ben o nu anlamadım :)
başı kapalı hanımlar kardesim bası acık olan hanımlarda kardesşim cok tanıdıklarım var hem acık hemde fikirllerimizn uyuşmadıgı ama öyle dostlarki bana sevgisini hiç bir seye degişmem
müslümanlıgı insan içinde yasar
cok sükür allahıma ki o sevgiyi içimize vermiş bu arada herkesin arefesi simdiden mübarek olsun
iyiki bu topik acılmıs yoksa insanlar neyi bahane edipde hınclarını başbakandan cıkartıcaklardı cok mer
ak ediyorum
başbakanım sen cok yaşa :)

Cumartesi Ceylanpınar'da bir kişinin öldüğünü biliyor musunuz arkadaşlar? Dün bu ülkenin askerleri müebbet hapis cezalarına çarptırılırken artık kimsecikler ölmüyor şehit yok sanıyoruz değil mi?? Suriye'den seken kurşunla amma insan öldü be. Ne kurşunmuş hee bu Suriyelilerdeki de. Sekse bile tam isabet. PKK bitti. Yakında Apo dışarı çıkar. Af falan gelir terör suçarına hadi askerleri salıveriyoruz acıdık derlerken, Apo da çıkar. EEE bu niye çıktı şimdi diye apışıp kalırız, bunu da giydirirler bize. Şehit analarının , eşlerinin yürekleri dağlanır bir daha..
ölümün her türlüsü acıdır. Sizler sadece kendi tarafınızdan ölü çıktığında üzülürsünüz. İnsanlık bu değil..

Ayrıca konu AKP değil. Bu ülke topraklarına demokrasi hiç uğramadı arkadaşlar. Önceki hükümetler de bu hükümet de ülkede zorbalıktan başka bir şey yapmayı beceremediler. Bugün ülkenin doğusunda çocuklar yalın ayak okula gidiyorsa hala, kız çocukları tecavüzcüleriyle evlendiriyolarsa siz daha nasıl bu ülkede bir partiye sempati duyabiliyosunuz ki. Hepsi oyunun parçası. İş Erdoğanın elindn çoktan çıkmış. Adam da artık kontrol edemiyor olanları. Yoksa Allah korkusu olan ya da oldugunu söyleyen bir insan bu kadar zorbalık yapamaz. Biz kadınlar hala kimsein umrunda değiliz. CHPnin sahte atatürk sevgisinden de AKPnin müslümanlığından da iğreniyorum.

Ayrıca konu AKP değil. Bu ülke topraklarına demokrasi hiç uğramadı arkadaşlar. Önceki hükümetler de bu hükümet de ülkede zorbalıktan başka bir şey yapmayı beceremediler. Bugün ülkenin doğusunda çocuklar yalın ayak okula gidiyorsa hala, kız çocukları tecavüzcüleriyle evlendiriyolarsa siz daha nasıl bu ülkede bir partiye sempati duyabiliyosunuz ki. Hepsi oyunun parçası. İş Erdoğanın elindn çoktan çıkmış. Adam da artık kontrol edemiyor olanları. Yoksa Allah korkusu olan ya da oldugunu söyleyen bir insan bu kadar zorbalık yapamaz. Biz kadınlar hala kimsein umrunda değiliz. CHPnin sahte atatürk sevgisinden de AKPnin müslümanlığından da iğreniyorum.

helal olsun böyle düşünen birilerine rastlamak beni çok mutlu ediyor.
birgün erkek arkdaşımla siyasi konulardan konuşurken şöyle demişti. çocuk gitti ama bu sözü hala aklımda:KK53:
siyasi partiler takım tutar gibi tutulmaz, mesela ben ölümüne fenerbahçeliyim ama ölümüne chp li ölümüne akp li olursam bunun vatana millete bana hiç faydası olmaz. eleştirel bakmak lazım. burda saçmaladılar burda iyi oldu diyebilmek lazım,ayırt edici olmak lazım.
kulakları çınlasın :KK53:

konunun başlıgına bakıyorum yazılanlara ve benim cevap verdigin seylere bakıyorum da alakası olmayan bir durum :44: :44:
başı kapalı hanımlar kardesim bası acık olan hanımlarda kardesşim cok tanıdıklarım var hem acık hemde fikirllerimizn uyuşmadıgı ama öyle dostlarki bana sevgisini hiç bir seye degişmem
cok sükür allahıma ki o sevgiyi içimize vermiş bu arada herkesin arefesi simdiden mübarek olsun
iyiki bu topik acılmıs yoksa insanlar neyi bahane edipde hınclarını başbakandan cıkartıcaklardı cok mer
ak ediyorum

"Padişahım sen çok yaşa!!!!!"
Der gibi bir hâliniz var, sırada bu var heralde, Türkiye Cumhuriyeti lafı bu kadar rahatsız ettiğine göre bazı kesimleri.

aynen ya insanlar delice AKP'yi tutuyo. Her yanlışına kılıf uyduruyolar. anlatamıyorum. Sen akp değilsin, başbakanın kızı değilsin. Sen halksın. İktidarı eleştirmek için varsın. Ülkenin daha iyi yerlere gelebilmesi için halk uyanık olmak zorunda, iktidarı eleştirebilmek zorunda. Adamlar lüks içinde yüzsün(tüm milletvekilleri için diyorum, lafım akpye değil) ben yıllarca okumuşum etmişim hala zor şartlarda çalışıyorum, geçinmiye çalışıyorum.. 800 lira maaş alan adam geliyo bana ekonomi düzeldi diyo. Ağzın kokuyo be adam, hangi ekonomi. Başbakan daha çok para kazansın diye ben çok yaşa başbakanım mı dicem. Ortaçağda değiliz millet. Bu adam da kral değil.

helal olsun böyle düşünen birilerine rastlamak beni çok mutlu ediyor.
birgün erkek arkdaşımla siyasi konulardan konuşurken şöyle demişti. çocuk gitti ama bu sözü hala aklımda:KK53:
siyasi partiler takım tutar gibi tutulmaz, mesela ben ölümüne fenerbahçeliyim ama ölümüne chp li ölümüne akp li olursam bunun vatana millete bana hiç faydası olmaz. eleştirel bakmak lazım. burda saçmaladılar burda iyi oldu diyebilmek lazım,ayırt edici olmak lazım.
kulakları çınlasın :KK53:

herseyden önce sunu söyliyim bende bası acık biriyim sizin kininiz kime ben o nu anlamadım :)
her başı acıgı sen müslüman degilsin diye yargılayan siz her kapalıydı gerici ve örümcek beyinli diye niteleyende sizsizin bu nasıl bir çelişki anlaya bilen var mı ? :)

ne zaman okudunuz yazilarim bu sucladiginiz ithamlari pardon??? okudgunuzla ilgili sorunlariniz mi var yoksa gelisigüzel suclama ypmak mi istiyorsunuz... Bence gelisi güzel suclamalar yapmayin, kul hakki almis olursunuz.. Ben kimseyi yargilamam haddim degil, otorite degilim, yillarimi bu ugurda harcamadim..Haddimi bilirim yani...

ayrica basiörtülü kardeslerimiz diyen sizsisniz, yoksa yazdiklarinizi inkar mi ediyorsunuz??? herkes okudu yazdiniz artik inkar edemezsiniz...

ak ediyorum

simdi nerden cikardiniz benim kin ve nefret yüklü oldugumu.. hangi yazimda var??? lütfen gösterin yada iftira atmayin..Lütfen rica ediyorum, iftira atmayin hangi yazimdaysa gösterin. Dinim Islam cok sükür, islam a karsi bir kinim nefretim olamaz, ama iftira atarsanizda sessiz kalamam...

"Padişahım sen çok yaşa!!!!!"
Der gibi bir hâliniz var, sırada bu var heralde, Türkiye Cumhuriyeti lafı bu kadar rahatsız ettiğine göre bazı kesimleri.

gercekten de... ne kadar aci bir durum icindeyiz, bir tek insana tapinma...Allah yardimicimiz olsun insaalllahh...

gercekten de... ne kadar aci bir durum icindeyiz, bir tek insana tapinma...Allah yardimicimiz olsun insaalllahh...

Benim bu konularla ilgili çok kötü senaryolarım var kafamda,
Hep kötüsünü düşünüyorum sanırım.
Umarım benim paronayaklığımdır.

Benim bu konularla ilgili çok kötü senaryolarım var kafamda,
Hep kötüsünü düşünüyorum sanırım.
Umarım benim paronayaklığımdır.

insaallah öylesindir diyecegim ama maaalesef düsündüklerin gercek... Ve bu degisecek, öyle böyle degisecek...

zamanında milletin çocuklarını suçlu suçsuz demeden genç yaşlı demeden öldürdü ceza evlerinde katlettiler bunuda milletin askeri olarak yaptılar.amaç vatanın milletin bölünmez bütünlüğü korumak denildi kimi kimden koruyorsunuz.o günlerde susturuldular öldürüldüler ölülerini bile vermediler ailelerine çocuğunun akibeti hala tam olarak belli bile değil...

mühebbet yemişler yıllar öncesi yaşananlara ne demeli mühebbet yemişte devlet bakıcak işte içerde ölene kadar onlar millete zulmederken mühebbet hakkı bile vermediler... elbet sorulacaktı herşeyin hesabı ki bence az bile oldu geç kalındı...

TSK hala daha temizlenmedi hala aynı zihnyet var hala subaylar bigün cumhurbaşkanı olabilirim nidalarıyla yetiştiriliyor.sen önce askersin sonra doktorsun zihniyetiyle yetiştiriliyor.hala GATAda rütbeye göre acil müdahalelerde bile öncelik belirleniyor..
pkk yı kim yarattı acaba...film kurgusu yapar gibi önce yarattılar sonrada karşılarına daha 20sindeki delikanlılardan oluşan mehmetçiğimi çıkartıp şehit cenazeleri geldikçe şöyle böyle diye milleti sokağa döktüler....

evet VATAN,MİLLET,AHDE VEFA biriside hep bunu söylüyordu şimdi ben söylüyorum nasılmış gördün mü bak ne oldu.tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını yedinizde rahat mı edeceksiniz sandınnız...
durun durunn daha yeni başladı herşey düzelmesi gereken çok şey var...sindire sindire sırayla düzelicek inşallah hepsi.size idam(ölüm) kurtuluş olur durun da görün bakın nasıl düzeliyor herşey...

ATATÜRK bunları görse yüzlerine bile tükürmezdi heralde yazık onuda alet ettiler kendilerine atatürkçülük diye diye yıllarca neleri dayattılar insanlara.

zamanında milletin çocuklarını suçlu suçsuz demeden genç yaşlı demeden öldürdü ceza evlerinde katlettiler bunuda milletin askeri olarak yaptılar.amaç vatanın milletin bölünmez bütünlüğü korumak denildi kimi kimden koruyorsunuz.o günlerde susturuldular öldürüldüler ölülerini bile vermediler ailelerine çocuğunun akibeti hala tam olarak belli bile değil...

mühebbet yemişler yıllar öncesi yaşananlara ne demeli mühebbet yemişte devlet bakıcak işte içerde ölene kadar onlar millete zulmederken mühebbet hakkı bile vermediler... elbet sorulacaktı herşeyin hesabı ki bence az bile oldu geç kalındı...

TSK hala daha temizlenmedi hala aynı zihnyet var hala subaylar bigün cumhurbaşkanı olabilirim nidalarıyla yetiştiriliyor.sen önce askersin sonra doktorsun zihniyetiyle yetiştiriliyor.hala GATAda rütbeye göre acil müdahalelerde bile öncelik belirleniyor..
pkk yı kim yarattı acaba...film kurgusu yapar gibi önce yarattılar sonrada karşılarına daha 20sindeki delikanlılardan oluşan mehmetçiğimi çıkartıp şehit cenazeleri geldikçe şöyle böyle diye milleti sokağa döktüler....

evet VATAN,MİLLET,AHDE VEFA biriside hep bunu söylüyordu şimdi ben söylüyorum nasılmış gördün mü bak ne oldu.tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını yedinizde rahat mı edeceksiniz sandınnız...
durun durunn daha yeni başladı herşey düzelmesi gereken çok şey var...sindire sindire sırayla düzelicek inşallah hepsi.size idam(ölüm) kurtuluş olur durun da görün bakın nasıl düzeliyor herşey...

ATATÜRK bunları görse yüzlerine bile tükürmezdi heralde yazık onuda alet ettiler kendilerine atatürkçülük diye diye yıllarca neleri dayattılar insanlara.

iyide zamaninda ki darbeden dolayi verilen kayiplari simdi birilerine mal etmek hakli mi sizce??? yani kim olursa olsun birileri ceza alsin, önemli degil suclu olup olmadiklari mi demek lazim? Zamaninda yapilan hatalari sucsuz dahi olsalar bu insanlar ve aileleri ceksinde söyle bir görelim mi demek lazim. Ben bilemedim vicdanen bunlari nasil kaleme döktünüz??? Eger gösterbildikleri deliller olsaydi bunu halka aciklamazlar miydi? Ben bu suclu, su sucsuz deme yetkisine sahip olacak kadar dosyalarina bakmadim, hukuk insani da degilim. Ama ellerinde gösterebildikleri ne delil ne de tanik var. O zaman durur ve düsnürüm. pkk illetini kimin cikardigi kimin besledigi de cok acik, bence iyice bir arastirin.

Ayrica Atatürk ün ve devrimlerinin teker teker alasagi edilmesine de vereceginiz tepki bu kadar yanli olacak sanirim..Cok yazik, Atatürk bunlari görseydi emin olun yüzlerine tükürmezdi, bizim yüzümüze tükürürdü. Cünkü bize emanet etmisti Cumhuriyeti...

Peygamberime,dinime,kitabıma son derece bağlıyım,dua düşmez dilimden dinim Allahımla benim aramdadır.
Ama narsist RTE'yi sevmiyorum napiiim,gerekçelerini de yazmıştım zaten..

Ayyy ben şimdi bazı kesimlerce Allah'a şirk mi koştum acabaağğğğ,sevmiyorum dedim ya:KK1:
Şaka bi yana facebookta "HZ MEHDİ TAYYİP ERDOĞANDIR İNŞALLAH"diye bir sayfa açmışlar şok oldum yaaa:KK53:
bu neyin kafası sanırım sedasyon yaşıyor bu arkadaşlar :KK9:

Peygamberime,dinime,kitabıma son derece bağlıyım,dua düşmez dilimden dinim Allahımla benim aramdadır.
Ama narsist RTE'yi sevmiyorum napiiim,gerekçelerini de yazmıştım zaten..

Ayyy ben şimdi bazı kesimlerce Allah'a şirk mi koştum acabaağğğğ,sevmiyorum dedim ya:KK1:
Şaka bi yana facebookta "HZ MEHDİ TAYYİP ERDOĞANDIR İNŞALLAH"diye bir sayfa açmışlar şok oldum yaaa:KK53:
bu neyin kafası sanırım sedasyon yaşıyor bu arkadaşlar :KK9:

bu uzun zamandir var, önceleri baskasini gösteriyorlardi ama aralari biraz bozuldu galiba simdi basbakan icin söylüyorlar. Kadinlar resimlerini öpüyor yüz sürüyor ...Allah yardim etsin, Hz Ibrahim zamanina dönecegiz bu gidisle...

Bu cezalari alanlar 80 darbesini yapanlar degil arkadaslar. Hangi devirde yaşıyorsunuz siz yaa... nasil bir kinle doluymussunuz ki zamanlari ve olaylari ortusturebiliyorsunuz. adalet yerini buldu gibi laflar filan komedi yani. Ne iciyorsunuz siz kardesim...

ADNAN MENDERES'İN 43 KİŞİYİ İDAM ETTİRDİĞİNİ VE 238 GAZETECİYİ HAPSE ATTIRDIĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?
Adnan Menderes Yassıada da 17 Eylül 1961'de sağlık muayenesini yapan doktor heyetinden sağlam raporu alındıktan sonra öğlen 13:21'de idam edildi.
Adnan Menderes neyle suçlanmıştı?
1- Örtülü ödenek paralarını zimmetine geçirmek,
2- 6-7 Eylül Olayları'na önceden haberi olduğu halde olarak müdahale etmemek,
3- Kanuna aykırı olarak üniversite basmak ve halka ateş açtırtmak,
4- Bazı muhalefet milletvekillerinin ve muhalefet liderinin seyahat özgürlüğünü kısıtlamak,
5- Devlet radyosunu siyasi çıkarları için kullanmak,
6- Halkı Demokrat izmir gazetesinin matbaasını tahrip etmeye teşvik etmek
7- Kırşehir'in haksız olarak ilçe yapılması,
8- Yargı bağımsızlığının ihlali,
9- Tahkikat Komisyonu'nun kurulup olağanüstü yetkilerle donatılması,
10- CHP'nin mallarına "haksız" yere el konulması
gibi nedenlerle.
Peki bunlar idam cezası için yeterli mi?
Bence hiçbir suçun cezası idam olamaz, idama tamamen karşıyım. Fakat Menderes de idama karşı mıydı? Elbette değil, 1951-1960 yılları arasında Menderes 43 kişinin idam kararına imza attı ve hepsi idam edildi. idamların en dramatik olanı ise, 14 Nisan 1955'te casusluk suçundan idam edilen Hayati Karaşahin'di. infazı, Ankara Samanpazarı'nda halka açık olarak yapıldı. Suçu neydi? Rusya için casusluk yapmak.
Menderes'in başka suçları yok muydu? Aslında Menderes'in suçları mahkemelerde gündeme gelmeyenlerdi.
1- 1951 yılında Menderes hükümeti Kore Savaşı'nda Amerika için asker gönderdi. Amerikan çıkarları için bine yakın vatan evladı Kore'de yaşamını yitirdi, binlercesi yaralandı.
2- 1952'de NATO'nun isteği üzerine komünizme karşı gayri-nizamı harp yapacak Seferberlik Tetkik Kurulu, daha sonraki adıyla Özel Harp Dairesi kurdu.
3- 1954 yılında Yabancılara petrol arama ve çıkarma izni verildi.
4- Tek parti döneminde kurulan bazı traktör ve basma fabrikaları Menderes döneminde özelleştirildi veya ekonomik olmadıkları için kapatıldı. Nuri Demirağ tarafından kurulduktan sonra ismet inönü tarafından devletleştirme kapsamına alınan uçak ve uçak motoru fabrikaları, Eskişehir tank fabrikası ve Kırıkkale silah fabrikası Menderes döneminde NATO standartlarına uymadıkları gerekçisiyle kapatıldılar
5- Cezayir kurtuluş savaşı sırasında Fransa'yı destekledi.
6- 1954-1958 yılları arasında 238 gazeteci iktidara karşı yazılar yazmak suçundan mahkûm oldu.
7- "Tahkikat Komisyonu"nu kurdu. 15 DP milletvekilinden oluşan komisyon hem suçlama hem de yargılama hakkına sahipti. Komisyon 5 kişiden fazla yan yana yürümeyi bile yasakladı.
8- ismet inönü'ye 12 oturum meclisten men cezası verildi
9- Turan Emeksiz hükümete karşı istanbul Üniversitesi'nde düzenlenen bir protesto mitinginde polisin açtığı ateş sonucu öldü. Hüseyin Onur ise sol bacağı kesilerek kurtarıldı.
10- Hukuk'un üstünlüğünü savunan Yargıtay Başkanı Bedri Köker, Yargıtay Başsavcısı Rifat Alabay, Yargıtay 2. Başkanlarından Haydar Yücekök, Yargıtay Üyeleri Melehat Ruacan, Kamil Çoşkunoğlu, Faik Uras ve ilhan Dizdaroğlu 'görülen lüzum üzerine' re'sen günde emekliye sevkedildiler.
Aslında Menderes hükümeti, ordu darbe yapacak gerekçesiyle daha 6 Haziran 1950'de, Genelkurmay Başkanı Nafiz Gürman olmak üzere bütün üst komuta kademesi dahil olmak üzere 15 general ve 150 albayı re'sen emekliye sevk etti.
1950-1960 DP hükümetinin kısa bir değerlendirmesini yapmaya çalıştım.
Başbakan Erdoğan, Menderesin ölüm yıldönümü ile ilgili olarak yaptığı konuşmayı Necip Fazıldan şiir okuyarak tamamladı. Ben de Nazım Hikmettin bir şiiri ile yazımı tamamlıyorum. O şiirde belki Menderesin niçin idam edildiğini de bulabilirsiniz.
KORE'DE ÖLEN BiR YEDEK SUBAYIMIZIN MENDERES'E SÖYLEDiKLERi
DiYET
Gözlerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey,
iki gözünüzle bakarsınız,
iki kurnaz,
iki hayın,
ve zeytini yağlı iki gözünüzle
bakarsınız kürsüden Meclis'e kibirli kibirli
ve topraklarına çiftliklerinizin
ve çek defterinize.
Ellerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey,
iki elinizle okşarsınız,
iki tombul,
iki ak,
vıcık vıcık terli iki elinizle
okşarsınız pomadalı saçlarınızı,
dövizlerinizi,
ve memelerini metreslerinizin.
iki bacağınızın ikisi de yerinde, Adnan Bey,
iki bacağınız taşır geniş kalçalarınızı,
iki bacağınızla çıkarsınız huzuruna Eisenhower'in,
ve bütün kaygınız
iki bacağınızın arkadan birleştiği yeri
halkın tekmesinden korumaktır.
Benim gözlerimin ikisi de yok.
Benim ellerimin ikisi de yok.
Benim bacaklarımın ikisi de yok.
Ben yokum.
Beni, Üniversiteli yedek subayı,
Kore'de harcadınız, Adnan Bey.
Elleriniz itti beni ölüme,
vıcık vıcık terli, tombul elleriniz.
Gözleriniz şöyle bir baktı arkamdan
ve ben al kan içinde ölürken
çığlığımı duymamanız için
kaçırdı sizi bacaklarınız arabanıza bindirip.
Ama ben peşinizdeyim, Adnan Bey,
ölüler otomobilden hızlı gider,
kör gözlerim,
kopuk ellerim,
kesik bacaklarımla peşinizdeyim.
Diyetimi istiyorum, Adnan Bey,
göze göz,
ele el,
bacağa bacak,
diyetimi istiyorum,
alacağım da.
ŞİMDİKİ HÜKÜMET MENDERES'İN AÇTIĞI YOLDAN YÜRÜYEN ONUN YAPTIĞI GİBİ EMPERYAL DEVLETLERİN SİLAHŞÖRLÜĞÜNÜ YAPAN KUKLA BİR HÜKÜMETTİR ŞİMDİ HERKES ANLADIMI...

alıntı

X