Premature Bebekler 23 haftalık doğan bebek yaşıyor !!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
canim tup bebekmiydi senin yoksa tedavisizmi olmustu peki tekrar ne zaman dusunuyosun canim allahim en kisa zamanda bizlere saglikli sihhatli evlat nasip etsin bu yasadiklarimizi unuturacak guzellikler versin inSALLAH

Tüp bebekti............ilk mikro denememde hamile kalmıştım.....Dr şansımı çok az görüyordu....beta hcg de çok düşüktü....buna rağmen ikiz oldu....

iğnede yapıldı serumlarda takıldı herşey yapıldı ,:çok üzgünüm: ama işte olmadıı Rabbim böyle uygun gördüü , hiç birşey gelmiyor elimden gidip bağırıp çağırsam ne geçecek elime ne değişecekk daha çok yıpranacam daha çok üzülecem hiçbişey oğlumu bana getirmeyecekkk, senin acında çok taze anlıyorum senii,,, sanma ki biz unuttuk üstüne sünger çektikk , acım hala ilk gün ki gibii, bende çok istedimm 6 yıl uğraştımm maddi manevi herşeyimi koydum ortaya , sadece bir bebeğim olsun dedimm,oğlum yaşasın istedimm,senağlama,,ciğerimde ki ateş hala ilk gün ki gibi yanıyor senağlama ,,, hep oğlum aklımda onsuz bir anım yok ama hayat devam ediyor işte unutulmuyor ama bu acıyla yaşamaya alışıyor insannn

Canım canım yaaaa .........:KK43:(((((((((( Hamileyken yapmışlarmıydı celestone iğneyi..?

bademcim anlıyorum..bende aynıyım konu açılınca farklı konular sokuyorum araya.hatta eşimle defalarca tartıştık utanıyorum kıskanıyorum sanıyor.canımın nasıl acıdığını bilmiyor.baba ama o atlattı.şimdi yenisine şartladı kendini ve ben yine elim yüreğimde ya yine olursa....tekrar hamile kaldığında bu korku başlayacak bu kez....ağlama lütfen..tekrar hamile kaldığında bitmez ama biraz hafifler...kendini bırakma ne olur...olacak bunlar kolay değil evlat can kaybettik biz..ama toparlan allaha sığın besmele çekip yoluna devam et.doktorum 3 ay kalamazsın dedi ama psikolojin böle olursa yıllar çeker dedi.normal doğum yaptım bende.hatırlama sorgulama kahrolursun.keşkeleri at bir köşeye.haydi canım bugün son olsun.yarın başını kaldırarak cennetteki meleklerinden kardeşlerini dile.yüce rabbim tez zamanda yolar inan...

Canım canım yaaaa .........:KK43:(((((((((( Hamileyken yapmışlarmıydı celestone iğneyi..?

ewet hamileyken yapıldı 2 iğne ve üstünden geçmesi gerekn zamanda geçti,,:1no2:,can dayanmıyorrr senağlama senağlama senağlama

Bir gün annemi babamı kardeşlerimi kaybedebilceğimi düşünürdüm..Kendimi bunlara hazırlamaya çalışırdım....

Ama hayatımda en çok istediğim şeyleri,bebeklerimi kaybedebilceğimi hiç aklıma getirmezdim...Kendimi buna hiç hazırlamamıştım...

Hatta kendi ölümüm bile aklıma gelirdi..Heran ölebilceğimi düşünürdüm..

Kendi ölümüme bile ruhen hazırlıklıydım...Ama kendi bebeklerimin ölümüne asla hazır değildim ben...........Hiçbirimiz hazırlıklı değildik elbet...Tekrar olur üzülme dedikleri zaman kızıyorum..Giden benim 2 canımdı..benim canımdan çıkan iki candı onlar...........

canim niye Bu kadar kendini hirpaliyosun bu sekilde eskiyi dusunerek bir yere varamazsin ne yazik ki simdi 4 bucuk aylik bebeklerin nasil yasadigini bulsan internette ne olacak gidip hastaneye davami acican cok zor yasadiklarin seni coj iyi anliyorum ama eski unutmaya calismaliyiz artik

evet bademim...
icin nasil yaniyor kimse bilemez,ne kadar desekte konussakta seninle merhem olamayiz yaralarina..
ama suan ne senin elinden bisey gelir bunlari arastirmakla nede geri getirir meleklerini..
sadece sana ve onlara aci verir tüm bunlar...
cok zor biliyorum ama bir an önce bu düsünceleri artik kafandan atmalisin,kimse sana yüreginden at demiyor bitanem,atamazsinda biliyorum...
acin cok taze seni anlayabiliyorum,ama böyle keske dr baksaydi,keske su olsaydi bu olsaydi demekle sadece kendine eziyet ediyorsun...
Rabbim isteseydi 3 aylikkende yasardi biliyorsun...
her zaman dualarimizdasin,sende meleklerin,kendin ve saglikli sihhatli gelecek olan yavrularin icin dualar edip toparlamaya calis kendini canim benim...
ben bi aptallik edip anlattim bunlari,cok cok pismanim ama arastirma daha fazla canim...
hem bir dahaki gebeliginde inan bana cok daha bilincli olacaksin ve insallah saglikla meleklerine kavusacaksin..
seni cok seviyoruzz,her zaman yanindayiz canim:teselli:

Bir gün annemi babamı kardeşlerimi kaybedebilceğimi düşünürdüm..Kendimi bunlara hazırlamaya çalışırdım....

Ama hayatımda en çok istediğim şeyleri,bebeklerimi kaybedebilceğimi hiç aklıma getirmezdim...Kendimi buna hiç hazırlamamıştım...

Hatta kendi ölümüm bile aklıma gelirdi..Heran ölebilceğimi düşünürdüm..

Kendi ölümüme bile ruhen hazırlıklıydım...Ama kendi bebeklerimin ölümüne asla hazır değildim ben...........Hiçbirimiz hazırlıklı değildik elbet...Tekrar olur üzülme dedikleri zaman kızıyorum..Giden benim 2 canımdı..benim canımdan çıkan iki candı onlar...........

evet tekrar olur üzülme diye konuşan çok olur olacakta.hatta yeniden hamile kaldığında bak demedikmi diyecekler.ama senin ayları hesapladığını yaşasaydı şimdi şu kadar olacaktı demelerini aldıklarına hayallerine bebeklere bakıp nasıl kahrolduğunu bilmezler.ben doğum yaptığım gün kanlar içinde hastaneden kaçtım dayanamadım.teyzemde o dediğin insanlardandı.olur ne olmuşki kıyametmi koptu ya hiç olmasaydı gibi salakça sözlerle dahada canımı acıttı.yüce rabbim bilir çektiklerimi.kızı 37,haftasında doğum yaptı ve bana diyorki bebeğine bişey olacak diye ödüm koptu.ya küfür etse daha iyidir.
en acısıda ne biliyormusunuz ağlıyorum acı çekiyorum diye kayınvalidem herkese suçlu suçlu ağlıyor omu bişey yapmış bebeğine demi,ş.allahım nelerle uğraştım.ama bak ayakta ve yaşıyorum...duyma bağıra bağıra ağla.acını doya doya yaşa ama içine atma...

hayat bu arkadaşlar..........acılarla içiçe..........haklısın badem anne baba acısından da zor bu.....ben 14 yaşında anneımı kaybettım ve yıllar sonra babamı sonrada bebeklerımı ama hepsınden daha çok yaktı benı ............ama artık tpparlan burdakı herkese başsağlığı .....okuyorum ve herkesın acısı ayrı ayrı çok zor........rabbım yardımcınız olsun dor-stlar........guzellıkler versın sızlere........

amin canım herkese.allahım tüm bebekleri korusun.yüce rabbim sıralı ölüm versin.ve bizlere zamanlı sağlıklı doğan evlatlar nasip etsin...

evet tekrar olur üzülme diye konuşan çok olur olacakta.hatta yeniden hamile kaldığında bak demedikmi diyecekler.ama senin ayları hesapladığını yaşasaydı şimdi şu kadar olacaktı demelerini aldıklarına hayallerine bebeklere bakıp nasıl kahrolduğunu bilmezler.ben doğum yaptığım gün kanlar içinde hastaneden kaçtım dayanamadım.teyzemde o dediğin insanlardandı.olur ne olmuşki kıyametmi koptu ya hiç olmasaydı gibi salakça sözlerle dahada canımı acıttı.yüce rabbim bilir çektiklerimi.kızı 37,haftasında doğum yaptı ve bana diyorki bebeğine bişey olacak diye ödüm koptu.ya küfür etse daha iyidir.
en acısıda ne biliyormusunuz ağlıyorum acı çekiyorum diye kayınvalidem herkese suçlu suçlu ağlıyor omu bişey yapmış bebeğine demi,ş.allahım nelerle uğraştım.ama bak ayakta ve yaşıyorum...duyma bağıra bağıra ağla.acını doya doya yaşa ama içine atma...

Kayınvalidem bebeklere üzüntüsünden yoğun bakımda 2 haftadır....Kalbinden pıhtı atmış..Sol tarafına felç gelmiş kadıncağızın ...Konuşamıyor...:KK43:((((((((((

hayat bu arkadaşlar..........acılarla içiçe..........haklısın badem anne baba acısından da zor bu.....ben 14 yaşında anneımı kaybettım ve yıllar sonra babamı sonrada bebeklerımı ama hepsınden daha çok yaktı benı ............ama artık tpparlan burdakı herkese başsağlığı .....okuyorum ve herkesın acısı ayrı ayrı çok zor........rabbım yardımcınız olsun dor-stlar........guzellıkler versın sızlere........

Amin inşallah.............

evet canım en azından yürekli bir kayınvaliden varmış....ben neler yaşadım....

evet canım en azından yürekli bir kayınvaliden varmış....ben neler yaşadım....

Canım.....ınşallah iyi bir hamilelik geçirirsin...Allah yardımcın olsun diyebiliyorum kayınvaliden konusunda sadece...... :çok üzgünüm:

Canım.....İnşallah iyi bir hamilelik geçirirsin...Allah yardımcın olsun diyebiliyorum kayınvaliden konusunda sadece...... :çok üzgünüm:

bitanem darısı tez zamanda başına inşallah.çok problemli kayınvalidem ama ne yapayım...üzülmeki çabucak hamile kalasın...

evet canım en azından yürekli bir kayınvaliden varmış....ben neler
benimkide hamileyken pek umursamazdi ama bebegi kaybedince vicdan azabi cekti heralde hep benimle agladi ve bebegimi goren tek kisiydi o gomdurdu Bebegimi arada sirada anlatsana anne nasildi ne kadardi diyorum anlatiyor ve beraber agliyoruz

benim bebekleri görememe gibi bir şansım yoktu...Çünkü bebekleri ilk gören bendim...Avucuma doğdu iki meleğimde..............kalpleri atıyormu diye kontrol etmiştim parmağımla... atıyordu minik kalpleri...pıt pıt diye........(((((((((((((((((((.

badem, Almanya'dakini bilmiyorum ama google dan "dünyanın en erken doğan bebeği kelly " diye arama yaptırırsan literatürde bilinen ve yaşatılabilen en erken doğan bebeğin 19 haftalıkken dünyaya gelmiş olduğunu bulabilirsin canım.

badem, Almanya'dakini bilmiyorum ama google dan "dünyanın en erken doğan bebeği kelly " diye arama yaptırırsan literatürde bilinen ve yaşatılabilen en erken doğan bebeğin 19 haftalıkken dünyaya gelmiş olduğunu bulabilirsin canım.

Aman Allahım :1shok: Hemen aratayım google dan....

X