Premature Bebekler 23 haftalık doğan bebek yaşıyor !!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Yalnız şu da var bu bebekler yaşasa bile, hele de bu kadar erken doğan bebekler, belki de ömürleri boyunca pek çok hastalıkla mücadele etmek zorunda kalacaklar, hem zihinsel hem de bedensel pek çok sorunları olacak. Bir anda ortaya çıkmayabiliyor bu sorunlar, her dönemde ayrı bir üzüntü, ayrı bir heyecan ve stres yaşanacak.
O yüzden Allah herkese zamanında doğmuş, sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin.

Kelly in ailesi çok şanslıymış...Bebeklerini yaşatmak için çabalayan doktorlar varmış çevrelerinde demek ki..............

Yalnız şu da var bu bebekler yaşasa bile, hele de bu kadar erken doğan bebekler, belki de ömürleri boyunca pek çok hastalıkla mücadele etmek zorunda kalacaklar, hem zihinsel hem de bedensel pek çok sorunları olacak. Bir anda ortaya çıkmayabiliyor bu sorunlar, her dönemde ayrı bir üzüntü, ayrı bir heyecan ve stres yaşanacak.
O yüzden Allah herkese zamanında doğmuş, sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin.
Amin canım.

canim kac yasindasin ne zaman dusunuyosun tekrar insaLLAH bu sefer kendiginden hamile kalirsin canim

28 yaşındayım canım.Doktor 2 ay sonra gelin tekrar dedi ama bakalım...Şu an ilk adetimi gördüm..4. günümdeyim...Olabilecek en kısa ve en uygun zamanda tekrar istiyorum...Rahim durumu iyi dedi gittiğim 3 dr da...Bu kez evimde bebek ağlaması duymak bebek kahkahaları duymak istiyorum...Bu sesleri duyduğum her an Allaha şükredeceğim...Hamile kaldığım zaman da şükretmiştim.Bebeklerim mezarda hala şükrediyorum....Allahım inşallah hiçbirimizi bir daha bebeklerimizle sınamaz.............

Kendiliğimden hamile kalmam çok zor...Eşim bu hafta varikoselden ameliyat olucak..O da sadece kendini biraz daha iyi hissetsin,morali yükselsin diye...Aşılama için bile yetersiz eşimin spermleri....600 bin falan anca ..........

Son düzenleyen: Moderatör:
28 yaşındayım canım.Doktor 2 ay sonra gelin tekrar dedi ama bakalım...Şu an ilk adetimi gördüm..4. günümdeyim...Olabilecek en kısa ve en uygun zamanda tekrar istiyorum...Rahim durumu iyi dedi gittiğim 3 dr da...Bu kez evimde bebek ağlaması duymak bebek kahkahaları duymak istiyorum...Bu sesleri duyduğum her an Allaha şükredeceğim...Hamile kaldığım zaman da şükretmiştim.Bebeklerim mezarda hala şükrediyorum....Allahım inşallah hiçbirimizi bir daha bebeklerimizle sınamaz.............
ah canim bende cok istiyorum bizim tek ilacimiz yeni hamilelik ve bebegimizi kucagimiza almamiz su an hayat cok bos geliyor bana hic bir sey tat vermiyor allahima sigindim isyan etmedim hic ama soyle etrafima bakiyorum niye ben demekten kendimi alamiyorum ben o kadar hassas ve panik Bir insanim ki aklima gelecek en son seyi yasadim bundan sonra ne olacak bilmiyorum allah yardimcimiz olsun seni hep takip ediyorum belki ayni zamanlarda hamile kalirizui

ah canim bende cok istiyorum bizim tek ilacimiz yeni hamilelik ve bebegimizi kucagimiza almamiz su an hayat cok bos geliyor bana hic bir sey tat vermiyor allahima sigindim isyan etmedim hic ama soyle etrafima bakiyorum niye ben demekten kendimi alamiyorum ben o kadar hassas ve panik Bir insanim ki aklima gelecek en son seyi yasadim bundan sonra ne olacak bilmiyorum allah yardimcimiz olsun seni hep takip ediyorum belki ayni zamanlarda hamile kalirizui

Hayırlısıyla amin inşallah..Her akşam dua ediyorum meleklerim cennetten kardeşlerini göndermesi için Allaha dua etsinler diye...Onlar günahsız onlar benden çok çok daha temiz..İnşallah Allahım kabul eder....Bu gün mezarlarına ziyarete gittiğimizde tekrar dua ettim meleklerime....Şimdi daha çok korkuyorum kaybetmeye............

Hayırlısıyla amin inşallah..Her akşam dua ediyorum meleklerim cennetten kardeşlerini göndermesi için Allaha dua etsinler diye...Onlar günahsız onlar benden çok çok daha temiz..İnşallah Allahım kabul eder....Bu gün mezarlarına ziyarete gittiğimizde tekrar dua ettim meleklerime....Şimdi daha çok korkuyorum kaybetmeye............
ben hic gitmedim mezarina gidemem dayanamam onu oracikta yagmurun altinda sogukta birakip gelmeye bu senede ne yagmur yagdi her yagmurlu gunde icim biraz daha burkuluyor ben ona o kadar iyi bakiyodumki karnimdayken simdi yagmurun altinda bebegim yatiyor dayanamam mezarini gormeye hic ruyamdada gormedim keske baksamiydim diyorum bazen off o zamanda hep gozumun onune gelirdi canim o zaman esinin problemi yuzundenmi tup bebek olmustu

ben hic gitmedim mezarina gidemem dayanamam onu oracikta yagmurun altinda sogukta birakip gelmeye bu senede ne yagmur yagdi her yagmurlu gunde icim biraz daha burkuluyor ben ona o kadar iyi bakiyodumki karnimdayken simdi yagmurun altinda bebegim yatiyor dayanamam mezarini gormeye hic ruyamdada gormedim keske baksamiydim diyorum bazen off o zamanda hep gozumun onune gelirdi canim o zaman esinin problemi yuzundenmi tup bebek olmustu

Evet canım..Ben illa her hafta sonu bebeklerimin yanına gitmek istiyorum...Onlara gitmediğim bir hafta sonu olmasın istiyorum...Yaşadığım ve elim ayağım tuttuğu müddetçe ,başka çok özel bir durumum olmadığı müddetçe bebeklerimi ziyarete gideceğim...

Bilmeden saçma sapan yorum yapma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ben erken doğum yaptım..Bebekler doğdu ama bebeklerin kordonları ve eşleri içimdeydi..ıçimde kalan parçaları almak için kürtaj yaptı doktor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

özür dilerim canıma.s. niyetim seni kırmak değildi başın sağolsun çok üzüldüm evlat acısı en zor acı Allah sabır versin anlamadan yorum yaptım çok üzgünüm

Son düzenleme:
evet çok şükür ama küvesteyken çok şeyler sölemişlerdi yaşamaz yada böbrekte sorun olur tansiyonu şöle kötü hayatımın en kötü günleriydi ama çok şükür kızım sağlıklı ve yanımda haaa bide apne problemi vardı günlerce uyuyamamıştım apne bebeğin nefes almayı unutup uykusunda uyanamamak demek Allah korusun hala psikolojim tam düzelmedi şu an 8 aylık oldu bebeğim

Bir gün annemi babamı kardeşlerimi kaybedebilceğimi düşünürdüm..Kendimi bunlara hazırlamaya çalışırdım....

Ama hayatımda en çok istediğim şeyleri,bebeklerimi kaybedebilceğimi hiç aklıma getirmezdim...Kendimi buna hiç hazırlamamıştım...

Hatta kendi ölümüm bile aklıma gelirdi..Heran ölebilceğimi düşünürdüm..

Kendi ölümüme bile ruhen hazırlıklıydım...Ama kendi bebeklerimin ölümüne asla hazır değildim ben...........Hiçbirimiz hazırlıklı değildik elbet...Tekrar olur üzülme dedikleri zaman kızıyorum..Giden benim 2 canımdı..benim canımdan çıkan iki candı onlar...........
Canım benim çok acı çekiyorsun çok üzülüyorsun,insan tabiki yavrusunu kaybedeceğini aklına getirirmi?ama hayat işte karşımıza neler çıkacağını neler yaşıyacağımızı bilemiyoruz,bazı şeyler elimizde değil ne yaparsak yapalım olucağına varıyor.Doktorum benim bebeğimin karnımda 25 haftayı doldurmayacağını düşünüyordu ve beni hazırlamıştı ama oğlum 38 haftayı doldurduğunda çok sağlıklı doğdu işte benim olayımdada tam tersi olmuştu kaybetme korkusunu,yitirme korkusunu yaşadım.Mesajlarını hep gözlerim dolarak okuyorum meleklerini varolduğun sürece aklından çıkaramayacaksın içinde hep bir sızı hüzün kalacak elbet ama kendini güçsüz düşürme onlar senin mutlu olmanı isterler emin ol.Hiç bir şey içinde keşke deme bu olanlar ne senin elinde nede başka bir insanın.

evet çok şükür ama küvesteyken çok şeyler sölemişlerdi yaşamaz yada böbrekte sorun olur tansiyonu şöle kötü hayatımın en kötü günleriydi ama çok şükür kızım sağlıklı ve yanımda haaa bide apne problemi vardı günlerce uyuyamamıştım apne bebeğin nefes almayı unutup uykusunda uyanamamak demek Allah korusun hala psikolojim tam düzelmedi şu an 8 aylık oldu bebeğim
Allah sağlıkla büyütmeyi nasib etsin inşallah :nazar:
Canım benim çok acı çekiyorsun çok üzülüyorsun,insan tabiki yavrusunu kaybedeceğini aklına getirirmi?ama hayat işte karşımıza neler çıkacağını neler yaşıyacağımızı bilemiyoruz,bazı şeyler elimizde değil ne yaparsak yapalım olucağına varıyor.Doktorum benim bebeğimin karnımda 25 haftayı doldurmayacağını düşünüyordu ve beni hazırlamıştı ama oğlum 38 haftayı doldurduğunda çok sağlıklı doğdu işte benim olayımdada tam tersi olmuştu kaybetme korkusunu,yitirme korkusunu yaşadım.Mesajlarını hep gözlerim dolarak okuyorum meleklerini varolduğun sürece aklından çıkaramayacaksın içinde hep bir sızı hüzün kalacak elbet ama kendini güçsüz düşürme onlar senin mutlu olmanı isterler emin ol.Hiç bir şey içinde keşke deme bu olanlar ne senin elinde nede başka bir insanın.

Benim bebeklerim tedaviyle olmuştu..Ben de her an korku ile yaşıyordum..Ancak ilk 3 ayı geçince ki düşük tehlikesi geçiyormuş...3 ay geçince sorun kalmadı sanıyordum..Ben hiç aklıma getirmemiştim,bilmiyordum rahim ağzı yetmezliği olayını..hatta bende olabilceğini...Bolu da istanbulda izmirde karşıyadada gittiğim her dr bebeklere bakıp çok sağlıklı gelişiyorlar demişti.....ultrason aletini biraz aşağıda tutsalar rahim ağzını da görebilirlerdi oysa............

SAĞOL CANIM BENİMDE ERKEN DOĞUMUMUN SEBEBİ BELLİ DEĞİL DOKTORLAR BAZEN DİKKATLİ OLMAYABİLİYOR AMA OLACAK OLANINDA ÖNÜNE GEÇEMİYOSUN MALESEF TESELLİ İÇİN BİŞEYLER YAZMAK İSTİYORUM AMA NE DESEM BOŞ EVLAT ACISI Bİ ŞEYE BENZEMEZ SABIR DİLİYORUM :Saruboceq::çok üzgünüm:

selam ...........inş herşey yenı guzellıklerle gerıde kalır...........bızım için herşeyın hayırlısını bılen rabbımız en ıyısnı nasıp etsın inş.........kısa zamanda.........sıkıntısız.............dua ile.........arkadaşlar zor ama duşunmemeye çalışalım..........insanı yıpratıyor..........elbetet zor çok zor..........ama hayatta insan dahada başka dertler görunce halıne hamd edıyoır.........rabbım bı daha hıç bırımıze yaşatmasın...........iyi insanlarla karsılaştırsın ve ve en guzelını nasıp etsın........hayırlı gunler dostlar........

bademcim, hani keşke diyorsun ya, arkadaşlar haklı bazen o keşkeler gerçekleşmiş olsa bile yetmiyor malesef. benim arkadaşım da ilk hamileliğinde rahim ağzı yetmezliğinden serklaj yaptırdı, 7. aya kadar hep kanamalı yattı ama bebeği 7. ayda kaybetti. sonra ikinci hamileliğini sağ salim atlattı. şimdi 4 yaşında harika bir kızı var. ben inanıyorum sen de ikincide yaşamayacaksın bunları. elbette acını hafifletmez ama en azından keşke die düşünmemeye çalış.

Almanca 4,5 aylık doğan bebek nasıl yazılır ??Bilen var mı ? Googledan aramaya yapmak istiyorum...:eek:

Canim benim uzun zamandir sana birseyler yazmayi istedim ama yazamadim.Sen hamileyken senle yazimistik hatta sana sormustum ne zaman dogum diye belki bu yuzden yazamadim.
Ben bu siteye uye oldugumda henuz hamile bile deildim sadece acaba hamilemiyim belirtiler nedir felan diye yazisiyorduk arkadaslarla.Sonra hamile oldugumu anladim hemde ikizlerime oldukca kotu bir hamilelik gecirdim yani en azindan 19 haftaya kadar.Tek yumurtaydi benim kiler ve en buyuk korkumda ikizden ikize gecen transfijundu.Ya benimkilerde de olursa onlara birsey olursa diye cok korktum cok sukur boyle birsey olmadi.ama erken dogum yaptim bende 34+5 gunluktu belki bu kadar erken dogmiyicaklardi cunku en son kontrole gittim ve dokotrum alttan bakti daha cikar cikmazda sancim basladi klinikten ve direk hastaneye yattim.Ancak benim tekme bebek hareketi sandigim seyler aslinda kasilmaymis ben bunu evde yasiyormusum zaten.
Birde bunun ustune idrarda fazla protein ve kanda pihtilasma oldugu saptandiindan erken aldilar bebeklerimi.Ozaman dokotruma cok kizmistim cunku onun yuzunden sancim basladi demistim.Cunku bana surekli sende erken dogum riski gormuyorum hatta normal bile dogurabilirsin diyordu ve ben hastaneye yatana kadar hic ciger gelistirici igne olmadim.Bebeklerim yaklasik 12 gun kladi kuvezde simdi hic problemsiz birsekilde buyuyorlar bir kere hasta oldular oda arkadasin cocugundan bulasti.

Senin icin surekli dua ediyorum yeniden tekrar hamile kalman ki umarim ikizin olur insallah bunu seninde istegini biliyorum.ve biz seninle gene surekli konusucaz boyle guzel gecen hamileliginden bu sefer cok daha bilincli olucaksin ve kendini hic uzmiyiceksin cenneteki guzel iki melegin sana can yoldasi olucak sen bebegini beklerken..
Gecenlerde you tube den izledgim bir haberi sana yazmak istiyorum bende tesadufen gordum ve izledim.amerikali bir aile anne ve annane ve 2 kizi ve 1 kucuk oglu varken kaza yapiyorlar ve malesef 3 cocugunu da kaybediyor anne.Cocuklarinin 1 olum yil donumunde tekrar hamile kaldigini ogreniyor normal yoldan ve tahmin et canim ucuz bekliyorlar su anda ucuzleri dogmus ve tekrar bir mucize olmus bebeklerin 2 si kiz 1 erkek.Mucizelere inan canim Rabbim cok buyuk sen tekrar hamile kalican ve bu kez cok guzel bir hamilelik geciricen her gece dua eicez biz sana.

hayat bu ..............bır yanda acı bır yanda huzun ve bunların içiçnede mucızeler.............rabbım guzel hayat versın hepımıze...........kaldıramayacağımız imtıhanlar vermesın..........bıze merhamet ets ve başımıza gelenlere karşılık guzel ecırler versın cennettte..............daha hayırlı daha guzel gunler vers bebekler vers...........bız ınsanız bızı bağışlasın..........mucızelerını bızden eksık etmesın......buğn hava çok guzel ıstanbulda..............derın bır nefes alalım ve yazın başlangıcı bu gunlerde onumuzde çok guzel bır hayat olması dıleğıyle dostlar...........kendınıze ıyı bakın........

X