Premature Bebekler 26 haftalık doğdu ikiz oğullarım......yok böyle bir acı........

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
benim bebeğim de 6 gün yatmıştı doğumdan sonra küvezde çok zor zamanlar geçiriyorsun canım Allah sana sabır ve dayanma gücü versin eminim kuzucuklarına en kısa zamanda kavuşacaksın tüm dualarım seninle ve miniklerinle

Ooy dr yok bişileri diyorsa inş öyledir umarım herşey yolunda gider dualarımız sizlerle onları görmeden yedim çok sevdiiiiiim :KK70:

arkadaşlar hiç bir şikayetim yokken 26 haftalık doğdu oğullarım...15 günlük oldular..yoğun bakımdalar..doktorlar iyi diyor durumları...ama yinede yok böyle büyük bir acı...dayanılacak şey değil...ikiz olması iki kat üzüntü..onları gördükçe içim parça parça oluyor....sizler yardım edin bana nasıl dayandınız bu acıya....

öncelikle geçmiş olsun...senı okuduyumda gene o içimdeki acıyı hisettim..tarifi yok...ilk bebeğimi gördüğümde içim parçalandığını hisettim ve nasıl ağladım bilmiyorum dr geldi yanımaa...ne güzel bebeğin dedi ama ben hala ağlıyorum o küçücük canı acıyormu allahım neler düşünüyorsun o an...yutkunamadım ..boğazım da bir acı yürğimde bir acı hisettim..günlerce ağladım...sana nasıl yardımcı olurum bilemiyorum ...sanırım sende gide gele bebeklerini göre göre alışacaksın bu duruma ..dedikleri gibi sütünü sağ benım kızım40 gün anne sütü alabildi ama ondan dolayı hızlı kilo aldı sanrıım...sonra sütüm azaldığımda düşük kilolu mama dan kullandım oda harika bişi hemen kilo aldırdı....yemene dikat et diyecem ama nasıl yiyeceksin demi..aynı ben öyle oldum sana nedesem boş ...umarım sen benden daha metanetli olursun..güçlü olmamız gerekiyor...benımkı şuan görsen çok tatlı bişi oldu ıh ıh ıh yapıp duruyor bize 5,5 aylık olduk fakat daha 3 aylığızdüzeltilmiş olarak...hala arada aklıma geliyor ellerinde iğne izleri var minik kızımın ellerine dokundukça onlar öpüyorum...canım kızım diyorum....biz istemezdikböyle bişi...bebeklerine güç kuvvet versin allah...sütünüde hergün götür..sakın ihmal etme eşin götürsün annenn götürsün birileri muhakak götürsün....

sevgili arkadasim ALLAH im bu mubarek gunde yavruna acil sifaler verip saglikli bir sekilde kucagina almayi vesile etsin , yasadiklarini cok hemde cok iyi anliyorum , küvöz basinda beklemek nedir cok iyi biliyorum acini yüregimde hissettim , ALLAH in izni ile bu gunlerde gececek Rabbim sabrini bol versin , ümidini yitirme hic sen güclü olacaksinki bebegine dokundugunda ona bunu hissettirebilirsin onunla surekli konus ben saatlerce konusuyordum ve inanki biliyordu oraya gelip gittigim anlari , dualarim senin ve bebegin icin ALLAH im yar ve yardimciniz olsun insallah

O kadar çok şey yazmak istedim buraya yazdım yazdım sildimm.. Çünkü her yazdığımda kelimeler boğazıma tıkanıyor ve bebeğimi sanki camın arkasından izliyor gibi oluyorum. Aklıma 15 gün sonra gözlerini açıp ufak bir ağlamasının olduğunu söylediğinde doktorlar artık kızım yaşayacak dedim o nasıl bir mutluluktu anlatamamm çünkü ilk kez gözlerini açtııı ve ağladııı kızım. Tam 45 gün kaldı yoğun bakımda... Hala göğüsündekini ameliyat izini her açtığımda büyük bir sevgiyle öpüyorum... Rabbim kimseye o yürek acısını vermesin.
Maşallah cnm doktorlar eğer durumu iyi diyorlarsa hiç korkma... Çünkü gerçekten iyidir o zaman. Doktorlar boş boş umut vermeyi sevmezler.
ınşallah bir an önce kollarına alırsın bebeğinii sağ salimmm...

ALLAH sabrını versin. sana diyebileceğim tek şey lütfen güzel şeyler düşün .Ben 79 gün hiç ümit vermedikleri bebeğim için hep olumlu, beni motive edecek şeyler düşündüm ve oldu bebeğim geldi.rabbim seninde hayırlısıyla bebeğini kucağına verir amin.

16 gün önce bende 28 haftalık dogum yaptım.16 gündür oglum savaş veriyo inşallah kucagıma alacagım günde gelir.Çok zormuş dayanmak Allah sabırlar versin sanada sıkıntılar yaşıyo solunum cihazına baglanıyo nasıl geçecek bu zaman bende bilmiyorum

arkadaşlar hiç bir şikayetim yokken 26 haftalık doğdu oğullarım...15 günlük oldular..yoğun bakımdalar..doktorlar iyi diyor durumları...ama yinede yok böyle büyük bir acı...dayanılacak şey değil...ikiz olması iki kat üzüntü..onları gördükçe içim parça parça oluyor....sizler yardım edin bana nasıl dayandınız bu acıya....

bende ikiz annesi olacağım inşallah moralini bozma güçlü ol ve dua et allah yardımcın olsun benim bir yakınımında başına aynı şey geldi doktor herşeye hazırlıklı olun dedi ümit yokken allah yardım etti ve 2 günde iyileşti 20 gün kaldı hastanede annesinin sütünü götürdüler hergün birde kurban kestiler şimdi maaşşallah 19 aylık çok sağlıklı bir bebek allah onlara dayanma gücü veriyor rabbim sanada versin çünkü bebeklerinin sana ihtiyacı var bebeklerin sağlığına kavuşunca bizler içinde dua etmeyi unutma bizlerde kucağımıza alalım inşallah

X