Saç Rengi ve Saç Boyama 3, 4 Renk Saç ve Kurtulmak İçin İlk Adım

trombosit

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2017
678
425
Saçlarıyla çok oynayan gillerden ben, yapmadığım işlem kalmayan saçlarım ve hüsran...

İşte her bir renk bu 3 ünün ürünü.

İlk olarak güzel bir ombre yaptırdım. Sonra yukarıdan başlayan ombre yaptırdım fakat sapsarı saç beni açmadığı için 8.1 geçici dedikleri boyayı aldım tamamen boyadım. Dibi çok kötü bir kahve oldu turuncu yansımalı oldu. Kendi rendim de küllü kumral ve açık kumral arası. Sonra küllü koyu kumral boyadım üzerine ve sarılarım iyice yeşillendi. Turunculuk ilk günler kapansa da boya bir haftaya kalmadan yine aktı gitti. Dibim 1 cm geldi ve yine boyayacağım.

Bu defa dibime sürmeden boyamaya çalışacağım çünkü artık kendi renginde kullanmak istiyorum. Aldığım boyalar da 6 ve 7.1. Bu iki boyayı karıştırmayı düşünüyorum.Sorularım şunlar;

1) Dipteki 1 cm çıkan kendi rengimi boyamasam nasıl olur?

2) 3-4 farklı rengi bu boyalar kapatır mı?

3) Sarı renkten dolayı bu boya da akarsa ne kadar süre geçtikten sonra tekrar boyamalıyım?

kuaföre gitseniz..
boya karıştırmayı bilmiyorumda yine akarsa ne olacak iyice renk cümbüşü olmasın sonra..

Saçımı boyadım çok güzel oldu. Kendi rengine çok yakın bir renk oldu. :)
İyi yapmışsın canım,
Kuaförde de boyatsan sonuç aynı oluyor, sarıdan kurtulmak çok zor. Ben iki kere koyu kumral boyattım yine akıyor, bir dahaki boyamayı evde kendim yapacağım, düz renk boyaya dünya para vermekten bıktım.

İyi yapmışsın canım,
Kuaförde de boyatsan sonuç aynı oluyor, sarıdan kurtulmak çok zor. Ben iki kere koyu kumral boyattım yine akıyor, bir dahaki boyamayı evde kendim yapacağım, düz renk boyaya dünya para vermekten bıktım.
Koyu kumral sarı saçı kapatmaz ki ama :s çok daha koyulara gitmek gerekiyor

Evet kapatmıyor, ilk boyanınca kapanıyor sonra her yıkamada akıyor :KK34:
Çok daha koyuya da gitmek istemiyorum, sarıdan sonra travma gb oluyor :KK53:
O aktıkça ben boyayacağım bakalım nereye kadar:confused:

Evet kapatmıyor, ilk boyanınca kapanıyor sonra her yıkamada akıyor :KK34:
Çok daha koyuya da gitmek istemiyorum, sarıdan sonra travma gb oluyor :KK53:
O aktıkça ben boyayacağım bakalım nereye kadar:confused:
akar, eğer hala akıyorsa açık kestane rengi deneyin.

Küllü kestane kızıllık yapmaz :)
Benim saçımın her boyadan kızıl yansıyabilme gb bir yeteneği vardır :confused:
Şaka bir yana gerçekten çok cins saçım var, istediğim sarıyı oturtmak için bir yıl boyunca uğraştım ama inatla her sürecin sonunda altın sarısı gb iğrenç bir sarıya döndü:KK34:

Bu arada kestanenin küllüsünü hiç duymamıştım bir bakayım nasılmış

Şaka bir yana gerçekten çok cins saçım var, istediğim sarıyı oturtmak için bir yıl boyunca uğraştım ama inatla her sürecin sonunda altın sarısı gb iğrenç bir sarıya döndü:KK34:

İnatçı saç zordur. En iyi kuaför bile iki işlemde başarı sağlar. Saçınızı bir kaç defa, bir kaç gün beyaz sabun ile yıkayın sonra yine boyama işlemi yapın... Alttaki sarı rengin pigmentleri tamamen ölmüş ve rengi kabul etmiyor olabilir.

6.0 ile 7.1 i karıştırarak boyadım ve sarı yerleri çok koyu kahve oldu siyah gibi. Mimoza marka boya ile boyadım. İlk kez kullandım bu boyayı ve gerçekten platin sarısını kapattı hayret ediyorum. Loreal hep akardı saçımdan,hatta hiç kalmayana kadar akmıştı geçen boyamamda. Ben de şaşkınım.

Sarıları kapatırken kaybettirdiğimiz pigmentleri geri kazandırıp boyamamız gerekiyor sanırım. Ne sadece küllü (çünkü yeşil oluyor) ne de düz renk istediğim için boyaları karıştırdım. Kızıllık oluşmadı.Dibimden 1cm bırakarak boyadım çünkü dibim gelmişti. Doğal bir renk oldu üstü.Alttaki sarılar siyaha dönük oldu ama akacağını bildiğim için çok düşünmüyorum. Bu kadar tutmuş olması bile şaşırtıcı.
Küllü kestaneyi ben de duymadım hangi markada varmış?

6.0 ile 7.1 i karıştırarak boyadım ve sarı yerleri çok koyu kahve oldu siyah gibi. Mimoza marka boya ile boyadım. İlk kez kullandım bu boyayı ve gerçekten platin sarısını kapattı hayret ediyorum. Loreal hep akardı saçımdan,hatta hiç kalmayana kadar akmıştı geçen boyamamda. Ben de şaşkınım.
İlk defa duyuyorum bu boya ismini,.baktım da şimdi netten Argan yağı ve keratin varmış sanırım içinde ? Baktım ama katoloğunu göremedim yoksa renk tonlarına bakacaktm bazen çok fark ediyor çünkü numaralar.

İlk defa duyuyorum bu boya ismini,.baktım da şimdi netten Argan yağı ve keratin varmış sanırım içinde ? Baktım ama katoloğunu göremedim yoksa renk tonlarına bakacaktm bazen çok fark ediyor çünkü numaralar.
Bu boyayı annemde de kullanıyorum renkleri diğerlerine göre daha yoğun oluyor. Zor akıyor diğer boyalara göre. Umarım siyah olan yerleri biraz açılır. Her bir tüp için iki oksidan kullanmak gerekiyor bu boyalarda.

Bu boyayı annemde de kullanıyorum renkleri diğerlerine göre daha yoğun oluyor. Zor akıyor diğer boyalara göre. Umarım siyah olan yerleri biraz açılır. Her bir tüp için iki oksidan kullanmak gerekiyor bu boyalarda.
Dediğim gibi ilk defa duyuyorum. Daha once hiç karşılamadm bu boya ismiyle. Nereden temin ettiniz ?

sarı saçtan çıkmak için pigment yüklemesi yapmak gerekir. sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

X