3.5 aylık bebeğim gözlerini kaçırıyor

dnzssrhn

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2023
27
6
Arkadaşlar herkese merhaba. Benim 16 Eylül doğumlu bir bebeğim var. İkinci cocuğum bu arada ama artık düşünmekten bi iyi bi kötü hissetmekten delirecek gibi oluyorum. Bebeğim beşiğinde yatarken uyandığında gayet güzel göz teması kuruyor ve gülümsüyor yada altını açtığımda aguluyor ve yine gülüyor. Nesne takibi var oyuncaklara ilgi gösteriyor fakat kucağıma aldığımda gözlerini kaçırıyor ve sürekli etrafa bakıyor yada babasının kucağındayken de göz teması az kuruyor karşısındakiyle. Sürekli gözleri etrafta bazen fırında bazen perde de kucağımda kendime doğru tutuyorum sanki özellikle gözlerini kaçırıp kafasını çeviriyor. Dikkat ediyorum beni takip ediyor özellikle ellerimi el hareketlerimi takip ediyor. Etrafındaki tüm hareketlere dikkat ediyor ama konuştuğumda dinleyip göz teması kurma az özellikle başka yerlere bakıyor sanki. Yani bunlar normal mi var mi benim bebeğimde böyleydi ama şimdi çok normal diyen. Bu arada süt alerjisi olabileceğinden şüpheleniyorum reflü tedavisi gördük şikayetlerimiz devam etti 2 gün sonra başka bir doktora daha gideceğiz. Ama bu kafamdaki soru işaretleri benim psikolojimi bozdu diyebilirim.

Arkadaşlar herkese merhaba. Benim 16 Eylül doğumlu bir bebeğim var. İkinci cocuğum bu arada ama artık düşünmekten bi iyi bi kötü hissetmekten delirecek gibi oluyorum. Bebeğim beşiğinde yatarken uyandığında gayet güzel göz teması kuruyor ve gülümsüyor yada altını açtığımda aguluyor ve yine gülüyor. Nesne takibi var oyuncaklara ilgi gösteriyor fakat kucağıma aldığımda gözlerini kaçırıyor ve sürekli etrafa bakıyor yada babasının kucağındayken de göz teması az kuruyor karşısındakiyle. Sürekli gözleri etrafta bazen fırında bazen perde de kucağımda kendime doğru tutuyorum sanki özellikle gözlerini kaçırıp kafasını çeviriyor. Dikkat ediyorum beni takip ediyor özellikle ellerimi el hareketlerimi takip ediyor. Etrafındaki tüm hareketlere dikkat ediyor ama konuştuğumda dinleyip göz teması kurma az özellikle başka yerlere bakıyor sanki. Yani bunlar normal mi var mi benim bebeğimde böyleydi ama şimdi çok normal diyen. Bu arada süt alerjisi olabileceğinden şüpheleniyorum reflü tedavisi gördük şikayetlerimiz devam etti 2 gün sonra başka bir doktora daha gideceğiz. Ama bu kafamdaki soru işaretleri benim psikolojimi bozdu diyebilirim.
Bence kotu dusunmeyin. Etrafta o kadar cok kesfedilecek sey var ki onun icin. Tabii ki surekli goz temasi kurmak istemeyecek. Nesneleri takip edebiliyor, elinizi takip edebiliyorsa bir problem oldugunu dusunmuyorum. Uzmeyin kendinizi bence iyi dusunun🌸

Bence kotu dusunmeyin. Etrafta o kadar cok kesfedilecek sey var ki onun icin. Tabii ki surekli goz temasi kurmak istemeyecek. Nesneleri takip edebiliyor, elinizi takip edebiliyorsa bir problem oldugunu dusunmuyorum. Uzmeyin kendinizi bence iyi dusunun🌸
Nesne takibi, oyuncak takibi ne bileyim cıngırak takibi hepsi var ama ben biraz evhamlıyım tabiki doktorla da paylaşacağım bu durumları ama bazen bir sorun varmış bazen de hiç bir sorun yokmuş gibi hissetmek beni yoruyor. Çok teşekkür ederim bu arada 🌸

Biraz rahatlayın hava falan alın. Çocuk yeni yeni etrafı görüyor, sürekli size gözünü dikip bakacak değil ya. İki etrafa bakıp bir şey öğrenmesin mi?

Beşikteyken görebileceği sadece siz varsınız ve dikkati sizde oluyor
Kucaktayken çevre dikkatini çekiyor keşfetmeye çalışıyor, çevre sizden daha merak uyandırıcı bunun nesinden korkuyorsunuz

Beşikteyken görebileceği sadece siz varsınız ve dikkati sizde oluyor
Kucaktayken çevre dikkatini çekiyor keşfetmeye çalışıyor, çevre sizden daha merak uyandırıcı bunun nesinden korkuyorsunuz
Yorumunuz beni rahatlattı teşekkür ederim ama kıyaslamak gibi düşünmezseniz ilk bebeğim farklıydı sosyaldi bu aylarında sesli gülüyordu tabi ki bende biliyorum her çocuk farklıdır ama kızım bazen hiç karşısında onunla konuşanı görmüyor gibi davranıp gözlerini kaçırınca endişeleniyorum bebekler genelde dikkatlerini bu aylarda kendilerine konuşana yöneltir ya kızım bunu yapmadığı için korkuyorum

Sizi çok iyi anlıyorum ama böyle bi tanı için çok küçük.benim oğlumda göz takibi kurmazdı asla gözlerimize bakmazdı ve bizde otizmden şüphelenip çocuk psikiyatrisine götürmüştük hiç bi sorun yok ama kreşe gitsin demişti,tabi 2 yaşlarındaydı.otizmin bütün belirtileri vardı anne baba olarak kahroluyorduk,üstelik o dönem kızıma hamileydim.şimdi 15 yaşına girecek tam tersi sosyal ve başarılı bir çocuk çok şükür.şimdi dönüp baktığımda o günlerin tadını çıkaramadığım için çok üzülüyorum.kötü düşünmeyin,zamana bırakın inş herşey çok güzel olacak.içiniz ferah tutun💐💕

Normal şuan etrafı tanımaya çalışıyor korkulacak bir durum yok bence

Sizi çok iyi anlıyorum ama böyle bi tanı için çok küçük.benim oğlumda göz takibi kurmazdı asla gözlerimize bakmazdı ve bizde otizmden şüphelenip çocuk psikiyatrisine götürmüştük hiç bi sorun yok ama kreşe gitsin demişti,tabi 2 yaşlarındaydı.otizmin bütün belirtileri vardı anne baba olarak kahroluyorduk,üstelik o dönem kızıma hamileydim.şimdi 15 yaşına girecek tam tersi sosyal ve başarılı bir çocuk çok şükür.şimdi dönüp baktığımda o günlerin tadını çıkaramadığım için çok üzülüyorum.kötü düşünmeyin,zamana bırakın inş herşey çok güzel olacak.içiniz ferah tutun💐💕

Öncelikle çok teşekkür

Öncelikle çok teşekkğr ederim. Gerçekten Allah kimseyi evlatla sınamasın. Oğlunuz için mutlu oldum içimi rahatlattınız umarım bende gelecekte bugünlerimi sizin gibi anarım 🌸

Bebekler ilgiden bunaldıklarında da gözlerini kaçırır, belki böyledir sürekli değilse

Bebekler ilgiden bunaldıklarında da gözlerini kaçırır, belki böyledir sürekli değilse
Yani dediğim gibi yatarken aguluyor gülüyor nesne takibi oyunkartlarına ilgisi çok bir kaç gündür oyuncaklara elini uzatıyor ama her zaman göz teması kurmuyor mesela ben konuşuyorum ama benim kazağımın desenlerine bakıyor. Ama artık bir problem olduğunu da düşünmüyorum çünkü olsaydı herşeye karşı ilgisiz olurdu diye düşünüyorum. Aksine herşeyi her hareketi fazla izliyor . Yakından konuşana bakmıyor ama uzaktayken biri dikkatini çekerse hemen gülüyor dinleyip. Yakın zamanda birde göz muayenesine götüreceğim. Belkide dediğiniz gibi ilgidende sıkılıyor. Teşekkür ederim yorumunuz için 🙏 sanırım annelik buhranları ve evhamlarına kapılıyorum bazen.

Benim bebeğimde 3 ay 3 haftalık aynı durumda yatarken daha çok göz teması var ama kucağımıza aldığımızda etrafına bakıyor. en ufak çıt sesini duyup korktuğu olurdu bi yere bakışları kitlendiği zaman ne kadar uğraşsak sesimize dönüp bakmıyor göz teması kurmuyor. Bazen de ben odaya girip çıkarken sürekli gözüyle takip eder babasına veririm benim gözüme bakar bence normal etrafına ilgi duyuyor gibi. Her zaman olduğu odadan başka odaya götürünce orası da farklı geliyor başını sağa sola çevirip durur herşeye bakar ama bana bakmaz mesela

Benim bebeğimde 3 ay 3 haftalık aynı durumda yatarken daha çok göz teması var ama kucağımıza aldığımızda etrafına bakıyor. en ufak çıt sesini duyup korktuğu olurdu bi yere bakışları kitlendiği zaman ne kadar uğraşsak sesimize dönüp bakmıyor göz teması kurmuyor. Bazen de ben odaya girip çıkarken sürekli gözüyle takip eder babasına veririm benim gözüme bakar bence normal etrafına ilgi duyuyor gibi. Her zaman olduğu odadan başka odaya götürünce orası da farklı geliyor başını sağa sola çevirip durur herşeye bakar ama bana bakmaz mese

Normal bence de etrafına ilgili bebek işte. Yani özellikle bir kaç gündür böyle düşüncelere kapıldığım için kendimi eleştiriyorum yani 3 Aylık bebek gülüyor aguluyor takip ediyorsa daha ne yapabilir. Ama işte annelikte böyle birşey herşeyleri dert oluyor insana

Artık büyüyor etrafı keşfediyor . Etrafla ilgili ne güzel emeklesin ne kesifler yapacak. Daha çok erken .siz hep konusun ben akıllı kartlarını gösterirdim hep öyle bakardı onlara .Sizde konusun onunla camdan baktirin anlatın tanıtın herşeyi . Benim bebeğimde bize bakmazdi bazen hep duvardaki çerçeveye bakıp gülerdi.hep oraya bakmaya yonelirdi kucaginizda . Bizde ne var bunda diye gülerdik. Takmayın kafanıza bence . Google'da da aratmayın

Artık büyüyor etrafı keşfediyor . Etrafla ilgili ne güzel emeklesin ne kesifler yapacak. Daha çok erken .siz hep konusun ben akıllı kartlarını gösterirdim hep öyle bakardı onlara .Sizde konusun onunla camdan baktirin anlatın tanıtın herşeyi . Benim bebeğimde bize bakmazdi bazen hep duvardaki çerçeveye bakıp gülerdi.hep oraya bakmaya yonelirdi kucaginizda . Bizde ne var bunda diye gülerdik. Takmayın kafanıza bence . Google'da da aratmayın
Bir gün iyi bir gün kötü düşünüyorum ve korkuyorum kendi kendimi her iki duruma da ikna ediyorum. Akıllı kartları ve oyuncakları çok güzel izliyor onlara aguluyor ama bizi dinlemeye bize bakmaya gelince öyle değil her zaman. Zamana bıraktım. Ama internet konusunda çok haklısınız teşekkür ederim yorumunuz için

Benim bebeğim de 4 aylık ..
bebekler 3,5-4 aylıkken farkındalıkları başlıyor . Yenidoağndan çıkıp bebekler artık .
Her taraf ona lunapark gibi keşfetmek istiyor ..
Benim bebeğimde öyle balkona çıkarız asla yatmaz illa kucağına alacaksın direk gözler camdan dışarı ..
Salonda iken asla tvye baktırmam telefona baktırmam .. hemen kapatırız ..
nesneleri takip eder , sese bakmaya başladı , kahkahaları başladı . Oyunlar oynarız sürekli konuşuruz ..

X