3.5 cm kist hamilelige engel midir?

Bila

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2023
17
3
32
Kızlar merhaba, 1 yıllık evliyim sağ yumurtalikta 3
.5 cm bir kist olduğunu ama hormonların bir problem olmadığını öğrendim
Duphaston ve folikasit e başlandı doktor kontrolünde. Kendim de ovulasyon testi ile bu ayı değerlendirdim regl tarihimi bekliyorum. Size sormak istediğim konu ise 3.5 cm lik bir kist gebeliğe engel midir içinizde kisti olup hamile kalan var.mi acaba. 😐

Kızlar merhaba, 1 yıllık evliyim sağ yumurtalikta 3
.5 cm bir kist olduğunu ama hormonların bir problem olmadığını öğrendim
Duphaston ve folikasit e başlandı doktor kontrolünde. Kendim de ovulasyon testi ile bu ayı değerlendirdim regl tarihimi bekliyorum. Size sormak istediğim konu ise 3.5 cm lik bir kist gebeliğe engel midir içinizde kisti olup hamile kalan var.mi acabmer

Merhaba canım benimde kistm vardı ben hamileyim sen sıkıntı etme kisti benim kistim 5 santimdi sol tarafta
Benim de şimdi 5cm kist çıktı. Doktor da moralimi bozmamı söyledi ama çoktan bozulmuştu. Neyse ki msjınız umut oldu. Umarım ben de hamile kalabilirim.

Benim de şimdi 5cm kist çıktı. Doktor da moralimi bozmamı söyledi ama çoktan bozulmuştu. Neyse ki msjınız umut oldu. Umarım ben de hamile kalabilirim.
Ben hamile kaldığımda 5 santimdi.suan 3 aylık hamileyim 3 santime düşmüş. Moralini hiç bozma beklemedigin zaman kapını çalıcaktır.sogan kürünü duydun mu mesela ben onunda kullaniyordum araştır sende içmeye çalış bilemem belkide soğan suyu vesile oldu.🥰🥰

Ben hamile kaldığımda 5 santimdi.suan 3 aylık hamileyim 3 santime düşmüş. Moralini hiç bozma beklemedigin zaman kapını çalıcaktır.sogan kürünü duydun mu mesela ben onunda kullaniyordum araştır sende içmeye çalış bilemem belkide soğan suyu vesile oldu.🥰🥰
Evet bir dönem ben de soğan kürü yapmıştım. Yine yapayım. Teşekkür ederim canım 🥰🥰🥰 yavrunu sağlıkla kucağına al inşallah

Şubat ayında klomen kullandığım için 5 cm kistim adetin ikinci günü yapılan muayenede ortaya çıktı. Adetin 13. Gününde yapılan muayenede gittiği görüldü. Doktor bunların en basit kist olduğunu. Gebeliğe engel olmadığını. Çoğunlukla kendiliğinden geçtiğini söyledi. Bilgilendirme amaçlı paylaşıyorum kızlar. İçinizi ferah tutun. Ben ilk duyduğumda baya üzülmüştüm.

Biz çikolata kistlilere umut oluyor böyle haberler. Peki doğal yollarlamı oldu acaba kuzeninizin çocuğu? Yoksa tedavi ile mi ?
Merhaba, benimde sol tarafımda 3.5 cmlik cikolata kistim var.adet olmaya basladiktan sonra agrilarim cok oluyordu alttan muayene yapilamadigi icin dismanore(ağrılı adet gorme) deyip gecistirdiler. Bende dedim heralde benim normalim bu cekicem bu agriyi. Evlendikten sonra tekrar jinekologa gittigimde nur topu gibi cikolata kistimin oldugunu bu zamana kadar tum agrilarin sebebinin o oldugunu ogrendim. O zaman kistim 2 mm civariydi. 1 sene sonra tekrar kontrole gittigimde 3.5mm olmustu doktorum alicaz hamile kalman zor demisti.Tabi şok olmuştum o zaman esimle bebek düşüncemiz yoktu çünkü. Sonra denedik ve ben hamile kaldim ve subatta dogum yapip kizimi kucagima aldim:) sıkmayın canınızı gercekten psikolojinin iyi olması cok etkili bu durumlarda olumsuz yorumlara takılmayın. Bu yorumlar doktorunuz tarafından verilsede:)

Bir çok doktora gitti kuzenim,doktorlar tabi ameliyat tek çözüm demişti. sonra ısırgan otunu kaynatıp içmişti.uzun sürmeden hamile olduğunu öğrendik.rabbim isteyen herkese nasip etsin

Merhaba, benimde sol tarafımda 3.5 cmlik cikolata kistim var.adet olmaya basladiktan sonra agrilarim cok oluyordu alttan muayene yapilamadigi icin dismanore(ağrılı adet gorme) deyip gecistirdiler. Bende dedim heralde benim normalim bu cekicem bu agriyi. Evlendikten sonra tekrar jinekologa gittigimde nur topu gibi cikolata kistimin oldugunu bu zamana kadar tum agrilarin sebebinin o oldugunu ogrendim. O zaman kistim 2 mm civariydi. 1 sene sonra tekrar kontrole gittigimde 3.5mm olmustu doktorum alicaz hamile kalman zor demisti.Tabi şok olmuştum o zaman esimle bebek düşüncemiz yoktu çünkü. Sonra denedik ve ben hamile kaldim ve subatta dogum yapip kizimi kucagima aldim:) sıkmayın canınızı gercekten psikolojinin iyi olması cok etkili bu durumlarda olumsuz yorumlara takılmayın. Bu yorumlar doktorunuz tarafından verilsede:)
Çok teşekkürler,gerçekten bunları duydukça insanın morali düzeliyor. Peki özellikle kullandığınız bi takviye veya bi kür veya yiyecek olarak özellikle yediğiniz bir şey varmıydı? Ya da uzak durduğunuz yiyecekler?

Allah bağışlasın.darısı bana,Özellikle denediğiniz bir şey varmıydı? Yumurtlama takibi falan?
Hiçbirsey denemedim ama düzenli ilişki hayatımız vardı hsg çekildim o ay hamile kaldım doktorun hsg sonrası dediği günler ilişki oldu. Hsg ile kaldım diyebilirim Allah en kısa zamanda sizede nasip etsin inşallah

Çok teşekkürler,gerçekten bunları duydukça insanın morali düzeliyor. Peki özellikle kullandığınız bi takviye veya bi kür veya yiyecek olarak özellikle yediğiniz bir şey varmıydı? Ya da uzak durduğunuz yiyecekler?
Açıkçası bende çok düzenli bisey yapmadım. Sadece zencefilli biraz fazla tükettim genelde limonla taze çayını yaparak ama öyle takviye birseyler almadim canım benim 🤗

X