Klomen-Ovitrelle Sürecim

ayseee3

Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2022
159
78
27
Kızlar Selam, bir sürecin içindeyim. Nasıl yol alacağımı bilmiyorum. Kiminizle ortak noktamız, kiminizin yakınıyla, kiminizin bilgilenmek isteyeceği bir durum belkide... Yaşadığım bu süreci sizlerle burada paylaşmak istedim. Biraz umut, biraz yorgunluk, biraz serzeniş içeren bu başlığa hoş geldiniz. Birlikte hayırlı, güzel haberlere yürüyelim. Yaşadığım süreci burada her seferinde düzenleyerek ilerleyeceğim. Birlikte yorumlarda buluşalım.

9 Ocak'ta covid geçirdim. 10 ocakta pozitif olduğumu öğrendim. Ovulasyon testinde 7-8 ocak pozitif değer gördüm ve değerlendirdik. yumurtlama tarihimden 14 gün sonra adet olmam gerekirse 21-22 ocak tarihlerinde adet olacaktım. adetim gecikti ve 23 ocak pazar günü hcg testi yaptım. Silik çizgi çıktı. ilerleyen saatlerde tekrar yaptım yine silik çıktı. Daha sonra pazartesi günü kan testi verdim. Doktor alttan muayana ile rahim duvarımın kalınlaştığını gebelik olabileceğini söyledi. Salı günü kan testim sonucu çıktı. 69.31 değerindeydi. Bu durumda gebeliğim pozitifti. 28 ocak akşam saatlerinde hafif lekelenme gördüm. 29 ocak sabah kanamam arttı. hemen doktora gittik. Kan verdim ve hcg değerim 17 çıktı. Doktor gebeliğimin kimyasal gebeliğe dönüştüğünü ve adet olduğumu söyledi. Bu süreçten sonra adetim düzensizleşmeye başladı. Ocak adetim şubata sarktı. Şubatta adet olmadım. Mart ayında bir başı bir sonunda adet oldum. nisan ayında ortasında oldum derken. bu süreçte mevsim alerjim üst seviyelere çıktı. devlet hastahanelerinden doğru teşhisi göremedim. ayda 2 kere acile gidim antibiyotik yazılarak bunu kulandım ve her biri benim gebeliğimi bir sonraki aya atarak buralara geldim. 29 Ağustos'ta özel hastahaneye gitmeye karar verdim. Doktorum gittiğimde milimlik bir polip olduğunu ve Polikistik Over Teşhisi koydu. akdeniz tarzı beslenme ve kilo vermem gerektiğini söyledi. 6 Eylülde tekrar çağırdı ve smear testi yaptı. Smear testimde olumsuz bir duruma saptanmadı. Daha sonra Adet olduğunun 3. günü gelmemi söyledi. Randevu bulamadığım için 2 . günü(26.09.22) gitmek durumunda kaldım. Adetimin 5. günü Klomen başlayıp 5 gün kullanıp kullanımı bıraktıktan 2 gün sonra kontrole gelmemi söyledi. Daha sonraki süreç aşağıda yazdığım gibi gitmekte...
.
.
.
.
.
5.10.22
bugün muayene oldum. 15 mm sol overda yumurtam büyümüş cuma günü tekrar kontole çağırdı büyüklüğüne göre çatlama iğnesi yapacağını söyledi

7.10.22
Kızlar sol over 18 mm ulaşığını akşam 9-10 gibi çatlama iğnesi vurulmamı söyledi. Ovitrelle iğnenin adı. çatlama iğnesinden 36 saat sonra gün aşırı ilişki önerdi. iğneyi cuma akşam 11'de oldum. Pazar günü sabah 11 ilk deneme. pazartesi ve salı da değerlendirdik. 1 hafta sınra kontrole çağırdı. Sanırım çatladı mı çatlamadı mı diye kontrolünü yapacak.

14.10.22
Kontrolümde yumurtamın çatladığı gözüktü. olumsuz herhangi bir durum olmadığını söyledi doktorum. bir sonraki kontrol adetim gecikirse olacak. yada adet olursam 3. günü gel dedi. inşallah güzel haberlerle düzenlemeye devam edeceğim.

20.10.222
İğneyi vurulalı 13. gün oldu. işten geldiğimde adet ağrısı gibi bi ağrı yaşadım moralim bozuldu. Test yaptım negatif çıktı. sonraki gün(cuma) ve cumartesi adet olmadım. bu durum beni biraz umutlandırdı. Geç döllenmemi acaba diye. Cumartesi akşam 11 civarı adet oldum. 24.10'a doktoruma randevu aldım.

24.10.2022
Doktorum polip'in gittiğini bu ay olmamasının gayet normal olduğunu herkeste farklı ilerlemenin olacağını ve bir daha denememizi söyledi. bugün adetimin 2. günü cumrtasi günü gece başladığı için ben 3. gün zannediyordum ama gece olduğu için 2. gün diyelim ve adetin 5. günü klomen kullanımına 5 gün sonra bırakıp 2 gün geçtikten sonra muayeneye gelmemi söyledi. Yanı sıra PİKOS adında bir ilaç verdi. bu süreçte günde 3 defa kullanmamı söyledi. 02.11 tarihine kontrol randevumu oluşturdum

02.11.2022
Kontrol muayenemde polibi tekrar gördüğünü geçtiğimiz muayenede gözükmediğini söyledi. 5-6 mm arası büyüklükte ve gebeliğe engel olmadığını söyledi. Klomen sonrası gitmiş oldum. yumurtam 11 mm olduğunu henüz yeterli büyümediğini söyledi. 5.11 - Cumartesi günü kendisi olmadığı için başka doktora yönlendirdi ve pazartesi günü (07.11) kendisinin tekrar görmek istediğini söyledi.

05.11.2022
Gittiğim Doktor yumurtamın 17-19 mm olduğunu iğneyi bir sonraki gün yaptırmamı söyledi. 3 gün arka araka değerlendirme önerdi

07.11.2022
Kendi doktoruma gittim. herhangi olumsuzluk olmadığını söyledi. bir sonraki gidişim bebiş haberiyle olur umarım

19.11.2022
Nokta Nokta Lekelenmeler gördüm. Yerleşme kanamıs diye düşünmek istedim.

20.11.2022
lekelenmelerim devam etti. adet olup olmadığım konusunda kararsızken akşam saatlerinde adet oldum.

21.11.2022
Zeynep Kamil İnfetilite pol. gittim. bir kaç belge istendi belgeleri toplayıp neden olmadığı kanısına varılacağını söylediler. Hsg, Meme Ultrason, Servikal Kültür, Smear Testi, Kan ve Ultrason istendi, Eşimden de sperm testi istediler.

22.11.2022
Kan Testi ve ultrason verdim. Ultrasonda doktor sol yumurtalıkta pcos görmediğini, sağda olabilir ama yinede emin olamadığını ve yine sağ yumurtalıkta rahme yapışıklık olabileceğini söyledi. HSG sonrası netleşeceğini bildirdi. Hsg ve diğer taramalar için randevu bekliyorum. Gelişmeler sürecinde bilgilendirmeye devam edeceğim

23.11.2022
Kan sonuçlarım kendimce yorumladım. İnternetten değerlere baktım. AMH:3.62 FSH:10.1 TSH:1.41 LH:3.9 İNSÜLİN:18.3 vs. şeklinde bir çok değere bakılmış.

02.12.2022
Jinokolojiden randevu almıştım. Servikal kültür ve smear testi verdim. Onun dışında genel muayana etmesini istedim. Ultrasında söylenenleri söyledim. Kimyasal gebelik sonucu yapışıkyık olmuş olabilecegini hsg sonrası daha net konuşacağını söyledi. mantar enfeksiyonu olduğunu söyledi. Fluzole ve mıxovul verdi. Fluzole 2 adet hap 3'er gün arayla kullanacağımı söyledi. dğeri 7 gün süren bir fitil. daha öncede benzerini özele gittiğim doktorum vermişti. yumurtlamama denk geldiği için yarım bırakmıştım. onuda tamamlamayı düşünüyorum. 21 aralıkta meme ultrason var ve adet olmayı bekleyip hsg randevusu alacağım.

05.12.2022
Servikal kültürüm sonuçlandı. Normal flora elemanları üredi yazıyor.

06.12.2022
Eşim daha önce sperm testi verdiği için doktor tekrar istemedi. Fakat 7 aylık bir değer olduğu için farklı bir hastahanede yaptıracağız. Dosyamızda eksik ve eski evrak olmaması adına. Kan verdi. Bulaşıcı hastalık var mı vs. diye bakıldı. Herhangi bir olumsuzluk çıkmadı değerlerinde.

21.12.2022
Meme ultrasonumda küçük kistler çıktı. Toplam 3 adet. Patolojik boyutta olmadığı için 6 ayda 1 kontrol istedi sadece.

30.12.2022
HSG çekim için gittim. Ciddi bir ağrı yaşamadım. İlaç verilmeden önce hafif ağrım oldu. Ağrı eşiğim yüksek olduğu için çok ciddi bir ağrı yaşamadım.

11.01.2023
Bütün evraklarımı hazırladım. Tekrar randevu aldım. İnfertilite bölümüne. Hemşire hanım dosyamı hazırladı ve kurula götürmemi istedi. Kurul onayından sonra mart ayındaki regl nin 2 veya 3. günü randevu alıp gelirsen iyi olur alamazsan randevusuz gelmemi söylediler. Kurul raporunu 10 gün sonra alabilceğimi söylediler.

21.01.2023
Kurul raporumu almak için hastahaneye geldim. Daha sohra Şubat reglim şubat sonu mart başına yakın olacağını tahmin ettiğim için hemşire hanıma şubat sonu reglimde gelebilir miyim diye sordum. Şubat 23-25 gibi tarihlerdeyse olacağını söylediler. Şimdi Şubat regl bekliyorum.

27.02.2023
Şubat ayı reglim cuma gününe denk geldi. cuma-cumartesi-pazar-pazartesi derken araya hafta sonu girdiği için ve poliklinik kapalı olduğu için pazartesi günü yani regl 4. güne denk geldim. Randevuyu pazartesi öğleden sonraya bulup aldım. Fakat öğleden sonra ilaç yazımı yapamadıklarını bu sebeple sabah 08.30'da gelmem gerektiğini ve bugün 4. gün olduğu için yarın gelsem 5. gün olacağından dolayı öbür aya kaldığını söylediler. Eğer başlarsak olumsuz durumla karşılaşmamın yüksek olduğunu söylediler. Bu sebeple 1 ay daha bekleyeceğim.

Son düzenleme:
Hayırlısını dilerim🙏🏻 olayları anlatma şeklinize hayran kaldım ayrıntılı ve öz tebrik ederim çok açıklayıcı. Ben henüz iğneye geçemedim. Sizin 2günde 3mm büyüyen yumurta bende klomen kullanmama ragmen 2günde yarım mm büyüyor aşiri kötü bir durum. Yarın son kez kontrolum var aynı hızda büyüdüyse yarın 16.5mm çıkacak ve doktor bu ayın dosyasını kapatacak sanırım... Buraya kadar binbir emekle gelip pcos olmama ragmen ilk defa yavas büyüyen yumurtam yüzünden yine elim boş döncem.. normalde diğer doktorlarım yumurtalar haddindeb fazla büyüyor bu yüzden çatlayamıyor diye tarif etmişti. Bu kez olanda şaka gibi tam tersi

Hayırlısını dilerim🙏🏻 olayları anlatma şeklinize hayran kaldım ayrıntılı ve öz tebrik ederim çok açıklayıcı. Ben henüz iğneye geçemedim. Sizin 2günde 3mm büyüyen yumurta bende klomen kullanmama ragmen 2günde yarım mm büyüyor aşiri kötü bir durum. Yarın son kez kontrolum var aynı hızda büyüdüyse yarın 16.5mm çıkacak ve doktor bu ayın dosyasını kapatacak sanırım... Buraya kadar binbir emekle gelip pcos olmama ragmen ilk defa yavas büyüyen yumurtam yüzünden yine elim boş döncem.. normalde diğer doktorlarım yumurtalar haddindeb fazla büyüyor bu yüzden çatlayamıyor diye tarif etmişti. Bu kez olanda şaka gibi tam tersi
öncelikle çok teşekkür ederim. Sabır gerektiren zorlu bir sürecin içindeyiz. benimde bugün kontrolüm vardı doktorum üzülme çok normal dedi. 2-3... deniycez bi şekilde olacak dedi. üstüne bide soğuk aldım sanırım. ilaç kullanmamak için direniyorum. her engel bir imtihan

Pikos ilaci duyunca yazmak istedim bende 3 senedr sebepsiz infertilite ile ugrasanlardanim .. gecen ay doktorum bana pikos asos kapsulu verdi 1 aydir kullanıyorum bu ay ilk kez klomen tedavisine basladik ve tarih verdi sanirim çatlatma iğnesine gececek. Cok enteresandır ki benim adetlerim saati bile şaşmaz kendimi.bildim bileli fakat bendede pko çıktı. Hatta bana pko dedi diye birkac kez doktor degistirdim :) sanirim yumurtamiz yeteri büyüklüğe ulasmadan çatlıyor umarim olumlu sonuclar aliriz hepimiz

Pikos ilaci duyunca yazmak istedim bende 3 senedr sebepsiz infertilite ile ugrasanlardanim .. gecen ay doktorum bana pikos asos kapsulu verdi 1 aydir kullanıyorum bu ay ilk kez klomen tedavisine basladik ve tarih verdi sanirim çatlatma iğnesine gececek. Cok enteresandır ki benim adetlerim saati bile şaşmaz kendimi.bildim bileli fakat bendede pko çıktı. Hatta bana pko dedi diye birkac kez doktor degistirdim :) sanirim yumurtamiz yeteri büyüklüğe ulasmadan çatlıyor umarim olumlu sonuclar aliriz hepimiz
geçen ay klomenle denedik olmadı bizimde bu ay pikos ilacını kullanıyorum aynı zamanda klomenle tekrar deneyeceğiz cumartesi randevum var yumurta yeterli büyüklüktedir umarım sonrası dediğiniz gibi çatlama iğnesi. benimde adetlerim düzenlidir. covid ve kimyasal gebelikten sonra 35 günde 1 adet olmaya başladım. adet oluyorum ama günü uzar oldu. yumurtlamam 18-21. gün olmaya başladı. aralıklı orucu tavsiye ederim. adetim 32 güne düştü aralıklı oruç sonrası. daha sonra klomen çatlama iğnesi derken 28-30 günde 1 e denk geldi. ama dış faktör kaynaklı tabi

Kesinlikle ümitsizliğe kapılmayın bence bende pkos hastasıyım ilk denememizde yumurtam büyümedi kloment kullanmıştım 1 kutu tekrar denememizi söyledi doktorumuz bu sefer dozu arttırdım günde 2 alırken sabah akşam 2 şer olmak üzere 4 doz almaya başladım regl 3. Gün başlayıp son günü ilaç bitti ve ilacım bitişinden 3 gün sonra kontrole gittiğimde 14 mm olduğunu söyledi doktorum 4 gün sonra tekrar kontrole çağırdı 17 mm e ulaşmıştı pazar ilişki pazartesi iğne salı ilişki demişti bugün iğnemi oldum ilk denemede çok stres yaptığım için büyümediğini düşünüyorum bence stresten uzaklaşıp olumlu düşünelim ben inanıyorum Rabbim anne olmak isteyen herkese en güzel şekilde yaşatıcak 🥹🙏🏻

Kesinlikle ümitsizliğe kapılmayın bence bende pkos hastasıyım ilk denememizde yumurtam büyümedi kloment kullanmıştım 1 kutu tekrar denememizi söyledi doktorumuz bu sefer dozu arttırdım günde 2 alırken sabah akşam 2 şer olmak üzere 4 doz almaya başladım regl 3. Gün başlayıp son günü ilaç bitti ve ilacım bitişinden 3 gün sonra kontrole gittiğimde 14 mm olduğunu söyledi doktorum 4 gün sonra tekrar kontrole çağırdı 17 mm e ulaşmıştı pazar ilişki pazartesi iğne salı ilişki demişti bugün iğnemi oldum ilk denemede çok stres yaptığım için büyümediğini düşünüyorum bence stresten uzaklaşıp olumlu düşünelim ben inanıyorum Rabbim anne olmak isteyen herkese en güzel şekilde yaşatıcak 🥹🙏🏻
Amin canım inşallah. Hayırlı güzel haberler verelim birbirimize

Merhaba
Ben de klomen sonrası dün iğneyi yaptırdım
beklemeye devam
Hadi inşallah Rabbim hayırlı haberler almayı nasip etsin canım doktor iğne sonrası kontrole çağırdı mı bende dün yaptırdım iğnemi beraber takip ederiz kasık ağrım var sende de oluyor mu

Hayırlı sonuçlar gelsin inşallah bende pazar günü 2. kez iğne yaptırdım
Tşk ederim hepimizin inşallah
İkinci derken ikinci kez yani de mi
Tek iğneyle çatlamama gibi bişey yoktur herhalde ya çatlamazsa korkusu var içimde öyle bişey olur mu bilmiyorum ))

Hadi inşallah Rabbim hayırlı haberler almayı nasip etsin canım doktor iğne sonrası kontrole çağırdı mı bende dün yaptırdım iğnemi beraber takip ederiz kasık ağrım var sende de oluyor mu
Amin hepimize inşallah
Bu gece 36.saat ilişkisi olacak yani çarşamba olmuş oluyor perşembe çağırdı çatlamışmı diye bakalım dedi
36.saat diye verdi ama sonrası için bişey demedi denemeye drvam etmek lazım sonraki günlerde herhalde bir çok kişide öyle okudum

Amin hepimize inşallah
Bu gece 36.saat ilişkisi olacak yani çarşamba olmuş oluyor perşembe çağırdı çatlamışmı diye bakalım dedi
36.saat diye verdi ama sonrası için bişey demedi denemeye drvam etmek lazım sonraki günlerde herhalde bir çok kişide öyle okudum
Bana 36. Saat demedi ama genelde hep bu 36. Saati duyuyorum bana bir gün öncesi ve bir gün sonrası olarak ilişki dedi saat belirtmedi

Bana 36. Saat demedi ama genelde hep bu 36. Saati duyuyorum bana bir gün öncesi ve bir gün sonrası olarak ilişki dedi saat belirtmedi
Bana saat verdi ama sonrasında şukadar bu tarihe kadar falan başka bişey söylemedi
Bakalım ne olacak haber verelim birbirimize

Evet doktor çatladı mı diye kontrol etmeye çağırıyor

Tşk ederim hepimizin inşallah
İkinci derken ikinci kez yani de mi
Tek iğneyle çatlamama gibi bişey yoktur herhalde ya çatlamazsa korkusu var içimde öyle bişey olur mu bilmiyorum ))
Yok kuzum 2 kere iğne değil. Birinci klomen +iğnem başarısız oldu. 2. Denememiz bu

Amin hepimize inşallah
Evet canım bana ilk klomen + çatlama iğnemde birer gün arayla 36 saat sonra ilk ilişki başlasın demişti. Olumsuz sonuçlandı. 2. Kez klomen + çatlama iğnesi denedik şimdi bu defa doktor iğneden 12 saat sonra ilk ilişki ve 3 gün arka arkaya devam edilsin dedi

Evet canım bana ilk klomen + çatlama iğnemde birer gün arayla 36 saat sonra ilk ilişki başlasın demişti. Olumsuz sonuçlandı. 2. Kez klomen + çatlama iğnesi denedik şimdi bu defa doktor iğneden 12 saat sonra ilk ilişki ve 3 gün arka arkaya devam edilsin dedi
Bunu ilk kez duyuyorum işte 12 saat sonra demesi
Neden öyle peki bişey dedi mi
Acaba çatlamak üzereydide iğneyle garantileyelim mi dedi

Bende hem klomen hem ovitrelle kullandım geçen hafta salı iğneyi vurulduk bugüne kadar da aralıklı olarak değerlendirdik... benimde 2. Denemem.. hepimizin istediği gibi olsun herşey..

X