Bebek Beslenmesi 3 aylık bebeğim biberona alıştı emmek istemiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

thecute

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
79
1
3 aylık bebeğime 1 aydır geceleri uykusunda onu uyandırmadan pompayla sağdığım anne sütünü veriyorum. birkaç gündür inanılmaz bir şekilde emmeyi reddediyor, her emzirmeye çalıştığımda ağlıyor kafasını ters yöne çevirip hıçkıra hıçkıra ağlarken sırtını yay gibi geriyor. aç kalmasın uyanıkken sağıp vereyim dedim biberonu aldı! demekki biberona alıştı diye düşünüyorum. ama sürekli sağıp vermek istemiyorum. phlilips avent'in güya anne memesine yakın naturel biberonunu kullanıyordum ama sonuçta biberon çok kolay. medela'nın calma biberonunu aldım ama ondan da lıkır lıkır içti, nasıl yeniden memeye alıştırabilirim? silikon göğüs ucu koruyucularını takıp emziriyorum ama ondan da biberon gibi çekiyor emerken yapması gereken o dil ile süpürme hareketini yapmıyor. ne olur yardım edin sinirlerim çok bozuk. bazen sinirlenip bağırmak istiyorum sonra dur kızım 3 aylık bebek ne anlasın diyorum ama her emzirme saatinde ikimiz de ağlıyoruz. normal bir şekilde emzirmeyi çok istiyorum:2:

canım kaddarca gelebilir ama kulağa aç bırak o mecbur memeni alır.benim kızımda doğduğunda hastanede sütüm yok diye mama vermişlerdi beni emmek istemiyordu annem aç bırakmamı tekrardan memeyi istiyecegini söylemişti hakkaten çok doğru aç kalınca mecbur emiyolar beni cob cob emdi sonra mamayı istemedi bir dene istersen canım.

X