3 YASİNDAKİ KİZİMM

Ben bu duruma çok üzülüyorum. Çocuğu 3 yaşına kadar insan içine sokmayıp sosyalleştirmiyorlar sonra çocuğum böyle böyle. Acaba neden öyle korkması yabancılarla konuşmaması çok normal. Çocuk nasıl iletişim kuracağını bilmiyor hem kendi kurmamış hem ebeveynini iletişim kurarken gözlemlememiş. İleride çok zorluklar yaşayacak bir çocuk görüyorum.
Parka goturuyirum her gun daha ne yapaim herkesin arkdasi olmak zorundami

Ya cocuguma bakamadigimi nerden ciakrdin kres olmazsa olmaz mi bu cocuklar icin sanki yemek icmek gibide bakamiyomusum cocuk dogurcakmisim senden mi izin alcam cocuk dogurmak icin
izin alacak olsanız vermezdim zaten bu kafa yapısına. kreşe gönderin illa demedim ama babası 2000 bile veremiyor mu yani çocuklar akranlarıysa sosyalleşmek zorunda da kime anlatıyoruz amaaan ne haliniz varsa görün ya.

Parka goturuyirum her gun daha ne yapaim herkesin arkdasi olmak zorundami
Parkta çocuğunuzun oyun kurmasına yardımcı oluyor musunuz farklı bir çocukla iletişim kurdugunda ebeveyni ile konuşup aynı saatlerde parka götürüyor musunuz eğer bunları yapamıyor ebeveyni ile arkadaş olup aynı saatte cikamiyorsaniz oyun grubuna ya da kreşe gidin sizin için zorunlu değil ama çocuğunuz için akranı ile oynamak bir şeyler yapmak zorunlu

ben sizi pek anlayamadım. bir sorununuzla ilgili başlık açıp sonrasında ya konu öyle değilmiş gibi değiştirip savunmaya geçiyorsunuz ya da insanlara karşı savunma hali alıyorsunuz. sanki her mesajınız buradaki insanlarla savaşır gibi.
geçen açtığınız başlıkta da öyle oldu.
en basitinden çocuğum sosyalleşemiyor, korkuyor diye başlık açtınız sonra herkesin arkadaşı olmak zorunda mı diyorsunuz.
ilginç.

ben sizi pek anlayamadım. bir sorununuzla ilgili başlık açıp sonrasında ya konu öyle değilmiş gibi değiştirip savunmaya geçiyorsunuz ya da insanlara karşı savunma hali alıyorsunuz. sanki her mesajınız buradaki insanlarla savaşır gibi.
geçen açtığınız başlıkta da öyle oldu.
en basitinden çocuğum sosyalleşemiyor, korkuyor diye başlık açtınız sonra herkesin arkadaşı olmak zorunda mı diyorsunuz.
i
Evet oyleyim haksizligq gelemiyorum cunku sacma sapan yorumlar yapmasin o zaman

Ya ne alakasi var esimle bu durumun ben arkdaslik kurdum kadin utanmadn bana esimi anlatiyor boyle insanla arkadaslik nasıl kurayim ben
O konuyu hatırlıyorum. Hiç kadınım ilgisi
Olarak görmedim ben. Siz kendi kendinize kuruyorsunuz. Millet de sizin kocanızı ayartmak için sıraya girmişti😂
Tüm konularınızı bilen bir insan olarak sizin çok akçı başında olduğunuzu düşünmüyorum. Kendiniz asosyal olduğunuz için çocuk da sizden gördüğü iletişim kurma yöntemleriyle ilerliyor. Böyle korkması normal.
Siz kendiniz biraz düzelirseniz kızınız da düzelecektir.
Sorun kızınızda değil sizde

O konuyu hatırlıyorum. Hiç kadınım ilgisi
Olarak görmedim ben. Siz kendi kendinize kuruyorsunuz. Millet de sizin kocanızı ayartmak için sıraya girmişti😂
Tüm konularınızı bilen bir insan olarak sizin çok akçı başında olduğunuzu düşünmüyorum. Kendiniz asosyal olduğunuz için çocuk da sizden gördüğü iletişim kurma yöntemleriyle ilerliyor. Böyle korkması normal.
Siz kendiniz biraz düzelirseniz kızınız da düzelecektir.
Sorun kızınızda değil sizde
Siz benim yasadigim olayi nerden bilceksiniz komsu hakkinda neyse anlasiloyor ki herkes burayi birbiri uzerinden stres atma derdinde laf yaparak yada aklinca laf soktu sayarark icindeki egoyu tatmin etme

Bnm kızım 2 yaşındayken tık tık seslerinden çok korkardı komşu sandalye çekti veya yürüdü o sesi duydu mu kafama kdr çıkardı. Uzun sürdü bu korkusu ama geçti

Kocanız çalışmıyor mu ? Ayda 2bin oyun grubuna verebilirsiniz ne güne duruyo babası. Siz asosyal olduğunuz için çocukta size benzemiş. Herkes mi kocanızın peşinde sizin arkadaşınız olamıyorsa sorun sizdedir

Kizlar 3 yasinda kizim var kizim yolda giderken yanimizda araba yada motorsikler gecse korkuyor evin icinde de bazi seylerden korkuyorum diyor mesela çamaşır makinesi ya bu normal mi birde 2 bucuk yasindan itibaren konuşmaya basladi kendini ifade ediyor ama parka ciktigimizda cocuklarla oynamiyor konusmiuor yani iletisim kurmuyor yani parkta kimse olmasin o kadar iyi cocuklar oynarken uzaktan uzaktan bakiyor ben jadi kizim oyna diyorum 3 gasindaki anneler bi akil verin napayim ben kızımı kres yada oyun grubuna vercek durumum yok zaten benden ayrilmaz hic ayrilmadi gurbetteyiz ne arkadas ne komsu var tanisik
Canım tüm gün evde ve sizinle olunca çocuk yadırgamış olabilir . Benim oğlum 3.5 yaşında biz sürekli dışardaydık böyle bir durum yaşamadık. Yeğenleriniz falan yokumuydu çocuğunuzun oynayabileceği yaşta

Önceki konunuzda eşiniz hiçbir seyinizi eksik etmiyordu hani. Bir sürü millete azar çektiniz. Bi oyun grubuna, ne bileyim terapiye para veremeyecek kadar durumunuz yoksa ne diye olayı carpitip gelen cevapları yanlış yönlendirdiniz?
Neyi yonlerdim siz kimsiniz ki bana hesab soruyorsunuz esimle olan durumumdn vurmayami kalkiyorsunuz insanlarin sikintilarindan yada sorunlarindan mutlu olup besleniyorsunuz baska birsey değil

Kizlar 3 yasinda kizim var kizim yolda giderken yanimizda araba yada motorsikler gecse korkuyor evin icinde de bazi seylerden korkuyorum diyor mesela çamaşır makinesi ya bu normal mi birde 2 bucuk yasindan itibaren konuşmaya basladi kendini ifade ediyor ama parka ciktigimizda cocuklarla oynamiyor konusmiuor yani iletisim kurmuyor yani parkta kimse olmasin o kadar iyi cocuklar oynarken uzaktan uzaktan bakiyor ben jadi kizim oyna diyorum 3 gasindaki anneler bi akil verin napayim ben kızımı kres yada oyun grubuna vercek durumum yok zaten benden ayrilmaz hic ayrilmadi gurbetteyiz ne arkadas ne komsu var tanisik
Oyun grubu iyi gelir, bende 3 kız var en küçüğü 3 yaşında, çamaşır makinesi çok ses yapınca korkuyor oda, benimde 3 yaşındaki biraz daha çekingen ama 5 yaşında ablası olduğu için parkta falan daha aktif oluyorlar ablasi çok girişken küçük gibi değil . Oda ondan görüp daha rahat oluyor, sizinkide cekiniyodur, imkan varsa oyun grubu iyi gelir

Ay çocuğu ne hale getirmişsiniz hala gelip millete azar çekiyorsunuz. Bir tane olsun arkadasi olmayan insan olur mu ya. Neymiş kocaniza hallenmis, bayiliyordu herkes maaş saklayan kocanıza. Çocuk da niye böyle diyorsanız oturun kendinize bakın, ben bu çocuğu neden bu hale getirdim diyin. Engelliyorum siz de engelleyin tekrar yanilip da görmeyeyim bir yerde.
Neyi yonlerdim siz kimsiniz ki bana hesab soruyorsunuz esimle olan durumumdn vurmayami kalkiyorsunuz insanlarin sikintilarindan yada sorunlarindan mutlu olup besleniyorsunuz baska birsey değil

Ay çocuğu ne hale getirmişsiniz hala gelip millete azar çekiyorsunuz. Bir tane olsun arkadasi olmayan insan olur mu ya. Neymiş kocaniza hallenmis, bayiliyordu herkes maaş saklayan kocanıza. Çocuk da niye böyle diyorsanız oturun kendinize bakın, ben bu çocuğu neden bu hale getirdim diyin. Engelliyorum siz de engelleyin tekrar yanilip da görmeyeyim bir yerde.

Oyun grubu iyi gelir, bende 3 kız var en küçüğü 3 yaşında, çamaşır makinesi çok ses yapınca korkuyor oda, benimde 3 yaşındaki biraz daha çekingen ama 5 yaşında ablası olduğu için parkta falan daha aktif oluyorlar ablasi çok girişken küçük gibi değil . Oda ondan görüp daha rahat oluyor, sizinkide cekiniyodur, imkan varsa oyun grubu iyi gelir
Anladim tesekkur ederim zaten oldgum yerden tasincam oyun grubuna gitmeyi düşünüyoruz
Yurtdışında mi yaşıyorsunuz?
Yok turkiyede

Anladim tesekkur ederim zaten oldgum yerden tasincam oyun grubuna gitmeyi düşünüyoruz

Yok turkiyede
Gurbette yım deyince dil problemi filan var zannettim. Ama madem Türkiye desiniz böyle bir sorun yok, siz asosyal olmayi seçebilirsiniz ama çocugun gelişimi için sosyallesmesi şart, herkes akrabayla sosyallesmiyor zaten, arkadaslarin dediği gibi kreş veya oyun grubuna göndermekten başka çare yok.

Kendi güvensizliğiniz çocuğada yansımış.
Siz kimseye güvenmiyorsunuz diye Çocuğuda izole etmeyin.

Gurbette yım deyince dil problemi filan var zannettim. Ama madem Türkiye desiniz böyle bir sorun yok, siz asosyal olmayi seçebilirsiniz ama çocugun gelişimi için sosyallesmesi şart, herkes akrabayla sosyallesmiyor zaten, arkadaslarin dediği gibi kreş veya oyun grubuna göndermekten başka çare yok.
Ya oyun grubuna gitme sansi yok cunku uzak esim yok yanimda goturmye

X